Ehh, uhhuduur

42 tulemust

ehh, uhhuduur : 8
ehh, uhhuduur : 830. november 2019

Inkade impeeriumi au ja kuulsus ning selle jäljed täna. Machu Picchu jääb teisele poole mäge. Pikale veninud lõunapaus toob puhta ihu, mis meelitab ligi ootamatud külalised. Mäed murravad, ookean toob leevendust. Lõpetuseks puhast kunsti. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 7
ehh, uhhuduur : 723. november 2019

Tee maailma kõige kõrgemasse linna viib teatavasti ülesmäge. Jõudmine sinna tekitab erinevaid tundeid. Kohtumine mäekuradi ja võib-olla ka enda sisemiste deemonitega. Kurikuulsal Surmateel on kraavid sügavad ja linnaelul on omad võlud. Titikaka järves elavad väidetavalt nii nais-, kui ka meesnäkid. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 6
ehh, uhhuduur : 616. november 2019

Mida teha siis, kui tee ühtäkki otsa lõpeb ja ees haigutab kuristik? Selge on üks – tagasi pöörama sellest pisiasjast tulenevalt ju ei hakata. Mägedes juhtub sedagi, et ühel päeval seikled T-särgi väel maailma suurimatel soolaväljadel, aga järgmisel hommikul õue vaadates on maa taaskord valge. Seekord mitte soolast. Kiduraks kippuv olukord juhatab uhhuduurlased aga hoopis paraadile. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 5
ehh, uhhuduur : 59. november 2019

Tasandikud hakkavad otsa saama ja see vajutab pitseri grupi dünaamikale. Ööd telgis muutuvad tänu stiihiale unustamatuteks ja mõnikord tuleb kaotsiläinud varandusele järgi kahlata läbi jääkülma mägioja. Ükski heategu ei jää karistuseta ja edaspidi tasub initsiatiivi ülesnäitamisel end vaos hoida. Üks riik lõpeb ja teine algab ning ühtäkki on kokalehed täiesti legaalne kaup, mida peab proovima. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 4
ehh, uhhuduur : 42. november 2019

Kui iseenda peal muutusi ei tunneta, siis mingil hetkel jõuab paratamatult teadvusesse arusaam, et aeg on edasi liikunud. On need siis meie lapsed, kes ühtäkki juba suureks kasvanud või lähikondsed, kelle jaoks aeg tiksub omasoodu. Seekordne osa on täis saabumisi ja lahkumisi ning ajaratast keeratakse tagasi ka uhhuduuri algusaegadesse. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 3
ehh, uhhuduur : 326. oktoober 2019

Lõuna-Ameerikas süüakse liha. Palju. Sööb uhhuduurgi. Köögis on aga nagu laevas - kaks kaptenit ei pruugi ära mahtuda. Eks näis, kuis seekord läheb. Lisaks kombinatsioon miljonitest inimestest ja miljonitest tonnidest veest kulgemas oma vääramatut kulgu, kõhuvalust ning ööst bordellis. Ott Tänak on siinkandis tuntud mees. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 2
ehh, uhhuduur : 219. oktoober 2019

Kui liigud, siis juhtub. Ahelreaktsioonina purunema hakkavad rattakodarad võivad küll olla tüütud, kuid samas viivad kokku hulga toredate inimestega. Sünnipäevakingituseks saadud õnnelik õnnetus toob komplimendi põhjamaiselt tulise silmavaate kohta ja lõunasöögi lõpetuseks kõlbab suurepäraselt stepp-tants. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur : 1
ehh, uhhuduur : 112. oktoober 2019

Ümber maakera reisi järjepidevuse huvides sai 2014. aastal hüpatud Namiibia rannikult Atlanti ookeani hoovustesse. Neli aastat hiljem, peale raskeid heitlusi, võitlust mereelukate ning piraatidega, takerdumisi plastprügisse ja üle elanuna kirjandusklassikast tuntud “suure halli”, väljuvad uhhuduurlased vetevoogudest. Kohale jõutakse just õigeks ajaks – käib jalgpalli MM ja Uruguay võidab Portugali. Režissöör Wend, operaator Liivo Niglas, tootja MTÜ Filmiklubi MP Doc.

