ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Meie inimesed: Žanna

Saada link

Kirjeldus

Burjaatia Vabariigist pärit Žanna ja tema abikaasa sattusid kümmekond aastat tagasi Tallinnasse sušikokkadena tööle. Kuigi esialgu sai Eestisse tuldud ajutiselt, otsustasid nad üsna pea siia elama jääda. Kokatöö kõrvalt pühendub Žanna järjest enam ka siinsete rahvusvähemuste ürituste korraldamisele. Režissöör Tarvo Mölder, autor-toimetaja Mirjam Matiisen, produtsent Hannela Lippus.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: Meie inimesed
Osa nr.: 155
Kestus: 00:23:21
Indeks: 2016-002971-0155
Režissöör: Mölder Tarvo, Vaher Märten
Faili nimi: 2016-002971-0155_0002_XHD_MEIE-INIMESED_ZANNA.mxf
Esmaeeter : 18.01.2016
Kategooria: Elu → elulise probleemi, nähtuse süvakäsitlus
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 saatepea
00:00:07 KATE: Ülestõstetav uks. Ukse kõrval Žanna Khaakova ja tema kolleeg. Sušitegijad töötuhinas sushikohvikus.. kala fileetükkide lõikumine.. KT: Žanna (:00:29: kpl, subt) räägib VENE KEELES, et ta ei arva, et see töö on rutiinne.. arvab, et see on kunst. Jaapani köögis peab kõik välja nägema esteetiliselt kaunis. Räägib sushi tegemisest.. armastab oma tööd, mis iga aasta täiustub, käivad erinevates riikides end täiendamas..
00:00:42 KATE: Sushikohvik. Žanna Khaakova.. ajab mobiiliga tööasju, eesti keeles. Kollegidega räägivad töögraafikust.. lõigub kurki. KT: Žanna (:02:00: kpl, subt) räägib, et töötab sushikohvikus juba mitmeid aastaid.. ta teeb sušit, korraldab tööd jms. Räägib, et sündis Burjaatias, mis asub Vene Föderatsioonis, Ida-Siberis. Elas Burjaatias 21 aastani, lõpetas ülikooli, sai audiitori diplomi.. abiellus, sõitsid Moskvasse, mees astus sinna aspirantuuri. Hakkasid tööle Jaapani restoranis, said rahvusvahelise sertifikaadi. Siis jätkasid samal alal Peterburis. Ühele Eesti ärimehele meeldis nende köök ja kutsus nad Eestisse, et avada restoran.
00:02:09 KATE: Žanna Khaakova oma sushikohvikus.. valmistamas sušit.. KT: Urmas Luik, sõber, endine kolleeg (:02:28: kpl, subt) räägib, et 2000nda alguses olid nad arendamas Järve Keskuses täiesti uut toidukontseptsiooni. Räägib sellest. Räägib, kuidas nad said sušitegijad Järve Keskusesse, esialgu siis õpetajateks meie inimestele. KT: Marta Traks, teenusejuht (EURES) (:03:26: kpl, subt) räägib, et sageli ei leia Eestist vastava ala spetsialiste, ning neid tasub värvata mujalt. Töötukassa saab aidata leida sobivat töötajat mujalt Euroopast. Toob ühe näite sellest. Räägib, keda nad suudavad ja on suutnud värvata mujalt Eestisse.. nagu näit IT-spetsialiste Soomest..
00:03:54 KATE: Žanna Khaakova valmistab sushikohvikus sušit.. Järve Keskus seest, sušikohvik eemalt. Žanna väljub Järve Keskusest. KT: Žanna räägib, et elasid Eestis pärast Peterburist tulekut pool aastat, neile siin väga meeldis. Otsustasid mõneks ajaks siia veel jääda, seda enam, et nende köök sai populaarseks. Firma pakkus pikendada lepingut 5 aastaks veel. Nad hakkasid mõtlema oma kinnisvara soetamise peale ja otsustasid siia jääda elama. KT: Urmas Luik (:04:36: kpl) räägib, et nad on väga hästi sisse elanud. Räägib Žanna vahepealsest töökohavahetusest - läks teise suširestoranist teise, siis kliendid läksid koos temaga.. Žanna (:05:01: kpl) räägib sushitööstusest, et see ei seisa Jaapanis koha peal, vaid areneb.. nii püüavad nad mehega arenguga kaasas käia. Ta mees kutsuti Norra tuntud restorani, läks sinna kogemusi vahetama..
00:05:11 KATE: Žanna Khaakova sõidab autoga. Žanna eesti kõnekeele kursustel.. KT: Žanna autos (:05:36: kpl) räägib, et Tallinn on üks ilusamaid linnasid maailmas.. ta on palju reisinud ja oskab võrrelda. Tallinn on mugav, kompaktne, ei väsita.. Räägib, et ta käis hiljuti Peteburis budistliku 100.aastapäeva pidustustel ja tema tõsiusklik sõbranna arvas, et ju siis Žanna elas eelmises elus Eestis, kui teda nii siia tõmbab. Räägib, et käib kõnekeele kursustel "Keelepisikus" juba teist aastat. Räägib oma eesti keele oskusest.. Räägib, et tal on eesti sõbranna, kes ei räägi sõnagi vene keelt ja nad suhtlevad. Suhtlus ja praktika on kõige parem.
