Heebrea keel kuulub semiidi keelte rühma. Heebreakeelse kultuuri tähtsaimaks mälestusmärgiks on Piibel, täpsemalt Vana Testament, mille keel ja kirjaviis on aastasadade jooksul teinud läbi mitmeid muudatusi. Intervjuu teoloog Kalle Kasemaaga ja väliskommentaator Simon Joffega. Saatejuht Mart Helme.
Saade tutvustab sanskriti keelt - vana-india kultuurkeelt, mis tänapäeval on kasutusel vaid teadus- ja usukeelena. Linnart Mälli abiga heidame pilgu ajalukku. Saatejuht Mart Helme.
Räägime indo-euroopa keelkonda kuuluvast inglise keelest, mis on emakeeleks miljonitele inimestele. Intervjuu filoloog Krista Mitsiga. Saatejuht Lauri Leesi.
Tutvustame meie emakeele arengule kõige enam mõjunud keelt- saksa keelt. Stuudios on Linnar Priimägi ja Lauri Leesi.
Tutvustame keelt, mida kõneldakse muidugi Hispaanias, aga ka Argentiinas, Tšiilis, Kuubal, Mehhikos, Filipiinidel ja mujalgi. Alustame hispaania keele arenguloo jälgimist Pürenee poolsaarelt. Stuudios on filoloog Jüri Talvet. Saatejuht Lauri Leesi.
Saade tutvustab itaalia keelt, mis on välja arenenud rahvaladina keelest. Saates osalevad itaalia keele õpetaja Ülar Ploom, ooperilaulja Teo Maiste ja kontsertmeister Ivo Sillamaa. Saatejuht on Lauri Leesi.
Saade tutvustab prantsuse keelt. Intervjuu kunstiteadlase Voldemar Vagaga. Saatejuht Lauri Leesi.
Rooma riigikeelena oli ladina keel üks antiikaja tähtsamaid, keskajal püsis kiriku- ja teaduskeelena. Arstiteaduses on ladinakeelsed nimetused kasutusel tänapäevalgi. Lähemalt tutvustab ladina keelt Jaan Unt. Saatejuht Lauri Leesi.
Saade tutvustab kreeka keelt. Intervjuu filoloog Jaan Undiga. Saatejuht Lauri Leesi.
Sarja sissejuhatav saade maailmas kõneldavatest keeltest, nende arenguloost ja seostest. Intervjuu tuntud keeleteadlase professor Paul Aristega. Saatejuht Lauri Leesi, režissöör Virve Koppel.