ehh, uhhuduur 4 : 10
ehh, uhhuduur 4 : 1021. november 2015

Lõpusirge Windhoek-Swakopmund! Vee väärtus kõrbes. Atlandi ookean ja ongi kõik?

ehh, uhhuduur 4 : 9
ehh, uhhuduur 4 : 914. november 2015

Laagrielu Kalahari kõrbes. Liivo unistuse täitumine. Namiibia rock'n'roll ja Bourbon & Trafic. Kohtumised rokkarite Renier´i ja Victoriga ning Namiibia kuulsaima hipi, maopüüdja Stretch'iga!

ehh, uhhuduur 4 : 8
ehh, uhhuduur 4 : 87. november 2015

Jälle tüli majas. Grupiteraapia Kõmiseva suitsu juures! Sisenemine Botswanasse ja autosafari Mauni. Taniili sünnipäev ja unustamatu seiklus Okavango deltas kapten KK juhtimisel. Pealiku lahkumine.

ehh, uhhuduur 4 : 7
ehh, uhhuduur 4 : 731. oktoober 2015

Suur tüli ja sellele järgnenud s...maitse suus! Mukuku sild ja ööbimine sillavalvuri majas. Ootamatud kohtumised Lusakas. Mardi kadumine.

ehh, uhhuduur 4 : 6
ehh, uhhuduur 4 : 624. oktoober 2015

Rongisõit Sambiasse. Liivadeede mõnu ja grupijuhi eluohtlik avarii. Lõunasöök külavanema asetäitja kodus. Bangweulu järve ületamine ja hommikupalvus Chilubi saarel Püha Maaria koguduse õpetaja, isa Johni, juhtimisel. Liikumine suhtluskatastroofi poole...

ehh, uhhuduur 4 : 5
ehh, uhhuduur 4 : 517. oktoober 2015

Esimesed tülid ja arusaamatused. Taasühinemine spordikomitee ehk Mardi ja Hannesega. Sao Hillis on Tansaania Eesti Maja. Tünnisaunaga!

ehh, uhhuduur 4 : 4
ehh, uhhuduur 4 : 410. oktoober 2015

Ees ootas Tansaania oma metsikus ilus. Kohe nii kaunis, et sõideti võidu kappavate kaelkirjakutega. Tee viis läbi Meru ja Kilimanjaro mägede vahelt Moshi linna. Kohalik mees John Kessy majutas viis karvast eestlast oma koju ja tutvustas Tansaania koolisüsteemi. Teel pealinna poole külastati Eestist pärit misjonäri Evald Oviiri hauda. Ja seal kus lõppeb asfalt algab puhas lõbu...

ehh, uhhuduur 4 : 3
ehh, uhhuduur 4 : 326. september 2015

Lavale astub dr Aibolit ehk velsker Kristjan. Keenia pealinnas Nairobis kohtutakse eestlanna Kadriga. Kibera slummis, kus elab ligi miljon inimest, näitab elu-olu sealsamas üles kasvanud Joshwa. Dr Imaculate Wambalaba teeb Kristjanile tehnohoolduse.

ehh, uhhuduur 4 : 2
ehh, uhhuduur 4 : 219. september 2015

Kuidas tappa kana? Mida söövad Abaya ja Chomo järve krokodillid? Kuidas maitseb õlu Keenia piirilinna vanglakõrtsus? Milline on põrgu bussiratastel? Miks on ekvaator verine? Uhhuduur on Aafrikas ja saab teada!

ehh, uhhuduur 4 : 1
ehh, uhhuduur 4 : 112. september 2015

Kui seni oli Uhhuduur liikunud kuuekesi, siis nüüd alustati Addis-Ababast neljakesi. Piltlikult öeldes mindi tuurile ilma solisti ja soolokitarristita. Hannes Kuressaare linnapeana ja Mart just isaks saanuna pidid tegema valikuid. Ülejäänud neli asusid Etioopia pealinnast liikumist Namiibia ja Atlandi ranniku poole.

ehh, uhhuduur 3 : 7
ehh, uhhuduur 3 : 722. oktoober 2011

45 päeva olid ratturid vändanud Teheranist läbi Dubai, Omaani, Jeemeni kõrbete ja mägede, suundudes Jeemeni sadamalinn Al Mokhasse. Aasia piir oligi käes. Edasiminekut takistas vaid veelahe Punase mere näol. Kuna ratturite seas puudus Moosese võimetega mees, kes ajanuks vee kaheks, siis tuli loota õnnele ja proovida end hääletada mõnele laevale, mis Aafrikasse suundub. Autor ja režissöör Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk, operaator Liivo Niglas.

ehh, uhhuduur 3 : 6
ehh, uhhuduur 3 : 615. oktoober 2011

Lähenedes Punase mere rannikule, muutus loodus järjest idüllilisemaks. Teed ääristasid datlipalmid ja banaaniistandused, liivadüünid valgusid teele ning õhus aimdus mere hõngu. Ees ootava supluse ootuses tõusis märkamatult tempo. Ühel hetkel olimegi mere ääres. Ei muud kui joonelt vette! Õhtu sai aga täiesti ootamatu pöörde, kui Mart tuigerdas veest välja ja rannale pikali vajus, kannas auk. Mingi tundmatu mereelukas oli ilmselt portsu mürki Mardi vereringesse suunanud. Seiklus võttis morni ilme... Autor ja režissöör Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk, operaator Liivo Niglas.

ehh, uhhuduur 3 : 5
ehh, uhhuduur 3 : 58. oktoober 2011

Kuidagi kahtlaselt sujuvalt olid rattad jätnud oma kummipuru Omaani kiirteedele ja uhhuduuri kamp avastas end üksjagu ootamatult Jeemenist. Felix Arabicast, õnnelikust Araabiast, nagu seda kanti hiliskeskajal Euroopas nimetati. Päris huvitav, kui õnnelik on Jeemen 21. sajandil? Ühelt poolt vaeseim Araabiamaa, teisalt aga on iibestatistika järgi igal jeemenlannal 6,5 last - seega peaks ju päris õnnelik kohake olema. Autor-režissöör Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk, operaator Liivo Niglas.

ehh, uhhuduur 3 : 4
ehh, uhhuduur 3 : 41. oktoober 2011

Omaan - kaamelid, eestlased ja Savisaar. Autor ja režissöör Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk, operaator Liivo Niglas.

ehh, uhhuduur 3 : 3
ehh, uhhuduur 3 : 324. september 2011

Nagu elus, nii ka teel olles avastad end mingil hetkel teeharul. Valiku ees, kas pöörata paremale või vasakule. Isegi teades, et mõlemad valikud viivad kokkuvõttes ühte kohta, jääb teadmata kumb valik on parem. Pöörad vasakule - jääd auto alla. Pöörad paremale - saad osa soojast külalislahkusest ja kuldse karika omanikuks. Uhhuduuri kamp valis parema teeharu ja juhtuma hakkasid eriskummalised ettevõtmised. Autor ja režissöör Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk, operaator Liivo Niglas.

ehh, uhhuduur 3 : 2
ehh, uhhuduur 3 : 217. september 2011

Koos sadade kilomeetritega oli rattaseltskond selja taha jätnud Kristliku maailma aastavahetuse, põnevad Iraani linnad Qom'i ja Kashani. Šiitide maailm elas aastas 1389 ja tee viis jätkuvalt edasi - põnevasse tundmatusse, mis sisaldab võrdselt meeldivaid ning samuti kergelt ehmatavaid ja ootamatuid juhtumisi. Nagu elus üldse nii ka Iraanis. Operaator Liivo Niglas, režissöör Wend ehk Priit Kuusk, toimetaja Mart Kuusk.