00:08:49 KATE: Žanna Khaakova tuleb autost, rahvariided kaasas.. Naised sätivad ruumi, et seal paremini tegutseda. Lüüra külalisesineja räägib, kuidas rätti paremini kasutada.. Naised rättidega sehkendamas. KT: Žanna (:11:13: kpl) räägib "Lüürast" - rahvuskultuuride rahvusvaheline ühendus, seal on üle 50 seltsi, üle 30 rahvuse.. nad aitavad Eestis üksteisel elada. Lüüras tegutseb pikki aastaid naisteklubi, kus igal kuul tatari, burjaadi, mongoli, lesgiini, armeenia rahvusest naised saavad kokku, et tegelda huvitavate asjadega. Täna on näit naiste välimuse meisterklass.. teemaks on naiste rätik.. Žanna räägib, et tänu "Lüürale" on tal palju sõpru. Räägib, mis õhtuid nad korraldavad.
00:11:19 KATE: Burjaadi rahvariietes Žanna Khaakova õpetab naistele burjaadi rahvatantsu.. KT: Žanna räägib, et ta ei püüa olla ei eestlane, venelane.. ta on uhke, et ta on burjaat, et neil on ebatavaline välimus, kultuur.. KT: Larissa Ivaništševa, Burjaadi Kultuuriseltsi esimees (:12:01: kpl, subt) räägib, et neil on palju loomingulisi kollektiive, teevad palju kontserte, näitavad oma kultuuri. Nii nad Žannaga mõtlesid lavastada burjaadi tantsu, millega nad täna alustasid.. kõige populaarsem tants on neil johor. Räägib sellest tantsust.
00:12:54 KATE: Žanna Khaakova teistega spordisaalis.. teevad soojendust.. KT: Žanna (:14:27: kpl) räägib, miks on vaja spordiga tegeleda.. millega ta tegeleb - taekwondo'ga. Talle meeldib see treening. Talle on taekwondo filosoofia väga lähedane - see on kannatlikkus, vaimu vankumatus, ausus. Tähtsad pole üksnes jalalöögid. Ta on märganud, et pärast treeningut on ta keskendunum. Seal töötavad professionaalid, peab usaldama seda, kes sind õpetab..
00:14:39 KATE: Lapsed lähevad kooli.. Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, kooli logo seinal. Klassis korraldatakse projekti " Rahvuskultuur koolidesse", külalisteks on burjaadi kultuuriseltsi Baikal esindajad Larissa ja Žanna, valmistavad buusa' sid.. need on nagu pelmeenid.. Vanemate klasside tüdrukud klassis. Suure sibula koorimine jms. KT: Žanna Khaakova (:16:15: kpl) räägib, et viis aastat tagasi leidsidi nad mehega mõttekaaslased-kaasmaalased, kes elavad ammu Eestis ja otsustasid luua Burjaadi ühingu. Räägib projektist "Rahvuskultuur koolidesse". Räägivad, mis rahvusest inimesed selles projektis osalevad jm.
00:18:18 KATE: Tüdrukud valmistavad klassis burjaadi rahvustoitu - buusa' sid.. Larissa räägib, miks Burjaadis tehti buusa'sid- .. seal on külmad talved ja toitu valmistati tagavaraks. Žanna Khaakova sõtkub tainast, teeb tainarulliga ringikujulist tainalapikest. valmistab ühe buuza.. KT: Žanna räägib, et teeb seda rooga kodus sageli, see on nende pere lemmikroog. Venelased nimetavad seda ka pozõ'deks. Žanna räägib, et talle väga meeldib kuulajaskonnaga suhelda. Räägib, et lapsed huvituvad väga paljust..
00:20:58 KATE: Žanna Khaakova võtab sülle väikese lapse. Ta võõrustab oma eesti sõpru. Väike laps on Žannal süles ja poisi ema toidab last lusikaga.. räägivad eesti keeles.. Peolaud, toidud, joogid.. KT: Žanna räägib, et tal on palju sõpru nii venelasi kui eestlasi, talle meeldib nendega kokku saada. KT: Urmas Luik, sõber, endine kolleeg (:21:26: kpl, subt) räägib, et Žanna sõprusseltskond on kirju.. ta on hea, soe inimene. Urmas räägib Žannast. Huvitav on suhelda, kes on positiivsed, kes ei ime sind energiast tühjaks, pigem annavad seda juurde. KT: Žanna (:22:36: kpl) räägib kodumaaigatsusest, eriti siis kui kohtub kaasmaalastega, kes on siia tulnud külla.. kuid tunneb siiski mugavalt seal, kus on ta kodu, pere. Praegu ta tunneb, et Eesti on ta kodu.
00:23:02 Lõputiitrid. Saade valmis koostöös Töötukassaga. Eesti Töötukassa logo. ETV ident.
Faili nimi: 2016-002971-0155_0002_XHD_MEIE-INIMESED_ZANNA.mxf
Indeks: 2016-002971-0155
Kestus: 00:23:21
Registreerimise kuupäev: 01.06.2016
Registreerimise aeg*: 2016-06-01 20:21:51
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse