Kapist välja

16 tulemust

Kapist välja: 8 | Disain erilisteks sündmusteks
Kapist välja: 8 | Disain erilisteks sündmusteks15. jaanuar 2017

Pisikeses Eestis pole just palju neid sündmusi, mille puhul ülipidulikult riidesse panna ja näiteks maani õhtukleiti kanda. Presidendivastuvõtt ja pulmad on ühed erandid. Seekordses saates räägimegi disainist, mis kaunistab elu erilisemaid hetki. Kas Eestis valmistatakse haute couture'i? Külastame kingadisainer Kadi Paasikut, kelle spetsialiteediks on pruutide jalatsid; jälgime, kuidas valmib otsast lõpuni üks Hanna Korsari disainitud pruutkleit ja kuuleme, kuidas õnnestub Liis Lemsalul alati nii vääramatult stiilne välja näha.

Kapist välja: 7 | Eesti nahadisain
Kapist välja: 7 | Eesti nahadisain8. jaanuar 2017

Eelviimane saade piilub nende disainerite töökodadesse, kes armastavad materjalina kasutada nahka. Oma teekonnast disainimaastikul räägivad andekad nahadisainerid ning paljude Eesti naiste lemmikkottide loojad Kadri Kruus ja Stella Soomlais, põnevast fetišidisainist jutustame Liina Adamson-Ehtega. Stiili-ikooni rubriigis sattusime bändide prooviruumi, mille peremeheks on Eesti ägedaima nahktagide kogu omanik ja laulja Robert Linna.

Kapist välja: 6 | Eesti disain lastele
Kapist välja: 6 | Eesti disain lastele25. detsember 2016

Üks valdkond on Eesti disainimaastikul viimastel aastatel kohe eriliselt kihama löönud – see on lastele loodav disain. Aga kas lastele on üldse vaja disaintooteid? Kes neid loovad? Mida nad loovad? Kellele nad loovad? Sõidame Tartusse, kus pesitseb suurte plaanidega väikestele põnnidele riideid loov Tjorven Kids ja uurime, kas Moepusle on mäng või mood ning vaatame, mida valmistab lastele Höp. Räägime ka Eesti tuntuima lastemoeblogija ja stilisti Kirsi Altjõega ning läheme külla paljude popstaaride riietajana ja laulusõnade kirjutajana tuntuks saanud stiilsele Jana Hallasele, kes nüüd loob rõivaid hoopis lastele.

Kapist välja: 5 | Eesti disainerid välismaal
Kapist välja: 5 | Eesti disainerid välismaal18. detsember 2016

Paljud meie disainerid otsustavad kanda kinnitada Eestist väljaspool - uurimegi seekordses saates, mispärast. Sõidame paradiisisaarele Ibizale, kus elab ja tegutseb moelooja Marian Eespäev. Räägime, miks lendasid kaheksa Eesti Kunstiakadeemia tudengit möödunud suvel Vietnami. Kohtume maailmas suuri tegusid tegevate Eesti meesmodellidega ja oma ekstsentrilisest ning alati põnevast stiilist räägib rahvusvaheliselt edukas kunstnik Kris Lemsalu.

Kapist välja: 4 | Disain sisekujunduses
Kapist välja: 4 | Disain sisekujunduses11. detsember 2016

Eesti loomemajandus ei valmista ainult rõivaid ja aksessuaare, vaid ka põnevat disaini meie ümbruse tarvis. “Kapist välja” neljas saade viib meid andekate tootedisainerite juurde. Külastame uuenduslikke seinapaneele valmistava Okka tegijaid Tartus, välisturgudele pürgiva Valhalla loojat Terje Talpseppa Tallinna Loomeinkubaatoris ja Eesti edukaima sisekujundusfirma Shishi loonud Mart Haberit ning Taivo Pillerit Viimsis. Oma stiilieelistustest räägib värvika välimusega sisekujundaja Maile Grünberg.

Kapist välja: 3 | Eesti ehtedisain
Kapist välja: 3 | Eesti ehtedisain4. detsember 2016

Eesti ehtekunst on niivõrd rikkalik, et pakub avastamisrõõmu igaühele. Seekordse saate peakangelasteks on Läti ehtekunstnik Eestis Gvido Valickis, alati silmapaistva lavaimagoga edukas lauljatar Kerli, Eesti disaini müüvad e-poed ja aegumatu setude ehtekunst!

Kapist välja: 2 | Eesti disain meestele
Kapist välja: 2 | Eesti disain meestele27. november 2016

Mehed ja disain – kui hästi nad omavahel läbi saavad? Saates uurime, kas ja mida luuakse loomemajanduses meestele. Kas Eesti mehed hindavad kodumaist disaini? Kui konkurentsivõimeline on see rahvusvaheliselt? Läheme külla nahktoodetega maailmavallutusplaane pidavale "Craftoryle" ja kõrgekvaliteedilist meestemoodi loovale Katrin Kuldmale. Räägime meestele loodud disainist kohalike ekspertidega ja uurime räppar Tom-Olaf Urbilt, milline on tema suhe moega.

Kapist välja: 1 | Eesti disaini bränding
Kapist välja: 1 | Eesti disaini bränding20. november 2016

Avasaates uurime, kui hästi oskavad kodumaised loomeettevõtjad ennast turundada ja massist eristuda. Kui konkurentsivõimeline on kohalike disainerite brändimine?

Kapist välja: 8 | Moeharidus
Kapist välja: 8 | Moeharidus17. november 2015

Oleme mõnuga kolanud mööda Eesti moetegijate stuudioid, ateljeesid, riidekappe ja hingesoppe ning saanud kinnitust, et meie mood on ääretult mitmekesine ja rikkalik. Liigume mõnes mõttes tagasi algusesse ja uurime, kuidas saab tavalisest moesõbrast professionaalne tegija. Saate teemaks on Eesti moeharidus, kus uurime, millises seisus on hetkel siin pakutav haridus ja ühtlasi küsime, miks otsustab üha enam noori minna moodi õppima välismaale. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 7 | Eesti moetööstus
Kapist välja: 7 | Eesti moetööstus10. november 2015

Moodi ei looda ainult väikestes ateljeedes ja töökodades ainueksemplaridena, vaid ka suurtes tehastes ning sadade toodete kaupa. Läheme külla Eesti suurtele moeettevõtetele ja uurime, kuidas seal kollektsioone luuakse. Lisaks küsime spetsialistidelt, millised on hetkel moetööstuse suurimad väljakutsed ja mida toob tulevik. Oma moelemmikutest räägib armastatud näitlejanna Evelin Võigemast. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 6 | Eesti moetegijad välismaal
Kapist välja: 6 | Eesti moetegijad välismaal3. november 2015

Eesti moetegijad ei tegutse vaid koduturul - paljud neist rakendavad oma oskusi ja teadmisi teistes riikides. Sõidame nii Helsingisse kui ka Tokiosse ja uurime, kuidas luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist moebrändi ning mida tähendab töötamine maailmakuulsate kaubamärkide disainerina. Moest räägime ka meie kõige tuntuma muusikakollektiivi "Ewert and The Two Dragons" laulja Ewert Sundjaga. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 5 | Moodsad mikrobrändid
Kapist välja: 5 | Moodsad mikrobrändid27. oktoober 2015

Viimaste aastate jooksul on Eesti moemaastik saanud juurde hulgaliselt pisikesi moebrände. Seejuures on fakt see, et siinne turg on pisike ja olelusvõitlus püsima jäämise nimel pole kerge. Teeme lähemalt tutvust Eesti isiku- ja mikrobrändidega ja uurime, milliste vahenditega nemad endale klientuuri kindlustavad. Ühtlasi küsime, kumbal on rohkem potentsiaali pisibrändide maastikul läbi lüüa – kas andekal kunstnikul või andekal turundajal? Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 4 | Mood kui kunst
Kapist välja: 4 | Mood kui kunst20. oktoober 2015

Kas mood on kunst? Läheme külla moekunstnikele, kes aitavad sellele küsimusele vastuseid leida. Kaasame ka kunstiteadlase ning mõtiskleme, kas ja miks peaks moodi muuseumis näitama. Teeme juttu moe kõige levinuma esitlemisvormi - moeshow - korraldamise teemal. Saate stiilseima mehe tiitel kuulub räppar Tommy Cashile. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 3 | Eesti moemeedia
Kapist välja: 3 | Eesti moemeedia13. oktoober 2015

On kõnekas fakt, et üks Eesti läbi aegade suurema tiraažiga väljaandeid on just nimelt moeajakiri. Möödunud sajandi 60. aastatel üle Nõukogude Liidu ilmunud, ent Eestist välja antud ajakirja „Siluett“ eksemplaride arv ulatus kohati pea poole miljonini! Vaatame, millises seisus on Eesti moeajakirjandus täna. Uurime, mil määral ja kas üldse mõjutavad traditsioonilisi paberajakirju üha suuremat populaarsust koguvad moeblogid ja osaleme ühel eriti moodsal fotosessioonil. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 2 | Eesti moeaksessuaarid
Kapist välja: 2 | Eesti moeaksessuaarid6. oktoober 2015

Moeteadlikud teavad, et välimus saab viimase ja oluliseima lihvi aksessuaaride lisamisega. Seekordses saates läheme külla põnevatesse töökodadesse, kus valmivad käsitööna unikaalsed jalanõud ja trendikad prilliraamid. Kuidas ja kellele moeaksessuaare luuakse? Miks on kliendid nõus kuude kaupa oma moetoodet ootama? Lisaks uurime nutikatelt ehtekunstnikelt, kas ja kuidas peab moebränd end turundama. Oma stiilieelistustest ja ehtesõltuvusest räägib lauljanna Ines. Saatejuht Anne Vetik.

Kapist välja: 1 | Kust tuleb Eesti mood?
Kapist välja: 1 | Kust tuleb Eesti mood?29. september 2015

Kust tuleb meie mood? Kas Eesti mood on üldse olemas? Külastame moekunstnik Lilli Jahilod tema ateljees, kiikame Eesti moeajalukku koos Tallinna moemaja endise disaineri Kai Saarega ja laseme erinevatel ekspertidel lammutada tükkideks meie tänavamoe. Lisaks avaldab oma stiilisaladused läbi aegade moekamaid artiste Tanel Padar. Saatejuht Anne Vetik.