Eesti kergejõustiklased on möödunud sajandi vältel võitnud hulgaliselt tiitlivõistluste medaleid kuni olümpiakuldadeni välja. Kolmas osa toob vaatajani meie väljakualade suurimad nimed ja nende lood.
Eesti kergejõustiklased on möödunud sajandi vältel võitnud hulgaliselt tiitlivõistluste medaleid kuni olümpiakuldadeni välja. 3-osalise saatesarja teine osa viib meid ajas tagasi jooksualade tunnustatud nimede ja sündmusteni.
Eesti kergejõustiklased on möödunud sajandi vältel võitnud hulgaliselt tiitlivõistluste medaleid kuni olümpiakuldadeni välja. 3-osalise saatesarja esimene osa tutvustab meie mitmevõistluse traditsioone ja kuulsamaid nimesid. Saate autor Kristjan Kalkun, režissöör Steiv Silm.
Et tunda võistlustest rõõmu, on sportlased valmis koormusi kannatama. Kuid rõõmu on kahesugust - üks tuleb sisemusest ja on tõeline, rahva rõõm on aga teistpidi tore tagajärg edukale võistlusele. Saatesarja 4. osas peegeldavad Eesti tippsportlased isiklikke rõõmukogemusi. Saate autor Kristjan Kalkun.
Sportlased on harjunud füüsilise valuga, seda enamasti ei kardeta. Valu on tippspordi osa ja öeldakse isegi, et kui oled suuteline endale valu tegema, tähendab see tippspordis sageli midagi head. 3. osas räägivad Eesti tippsportlased isiklikest valukogemustest. Saate autor Kristjan Kalkun.
Spordi alus on armastus töö vastu. Tööd tegemata ja ainult andele lootes on keeruline jõuda rahvuslikust tasemest kaugemale. Kui inimene armastab oma tööd, tuleb sellest enamasti välja midagi kaunist. Saatesarja 2. osas räägivad Eesti tippsportlased tööst. Saate autor Kristjan Kalkun.
Kõik algab elus sellest, et peab midagi tahtma. Peab tahtma ja püüdlema eesmärkide ning unistuste poole. Kui tahe puudub, ei juhtu enamasti midagi. Tahe võita ongi see, mis sportlast edasi viib. Eesti tippsportlased räägivad saatesarja avasaates kõike käivitavast tahtest. Autor Kristjan Kalkun.
Tippsportlased on edevad eelkõige seetõttu, et neis on suur isiklik tõestamisvajadus. Samas tunnistatakse, et ei vajata kuulsust. Kuidas tulla toime avaliku tähelepanu, tunnustuse ja kriitikaga? Sellest räägivad sarja 5. osas Eesti tippsportlased. Saate autor Kristjan Kalkun.
"Suurmeistrite" saade on pühendatud legendaarsele maletajale Paul Keresele, kelle sünnist möödus 7. jaanuaril 2016. aastal 100 aastat. Kolmkümmend aastat maailma absoluutsesse tippu kuulunud malesuurmeistri inimlikku suurust ja partiide geniaalsust tõstavad kilbile nii tema konkurendid, kultuuritegelased kui ka lähedased. Kerese antud intervjuudest tõusevad esile tema pühendumine oma kutsumusele ja meelekindlus, mis Nõukogude võimu surve all ei murdunud. Ta oli, on ja jääb meie rahva vabadusiha sümbolkujuks.
Saadet juhib Anu Säärits.
Lembitu Kuuse 2015. aastal valminud autorisaade autorallist, kus peategelane Ott Tänak on oma uue auto (Ford Fiesta RS WRC) roolis. Saame teada, kui suuri eesmärke seavad WRC2-sarjas osalevad Karl Kruuda ja Sander Pärn. Missugust konkurentsi pakub juulis Lõuna-Eesti teedel korraldatav Rally Estonia, mis on ühtlasi Euroopa meistrivõistluste etapp? Kuidas rallisõitjad treenivad ja kus koolitatakse neile järelkasvu? Režissöör Steiv Silm.
Saadet juhib Anu Säärits.
Saade portreteerib Saksamaal FC Augsburgis mängivat Eesti jalgpallikoondise kaptenit Ragnar Klavanit. FC Augsburg lõpetas Euroopa ühe tugevaima jalgpalliliiga – Bundesliga - kõrge viienda kohaga ja Ragnar Klavanil on selles meeskonna ühe võtmemängijana oluline roll. Saate lõpuosas teeme Riho Suuna pilgu läbi tagasivaate 1985. aasta Rahutuurile, mil Suun heitles tolleaegse suurima velotuuri võidu nimel ja elas viimasel etapil läbi dramaatilise kukkumise. Saatejuht Kristjan Kalkun.
Saadet juhib Tarmo Tiisler.
Saadet juhib Aet Süvari. Harrastussportlased ja profisport.
Saadet juhib Lembitu Kuuse.
Saadet juhib Tarmo Tiisler.
Saadet juhib Kristjan Kalkun.
Aasta naissportlase kandidaat Merike Anderson võitis esimese Eesti naiskorvpallurina eurosarjas medali. Ta on tulnud viie riigi meistriks ja mänginud seitsmes erinevas riigis ning karastub nüüd Euroliigas. Andersoni pagarist ema ja autojuhist isa ning Belgia meisternaiskonna tähed ja treenerid nii siin kui ka sealpool piiri arutlevad, kuidas kasvas hullu temperamendiga Tartu tüdrukust ihaldatud profikorvpallur. Autor Anu Säärits, reporter Johannes Tralla, režissöör Steiv Silm.
Saadet juhib Lembitu Kuuse.
Võtame luubi alla Erki Noole dramaatilise kuldmedali teekonna 2000. aasta Sydney olümpiamängudel. Üheksa tiitlivõistluse medalit pälvinud kümnevõistleja elab vaimusilmas veel kord läbi närvesöövad hetked kettaheiteringis ja analüüsib kriisiolukorrast väljamurdmise põhjuseid. Ühtlasi otsib 100 000 pealtvaataja silme all oma lapsepõlve unistuse teostanud Nool õnnelikult lõppenud võistluse sõnumit praegusele sportlaspõlvkonnale. Saatejuht Steiv Silm.
Saadet juhib Anu Säärits.
Jälgisime ühe tugevama üliraskekaalutõstja Mart Seimi valmistumist maailmameistrivõistlusteks, kus eelmise tšempionaadi neljanda koha mees jahtis medalit. 152 kilo kaaluv vägilane on sirgetele kätele tõuganud 246 kilo ja isegi 400-kilose kangi sikutamine näib tema võimsates kätes nagu harjutus hernekepiga. 25-aastane Seim, kelle treenerist isa ja vanaisa tegelesid samuti tõstespordiga, on seadnud väga suured eesmärgid - püstitada maailmarekord ning võita olümpiamedal. Saatejuht Helar Osila.
Saadet juhib Kristjan Kalkun.