ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Meie inimesed: Ingrid

Saada link

Sarja pealkiri: Meie inimesed
Osa nr.: 187
Kestus: 00:23:21
Indeks: 2016-002971-0187
Režissöör: Mölder Tarvo, Vaher Märten
Faili nimi: 2016-002971-0187_0001_XHD_MEIE-INIMESED_INGRID.mxf
Esmaeeter : 05.12.2016
Kategooria: Elu → elulise probleemi, nähtuse süvakäsitlus
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea
00:00:07 KATE: Ingrid Randleht teritab nuga, võtab poolelioleva sadula, alustab tööga. Räägib, et tal on tähtis teada, mis on sadula sees, sest tema teine töö, sadulapassimine, on sellega seotud. KT (kaadritagune tekst): Ingrid räägib, et Eestis enam sadulaid ei tehta, see on tingitud turumajanduse põhjustest. Neid inimesi, kes teavad sellest tööst midagi, ei ole enam. Loetleb sadulatootja riike. Räägib neist.
00:01:24 Ingrid Randlaht võtab Argentiinas tehtud sadulast täidist välja ja räägib, miks ta seda teeb - pole rahul selle villaga, mise seal sees on. KT: Ingrid räägib villast, mis sadulasse läheb.. Inglismaalt erilist tõugu lammaste vill. KATE: Ingrid võtab sadulast täidist välja.
00:02:08 Ingrid Randlaht (:02:16: kpl (keskplaan), subt (subtiiter)) paneb sadula sisse villa. Räägib nii sadulsepa kui ka sadulapassijate õppest Euroopas. Ka Ingrid on ennast Inglismaal ennast täiendamas käinud. Räägib oma esimestest töödest sadulsepana.
00:03:16 KATE: Tee kõrval hobuaedik. Ingrid Randlaht aedikus, vaatab, kuidas läheb tüdrukul hobuse seljas, treeningul.. õpetab ja suunab, mida teha.. Lühikesed sügisekaadrid.. KT: Ingrid (:04:00: kpl) räägib, et hobuseomanik on 8-aastane Paula-Johanna. See on talle ostetud tulevikuks võistlusponi. Ingridi ülesanne on hoida poni lapsele turvalisena ja õpetab tüdrukut. Räägib, et suvel on tal rohkem tööd hobustega, talle tuuakse noori hobuseid õpetada. Sügisel on vähem. Talvel ta siin hobuseid ei hoia, kuna tal statsionaarset talli ei ole.
00:04:43 KATE: Ingrid Randlaht põllul hobuse ja poniga. Toidab täkku, puhastab.. KT: Ingrid räägib oma kõige erilisemast hobusest, kes tal üldse olnud on - Voore tallide täkk Apollo. Räägib Apollost, tema erilisusest Ingridi jaoks.
00:05:20 KATE: Ingrid Randlaht oma täku Apolloga väljas, puhastab teda. KT: Ingrid räägib, et temal oli nõukogude aja lagunemise ajal spordikoolis veel õnneks võimalus ratsutamisvõimalus vahetada töövõimaluse vastu, ehk et nad said reaalselt oma hobuste eest hoolitseda..
00:05:50 KATE: Ingrid Randlaht teeb hobuserihmadele aukusid paremaks.. KT: Ingrid räägib, et läks kõigepealt Tartusse loomakasvatust. Kuid seal sai selgeks, et hobused ei ole seal ülikoolis prioriteet esimeste teadmiste tase ja tal tuli sealt kahjuks ära tulla, sest tahtis õppida hobust. Läks õppima Tallinnasse tööõpetuse- ja käsitööõpetajaks. Sealt ta läks Soome, kus ta õppis nahatööd.
00:07:16 KATE: Ingrid Randlaht.. Tema töökoht, maja.. KT: Ingrid (:08:19: kpl, subt) räägib, et ta töötas mõned aastad afaasiaga inimeste taastuskodus.. töötas diabiootiliste loovtööde juhendajana. Kui oli lapsega kodus, polnud aktiivne tööelus, kuigi käis ratsutamas.. Seal tal tekkisid probleemid, et tal polnud võtta sadulaid, mis sobiksid hobustele. Ta otsis ühe soome sadulapassija juurest niisuguseid sadulaid, kuid selliseid polnud. Nii ta jõudis sadula tegemise juurde.
00:08:29 KATE: Ingrid Randlaht oma töökohas.. tallis. Paneb hobuse omanikuga hobusele sadula selga.. KT: Lana Randaru,Töötukassa teenusejuht (:08:39: kpl, subt) räägib, et kuna Ingrid õppis käsitööd ja talle meeldib tegeleda hobustega, siis saab panna küll võrdusmärgi nende asjade järele, et saada sadulsepaks. Inimesed peaksid arvestama oma huvisid ja kogemusi, kui ametit otsivad.
