Maailma kõige targem rahvas / Maailma kõige tervem rahvas

12 tulemust

Maailma kõige tervem rahvas : 4
Maailma kõige tervem rahvas : 44. detsember 2023

Teaduspõhises koguperesaates viime läbi hulga kaasahaaravaid eksperimente, et uurida, kuidas teha eestlastest maailma kõige tervem rahvas! Seekord vaatame lõbusa katsega lähemalt kehalise kasvatuse tundi - ehk kuidas tekitada lastes liikumisrõõm nii, et see ka koolivälisel ajal püsiks? Asendusõpetaja Argo Aadli teeb kõrvulukustava vilega puust ja punaseks, kuidas seda kohe kindlasti ei peaks läbi viima. Teises katses teeme selgeks, kuidas panna lapsed ise tervislikumaid toiduvalikuid tegema. Saatejuht on Kristjan Pihl, režissöör Keiti Väliste, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige tervem rahvas : 3
Maailma kõige tervem rahvas : 327. november 2023

Teaduspõhises koguperesaates viime läbi hulga kaasahaaravaid eksperimente, et uurida, kuidas teha eestlastest maailma kõige tervem rahvas! Uues osas on teemaks paljude perede suurim tüliõun - nutiaeg. Uues põnevas katses uurime koos teadlastega, mis imeväega laste ekraaniaega tuju rikkumata ja ilma riiuta vähendada. Saatejuht on Kristjan Pihl, režissöör Keiti Väliste, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige tervem rahvas : 2
Maailma kõige tervem rahvas : 220. november 2023

Teaduspõhine eksperimendisaade võtab ette Eesti laste tervise. Uues koguperesaates viime läbi hulga kaasahaaravaid katseid, et uurida, kuidas teha eestlastest maailma kõige tervem rahvas! Teises osas selgitame koos teadlastega välja, kuidas saada lapsed rohkem köögivilju sööma ja mis trikke teeb aktiivne vahetund õpilase koolipäevast väsinud ajuga. Saatejuht on Kristjan Pihl, režissöör Keiti Väliste, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige tervem rahvas : 1
Maailma kõige tervem rahvas : 113. november 2023

Teaduspõhine eksperimendisaade võtab ette Eesti laste tervise! Nimelt on olukord nii tõsine, et teadlaste sõnul elavad tänased noored juba eeldatavalt lühemat elu kui nende vanemad. Viime uues koguperesaates läbi hulga kaasahaaravaid katseid, et uurida: kuidas teha eestlastest maailma kõige tervem rahvas! Esimene osa viib meid Mustla lasteaeda ja Tartusse, kus selgub, kui palju meie lapsed ja pered tegelikult liiguvad. Saatejuht on Kristjan Pihl, režissöör Keiti Väliste, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige targem rahvas : 4
Maailma kõige targem rahvas : 428. september 2021

Õppimine ei tohiks kellegi jaoks piirduda vaid kooliga - uusi teadmisi tuleb ju omandada terve elu. Seepärast võtavadki eksperimendisaate viimases osas mõõtu just täiskasvanud! Uurime lähemalt, kas inimesed õpivad paremini kuulmis- või nägemismälu järgi või on hoopis kolmas viis. Samuti paneme proovile meie katsejäneste rühmatööoskused! Saatejuht Urmas Vaino, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige targem rahvas : 3
Maailma kõige targem rahvas : 321. september 2021

Eksperimendisaate kolmandas osas kohtub käsipall poeesiaga! Uurime lähemalt, miks ei peaks luuletusi klassi ees sunniviisiliselt esitama ja kuidas siis kaunite riimidega koolitunnis kasulikult ümber käia. Veel saame teada, mida põnevat paljastub nädala jooksul noorte käsipallitrennis, kus kahe osalejate grupiga kasutatakse vägagi erinevaid treeningmeetodeid. Saatejuht Urmas Vaino, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige targem rahvas : 2
Maailma kõige targem rahvas : 214. september 2021

Teaduspõhise haridussaate teises osas katsetame Keila koolis uudset õpijaamade meetodit ja paneme proovile laste õpimotivatsiooni. Lisaks uurime, mida tehakse valesti, et meie õpilased muidu nii põnevast füüsikast kauge kaarega mööda käivad! Saatejuht Urmas Vaino, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige targem rahvas : 1
Maailma kõige targem rahvas : 17. september 2021

Teaduspõhises haridussaates heidame valgust sellele, mis tavaliselt toimub inimese peas ja jääb väljaspoolt varjatuks - õppimisele. Võtame pulkadeks lahti õppimis- ja õpetamismeetodid, kuidas paremini ning targemini teadmisi omandada ja kuidas seda ei peaks tegema. Esimeses osas alustame katseid kõige pisemate õppijatega. Koos 4- ja 5-aastaste osalejategaa uurime, kuidas treenida eneseregulatsiooni ja milleks arendada arvutaju. Saatejuht on Urmas Vaino, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Birgit Rae.

Maailma kõige targem rahvas : 4
Maailma kõige targem rahvas : 429. september 2020

Kas matemaatika peab olema lõputu õudus ja piin? Ei. Kui seda õigesti õpetada, võib matemaatika õppimine olla uskumatult vaimustav, seikluslik ja lausa elumuutev. Kuidas täpselt - seda aitavad tõestada Tallinna 32. Keskkooli õpilased.

Maailma kõige targem rahvas : 3
Maailma kõige targem rahvas : 322. september 2020

Jätkame katseid, et selgitada välja, kuidas targemini õppida. Teaduspõhise haridussaate kolmandas osas proovime, kuidas mõjutab õppimist uskumus, et võimed on kaasasündinud. Kas kordamine ikka on tarkuse ema? Seda kõike uurime Meremäe Kooli õpilaste ja lastevanematega.

Maailma kõige targem rahvas : 2
Maailma kõige targem rahvas : 215. september 2020

Teises osas katsetame, kumb on parem õpetamismeetod - piits või präänik. Selgitame koos Noarootsi Kooli laste ja õpetajatega välja, mis lapsi tegelikult motiveerib.

Maailma kõige targem rahvas : 1
Maailma kõige targem rahvas : 18. september 2020

Teaduspõhine haridussaade heidab valgust sellele, mis tavaliselt toimub peas ja jääb varjatuks - ehk õppimisele. Neljas koolis üle Eesti tehtud katsetes võtame pulkadeks lahti õppimis- ja õpetamismeetodid, kuidas paremini ning targemini teadmisi omandada ja kuidas seda ei peaks tegema. Esimeses osas uurime Neeme Kooli õpilaste ja lapsevanemate abil, miks ei tekita võistlemine klassiruumis tegelikult õpirõõmu. Kuidas õppida nii, et kõik ka pikaks ajaks meelde jääks? Saatejuht Urmas Vaino.