Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse. Kui Naissood peetakse Eesti džässi isaks, siis Kikerpuud võib nimetada Maarjamaa esimeseks muusikaprodutsendiks. Just Kikerpuu loodud „Horoskoop” on olnud üks kõigi aegade vaadatuim telesaade Eestis. Dokumentaalsarja viimane osa jälgib kahe Eesti muusika suurkuju elu ja loometeed läbi igihaljate viiside kuni moodsate arranžeeringuteni välja. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Uno Loop on läbi aegade olnud Eesti üks armastatuim laulja ja teda on kogu elu saatnud kuvand suurest südametemurdjast. Kuid Loobi muusikuteed ei iseloomusta mitte pelgalt tuhanded kontserdid ja sajad solistina lauldud laulud, vaid ka mõned tema enda poolt kirjutatud muusikapärlid. Loobi 1971. aastal loodud laulu "Kamina ees" peetakse Eesti esimeseks bossa novaks. Jälgime, kuidas vanameistri ammune hitt läbib enneolematu uuenduskuuri ja saab 21. sajandi värvilise kuue! Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Nad olid kõrgeltharitud süvamuusikud. Nad lõid sümfooniaid, kooriteoseid, oopereid ja ballete. Aga samas olid nad ka tuntud seltskonnahinged ja naljatilgad, kes osalesid pööraste rollidega Eesti filmiklassikas. Kõige krooniks lõid nad meie kergemuusika ajaloo mõned aegumatumad meloodiad. Need mehed on Eino Tamberg ja Leo Normet. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Helilooja Evald Vainu laulud kuuluvad Eesti levimuusika klassikasse. Ometi on ta tänase põlvkonna jaoks pea tundmatu nimi. Ent samas peavad paljud asjatundjad tema loodud laulu "Ei kunagi" lausa üheks ilusaimaks ballaadiks läbi aegade. Kuidas see lugu sündis ja mis roll oli selles Evald Vainu abikaasal? "Estraadisangarid" jälgib aastatega unustusehõlma vajunud Evald Vainu armastuslaulu jõudmist taas punktvalgusesse. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Peale sõda Eestisse sattunud Gennadi Podelski on omaette nähtus meie kergemuusika ajaloos. Värvika eluga helilooja suutis luua lugematul hulgal meeldejäävaid meloodiaid ja kokku panna intrigeerivaid muusikalisi kooslusi nagu "Rütmikud" või "Laine". Georg Otsa lauldud "Mõtisklus" filmist "Vallatud kurvid" on Eesti estaadimuusika aegumatu klassika. Kuidas kõnetab see pala tänapäeva saksa muusikaarranžeerijat ja Hollywoodi laulukirjutajaid, kelle ülesandeks on anda sellele uus hingamine? Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Valter Ojakääru rolli on meie estraadimuusika ajaloos võimatu üle hinnata. Tema loomingust on eestlaste südameisse jõudnud kümneid igikestvaid laule. “Õhtu rannal”, “Tihemetsa Tiina” ja “Oma laulu ei leia ma üles”, on kindlasti nende hulgas. Aga lisaks heliloomingule on vahest tähtsamgi papa Valteri roll Eesti muusikaajaloo kirjapanekul ja populariseerimisel! Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Arne Oidi rolli on meie estraadimuusika ajaloos võimatu üle hinnata. Tema võime luua geniaalseid viisijuppe oli imeteldav. Need sündisid justkui puusalt tulistades, pealtnäha ilma igasuguse pingutuse ja sundimatu elegantsiga. Aga kuidas õigupoolest nägid ilmavalgust „Suveöö”, „Kaks kuukiirt” ja „Mis värvi on armastus”? Milline roll oli kogu loomeprotsessis Eesti viljakaimal laulusõnade autoril Heldur Karmol? Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.
Tihti on arvatud, et meie popmuusika parimate laulukirjutajate looming oleks võinud omal ajal jõuda maailmakaardile, ent jäi toppama raudse eesriide taha. Raimond Valgre, Arne Oit, Valter Ojakäär, Kustas Kikerpuu ja Uno Loop on vaid mõned nimed meie armastatuimate heliloojate nimistus, kelle aegumatud viisid läbisid 2016. aastal enneolematu värskenduskuuri, et saada uus võimalus! Verivärske dokumentaalsari „Estraadisangarid” jälgib meie levimuusika kullaprooviga laulude elulugu ja teekonda nende sünnist kuni 21. sajandi eredasse punktvalgusesse. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.