Rakett 69 13. hooaeg jõuab suurejoonelise finaalini Energia avastuskeskuses. Traditsiooniliselt on finaalülesandeks ehitada Rube Goldbergi ahelreaktsioonimasin, mis koosneb vähemalt 15 elemendist. Pikalt planeeritud masinad saavad nüüd füüsilise kuju ja peavad olema nii töökindlad kui ka äärmiselt täpsed. Väga tasavägine võistlus selgitab, kes on Rakett 69 järgmine võitja ja kuidas jaguneb suur auhinnafond. Tootja Vesilind OÜ.
Noorte teadusvõistluse Rakett 69 poolfinaalis võtavad raketlased endale panga rolli ja peavad majandustegureid arvestades laene välja andma. Kes teeb seda kõige väiksema kahjumiga, on esimene finalist. Teised kaks võistlejat peavad finaali jõudmise nimel tegema rida makseid, kasutades korrespondentpankasid. Pingeline võistlus otsustab, kes saavad järgmisel nädalal võistelda peaauhinna nimel. Tootja Vesilind OÜ.
Selleks, et saada endale soovitud meeskonnakaaslane, peavad raketlased kõigepealt vilkuri tööle panema. Lisaks õigetele traffodele tuleb kokku panna ka dioodsild. Kaks uut võistkonda hakkavad seejärel seadistama suusalifti, et selle kasutamine oleks turvaline ja täpne. Üks tiim paneb duellis kokku mõistekaardi, mis otsustab 13. hooaja esikolmiku. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 liigub edasi individuaalvoorudeni ja nüüd on kõik ainult iseenda eest väljas. Noored teadusehuvilised aitavad koguda kiirreageerijatele infot, kuid esiteks peavad nad ise oma robotid kokku panema. Kes esimesena leiab objektilt kõik lõksud ja vastased, saab otse järgmisesse saatesse ning määrab tiimid järgmiseks ülesandeks. Täiesti uued tiimid võtavad seejärel kriminalistide rolli ja uurivad kuriteopaika. Tootja Vesilind.
Rakett 69 võistluse tiimivoorud on läbi ja kuus paremat annavad teadusteatri etenduse! See on võimalus särada, sest nüüd saavad raketlased näidata oma huvialasid ja hobisid läbi põnevate teadusteatri etenduste. Ise ehitatud lainemasinast ja vererõhuaparaadist tõenäosusteooria ja vaakumini - raketlased üllatavad nii oma teadmiste kui ka esinemisoskusega. Tootja Vesilind OÜ.
Noorte teadusvõistlus Rakett 69 jätkub loodusteaduste põhitõdedega ja võistlejad asuvad tegema keemiakatseid. Selleks peavad raketlased täielikult aru saama reakstioonivõrrandist ja oskama seda ka visualiseerida. Seejärel valmistavad nad ise indikaatoreid, et suhkru, proteiini ja C-vitamiini sisalduse järgi kindlaks teha tundmatu aine. Kaks võistlejat määravad individuaalvoorudesse pääsemiseks vees lahustunud soola. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 võistluses teeb koormustesti Eesti üks edukam jalgrattur Tanel Kangert ning raketlased peavad leidma aeroobse ja anaeroobse läve. Kellele koormustesti graafikud osutuvad liiga keeruliseks, saavad võistluses jätkamiseks leida, kui palju soojusenergiat kiirgab Aigar Vaigu. Duellis määravad kaks võistlejat veregruppi. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased peavad laskma näppudel kiirelt käia, et valmis ehitada klaveri klahvid. Üks asi on keelt summutada, kuid kuidas saada see pikalt kõlama? Lisaks peavad võistlejad lahti muukima koodluku, milleks peab teadma rohkem kui muusikast. Oluline on aru saada elektriskeemist ja panna kokku vooluring. Kahel võistlejal on vaja võistluses jätkamise nimel dešifreerida tähisteta klaviatuur. Tootja Vesilind OÜ.
Kuidas säästa raha koduste majapidamisseadmete kasutamisel? Raketlased näitavad, kuidas planeerida ja ajastada elektri kasutust börsihinna järgi. Selleks peab aga olema väga täpne ja tähelepanelik. Kelle elektriarve tuleb liiga suur, saab end tõestada hõõgpirni ehitamise ülesandes ja panna lambid eredalt põlema. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased võtavad suuna kosmosesse ja panevad kokku satelliidi. Kuid kaks meeskonna poolt peavad töötama eraldi ja ideaalseks koostööks efektiivselt infot vahetama. Kes aga jääb satelliidi ehitamisel napilt võidust ilma, saab end tõestada kaugseire satelliidipilte võrreldes. Konkurents on väga tihe ja võidud eriti napid. Tootja Vesilind OÜ.
12 värsket raketlast asuvad lahendama teadusülesandeid kolmes tiimis. Noorte esimene suur väljakutse on, kuidas teha ideaalset meeskonnatööd ja suures grupis oma ideedega särada. Kolm väga võrdset tiimi leiavad kiirelt ühise keele, kuid kes leiab autode rägastikus kiirema lahenduse? Üks meeskond kaotab juba liikme. Tootja Vesilind OÜ.
