ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Lasteekraan. Saame kokku Tomi juures: Suvelõpp Hiiumaal.

Saada link

Media

Kirjeldus

Veel selle nädala peavad Tom ja Anni talvepuhkust ning pööninguasukatest jonnipunnid Klimbi ja Klõnn vaatavad videopäevikus hetki Tomi, Anni, Betty ning onu Endli suvepuhkusest Hiiumaal Kassaris onu Ööbiku juures.

Samast seeriast

Sarja pealkiri: Lasteekraan. Saame kokku Tomi juures
Osa nr.: 283
Kestus: 00:54:52
Indeks: 2008-002216-0283
Esmaeeter: 07.01.2008
Kategooria: Lavastuslik → TV sari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 ST:Jonnipunnid Klimbi ja Klõnn. Arutavad teemal, miks inimesed neid jonnipunnideks kutsuvad. Leiavad, et inimesed on naljakad. Nt nagu onu Ööbik Hiiumaalt.
00:01:15 VIDEO: Tom ja Anni Hiiumaa praamil, nendepoolne sissejuhatus. Taustaks muusika - ans "Kriminaalne Elevant". Lõpus kate: praamileminejad uurivad Hiiumaa kaarti
00:02:46 VIDEO: kate: Hiiumaa kaart, praam, sadam. Taustamuusika: ans "Kriminaalne Elevant"
00:03:04 VIDEO: Endel tuli Tomile ja Annile sadamasse järgi. Hiiu murrak. Söövad jäätist. Teatab, et lähevad onu Ööbiku juurde. Istuvad autosse.
00:04:35 VIDEO: Endel räägib Tomile ja Annile onu Ööbikust ja tema suurest jäätise isust. Vahepeal taustamuusika: ans "Kriminaalne Elevant". kate: Hiiumaa loodus, tee, onu Ööbik rattaga sõitmas, Ööbik puu otsas, Õie tee ääres, meri, Ööbik turnimas. Endel uurib tuustide kohta.
00:08:40 VIDEO: Endel teeb autoga peatuse, kuna autoga mingi jama. Endel sudib auto all, samal ajal räägib Tomile ja Annile veel jutte onu Ööbikust, sellest milline huligaan on ta liikluses. kate: Ööbik sõidab autoga, bussiga. Taustamuusika: ans "Kriminaalne Elevant"
00:10:27 VIDEO: Endel, Tom ja Anni jõuavad onu Ööbiku juurde. Ööbik istub puu otsas.
00:10:59 VIDEO: Hommik. Ööbiku majast väljub Anni ja Tom. Anni räägib, kui hästi ta magas. Liitub Endel, räägib kalale minekust. Anni loobub sellest. Endel pisut pettunud.
00:12:44 VIDEO: Õie teeb köögis süüa, segab kulbiga potis asju kokku. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:13:18 VIDEO: Endel, Tom ja Anni. Endel räägib, et Ööbik ei tõuse nii vara kui nemad, sest tema teeb öötööd. Soovitab Tomil ja Annil ise putru keeta ja end mõnusalt tunda. Ise läheb kalale.
00:13:53 Kate: Ööbik paneb oma toas riidesse (läbi raskuste). Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:14:41 VIDEO: Anni kiigub. Tom räägib Annile, et tuustid jõuavad homme kohale. Liitub onu Ööbik, räägib, kuidas ta nägi särgi selgapanemisega vaeva. Teeb ettepaneku saarel ringi vaadata. Esimene käik: majaka juurde. Arutavad kuidas minna. Otsustavad ratastega minna.
00:17:51 Kate: Tom, Anni ja Ööbik sõidavad ratastega, Ööbik kukub. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:18:12 VIDEO: Tom, Anni ja Ööbik jõuavad ratastega majaka juurde. Otsustavad üles ronida. Ööbik käib korra ära, Tom järgneb talle, Anni jääb üksi, jookseb neile järgi. Alguses taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:19:11 Kate: Endel merel kala püüdmas. VIDEO: Anni hüüab Tomi ja Ööbiku järgi. Majaka juures kohtumine Helgiga, kes räägib talle Hiiumaa tuletornist, majakavahi ametist. Kate: tuletorn, torni ümbrus, vaade tornist (Hiiumaa loodus, metsad), torn seestpoolt. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant. Lõpus vahekõlli heli.
00:24:09 kate: Hiiumaa loodus (suvi), metsad, meri, Endel kala püüdmas. Laulu katkend "..Kolm küünalt sul näitavad tuld..", esitaja Marko Matvere
00:25:03 kate: Hiiumaa tuletorn, väljast/seest. Anni tuletornis, kohtub üleval Tomiga. Vaatavad binokliga. Märkavad Endlit merel, hüüavad teda. Märkavad Ööbikut, tõttavad alla.
00:26:56 kate: Endel paadiga merel, merevaade, Ööbik tõukerattaga sõitmas. Taustamuusika: laulab Evelin Pang
00:27:50 VIDEO: Anni ja Tom peesitavad päikse käes, liitub Endel. Endel räägib, kuidas tal kalal läks. Liitub onu Ööbik. Otsustavad kõik koos kalale minna. Ööbik jagab kõigile jäätised. Lõigu lõpus taustaks saate tunnusmuusika.
00:30:19 kate: mööda teed läheneb auto, saabuvad tuustid. taustamuusika: hispaania, kitarrihelid
00:30:24 VIDEO: Anni, Tom ja onu Ööbik arutavad kalalemineku teemadel, sh vihmaussidest. Ööbik arvab, et ta võiks avada vihmaussipoe, saaks rikkaks. Ööbik otsustab minna lumelabidaga vihmausse kaevama.
