OP,OP!,OP+

773 tulemust

OP : 176
OP : 17630. november 2023

OPil on külas Maian Kärmas, kelle muusika jõuab taas kontsertlavale ning kes on valmis kirjutanud oma esimese ilukirjandusliku teose. Käime külas 91-aastasel Evi Tihemetsal, kelle näitust "Kogetud geomeetriad" saab vaadata Telliskivi Loomelinnaku galeriis. Ave Häkli sukeldub Moona Sauli värvilisse vaibamaailma ning käib Riho Sibula toa avamisel Rapla Kultuurikeskuses. Õige pea jõuab kinodesse Rainer Sarneti uus film "Nähtamatu võitlus", räägime selle tegemise telgitagustest kostüümikunstnik Jaanus Vahtra ja produtsent Katrin Kissaga. Kultuurielamust jagab kulturist Ott Kiivikas.

OP : 175
OP : 17523. november 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi. Režissöör Antti Häkli, toimetaja Ave-Marleen Rei, produtsent Laura-Liisa Veiler.

OP : 174
OP : 17416. november 2023

Rein Raud räägib oma värskest ajaloolisest romaanist „Katkurong“. Käime külas skulptor Terje Ojaveril, kelle värskeimat tööd saab vaadata EKKMi uuel näitusel „Meduusa naer“. Tallinna Loomaaia ekspositsiooniala „Pilvemets“ on nomineeritud arhitektuuriaasta auhindade jagamisel ja maastikuarhitektide jaoks kindlasti väga eriline töö. Uurime, kuidas läheb hiljuti Kuldnõela pälvinud moekunstnik Liisi Eesmaal. OPil on külas noor muusik EiK, kellel on valmis saanud kuues stuudioalbum „Ei lase sul magada“. Oma kultuurielamust jagab ajakirjanik Merle Liivak.

OP : 173
OP : 1739. november 2023

OPil on külas näitleja ja laulja Mari Jürjens, kellel on tulekul nii kontserdid kui ka esietendus. Vaatame koos autoritega sisse värskelt valminud Pelgulinna Riigigümnaasiumisse, mis on arhitektuuri aastapreemiatel nomineeritud suisa kahes kategoorias. Teeme tutvust noore moekunstniku Ron Verliniga, kes on murdnud läbi rahvusvahelisse veebikeskkonda Not Just A Lable. Uurime kunstnik Kristina Õlleki käest, kuidas teha kunsti vetikatest, soolast ja muust meres leiduvast. Kirjanik Urmas Vadi on OPil külas koos uue romaani ja huvitavate mõtetega. Kutluurielamust jagab spordibioloog Kristjan Port.

OP : 172
OP : 1722. november 2023

Stuudios on külas Franz Malmsten, kelle uus lühifilm "Sulavõim" maailmaesilinastub algaval PÖFFil. Lähme külla Islandil elavale Eesti muusikute perekonnale ja uurime, miks ja kuidas nad 20 aastat tagasi sinna jõudsid. Käime ära KUMU näitusel „Raamist lahti“, mis keskendub kolme Balti naiskunstniku loomingule hilisnõukogude keskkonnas. Uurime, kuidas läheb pianist Sten Heinojal, kellel on järgmisel aastal plaat välja tulemas. Värske lõõtsamuusikaga plaadilt „Nihked“ rikastab saadet Juhan Uppin.

OP : 171
OP : 17126. oktoober 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi. Režissöör Antti Häkli, toimetaja Ave-Marleen Rei, produtsent Laura-Liisa Veiler.

OP : 170
OP : 17012. oktoober 2023

OPil on külas Elina Pähklimägi, kelle juhtimisel jõuab Rakvere teatris vaatajate ette lavastus "Klassis". Kloogarannal leidub tõelisi arhitektuuripärle, Ave Häkli jalutas seal koos Leele Väljaga. Noor režissöör Johannes Magnus Aule on lõpetanud kõrgelt hinnatud Suurbritaania filmikooli ning teeb plaane esimestest suurteks projektidest, Owe valvsa pilgu all valmistas Johannes OPi jaoks filmi asemel hoopis hamburgereid. Aivar Tommingas on Vanemuises töötanud 45 aastat, Hannes Kaljujärv jääb napilt aastaga alla, koos säravad nad uuslavastuses "Päikesepoisid". Kutluurielamust jagab folklorist Marju Kõivupuu. Oleg Pissarenko räägib oma sünnilinnast Narvast ja sealsest džässielust.