Noorte teaduskonkurss Rakett 69 stardib juba 13. lennuga! Suur seiklus algab teaduslabürindist, kus võistlusesse pürgijad lahendavad neli ülesannet, et näidata oma teadmisi, nupukust ja särtsakust. Sel hooajal pääsevad teadusstipendumi nimel võistlema vaid 12 kõige lootusrikkamat tulevikutegijat. Tootja Vesilind OÜ.
Käes on suurejooneline Rakett 69 finaalvõistlus! Finalistid peavad nüüd tooma lennukad ideed paberilt reaalsusesse ja ehitama võimalikult täpsed Rube Goldbergi ahelreaktsioonimasinad. Selgub, kes on Rakett 69 12. võitja ja kuidas jaguneb 20 tuhande euro suurune auhinnafond. Tootja Vesilind OÜ.
Poolfinaal kontrollib võistlejate loogilist mõtlemist ja peastarvutamise oskust. Kuid seekord peab esikolmik lahendama mitmeid ülesandeid, et välja teenida koht finaalis. Lisaks tuleb selgeks teha ka investeerimiskontode süsteem. Selguvad 12. hooaja kaks finalisti, kes võistlevad kümne tuhande euro suuruse peaauhinna nimel. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased peavad suhtlema juhtmevababalt, et jõuda esikolmikusse. Kes paneb kõige kiiremini kokku Bluetooth auto, saab valida endale meeskonnakaaslase järgmiseks ülesandeks. Kaks võistlejat teevad eriti tugevat koostööd, et võistluses edasi jõuda. 4G mobiilside saatja leidmise ülesanne saadab kaks aga duelli. Tootja Vesilind OÜ.
Taibukad nobenäpud näitavad, kui turvalised on meie ukselukud. Vaid kõige nupukam saab esimese ülesande võiduga otse järgmisesse vooru. Teised moodustavad uued tiimid ning peavad lahendama kiirust ja täpsust nõudva loogikamõistatuse, et saates jätkata. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased näitavad nüüd oma individuaalseid oskuseid ja hakkavad looma automaatseid lahendusi. Esimese ülesande võitja saab valida endale meeskonnakaaslased teiseks ülesandeks, kuid sel korral on tal veel üks suur eelis. Kaks täiesti uut tiimi ehitavad lahenduse, mis transpordiks detaile robotile. Tootja Vesilind OÜ.
Käes on kauaoodatud teadusteater, kus raketlased saavad näidata oma kastist välja mõtlemist. Lahustuv alumiinium, hetkeline härmatis ja värvimuutev õun - võistlejad panevad kõik teadmised mängu. Kaks võistlejat peavad minema aga lõppmängu, kus üks peab saatest lahkuma. Tootja Vesilind OÜ.
Muutunud mängureeglid eristavad nüüd head raketlased suurepärastest. Rakett 69 jagab teadusteatri vahendeid, millest võtta inspiratsiooni meeldejäävaks etenduseks. Eesti Lennuakadeemia saadab välja signaalid, et raketlased saaksid teadusteatriks parima stardipositsiooni. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlastel energiat veel jagub ja nad näitavad, kuidas seda edukalt kasutada, et muuta palli liikumissuunda ning panna vee abil vesiratas liikuma. Kes kasutab oma energiat õigel hetkel raketi tõstmiseks, pääseb edasi üksikvoorudesse. Viimane meeskonnasaade samades tiimides šokeerib kõiki võistlejaid. Tootja Vesilind OÜ.
Lõpuks on võimalik särada neil Rakett 69 võistlejatel, kelle tugevaks küljeks on keemia. Kui tavapäraselt määratakse indikaatoritega happeid ja aluseid, siis nüüd tuleb määrata hoopis indikaatoreid. Teadasaadud indikaatoreid tuleb seejärel aga kasutada kõige tugevama happe määramiseks. Tootja Vesilind OÜ.
Kümme teadustaipu hakkavad näitama oma teadmisi füüsikast. Appi tuleb võtta ka matemaatika ja tehnikataip, kuna toru pikkuse leidmiseks tuleb salvestada heli ning mõõta aega. Kuid mida teha, kui tuleb leida neljameetrise pulga tasakaalupunkt, kuid see on lahti võetud neljaks osaks? Üks meeskond üllatab oma teadmistega kõiki teisi. Tootja Vesilind OÜ.
Võistluspinge on tõusnud nii rõhuvaks, et raketlased peavad leidma viise, kuidas see rõhk vabastada. Esmalt tuleb aga ära mõõta, kui kõrge on rõhk süsteemis ja seejärel ehitada klapp, mis selle välja laseks. Üks tiim ehitab ülerõhuklapi asemel hoopis õhupüssi. Tootja Vesilind OÜ.
Teadustöö alustala on täpne ja võrreldav mõõtmine ning raketlased peavad nüüd kasutama sarnaseid kolmnurki, et mõõta ära kaugel asuv pilt. Kes aga suudab ühe minuti jooksul ehitada töötava ajavõtumasina, saab rahulikult stopperi nulli tiksumist oodata. Tootja Vesilind OÜ.