Tagamõtsa

9 tulemust

Tagamõtsa: 9 | Üllätüs
Tagamõtsa: 9 | Üllätüs29. detsember 2017

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Midagi oleks nagu muutunud. Tarmo ja Maive ei olegi Tagamõtsa külas kõigile kättesaadavad, vaid on kuhugi kadunud. Külarahvas on hädas ja keegi ei aita neid. Agu tuleb teatega, et Tarmo on Maivele üllatuse teinud, viinud ta veekeskusesse. Koos otsustatakse Tagamõtsadele nende patud andeks anda ja neid omakorda üllatada. Üllatuse valmistamise käigus lepivad ära ka need, kes kuidagi ära leppima ei peaks. Üllatuslaulu Maivele ja Tarmole laulab Puura Väino. Hommikune ärkamine reaalsusesse lõpetab ilusa muinasjutu. Stsenarist Jan Rahman, lavastaja Gerda Kordemets.

Tagamõtsa: 8 | Avarii
Tagamõtsa: 8 | Avarii28. detsember 2017

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Küla on Tagamõtsa perele selja pööranud. Perepoeg Kaspar-Oskar tunneb, et on saanud liiga vähe tähelepanu ja otsustab teha midagi, mis ta tähelepanu keskpunkti toob. See lõpeb korraliku autoavariiga, mille tagajärjel tuleb kohale lisaks külarahvale ka ajakirjandus: reporter Nutovi Mirjam on kaameraga platsis. Tarmo ja Maive vaagivad oma suhteid terapeudi juures. Külarahvas otsustab aastaid kestnud Tagamõtsade võimu kukutada. Stsenarist Jan Rahman, lavastaja Gerda Kordemets.

Tagamõtsa: 7 | Pagulanõ
Tagamõtsa: 7 | Pagulanõ27. detsember 2017

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Käib jutt, et kohe saabub külla suur hulk pagulasi. Agu ärimehevaist hakkab kohe tööle ja ta püüab avada AGU pAGUlaskeskust. Juttudele annab hoogu lektor Kõivupuu Marju, kes räägib mustadest meestest ja kurjast jõust. Bussist väljubki kaks pagulast: ühes tuntakse ära peretütar Hedy, aga kes on see teine? Stsenarist Jan Rahman, lavastaja Gerda Kordemets.

Tagamõtsa: 6 | Kalamiis
Tagamõtsa: 6 | Kalamiis26. detsember 2017

Tagamõtsa talu, Tagamõtsa küla, Võrumaa. Külarahvas koguneb uue kohviku juures, kus tuntud luuletaja Postimiis neid oma värssidega lõbustab. Perenaine Maive saab ärevakstegeva telefonikõne, lisaks teevad talle muret sõnakuulmatud lapsed. Tarmo otsustab igavusest kalameheks hakata ja teda aitab nõuannetega kirjanik ning kalamees Ruitlase Olavi. Ettevõtlik Agu tuleb Soomest koju ja seepeale hakkab taevasse kogunema ähvardavaid pilvi. Stsenarist Jan Rahman, lavastaja Gerda Kordemets.

Tagamõtsa: 5 | Pottsepp
Tagamõtsa: 5 | Pottsepp29. detsember 2012

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Külas on pottsepp ja külarahvast haarab ahjuehitamise palavik. Maive märkab pottsepa juures kahtlasi märke, aga tema hoiatusi ei võeta kuulda. Peretütar Hedyle saabuvad vastupandamatud kosilased. Tarmo ei suuda Hedy valikuga leppida ja läheb terve perega tülli. Agu põgeneb tülipesast ja postimees, Vello ning Marje aitavad perel leppida. Tarmo saladus tuleb avalikuks.

Tagamõtsa: 4 | Pritsimiis
Tagamõtsa: 4 | Pritsimiis28. detsember 2012

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Tarmo osaleb tuletõrjeõppustel ja lisaks põhitööle langeb pereema Maive õlule ka kogu talutöö raskus. Hädas on ta sunnitud koostööd tegema nendega, keda ta muidu nähagi ei taha. Vello saab arstilt muret tekitava diagnoosi, ka postimees Contra elu on ohus. Peretütar Hedy tuleb nädalavahetuseks linnast koju.

Tagamõtsa: 3 | Edimäne armastus
Tagamõtsa: 3 | Edimäne armastus27. detsember 2012

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Perepoeg Kaspar-Oskar kohtab küla lõkkeplatsil üht ilusat tüdrukut ja armub. Ta asub kunstnik Navitrolla abiga tüdruku südant võitma ja on valmis armastuse nimel isegi liha söömisest loobuma. Agu alustab suurejoonelist äriprojekti. Marje valmistub väljamaareisiks ja Vello muretseb Eestimaa tuleviku pärast.

Tagamõtsa: 2 | Salakütt
Tagamõtsa: 2 | Salakütt26. detsember 2012

Võrumaa, Tagamõtsa küla, Tagamõtsa talu. Taluperemees Tarmo, küla hing, kuuleb, et metsas on salakütid ja tormab neid taga ajama. Metsas kohtab ta naabrimees Vellot ja näeb, et mehel on püss ning metskits auto pagasiruumis. Kuid Vello teab Tarmo saladust... Külamammi Marje juures käivad Vahur Kersna Iga pink räägib loo võtted. Ärimees Agu autol saab bensiin otsa ja postimees Contra lahendab salaküti-mõistatuse.

Tagamõtsa: 1 | Tagamõtsa. Tõnõ Jõulupühä
Tagamõtsa: 1 | Tagamõtsa. Tõnõ Jõulupühä26. detsember 2011

Võrumaal Tagamõtsa külas Tagamõtsa talus elab perekond Tagamõts. Aktiivsel perel on alati palju tööd, kuid jõulude ajal püüavad nad leida aega omavahel olemiseks. On saanud traditsiooniks, et teisel jõulupühal tehakse plaane järgmiseks aastaks. Kuid kas elu käib ikka plaanide järgi? Kõik Tagamõtsas aetavad jutud on sulaselges võru keeles.