ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: SMV

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 44
Kestus: 00:27:41
Indeks: 2012-002814-0045
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 23.12.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Detsember 1984
00:00:05 Ülemäära üles löödud Aino (HELENE VANNARI), tutt peas, värvib laua taga huuli. Pille toast tuleb Sille (MARIA SOOMETS) ja tervitab: hommukust! Tiiter. XLIV osa, SMV. Aino ütleb pahaselt, et ei tea mis selle masuurika tere ka maksab. Sille haugub vastu, et kui Ainol raha üle on, siis 3 rutsi võtaks küll. Tulipunaste huultega Aino nähvab pahaselt, kas Sille mõnitab teda. Sille näeb tema nägu ja hakkab karjudes naerma ja küsib, mida ta teinud on. Aino ei saa aru, miks Sille karjub. Sille ütleb, et Aino näeb välja nagu krõpsu-Salme. Aino küsib, kes see veel on. Sille räägib, et krõpsu-Salme oli Kohtla-Järvel üks eit, kes kahe õlle eest meestele... Aino tuleb Sillelel kätega kallale, haarab tal juustest. Sakutab teda kõvasti ja lubab Sille juuksed ära lõigata.
00:01:02 Tuleb Jüri (ARGO AADLI), kes küsib, mis juhtus. Aino (HELENE VANNARI) on endiselt kättpidi Sille (MARIA SOOMETS) juustes. Jüri nõuab, et Aino lahti laseks. Lõpuks saab Sille lahti ja jookseb Pille tuppa. Jüri küsib emalt, mis juhtus. Aino hakkab seletama, aga Jüri küsib, mis tema endaga juhtus, kui on näinud, milline Aino välja näeb. Aino küsib, mis mõttes. Jüri ütleb, Aino näeb välja nagu....et mardi- ja kadripäev oli kuu aega tagasi. Aino saab ka Jüri peale pahaseks ning tuuseldab teda kõrvast. Jüri karjub.
00:01:34 Saatepea
00:02:01 Aia tagant tulevad saabastes jalad, inimene jõuab väravasse, tegu naisterahvaga (MERLE JÄÄGER), kes suitsetab ja vaatab otsivalt ringi, läheb maja ukse poole, teeb siis ukse lahti ja läheb sisse.
00:02:43 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb oma kabinetti limonaaditehases. Laual Lenini büst, millele Sirje oma karvamütsi peale paneb. Sirje hüüab sekretär Maid. Mai (KAIA SKOBLOV) tuleb rõõmsalt. Sirje palub tal istuda. Sirje rägib Maile, et ta teab, et tema isa on veendunud kommunist ja tema ise on ka kompartei liige, aga täna tulevad ameeriklased külla villimisliini kontrollima ja oleks parem kui nad otse neile oma maailmavaadet peale ei suruks. (Sirje viitab Lenini büstile laual). Sirje palub Mail Lenin kappi tagasi panna. Mai paneb midagi küsimata Lenini kappi ja hakkab ära minema.
00:03:36 Mai (KAIA SKOBLOV) pöördub veel Sirje poole ja küsib, kas ta võib tema lilli ikka edasi kasta. Sirje (LAINE MÄGI) naeratab ja ütle, et loomulikult võib ja kõike võib teha nagu tavaliselt. Sirje palub Mail kohvi teha, sest ta on nii uimane. Mai ütleb, et tema ka. Sirje palub Mail 2 tassi teha, endale 2 tassi. Mai küsib, millega ta teeb. Sirje ütleb, nagu tavaliselt, milletagi, kohviga, ilma suhkruta. Mai laiutab käsi ja küsib, et kas konjakit ei pane kohe üldse. Sirje saab pahaseks ja ütleb, et ei pane, mitte üldse ei pane, et ta pole Uno, vaid Sirje. Mai naeratab ja ütleb, et ta teab.
00:04:09 Aadu (FELIKS KARK) krutib raadiot põlvedel ja kuulab, jalad laual. Keegi koputab uksele. Ukse vahele ilmub võõras naine (MERLE JÄÄGER), kes Aadut tervitab, mille peale Aadu järsku pea tõstab ja selja sirgeks ajab. Naine küsib, mis uudist. Aadu teretab ja küsib, mis mõtes uudist. Naine küsib, mis on räägib. Aadu küsib, kelle onu. Naine vastu, et Sämi-onu. Aadu tahab teada, kes see naine üldse on, et ta pärib, mis tema onu temaga räägib, sest see on perekonna värk.