OP : 169
OP : 1695. oktoober 2023

Sofia Rubina räägib OPile oma värskest plaadist "I Am Soul". Ave Häkli uurib, mis on kaasaegne tsirkus ja mida kujutab endast EPICIRQ festival. Toomas Volkmann avab Fotografiskas retrospektiivnäituse “täis minevik” - vaatame temaga koos ajas tagasi ja edasi. OP kaamerad käivad KUMUs näitusel "Läbi su silmaterade musta kuru" koos mitme seal esindatud kunstnikuga. Saate tegijad jagavad oma muljeid uuest Eesti dokumentaalfilmist "Päikeseaeg".

OP : 168
OP : 16828. september 2023

OPi stuudios on külas näitleja Terje Pennie, kellel on Ugalas alanud järjekordne intensiivne hooaeg. Saates kõlab Kaarli kiriku orel organist Kadri Toomoja esituses. Mari Kalkun räägib oma muusika sündimise tagamaadest. Kutluurielamust jagab eurosaadik Marina Kaljurand. Tristan Priimägi juhatab vaataja Martin Scorsese filmide keerdkäikudesse ja Ave Häkli sirvib koos Tõnu Runneliga tema uut fotoraamatut.

OP : 167
OP : 16721. september 2023

Stuudios on külas näitleja Marika Vaarik - juttu tuleb tema uutest ekspeditsioonidest. Owe tutvub Berliinis töötava Eesti kunstniku Kristen Rästasega. Mängufilmi "Tume paradiis" valmimise tagamaadest räägivad režissöör Triin Ruumet ja näitleja Jörgen Liik. Ave Häkli uurib Johan Tali käest, kuidas sünnib hea linnaruum. Saame teada, millist muusikat ja kellele teeb ansambel DeLulu ning oma kutluurielamust jagab ajakirjanik Heidit Kaio.

OP : 166
OP : 16614. september 2023

OP stuudios on külas Priit Võigemast, kes räägib lavastusest "Dissonantsed", aga ka oma sügisestest plaanidest. Ivar Kaasik on Eesti kunstnik, kes tegutseb enamuse ajast Saksamaal - OPi kaamera tabas tema külaskäigu Eestisse. Netti Nüganen on Eesti etenduskunstnik, kes tegutseb üle Euroopa, OP kaamera sai ka tema Eestis kätte. Hardi Volmer tutvustab oma värsket autobiograafilist filmi "Jumalaga, rock'n'roll!" Owe külastab filmi "Frank" võtteplatsi ning kultuurielamuse rubriigis saab sõna IT-ettevõtja ja investor Taavi Kotka.

OP : 165
OP : 1657. september 2023

Hooaja esimeses saates küsitleb OP kultuuriminister Heidy Purgat ning elab kaasa Eesti noorte muusikute ja helilooja Alisson Kruusmaa edule Berliinis. Arhitekt Ott Kadarik näitab, kuidas saab kaladest kunsti teha ning Maari Soekov ja Janno Pikkat ehk AW stuff tutvustavad oma loomingut.

OP : 164
OP : 16425. mai 2023

Juuni alguses toimub lastele suunatud jazzfestival Kräsh - Hanna-Liina Võsa ja Maris Aljaste räägivad, mis toimub. Ave Häkli teeb tutvust rahvatantsurühmaga Sõprus ning harjutab tantsupeoks vajalikke samme. Stuudios on külas Laske mind lavale noored peaaegu täies koosseisus - juttu tuleb sellest, kuidas neil pärast saadet on läinud. Veneetsia biennaalil esindab Eestit projekt "Kodupeatus" - Aet Ader ja Keithy Kuuspu selgitavad, mis see endast kujutab. Tiit Pruuli jagab suveks lugemissoovitusi.

OP : 163
OP : 16318. mai 2023

Emadepäeva järgselt on OPil külas üks äge ema koos oma kahe tütrega - Piret Kalda, Amanda Hermiine ja Aurora Aleksandra Künnapas räägivad teatrist ja elust. Visuaalteatri festival Tallinn Treff algab 25. mail, mida põnevat seekord näidatakse, räägib festivali kunstiline juht Leino Rei. Džassitrio "See pole see" toob kuulajateni vanad lemmikud uues kuues - OPi stuudios kõlab pala debüütalbumilt. Nikita Atikin ehk noored arhitektid Eva Kedelauk ja Kristel Niisuke viivad OPi jalutuskäigule Tallinna linnaruumi. Rain Rannuga tuleb juttu uuest filmist "Lapsmasin" ning laiemalt filmide rahastamisest. OP on külas Soome Ateneumil koos Eesti juurtega räppari Rauno Jyrisega, et uurida, mis on pärast hoone renoveerimist teisiti.

OP : 162
OP : 16211. mai 2023

Soome Rahvusteatri ning Eesti Draamateatri koostöös sünnib kakskeelne lavastus "Varumehed", OP on Helsingis kohal. 3. juunil esietendub Adeele Jaago luulelavastus ,,Naiste tuum, meeste kuub”. Stuudios on ta koos osatäitja Mihkel Kuusega, kes lisaks mängib ka oma uuemat muusikat. Tantsupidu läheneb - Indrek Koff kirjutas kõik vahetekstid, mis juhatavad uue tantsu sisse - OP uurib järele, kuidas see töö käis. Lisaks külastab OP kunstnik Mauri Grossi õdusat stuudiot ning Vaskjala residentuuri.

OP : 161
OP : 1614. mai 2023

Elina Reinold ning Kaisa Ling teavad, kuidas mehistuda ning räägivad sellest ka OPile. Ingrid Lukasel on valmis saanud uus plaat "Elumeloodia". Ingo Normetist ilmub mälestusteraamat, seda tutvustab Haldi Normet-Saarna. Aasta muusikaajakirjaniku tiitliga pärjatud Brigitta Davidijants räägib naistest erinevates subkultuurides. Eesti Noorsooteatri lavameistri Steffi Viita käe all õpib Owe Petersell uut ametit. Viinis üles kasvanud keraamik ja kunstnik Evy Jokhova viib OPi ajarännakule oma Eesti juurte juurde

OP : 160
OP : 16027. aprill 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi.

OP : 159
OP : 15920. aprill 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi.

OP : 158
OP : 15813. aprill 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi.

OP : 157
OP : 1576. aprill 2023

Iganädalane kultuurikompass! Saatejuht Owe Petersell ja reporter Ave Häkli võtavad vaataja kaasa kinno, teatrisse, näitusele, raamatupoodi, kontserdile ja mujalegi.

OP : 156
OP : 15630. märts 2023

Teater Nuutrum toob lavale Andrus Kivirähki verivärske näidendi. Stuudios on külas lavastaja Peeter Tammearu ja näitleja Merilin Kirbits. Pärimusmuusika Ait sai 15 - OP uuris, millist mõju need aastad on Eesti folkmuusikale avaldanud. Martin Algus suudab kirjutada peaaegu kõike, filmistsenaariumitest luuleni ja tema töid saadab pidev edu - aprillis ootab ees tema kuuldemängu esietendus BBC raadios. OP käib külas Pariisis tegutseval Eesti jazzmuusikul Katrin-Merili Poomil. Lavastaja Renate Keerdi tööd nautisid eestlased Vabariigi aastapäeval - hetkel töötab ta aga Linnateatri trupiga ja 6. aprillil on oodata esietendust. OP külalisi jäädvustab illustraator Lumimari.

OP : 155
OP : 15523. märts 2023

OPi stuudiokülaliseks on noor lavastaja Jarmo Reha, kes on teatriaasta auhindade nominentide seas. Teatriaastast ning auhindamisest räägivad ka kriitikud Karin Allik ja Madli Pesti. Dirigent Ingrid Roose on viimased kolm aastat töötanud Pariisis. Eelmisel nädalal kõlas tema juhtimisel Pariisi Filharmoonias Veljo Tormise kontsert, kus 80 prantslast laulis soome-ugri keeltes. OP oli kohal. Märtsi alguses sai Itaalias Bologna rahvusvahelisel lasteraamatumessi illustratsiooninäitusel näha ka illustraator Pamela Sameli töid, mis valiti välja enam kui 4000 töö hulgast. Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna uus dekaan Sille Pihlak arutleb kortermajade tuleviku üle.

OP : 154
OP : 15416. märts 2023

OP on külas Pärnus Kadri Rämmeldil, keda ootab peatselt ees mitte suvetükk vaid tükk suve. Stuudiokülalisteks on kunstnik Sigrid Viir ning jazzpianist Kirke Karja. Kas keraamika võib aja möödudes moest välja minna või vananeda? Keraamikanäitus "Vintage" toob lagedale aastakümnete tagused tööd ja tõestab vastupidist. Tanel Toomil sai valmis uus täispikk mängufilm - sõna saavad produtsent Ivo Felt ning monteerija Tambet Tasuja.

OP : 153
OP : 1539. märts 2023

OPil on külas Marika Barabanštšikova, kes sai hiljuti kolleegipreemia parima naiskõrvalosatäitjana koduteatris Vanemuine, Karlova Teatris on tal aga kanda jõuline peaosa lavastuses "Preili Julie". Filmiajakirjanduse ja filmilevi teemadel vestlevad stuudios ajakirjanik Ralf Sauter ja filmilevitaja Timo Diener. Tutvume noore kunstniku Darja Popolitovaga, kes on üks tänavustest kunstnikupalga saajatest. Kaidi Klein luges Tarmu Kurmi raamatut "Tinnitus" ja jagab oma muljeid. OP jõuab külla Endla teatri dramaturgile ja näitekirjanikule Ott Kiluskile ning Paides elavale Soome kunstnikepaarile, kelle kodu on sõna otseses mõttes maast laeni kunsti täis.