00:31:22 VIDEO: Endli autoga saabuvad Betty ja Paljunäinud Tuust, liituvad Anni ja Tom. Betty räägib neile nende ebamugavast lennusõidust, on ärritunud. Anni ja Tom viivad tuustid onu Ööbiku juurde.
00:32:30 VIDEO: Onu Ööbik istub köögis, saabuvad Tom ja Anni koos tuustidega. Tuustidele tutvustatakse onu Ööbikut. Betty uurib, millist dieeti Ööbik peab. Anni kutsub ka tuuste kalale, aga nad loobuvad. Tuustid räägivad oma Hiiumaa plaanidest.
00:34:44 VIDEO: Endel kutsub Tomi ja Annit õue, kuna aeg on merele minna. Tom ja Anni jooksevad õue.
00:34:53 kate: päikse käes sillerdav meri; Ööbik, Endel, Tom ja Anni paadiga merel ja püüavad õngega kala. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:35:08 VIDEO: Endel, Ööbik, Tom ja Anni on paatidega merel ja püüavad kala. Endel pahandab Ööbikuga, et ta niipalju rahmeldab, et ta ei oska kala püüda. Ööbik ajab aerudega parme eemale, kastab pea vette. Tom ja Endel vaidlevad teemal, kes kala püüab: kas Endel või ritv. Alguses taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:37:52 VIDEO: Tom, Anni ja Betty istuvad toas laua taga ja kirjutavad postkaarte Suure-Peetrisse. Ööbik vehib kõrval liblikavõrguga. Betty teeb Ööbikule ettepaneku kirjavahetusse astuda. Tom muretseb, kus Tuust on. Ööbik püüab Betty oma liblikavõrku. Seltskond arutab, kus Endel on. Koputus uksele. Ööbik hiilib aknast välja.
00:40:01 VIDEO: Tomile, Annile ja Bettyle tuleb külla naine nimega Õie. Onu Ööbik piilub neid aknast. Hakatakse koos mängima. "Tii-tii-tihane..", käteplaksu mäng
00:42:44 Kate: Anni kükitab õues lammaste juures ja paitab neid. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant, KT: Tomm (ütleb vaid ühe sõna: "üks"..)
00:42:52 VIDEO: Hommik, söögituba.Tom ja Endel istuvad laua taga, laual kuhi komme, söövad näkileiba ja joovad keefiri. Liitub onu Ööbik. Endel uurib, mis täna plaanis. Ööbik räägib, et lähevad lambaid ja villa vaatama. Alguses taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:43:49 VIDEO: Kate: lambakari. Tom, Anni ja Betty kükitavad lammaste juures. Anni räägib Bettyle, et lambavill pidi olema selle suve suurim trend. "Chanelli Mää". Ööbik hõikab metsast, kutsub neid tema järgi minema, sest tema teab lühemat teed villavabrikusse. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:44:33 VIDEO: Tom, Anni ja Ööbik jalutavad metsas. Ööbiku sõnul viib see tee põlismetsa. Anni leiab oblikaid. Ööbik räägib, kui tihti ta on ära eksinud, väidetavalt jõudis ükskord Saaremaani välja. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant, lõigu lõpus saate lühike kõll.
00:45:35 kate: onu Ööbik uurib lähedalt üht ämblikku. Taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:45:45 VIDEO: Tom ja Anni kükitavad metsas ja söövad mustikaid, liitub Ööbik. Seltskond põrkab kokku metsanaise Liisiga.Tutvustab neile lokulauda, proovib nii Anni kui salaja ka onu Ööbik. Liis seletab, mis on tihumeeter, ruummeeter ja kuupsüld. Ööbik tassib salaja puid. Vahepeal taustamuusika: ans Kriminaalne Elevant
00:49:43 VIDEO: Liis, Tom ja Anni seisavad saepuki juures, otsivad saagi taga. Ööbik toob sae. Anni ja Tom saevad. Ööbik möödab oksa ja puu paksust.
00:50:33 VIDEO: Anni ja Tom kohtuvad villavabriku toas Bettyga, kellel villast kübar peas. "Villast oled sa võetud ja villaks pead sa saama". Betty räägib, kuidas ta tuli oma juurte juurde. Anni uurib Betty käest, kas ta teab, kuidas villa tehakse. Betty seletus: "Lammas annab villa mää".
00:52:18 VIDEO: Tom, Anni ja Betty villavabrikus, kraasimismasina ja heidemasina juures. Vabrikust üks mees seletab, kuidas valmib heie ja kuidas saab sellest lõng. Anni ja Tom kohtavad vabrikus Ööbikut, kes tahab neile ketrusmasinat näidata. Ööbik paneb masina tööle.
00:53:58 kate: ketrusmasin, Anni ja Tom majakatornist alla vaatamas, Endel ja Õie paadiga merel, (lisanduvad lõputiitrid), Ööbik masina juures, vaade metsale ülalt, vaade merele, Tom-Anni-Endel-Ööbik jooksevad Ööbiku majja. Muusika: laulab Eveling Pang. ERR/ETV logo
Faili nimi: 2008-002216-0283_0002_D10_LASTEEKRAAN-SAAM_SUVELOPP-HIIUMAA.mxf
Indeks: 2008-002216-0283
Kestus: 00:54:52
Registreerimise kuupäev: 03.10.2017
Registreerimise aeg*: 2017-10-03 01:30:12
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;