00:04:47 Naine (MERLE JÄÄGER) astub tuppa, vabandab ja tutvustab, et tema on ema ja annab Aadule käe, lisab veel, et Sille ema. Aadu (FELIKS KARK) tõuseb püsti, annab Sille emale käe ja tutvustab, et tema on vanaisa, Pille vanaisa. Siis jõuab Aadule kohale ja ütleb, et naine näeb surnu kohta üsna kobe välja. Sille ema on nõutu. Aadu sõimab teda punaseks nuhiks ja ajab toast välja. Sille ema otsib taskust paberi ja kinnitab, et on tõepoolest Sille ema. Aadu küsib tema passi. Sille ema ütleb, et passi saab ta kätte alles siis kui on ennast Eestisse sisse registreerinud. Naine räägib, et sai nädal tagasi enne tähtaegselt vangist välja, Mordva, 3 aasta, paragrahv 68. Aadu teab, et see paragrahv on nõukogudevastane tegevus ja naine kinnitab seda. Aadu tunneb ära hingesugulase ja kallistab Sille ema suurest rõõmust. Naine imestab, et Aadu ka. Aadu lisab, et on imestanud, et teda pole veel selle paragrahvi järgi kinni pandud. Aadu räägib rusikas püsti, et iga tema tiivasirutus on üks sini-must-valge. Sille ema ütleb: Eesti v
00:06:04 AAdu (FELIKS KARK) suudleb veelkord Sille ema (MERLE JÄÄGER) otsa ette. Aadu teeb ettepaneku jope maha võtta, siis kööki minna, väikese siripitski teha ja siis räägib Sille ema talle kõik oma seiklused ära.
00:06:19 Vahekõll
00:06:21 Limonaaditehase direktor Sirje (LAINE MÄGI) täidab kaustikut. Teeb sahtli lahti, näeb peaagu tühja kommikarpi ja hüüab sekretär Maid (KAIA SKOBLOV), kes tuleb ja küsib, mis nüüd jälle on. Sirje ütleb pahaselt, et midagi ei ole, aga ta ei taha, et Mai tema sahtlites soriks, et kõikidele ahvatlustele ei maksa järele anda. Mai ütleb nutusel häälel, et tema pole Sirje sahtlites sorinud ja annab komsomoli ausõna. Mai kõsib veel, et kuidas ta Sirjele kohvi teeb, kas ilma millegita. Sirje paranadb: milletagi. Mai on meeleheitel ja ei tea, kuidas ta peaks kohvi Sirjele tegema.
00:07:07 Vahekõll
00:07:20 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb töölt koos Pillega (LIISA PULK) ja räägib, kuidas ta pidi tööl oma sekretärile kolm korda meelde tuletama, kellele ta peab helistama....Ukse tagant kostab laul "Jää vabaks Eesti meri..". Pille ja Sirje kuulatavad. Nad avavad köögikukse ja näevad pilti, kus Sille ema (MERLE JÄÄGER) ja Aadu (FELIKS KARK) laulavad ja võtavad viina.
00:07:50 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb nähtu peale Pilele, et vähe sellest, et vanaisa on juba peaagu neile kolinud, siis nüüd on ta hakanud ka oma pruute ka tassima, kellega viina visata. Pille (LIISA PULK) lisab, et päris noori pruute, sest see ei on Sirje vanune. Pille parandab, et emast natuke noorem, aga vanaisast ikka märgatavalt noorem.
00:08:06 Sirje (LAINE MÄGI) vaatab ukse vahel sisse ja ütleb Pillele pahaselt, et see naine on temast ikka palju noorem ninglisab, et naisterahvaste kohta ei öelda eit. Pille (LIISA PULK) küsib, mis nad nüüd teevad, kas jäävadki sinna. Sirje ütleb, et ei jää, et nad lähevad sisse, lõpetavad selle jaskari õigel ajal ära, enne kui Aino kohale jõuab, 2 dissidenti korraga, see on ikka liig. Pille naerab ja ütleb, et kui vanaisal selle naisega klappima hakkab, siis saab Sirje endale uue ema. Sirje sunnib Pille suud pidama.
