Valgele mäele

6 tulemust

Valgele mäele : 6
Valgele mäele : 625. jaanuar 2020

Inimene sünnib ja inimene sureb. Keegi meist ei tea, millal tuleb mineku hetk. Elu on nii habras! Kui palju me oskame selles elus rõõmu tunda ja ilu näha, sõltub juba meist endist. Sarja autor on alpinist Katrin Merisalu. Režissöör Andres Lepasar.

Valgele mäele : 5
Valgele mäele : 518. jaanuar 2020

Kogenud alpinist, lumeleopard ja giid Sergei Penzov ütleb tippu pürgijatele: „Ärge seadke seda oma elust ülemaks. Me ei tule siia ju tippude pärast, vaid sellepärast, et saada rahuldust. See meeldib meile. Ei ole vaja liialt piinelda. Kui näed, et ei jaksa, siis ei maksa põdeda, tuleb tagasi pöörata ja küll kõike saab hiljem uuesti proovida.“ Kuldsed sõnad! Sarja autor alpinist Katrin Merisalu, režissöör Andres Lepasar.

Valgele mäele : 4
Valgele mäele : 411. jaanuar 2020

Eesti meeskond rühib esimese 7-tuhandelise tippu. Teel tabab alpiniste aga üks ootamatus teise järel. Kes jõuab tippu ja kellel tuleb loobuda? Millised ohud varitsevad mäenõlval tõusjaid ja laskujaid? On selleks sadade meetrite sügavusele ulatuv jääpragu, kuhu kukkunu hõikeid ei kuuleks keegi, või laviin, mis pühib oma teelt kõik ettejääva või on selleks hoopis lumesadu, mis peidab mustkunstniku osavusega mäelt avaneva kauni vaate ja eksitab matkaja sekundiga teelt? Sarja autor on alpinist Katrin Merisalu. Režissöör Andres Lepasar.

Valgele mäele : 3
Valgele mäele : 34. jaanuar 2020

Siia inimasustusest äralõigatud Pamiiri liustike ja mägede vahele peidetud Moskvina baaslaagrisse on kokku tulnud inimesi maakera eri paikadest. Vaatamata sellele pole siin keelebarjääri - kui väga vaja, siis tehakse end mõistetavaks käte ja jalgade abil! Kõiki neid inimesi ühendab üks ühine kirg - seiklushimu, soov end metsikus looduses proovile panna ja jäägitu pühendumine mägedele. Sarja autor on alpinist Katrin Merisalu. Režissöör Andres Lepasar.

Valgele mäele : 2
Valgele mäele : 228. detsember 2019

Raske teekond eeldab ühtselt toimivat meeskonda. Järsul kaljuseinal rippudes usaldad köiekaaslasele oma elu ja tema usaldab sulle oma. Usaldus oma ronimispartneri vastu on oskus, mida õpitakse aastaid. Meeskonnas on kaaslased sinuga nii heas kui ka halvas. Kui tahad oma sõbra kohta rohkem teada saada, siis mine temaga mäele, kus pannakse su sõprus kindlapeale proovile! Siin õpitakse ka kõige tähtsamat - inimeseks olemise kunsti – teise märkamist, kuulamist ja temaga arvestamist. Inimliku kaasatundmise oskuseta pole me mitte midagi väärt! Autor alpinist Katrin Merisalu, režissöör Andres Lepasar.

Valgele mäele : 1
Valgele mäele : 121. detsember 2019

See on lugu madalal sündinud eestlasest, tema pürgimisest kahe kauni Pamiiri kõrgmäe tippu… läbi valu ja rõõmu, eneseületuse ning loobumise, kaotuse ja võidu. Eesti mägironijad üritavad lisaks 7105 meetri kõrgusele Korženevskaja tipule vallutada ka “lumeleopardi” autiitli saanud, 7495 meetrist Ismoiil Somoniid. Film kirjeldab inimasustusest kaugel seisvat ürgset looduseilu ja püüab piiluda sügavale inimese sisse. Mäel toimuva abil otsitakse vastust küsimusele, mis motiveerib inimesi jätma kuudeks oma kodu, pere, sõbrad, et minna ja elu ning tervisega riskida. Sarja autor on alpinist Katrin Merisalu, režissöör Andres Lepasar.