Tartu vaim

5 tulemust

Tartu vaim: 5 | Teadlane Marika Mikelsaar
Tartu vaim: 5 | Teadlane Marika Mikelsaar6. jaanuar 2006

Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marika Mikelsaar on eestlastele tuntud kui tervistava piimhappebakteri avastaja ja Aasta Naine. Lapsena aga uskus ta, et temast saab kas baleriin või professor. Hiljem sundis valitud erialale kindlaks jääma perekonnast kaasa saadud põhimõte, et alustatud tööd tuleb alati lõpule viia. Teaduses aga ei tule kunagi lõppu. Veel 67-aastasena juhib ta mitmeid teadusprojekte. Marika Mikelsaar on aga vaid üks teadusdünastia esindaja: teadust teevad ka tema mees ja lapsed. Autor Kristina Veidenbaum.

Tartu vaim: 4 | Teatrimees Lui Lääts
Tartu vaim: 4 | Teatrimees Lui Lääts30. detsember 2005

Teatrisse ajutiselt lavapoisiks läinud Lui Lääts on nüüdseks Vanemuises olnud juba rohkem kui 40 aastat. Selle aja jooksul on ta kohtunud paljude huvitavate inimestega, juhtunud on mõndagi põnevat. Praegune lavastusosakonna juhataja teab aga suurepäraselt, kui palju oleneb etenduse õnnestumine nende inimeste tööst, kes kunagi laval kummardamas ei käi. Autor Tiina Rebane.

Tartu vaim: 3 | Medõde Carine Gross
Tartu vaim: 3 | Medõde Carine Gross23. detsember 2005

Carine Gross TÜ Kopsukliinikust on Eesti ainuke meditsiiniõde, kes oskab kodus juhendada, kui ühel hetkel inimese oma kops ei jaksa enam hingata. Vaja läheb aparaate, mis annaksid lisahapnikku. Kui haiglas on see lihtne, siis kodus vajab inimene aparaatidega ümberkäimiseks, rohtude hulgas orienteerumiseks ning igapäevaeluga toimetulemiseks tuge ja abi. Carine teeb rohkem, kui tema ametikohustused nõuaksid ning tema külaskäik annab patsientidele jõudu ja toob naeratuse näole.

Tartu vaim: 2 | Muusik Peeter Jõgioja
Tartu vaim: 2 | Muusik Peeter Jõgioja16. detsember 2005

Tartu lähedal Kandikülas elav Eesti esitrummar Peeter Jõgioja lõpetas kõrtsipidamise ja tegeleb nüüd põhiliselt ühemehe-trummišõudega. Luid-liikmeid säästmata teeb ta trenni ja katsetab pürotehnilisi nippe. Sarvilise skandalisti südamlikum pool paistab välja kahe poja eest hoolitsemises, suhetes trummiõpilaste ja muusikust isaga. Saate autor Aivi Parijõgi, režissöör Juho Jalviste, operaator Arvo Mägi, produtsent Tiina Rebane.

Tartu vaim: 1 | Kunstnik Imat Suumann
Tartu vaim: 1 | Kunstnik Imat Suumann9. detsember 2005

Tartu vaim on niisugune asi, mida kõik teavad, aga mida keegi pole näinud. Ometi seda kiidetakse või selle üle naerdakse. Olenevalt sellest, kuidas inimene ennast ise Tartus tundnud on. Tartu vaimu loovad siin elavad ja töötavad inimesed, olgu need siis kunstnikud, muusikud, arstid, teatritegelased, teadlased või ükskõik millisel muul alal tegutsejad. Kolm ajakirjanikku, Aivi Parijõgi, Tiina Rebane ja Kristina Veidenbaum on leidnud erinevate elualade esindajad, kes nende arvates Tartu vaimu kannavad. Imat Suumann tahab ennast õndsaks maalida. Ta usub, et see on võimalik, kui unustad ümbritseva sotsiaalsuse ja kunstiruumi. Ja vaikne vaatleja võib vahel maailma mõjutada palju rohkem kui kõva kisaja. Autor Aivi Parijõgi.