00:08:32 Aadu (FELIKS KARK) ja Sille ema (MERLE JÄÄGER) hüüavad viinapitse kokku lüües: Prosit! tUlevad Sirje (LAINE MÄGI) ja Pille (LIISA PULK). Sirje küsib isa Aadult, mis toimub. Aadu tervitab tütart ja teatab, et nemad tähistavad vanade kamraadide taaskohtumist ja ühtlasi peavad hea sõnaga meeles Eesti Vabariiki. Sille ema naeratab laua taga ja lisab, et nemad veetsid Aaduga seal väga õduse õhtupooliku. Sille ema ja Aadu taovad rusikatega lauale ja kordavad: Eesti vabaks!....
00:08:56 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et ta näeb küll, et nad seal oma õnneõhtut veedavad ning ütleb Sille emale, et ta pole temaga vist varem kohtunud. Sille ema (MERLE JÄÄGER) vabandab, tõuseb püsti ja tutvustab: Anna. Sirje küsib, mida ta annab. Pille ütleb selja tagant, et anna tere. Sirje ulatab käe ja ütleb: Sirje. Sille ema ütleb, et nimi on selline - Anna. Aadu (FELIKS KARK) lisab, et tema on üks vägev vabadusvõitleja. Sirje küsib kes Anna tegelikult on. Aadu ütleb rõõmsalt, et tegelikult on Anna Sille ema. Sirje naeratab edasi ja kordab: Sille ema, siis aga küsib, kas tema ei pidanud mitte... Sirjele jõuab kohale ja ütleb Aadule, et tema võib seal käia nii palju kui ta tahab, aga surnuid ta sinna kaasa ei too. (Sirje minestab ära).
00:09:38 Anna (MERLE JÄÄGER) hüüab: nuuskpiiritust! Pilel (LIISA PULK) otsib kapist.
00:09:41 Vahekõll
00:09:57 Aino (HELENE VANNARI) kamandab Jüri (ARGO AADLI), et too teda sõidutaks. Jüri ütleb, et ta on väsinud ja üldse, see masin on riigi oma ja pole lõbusõitudeks mõeldud. Aino ütleb, et Jüri sõitku ja olgu vait. Aino küsib, kas neil polegi siis neid privileege ette nähtud nagu Kadakutel, kes sõidavad taksoga, aga nemad sõidavad miilitsa Villisega. Aino räägib, et läks vanas eas uuesti tööle, pensi kõrvalt ja teeb seda Jüri pärast. Ja järelikult on Jüri asi ta kohale viia, et ta tahab ka endale ilusaid asju osta, et ta nendest viletsam ei ole.
00:10:35 Jüri (ARGO AADLI) pärib, kellena ja kuhu ema Aino tööle läks ja pealegi vastu ööd. Aino (HELENE VANNARI) paneb mantlit selga ja ütleb, et see pole Jüri mure. Aino suunab Jüri uksest välja ja ütleb, et sõidame. Jüri küsib uuesti, mis töö see on, vastu nädalavahetust. Aino vastab, et elutöö.
00:10:50 Vahekõll
00:10:58 Sille ema Anna (MERLE JÄÄGER) on Aadule, Sirjele ja Pillele oma loo ära rääkinud, miks temast kui surnust räägiti. Pille (LIISA PULK) ütleb, et sellepärast Kohtla-Järve miilits otsiski Sillet taga. Sirje (LAINE MÄGI) imestab, miks. Pille ütleb, et öelda, et ema on elus. Anna räägib nuttes, et ta sai alles hiljem teada, et Helmut (Sille isa) Silelkese sinna kostile tõi nii kauaks kuni ise BAM-il on. Anna kallistab kõiki, nutab ja ütleb, et on tänulik kõige eest, mis nad talle teinud on.
00:11:32 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas ta saab ikka õigesti aru. Aadu (FELIKS KARK) räägib, et nemad hoidsid Sillet nagu oma tütart. Anna (MERLE JÄÄGER) nutab ja kallistab Aadut, kes palub,e t Anna räägiks teistele ka, mille pärast ta kinni pandi. Sirje ütleb, et parem ärgu rääkigu. Pille (LIISA PULK) tahab ikka teada ja ütleb ema Sirjele, et tal pole midagi häda.
00:11:51 Anna (MERLE JÄÄGER) paneb sigareti põlema ja räägib, kuidas ta oli vastupanuliikumist Kohtla-Järvel vedanud juba aastaid, kui ta töötas valvurina. Aadu (FELIKS KARK) märgib, et tema ametivend või ametiõde. Anna jätkab, et 1981. a. 24. veebruaril tundis ta, et aeg on põranda alt välja tuua ja heiskas katlamaja korstnasse sini-must-valge lipu, mis lehvis seal poolteist tundi enne kui mendid jaole jõudsid ja ta kinni võtsid. Ja täie rauaga anti.
00:12:38 Sirje (LAINE MÄGI) kõsib, kas Anna üldse mõtles oma Sille peale kui ta sinna korstna otsa ronis. Anna (MERLE JÄÄGER) räägib, et mõtles kül ja veel rohkem mõtles ta sellele siis kui ta sealt alla tuli, et kui tema Sillekene saaks kas või hetke elada vabas Eestis. Pille (LIISA PULK) kõsib, kas Sille teab, et tema ema seal on. Anna ütleb, et ei tea, aga see saab tema jaoks päris hea üllatus olema. Aadu (FELIKS KARK) targutab kaasa.
00:13:06 Anna (MERLE JÄÄGER) ütleb tõsiselt, et ta on kuulnud et Sille on teatrikooli õppima läinud. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et jah ja Sille on tubli ja andekas tüdruk. Pille (LIISA PULK) arvab, et Sille on praegu ka seal koolis, kui ta just Moskvas ei ole. Anna küsib ärritunult: Moskvas? Pille ütleb rahulikultm et Moskva on üks kohvik. Aadu (FELIKS KARK) kordab, et see on küll kohvik Moskva, mille peale Anna rahuneb.
00:13:25 Anna (MERLE JÄÄGER) räägib, et lootis, et tütar ikka korraliku ameti võtab, aga näitleja amet on üks tilulilu jube. Aadu (FELIKS KARK) arvab, et ei ole.
00:13:34 Vahekõll
00:13:40 Pille (LIISA PULK) vaatab telekast telelavastust "Fenomenid"
00:14:51 Tuleb Sille (MARIA SOOMETS) ja tervitab Pillet, küsib, mis ta vaatab. Pille ütleb, et "Fenomene" ja see on pärsi nitševo. Sille ütleb, et on näinud seda ja hakkab sisu seletama. Pille palub, et ta ei räägiks, sest ta tahab ise vaadata ja kutsub Sille koos temaga vaatama. Sille ütleb, et keerab magama, sest lavakas oli raske päev. Pille peatab teda ja ütleb, et Sille ei saa praegu magama minna. Sille küsib, miks. Pille ütleb kavalalt, sest keegi magab sela juba tema asemel ees.
00:15:15 Sille (MARIA SOOMETS) imestab, et kes. Pilel (LIISA PULK) ütleb õhinal, et Sille vist ei arva ära. Sille pakub, et Kestutis. Pille küsib, miks tema. Sille ütleb, et see loll jääb ju magama igale poole. Pille räägib, et see on üks inimene, kelle kohta nemad teadsid, et ta magab juba igavest und, aga nagu selgus, siis üldse mitte. Sille pakub, kas Lenin. Pille osatab rumala vastuse eest. Sille palub, et Pille selgelt räägiks. Pille ütleb, et Sille ema tuli talle külla.
00:15:37 Sille (MARIA SOOMETS) ei usu, et tema ema. Pille (LIISA PULK) räägib, et tema ema sai enne tähtaegselt välja ja otsis Sille üles. Sille tahab kohe ema näha. Pille ütleb, et las vabadusvõitleja magab oma õiglase und ja las Sille vaatab koos temaga telekat.
00:16:01 Sille (MARIA SOOMETS) imestab, mis vabadusvõitleja. Pille (LIISA PULK) räägib, kuidas Sille ema rääkis kõik südamelt ära, et ta pandi sini-must-valge heiskamise eest vabriigi aastapäeval kinni ja ta olevat vanaisa jaoks täiesti ebajumal. Sille kuulab ja ütleb, et las siis vabadusvõitleja puhkab ning istub Pille kõrvale diivanile.
00:16:31 Vahekõll
00:16:43 Mai (KAIA SKOBLOV) lakib küüsi. Sirje (LAINE MÄGI) kutsub teda kõrvaltoast enda juurde. Mai vastab, et ta ei saa, tal on üks tähtis asi pooleli. Sirje ütleb, et tal on ka ja kutsub ikka Mai enda juurde. Mai lakib ja hüüab, et kohe tuleb. Sirje ütleb, et kui muhamed ei tule mäe juurde, siis tuleb mägi muhamedi juurde. Mai küsib, kes. Sirje vastu, mis kes. Mai küsib, kes tuleb ja kuhu.
00:17:05 Sirje (LAINE MÄGI) teatab, et peab Maiga tõsiselt rääkima. Mai (KAIA SKOBLOV) on nõus. Sirje räägib, et ta palus Maid,e t ta tema kabinetis midagi ei puutuks, vähemalt tema asju. Mai kinnitab, et pole mitte midagi puutunud. Sirje anna alla ja kutsub Mai kaasa, et koos vaadata.
00:17:22 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, misk Mai (KAIA SKOBLOV) kuritarvitab tema töövahendeid. Mai kinnitab arusaamatu näoga, et ta pole kuritarvitanud. Sirje küsib, kuidas Mai seda seletab, et laud enam ei kõigu, aga alles eile kõikus ja kõikus sellest ajast peale, kui ta sinna tööle tuli. Aga nüüd ei kõigu. Mai ütleb, et väga imelik.
00:17:48 Sirje (LAINE MÄGI) osatab, väga ilmelik, aga kui ta otsis kustukummi, siis kust tema selle leiab, laua alt. Mai (KAIA SKOBLOV) küsib, kes pani. Sirje küsibki, kes pani. Mai ei tea. Sirje küsib, kes siis teab. Mai ei tea, eks teab. Sirje küsib, kas Mai ei tea. Mai ei tea. Sirje ütleb, et Mai on vaba ja võib minna. Mai ütleb, et tal pole kuhugi minna. Sirjele meenubm et Mai ju ööbib ka seal, et mingu ta vähemalt oma tuppa, et tal tõesti ei lähe kaua
00:18:14 Mai (KAIA SKOBLOV) soovitab Sirjele (LAINE MÄGI), et too ei laseks Muhamedil liiga kaua oodata, üle kolmveerand tunni ei ole viisakas hiljaks jääda, muidu ta võib ära minna. Sirje on nii keeletu, et prantsatab diivainile.
00:18:37 Vahekõll
00:18:40 Sille voodis magab tema ema (MERLE JÄÄGER) mantel peal. Voodi juurde tuleb tasakesi Sille (MARIA SOOMETS), kes tõmbab tal mantli pea pealt ära. Sille ema ärkab ehmatades ja hakkab juba midagi ütlema, kui näeb Sillet ja heldib. Ema ja tütar kallistavad, jällenägemisrõõm on suur.
00:19:25 Sille ema (MERLE JÄÄGER) võtab tütrel (MARIA SOOMETS) peast kinni ja küsib, kes temaga niimoodi teinud on. Sille ei saa aru, mis moodi. Ema räägib, et Sille on nagu vangilaagrist välja lastud, silmad aukus ja juusked on peas kõik ära katkutud. Sille ütleb rõõmsalt, et see on punk ja lubab pärast seletada. Ema ütleb, et ta teab küll, sest tema ise seda ju Sillele ette lugeski. Sille ei taipa. Ema ütleb, et Pipit ja spungi ostimist. Ema ütleb, et ta igatses Sillet väga, Sille kallistab ema ja ütleb, et tema igatses ka ema.
00:19:53 Sille ema (MERLE JÄÄGER) tunnistab Sillet kallistades, et igatses teda nagu Eesti Vabariiki. Sille (MARIA SOOMETS) küsib emalt, mis vabadusvõitlusest talle Pille enne rääkis. Ema ütleb, et selle eest ta vangis istuski. Pille küsib, kas ema mäletab, kuidas see tegelikult pli. Ema räägib, et miks ta ei mäleta.
00:20:15 Sille (MARIA SOOMETS) räägib, et temale räägiti, et ema oli valvuriputkas suigatanud ja kui ta läks hommikust ringkäiku tegema, lehvis katlamaja korstna ostas sini-must-valge lipp. Ja kui ema tormas seda maha võtma, tormasid mendid kohale ja arvasid, et tema oli selle sinna pannud. Sille ema (MERLE JÄÄGER) tahab vana asja unustada ja ütleb,e t ei tasu selle vana asja kallal nii palju norida. See, et lollid mendid midagi aru ei saanu, ei muuda seda paragrahvi, milel eest tema istus. Sille ema lisab, et laagris temast see õige vabadusvõitleja saigi ja nüüd on ta neetud okupantidele ikka tõsiselt pinnuks silmas.
00:21:00 Sille (MARIA SOOMETS) küsib murelikult, kas ema räägib tõsiselt. Ema (MERLE JÄÄGER) kinnitab, et jah ja tahab näidata, mille ta oma nimmepiirkonda tätoveerida lasi. Sille ei taha praegu näha. Ema ütleb: SMV020220. Sille küsib, mis see tähendab. Ema seletab, et sini-must-valge ja kuupäev on Tartu Rahu. Ema räägib võidurõõmsalt, et tahab kuulda, kuidas neetud okupandid oma hambaid krigistavad kui nad linna saunas tema tagumikku näevad. Sille kiidab, et ema on väga julge, et teda ei tunne kohe äragi. Ema pigistab tütart ja ütleb, et tema ka tütart ära ei tunne.
00:21:46 Sille emale (MERLE JÄÄGER) meenub, et oli kuulnud, et Sille õpib näitlejaks. Sille (MARIA SOOMETS) räägib õhinaga, et näitleja saab ridade vahelt öelda igasuguseid asju, mis on keelatud
00:21:55 Vahekõll
00:21:57 Sirje (LAINE MÄGI) oma kabinetis töölaua taga lehitseb täöömaterjale. Raadio mängib. Siis hõikab sekretär Maid, kas too kuuleb teda. Mai (KAIA SKOBLOV) on laua peale tukastama jäänud. Kuna Sirje vastust ei saa, siis kommenteerib, et Mai ise ütles, et ei lähe kuhugi. Kuskilt kostab venekeelne raadio, keegi krutib raadiokanaleid. Sirje ärritub ja hüüab Maile, et keeraku kohe tagasi. Sirje karjatab, kas Mai on kurt. Kõrvalruumist tuleb hoopis Aino (HELENE VANNARI), kes imestab Sirjet nähes ja küsib,mida tema seal teeb.
00:22:45 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et tema töötab seal. Aino (HELENE VANNARI) parandab teda, et tema töötab seal. Sirje küsib, kellena. Aino ütleb uhkelt, et koristajana. Sirje küsib vihaselt, mis ajast. Aino teatab, et juba kolmandat päeva ning lisab, et mis see Sirje asi on, sest tema on seal oma vabast ajast ja vabast tahtest. Aino kirub, et töö juures ei saa ka neist (naabritest) lahti, lahkub toast. Sirje on maruvihane.
00:23:11 Vahekõll
00:23:14 Sille ja tema ema söövad. Ema (MERLE JÄÄGER) räägib täis suuga, et tema mõtles, et nad võiksid hakata Sillega koos elama. Sille (MARIA SOOMETS) teatab, et tea Kohtla-Järvele küll tagasi ei koli. Ema ütleb, et ega tema ei kavatse ka sinna tagasi kolida ning räägib, et sai kasutada kesklinna kena pisikese korteri. Ema pakub välja, et nad võiksid seal korteris kahakesi kenasti elada.
00:23:41 Sille (MARIA SOOMETS) ei tea, sest tal on seal (Pille juures) päris tore olnud. Ema (MERLE JÄÄGER) räägib jälle täis suuga, et ei suru Sillele midagi peale, et mõelgu ta rahulikult. Sille ütleb, et mis ta mõtleb,e t muidugi ta tuleb kui ema soovib.
00:23:53 Jüri (ARGI AADLI) tuleb uksest sisse ja jääb naiste juttu pealt kuulama. Sille ema (MERLE JÄÄGER) räägib veel, et kui Sille tema juurde tuleb, siis tema juures käivad tihtipeale mõttekaaslased ja vahel tuleb ka koosolekuid pidada. Sille (MARIA SOOMETS) on nõus. Ema lisab, et magama peab üleriietes, juhul kui mendid tulevad. Sille ütleb, et selles pole ka tema jaoks midagi uut. Jüri (ARG AADLI) soovib selja tagant jätku leiba. Naised vastu, et tarvis.
00:24:15 Sille ema (MERLE JÄÄGER) pöörab ringi, näeb miilitsarüüs Jüri, kargab püsti ja tormab kõrvaltuppa. Jüri (ARGO AADLI) jääb teda vaatama. Sille (MARIA SOOMETS) tervitab Jüri. Jüri küsib, mis ta valesti ütles. Sille ütleb naeratades, et mitte midagi ning hüüab ema, et too välja tuleks ja ei kardaks enam. Sille hüüab emale, et see on Jüri, täitsa oma jope. Sille hüüab veel emale, et ta ei pääse sealt nagunii kuskile, sest aknad on topitud ja kleepribaga teibitud ja lisab, et see ment on oma, kodustatud.
00:24:39 Sille (MARIA SOOMETS) seletab Jürile, et ema istus poliitilise paragrahviga vangis kinni ja nüüd on natuke tundlik. Jüri (ARGO AADLI) vabandab, sest ta ei teadnu. Jüri hõikab läbi ukse Sille emale: kodanik, Sille ema, mind pole vaja karta, olen küll mundris, aga muidu täitsa normaalne inimene. Sille hüüab emale, et Jüril on õigus, usaldagu nüüd teda.
00:25:01 Sille ema (MERLE JÄÄGER) hiilib vaikselt toast välja. Jüri (ARGO AADLI) trevitab teda ja vabandab, et niimoodi ehmatas. Jüri räägib Sille emale, et tal on väga tore tütar. Silel ema ulatab Jürile eemaldatud aknateibi. Jüri vabandab veelkord. Sille (MARIA SOOMETS) tutvustab emale, et see on Jüri, naaber, kes on vahel takso eest. Jüri kinnitab, et on alati valmis heade inimeset jaoks.
00:25:34 Sille ema (MERLE JÄÄGER) vaatab kahtlustavalt Jüri poole ja ütleb tütrele, et too kodustas mendi. Sille (MARIA SOOMETS) ütleb, et jah. Ema patsutab talle õlale ja ütleb, tubli tüdruk. Ema hiatab Sillet, et vaadaku ta ette, et neil oli vangulaagris üks kodustatud rott, aga ükskord hammustas ta Verotškat kannast. Jüri (ARGO AADLI) rahustab, et tema ei hakka kedagi hammustama ja kanda kõige vähem. Jüri kogeleb, et tema puhul ei ole vaja midagi karta, ta on ohutu.
00:26:03 Sille ema (MERLE JÄÄGER) ütleb Sillele, et nad pidid minema hakkama, linna. Sille (MARIA SOOMETS) tõuseb ja lubab riietuma minna. Sille ema teatab, et tema läheb välja tobi tegema ning kaob vaikselt uksest välja.
00:26:22 Jüri (ARGO AADLI) küsib Sillelt (MARIA SOOMETS), kas ta sai õigesti aru, et Sille hakkab ära kolima. Sille küsib, kust Jüri seda võtab. Jüri aimab, elukutse viga. Sille ohkab ja ütleb, et tahaks pärast seda jampsi emaga koos olla. Jüri mõistab Sillet ja lisab, et tal on jube kahju, sea l oleks neil tore olnud. Sille ütleb, et ärgu Jüri pikalt püdegu, sest teab, kust teda leida kui igatsus peale tuleb. Jüri pakub,et Toompealt, lavakast. Sille ütleb, et Moskva eest, teeme kiiremad sõidud. Jüri pakub, et võib Sille koos emaga linna ära visata. Sille arvab, et see oleks lahe. Jüri ütleb ainult, et üks peab kongis istuma. Sille ütleb,e t sellega on nad mõlemad harjunud ja teeb Jürile suu peale musi. Jüri on kohmetu ja väljub köögist.
00:27:00 Lõputiitrd
00:27:30 (c) Thors Production
00:27:35 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:27:41 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0045_0001_D10_ENSV_SMV.MXF
Indeks: 2012-002814-0045
Kestus: 00:27:41
Registreerimise kuupäev: 21.12.2012
Registreerimise aeg*: 2012-12-21 09:57:10
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse