Meie saatejuhtide duo on Euroopa Liidule tiiru peale teinud ja kui ühest suust kinnitavad mõlemad, et elujõulisus pulbitseb selle eriilmelise Euroopa koore all kuumalt ning visalt. Kodumaal tagasi olles on aeg teha kokkuvõtteid ning meenutada külastatud riikides nähtut ja kuuldut. Ja kuidas võikski seda paremini teha kui ühe hea mänguga? Saadet juhib "Eesti mängust" tuttav Gaute Kivistik, võistlustulle asuvad mõistagi Euroopa-spetsideks saanud Piret Järvis ja Indrek Treufeldt, neile astub vastu meie mees Brüsselis ehk Ivari Padar.
Tänase Euroopa Liidu eelkäija oli kuuest riigist koosnev Euroopa Söe- ja Teraseühendus ning Euroopa suurim söekaevandus asus kunagisel Lääne-Saksamaal. Indrek Treufeldt ei peljanud selle Ruhri hiiglase sügavustesse laskuda. Ilma söeta ei toodeta ka ühtki kuulsat Koh-i-Noori pliiatsit, mille vabrik asub Tšehhis. Tšehhi Vabariigi pealinnas asub ka kunagise sametrevolutsiooni peakorter ja revolutsiooniline teater Laterna Magika, mille tegijatega sai jutu peale Piret Järvis.
Austerlased on maailma ühed eesrindlikumad tunnelite ja raudteetunnelite ehitajad - nii Austrias endas kui ka mujal maailmas. Kuidas üldse käib ehitamine läbi halli kivi? Ja mismoodi on võimalik, et üht Viini sushikohvikut peavad lisaks omanikule veel viis kassi? Kuidas kassid euronormidest läbi pugesid? Piret Järvis pani kaitsekiivri pähe ja võttis söögipulgad kätte ning uuris lähemalt. Euroopa pindalalt ja rahvaarvult väikseimas riigis Maltas on kanda kinnitanud maailma suurim filmitööstus Hollywood ning seal on üles võetud mitmeid kassahitte nagu näiteks "Trooja", "Gladiaator" ja "München", mille kuulsaid võttepaiku Indrek Treufeldt külastabki.
Indrek Treufeldt on jõudnud Euroopa kõige läänepoolsemasse ja ühtlasi vanimasse rahvusriiki Portugali ning uurib selle riigi meresõidu ja -uuringute ajalugu. Piret Järvis naudib Sloveenia veinimõisas vahuveini, saab teada, kus asub tegelikult Euroopa vanim viinapuu ja põikab ka Euroopa käesoleva aasta kultuuripealinna Maribori.
Piret Järvis külastab iidset viiulimeistrite linna Cremonat ja näeb, kuidas valmib viiul meistri käte all. Samuti lustib Piret itaalia meeste kalleimal varal, Vespa rolleril. Samal ajal laskub Indrek Treufeldt Hispaanias koopasügavustesse, kus valmistatakse hõrku hallitusjuustu.
Indrek Treufeldt uudistas Prantsusmaa Bordeaux maakonnas sajandite vanust filigraanset prantsuse aia kujundamise kunsti. 100 aastat peale Versailles' lossi ja selle hunnitu aia valmimist, kirjutas üks ajaloolane koguni, et prantslaste kujutlustes nägevat Eedeni aedki välja kui üks ilus prantsuse aed oma erilist kuju pöetud puude ja põõsastega. Piret Järvis võttis Küprosel päikesetõusu vastu kalavõrke välja tõmmates ja uuris kohalikelt, miks sel veega igast küljest piiratud saarel pidevalt veest puudus on.
Iirimaal sündinud isevärki televisiooni, Balcony TV-d tehakse tänaseks üle 40 maailma pealinna rõdudel. Dublini rõdul tegi muusikat ka Indrek Treufeldt, kes lisaks uuris, mida tähendavad tegelikult meilgi populaarsed inimkeha kaunistamise sümbolid keldi kultuuris. Piret Järvis veetis mitu päeva Kreekas kõrgel mägedes asuvas nunnakloostris. Ateenas maitses Piret tänavamoosekandi leiba.
Kuidas läks Indrek Treufeldtil kõmrikeelses telekanalis ja koolis ning kas teate, et Walesi raamatupoest võib leida ka Eesti kirjanike teoseid? Piret Järvis saab osa Bulgaaria Roosimissi valimistest ja jõuab oma üllatuseks Naksitrallide radadele.
Kuidas sai Piret Järvis Rumeenia räpparid eesti keeles laulma ja kui osavalt käsitses eesti preili hobuveokit? Mida nägi Indrek Treufeldt Belgia mahajäetud külas tuumajaama kõrval ja mis juhtus võttemeeskonnaga pärast belgia rahvusjoogi Maitranki maitsmist, kuhu traditsioonide järgi segatakse kergelt mürgist ürti?
Miks nähti Piret Järvist Budapesti vaateaknal? Kas teadsite, et ruubikukuubiku ja pastaka leiutanud ungarlastel on oma sõna öelda ka moekunstis? Millist isevärki tantsu nägi Indrek Treufeldt Luksemburgi tänavatel ja miks eelistab luksemburglasest saksakeelne politseinik kõnelda temaga prantsuse keeles?
Ühel pool Euroopa suurim tehissaar, mis asub Hollandis, teisal aga üks maailma vanemaid ettevõtteid - mündivabrik Slovakkias. Igal asjal ongi kaks poolt. Miks mündimeistritel ei lõpe leib vaatamata plastikraha levikule? Saatejuhid Piret Järvis ja Indrek Treufeldt, režissöör Tarvo Mölder.
Õuna, kui üht sümboolsemat puuvilja maailmas, on peetud nii keelatud kui ka mõistatuslikuks viljaks. Euroopa ja maailma suuremad õunaaiad ning õunatootjad asuvad Poolas. Nende punapõsksed õunad kenitlevad juba aastaid ka Eesti poelettidel ja tekitavad ikka ning jälle küsimuse: kuidas neid aastaringi veatu väljanägemisega vilju ikkagi kasvatatakse? Ega ometi seal keemia mängus ole? Piret Järvis uurib järgi. Taanlased on disainis paar sammu muust maailmast ees. Nüüd on nad eraldi disainipoe avanud millelegi nii igapäevasele nagu kirjatähed. Indrek Treufeldt mõtiskleb taanlastega kaasa ja jõuab järeldusele, et tegelikult on meile kõigile lisaks kirjapandule oluline, vahel olulisemgi, milline see kiri välja näeb.
Teine saade on kuninglik - ühest kunagisest ja ühest praegusest kuningriigist. Kunagise kuningriigi, Leedu, köök on kuningate vääriline tänagi. Praegune kuningriik Rootsi, kus pole sõdu nähtud aastasadu, on juba ligi sajandi ehitanud hävitajaid mitmete riikide kaitsevägedele. Saatejuhid Piret Järvis ja Indrek Treufeldt, režissöör Tarvo Mölder.
Alustame oma sarja teekonda Lätist ja Soomest. Kõige lähematest naabritest arvame teadvat kõike. Aga kas teate, et Läti rahvuskangelane on Superman või et Soomes tegutseb globaliseerumise kiuste Põhjamaade ainus jalgrattatehas? Saatejuhid Piret Järvis ja Indrek Treufeldt, režissöör Tarvo Mölder.