Salapärased saared Vaikses ookeanis

6 tulemust

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 6
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 61. mai 2021

Paapua Uus-Guineas jääme maavärina kätte. Hirmu ja segadust on palju. Ühe sõjaka hõimu jaoks on see õige hetk alustamaks rüüsteretke naaberhõimu aladele. Paapua Uus-Guinea põlisrahvaste igapäevaeluga käisid tutvumas Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Saatesarja tootja Osakond OÜ.

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 5
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 524. aprill 2021

Tänapäeval oleme kuulnud vaid kannibalismi patoloogilistest üksikjuhtudest, mis seonduvad vaimse hälbega inimeste või kurjategijatega. Ent kas kusagil eksisteerib veel vähetsiviliseeritud hõime, kelle keskel see metsik traditsioon endiselt elab kui iidse “kultuuri” jäänuk? Paapua Uus-Guineas seiklesid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Saatesarja tootja Osakond OÜ.

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 4
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 417. aprill 2021

Jõudes Vanuatule oleme tunnistajaks vulkaanipurskele. Taevas on täis inimpeasuurusi hõõguvaid kive, mille rohkus teeb silmad ette ka Maarjamaa augustikuisele tähistaevale. Jääme seekord õnneks puutumata. Aga kuidas tõlgendavad neid märke kohalikud? Kas oleme häda ja viletsuse saadikud või anname hoopis lootust, et olukord peatselt rahuneb? Vanuatul seiklesid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Saatesarja tootja Osakond OÜ.

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 3
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 310. aprill 2021

Fidžil Sigatoka liivadüünidel võib leida rohkesti 3000 aasta vanuseid keraamikatükke. Väidetavalt on siin lapitalaste matmispaik. Arhailisi tegevusi ja kombeid kohtad igal sammul, sest kohalikud elavad veel tänasel päevalgi oma esivanemate traditsioonide järgi. Fidžilaste eluga tutvusid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Saatesarja tootja Osakond OÜ.

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 2
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 23. aprill 2021

Oleme Vaikse ookeani lõpututesse avarustesse peitunud Tonga Kuningriigis. Tongalased on äärmiselt sõbralikud. Ka matustel saab sust sujuvalt kadunukese üks lähimaid ärasaatjaid. Tonga Kuningriigis seiklesid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Saatesarja tootja Osakond OÜ.

Salapärased saared Vaikses ookeanis : 1
Salapärased saared Vaikses ookeanis : 127. märts 2021

Maailmas on järel veel vaid mõned üksikud hõimud, kel on õnnestunud end pikki aastaid välisilma eest peita. Ühed vähesed arhailise elustiiliga säilinud hõimud elavad veel Paapua Uus-Guineas ja Vanuatul. Vaikse ookeani saarestikes seiklesid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi. Tootja Osakond OÜ.