00:09:32 Ingrid Randlaht ja hobuse omanik, Dina, panevad sadulat hobusele selga. Hobuste koolisõidu tippsportlane Dina Ellermann maneežil.. treeningul. KT: Ingrid (:09:58: kpl) räägib, et ta põhitöö on sadulapassimine. Räägib, et täna ratsutab maneežil Dina Ellermann, kes on nende koolisõidu koondise liider.. ta on ainus, kes võistleb maailmakarika ringis. Tema on Ingridi hoole all, st ta vastutab sadulate eest.
00:11:00 Dina Ellermann, hobuse omanik (:11:07: kpl, subt) räägib, kui raske on õige sadula leidmine hobusele. Kuidas Ingrid Randlaht aitas teda õige versiooni sadulaga.. KATE: Dina oma hobusega maneežil, koolisõidu treeningul. Ingrid jälgimas neid. KT: Ingrid räägib, et Eestis on üle 10 000 hobuse, kellest ratsahobuseid on mitutuhat.. Päris suur protsent satub Ingridi tee peale ette. Räägib, et ta jälgis, kuidas sadul liikumise peal püsib jms. Seal on veel asju, mis vajavad korrigeerimist.
00:12:55 KATE: Ingrid Randlaht maneežil, jälgimas D.Ellermanni koolisõidu treeningut hobusega. KT: Ingrid räägib, et sadulapassimisega seotud stress on tal päris tugev. Ta ikka vastutab ja tunneb muret nende hobuste pärast, kellega ta töötab..
00:13:49 KATE: Ratsaspordi takistussõidu võistlused "Horse Show". Publik vaatamas.. Hobused hüppamas.. ka aeg luubis.. KT: Ingrid Randlaht räägib "Horse Show"st. Eestis on 14ndat korda. Räägib selle ürituse ettevalmistustest Räägib hobustele vajalike asjade kauplemisest seal.
00:14:53 Ingrid Randlaht vaatab, kontrollib, kuidas sadul hobusele selga sobib, kuidas püsib.. Räägib hobuse omanikuga. KATE: "Horse Show" Tallinnas. Takistussõit.. hobune hüppamas. KT: Ingrid räägib, et paljud inimesed tulevad temaga rääkima, kellele ta enne tööd teinud.. räägib, kui pikaks need võistluste päevad venivad..
00:16:31 KATE: Ingrid Randlaht autoga sõitmas. Võtab tütred lasteaiast. Paneb tütred autosse istuma. Ingridi kodumaja. Vihma sajab. KT: Ingrid (:16:44: kpl) räägib, et nad on kolinud maale elama kogu perega.. mitte ainult oma mehe, lastega, vaid ka vanemad ja ta õde on maale kolinud. Räägib nende linnast maale kolimise mõttest, selle headest külgedest.
00:18:07 KATE: Majal silt Kolga-Uuri Kool 1864 - 1986. Sügisekaadrid. Luiged, lagled äralendamiseks kogunenud. Valgepõsk - lagled parv valmis äralendamiseks. KT: Ingrid Randlaht (:18:49: kpl) räägib, et ta kodu on vana koolimaja.. Räägib selle koha võlust. Ingridi vanaisa liikus seal kandis palju, olles Kirovi kolhoosi arst. Lapsepõlves sai palju seal käidud. Lahemaal on üldse kaunis. Praeguseks elavad seal vanas koolihoones kümnekesi.
00:19:00 Ingrid Randlaht perega koduköögis. Loomakliiniku tööruumides, valgetes kitlites naised opereerimas. Ingridi õde on veterinaararst. Kass puuris.. KT: Ingrid räägib, et nende suurel perel on igaühel suures majas oma korter. Tööruumis pole veel valmis.
00:20:44 Ingrid Randlaht ja ta pere ruumides remonti tegemas.. värvimas seinu. Maja esine. Ingrid laste ja koeraga majast väljumas, lähevad hobuste juurde, kes on põllul. Söödavad ja joodavad neid. KT: Ingrid räägib, et nad alustasid maja remontimisega u 2010
00:23:07 Lõputiitrid. Saade valmis koostöös Töötukassaga. Eesti Töötukassa logo. ETV ident
Faili nimi: 2016-002971-0187_0001_XHD_MEIE-INIMESED_INGRID.mxf
Indeks: 2016-002971-0187
Kestus: 00:23:21
Registreerimise kuupäev: 25.11.2016
Registreerimise aeg*: 2016-11-25 19:44:29
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse