ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Poolsada

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 76
Kestus: 00:28:10
Indeks: 2015-002814-0075
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0075_0001_XHD_ENSV_POOLSADA.mxf
Esmaeeter : 26.11.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: November 1987
00:00:05 Aino (HELENE VANNARI) tuleb koristustarvetega saali, et hakata koristama, aga leiab eest toolidel inimesed. tema juurde tuleb naine (EVE ADAMBERG), kes küsib, kas Aino tuli ka palvusele. Aino pahandab, et mis palvusele, ta tuli koristama ja nõuab, et ruum vabastataks
00:00:21 Naine seletab, et inimesed on tulnud üle Eesti ja õpetaja tuleb otse Rootsist. mAino (HELENE VANNARI) tõreleb, et temaga pole keegi midagi kokku leppinud ja ütleb, et nad peavad pärast ise põranda üle tõmbama. Naine soovitab Ainol ka jumalasõna kuulama jääda. Aino karjub, et tema on ateist.
00:00:37 Inimesed aplodeerivad saalis, lavakardinate vahelt ilmub välja õpetaja Villem (INDREK TAALMAA). Aino (HELEN VANNARI) vaatab tulijat ja tunneb ära kapten Villemi.
00:00:50 Saatepea
00:01:23 Tiiter: LXXV osa, Poolsada
00:01:28 Villem (INDREK TAALMAA) peab jutlust piibel käes. Inimesed kuulavad teda ja tõstavad käed püsti: jumal on meiega! Aino (HELENE VANNARI) istub teiste seas. Õpetaja abiline (EVE ADAMBERG) jagab osavõtjatele piiblid. Aino läheb inimeste vahel läbi Villemi juurde ja kiidab, et ta oskab ikak ilusasti rääkida. Villem tunneb Aino ära. Aino ütleb, et teda seob seltsimees kapteniga väga pikk tutvus. Villem tahab Ainoga lava taga omavahel rääkida.
00:02:24 Villem ja Aino tulevad lavakardinate taha. Villem palub, et Aino ei kutsuks teda sm kapteniks, sest see on kõik minevik. Villem küsib, kuidas Aino sinna sattus. Aino teatab, et tema töötab seal (istub kogemata klaveri klaviatuurile). Aino ütleb, et Villemi endine abikaasa on selle tehase direktor. Villem imestab ja ütleb, et ta pole Sirjega kontakti saanud sellest ajast peale kui ta vabasse maailma läks. Aino arvab, et Villem ikka mõtles Sirje peale, et tema juubeliks kohale sõitis. Villem küsib, mis juubeliks. Aino ütleb, et Sirje saab homme 50.
00:02:57 Villem lööb piibliga endale vastu pead. Aino (HELENE VANNARI) palub Villemil ka homme läbi astuda ja usub, et paljudel on hea meel tema külaskäigu üle.
00:03:07 Pille (LIISA PULK) hakib Sirje juubeliks kartulisalatit. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib tordi kohta. Pille ütleb, et tort on tellitud ja Paavo läks tooma. Pille tahaks sünnipäeva koha pealt midagi öelda, aga ei ütle ka. Ats tahab teada, kas Pillel on mingi mure. Ats ütleb, et Pille võib rääkida temaga nagu päris isaga.
00:03:30 Pille on murelik, et Mait on teda viimasel ajal vältima hakanud. Ats (MAIT MALMSTEN) keerutab ja ütleb, et saab ikka aru. Pille ei saa aru, mida ta on valesti teinud. Ats arutleb, et võibolla ei olegi Pille midagi valesti teinud, et äkki on Maidul teine tüdruk või on keegi raskesti haige või on üldse Tallinnast ära kolinud. Pille küsib, miks peaks Mait Tallinnast ära kolima. Ats ütleb, et ta pakub vaid variante. Pille ütleb, et sellepärast ta tema poole pöörduski, sest nad paistsid omavahel väga hästi läbi saavat ja äkki nad saaksid Maiduga kokku ja Ats uuriks midagi välja.
00:04:13 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kust ta Maidu nüüd leiab. Pille (LIISA PULK) ütleb, et sellega pole probleemi, Mait tuleb täna baari. Ats küsib, miks. Pille leppis temaga kohtumise kokku, aga ise ei saa minna, kuna peab sünnipäevalauda ette valmistama. Siis nad saavadki Maiduga rääkida. Ats ütleb, et Pille on tal ikka üks nutikas tüdruk. Ats jääb tehtud naeratusega Pillele otsa vaatama
00:04:40 Sirje (LAINE MÄGI) vaatab oma pabereid. Keegi koputab ja ukse vahele ilmub aplikannipott, millega koos tuleb ka Aino (HELENE VANNARI) õnnitleb Sirjet enda ja poja nimel. Sirje tänab viisakalt. Aino ütleb, et neil on kingitus ka, aga selle annab õhtul kodus. Sirje arvas, et ta istub oma perega. Aino lubab Jüri enda juurde kutsuda, et nad ennast vabalt tunneksid ja ehk nad pakuvad kohvi mõni teine kord. Sirje mõtleb ja kutsub Aino ja Jüri ikka täna. Aino lubab kohal olla nagu 5 kopikat, kahepeale 10 kopikat.
00:06:06 Seinal "Miami Vice" plakat. Jüri (ARGO AADLI) riietub. Äkki tuleb Aino (HELNE VANNARI), mille peale Jüri ehmatab ja pahandab, et ema nii ootamatult saabus, et jutud oleks saanud ka telefoni teel ära ajada. Aino küsib, miks on Jüril pintsaku all ainult maika. Aino imestab, miks Jüri tema peale alati nii tõre on ja võtab kotist piibli ja ütleb, et seda poleks ta saanud telefoni teel anda.
00:06:36 Jüri võtab raamatu ja ütleb, et tal on mitu raamatut riilulil. Siis märkab ta, et tegu on puubliga ja riidleb emaga, et kas ta tahab religioosse propaganda levitamise pärast kohtu alla minna.Jüri ütleb, et piibel tuleb kohe ahju visata. Aino ei luba, sest sai selle kingituseks ja enam pole ka sellised ajad, et sellise asja eest kinni pandaks. Jüri kirub, et ta ei saa enam ise ka aru, mis ajad neil on. Aino ütleb, et ärgu karjugu ja kartku jumalat (vehib piibliga)
00:07:02 Jüri ei usu oma kõrvu, et tema veendunud kommunistist ja ateistist ema niimoodi räägib. Aino kinnitab, et sead on ta endiselt, aga see ei tähenda, et ta peaks selle kalli kingituse ära viskama. Jüri uurib, kes selle kinkis. Aino teatab uhkelt, et kapten Villem. Jüri hakkab naerma ja arvab, et ema nägi seda unes. Aino kinnitab, et Villem oli Tallinnas ja pole enam kapten, vaid apostel.
00:07:28 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) tuleb baari, kus ootab ees Ats (MAIT MALMSTEN). Mait tervitab ja ütleb, et ei teadnud, et se on just see baar, kus Ats töötab ja arvab, et hakkab üldse minema. Mehed tahavad midagi öelda, aga ei saa sõna suust ja annavad teineteisele sõna. Ats annab Maidule sõna. Mait räägib, et Pille leppis temaga baaris kohtumise kokku ja ütles, et midagi tähtsat on. Ats kokutab, et Pillet ei ole, tal on ema juubel ja ta peab ettevalmistusi tegema. Mait hakkab juba nagu minema, aga läheb siis Atsi juurde.
00:08:35 Mait küsib, kas Ats ei oska öelda, mis tähtis asi see võis olla. Ats ütleb, et ei oska. Ats teeb ettepaneku rääkida. Mait küsib, millest nad räägivad. Ats keerutab, et millest mehed ikka räägivad - autodest. mait ütleb, et tal pole autot. Ats ütleb, et tal ka pole, aga Illaril on. Mait küsib, mis marki. Ats vastu, et Žiguli. Mait teab ka tuttavat, kellel on Žiguli.
00:09:34 Ats ütleb, et ta vist teab, mis Pillet vaevab - ta arvab, et Maidul on uus pruut ja on hakanud seepärast Pillet vältima. Mait ütleb, et ei ole. Ats ütleb, et ta ei pea salgama, tal omal ajal oli palju pruute. Mait küsib, kas Atsil oli ülikooli ajal palju pruute. ats keerutab, et mitte samal ajal ja jätkab, et kui Maidul peaks keegi teine meeldima, siis tema seda hukka ei mõista, et kui sädet ei ole, siis toob see rohkem kahju kui kasu.
00:10:01 Mait tunnistab, et sädet on küll ja Pille meeldib talle väga, aga miski on justkui valesti. Ats küsib, mis moodi. Mait räägib, et ühelt poolt on Pille kõige toredam tüdruk, keda ta on kohanud, teiselt poolt tundub, et on miski, mis ütleb, et ma üldse ei tohiks temaga tegemist teha. Ats küsib, kas nad on "seda" teinud. Mait ütleb, et ei ole. Ats pühib higi ja ütleb, et siis on hästi.
00:10:48 Mait küsib Atsilt kui kõrvalt vaatajalt, kas neil on lootust. Ats ütleb, et ei ole. Mait küsib, miks Ats nii kindel on. Ats kokutab ja ütleb, et see ei sobi, sest.... Mait on tema poeg.
00:11:20 Jüri (ARGO AADLI) imestab, et ema kutsus inimese teise inimese sünnipäevale ja ütleb, et neid ei ole pittu kutsutud ja see spektaakel jääb tal küll nägemata. Aino (HELENE VANNARI) ütleb, te lausa paluti ja Jüri ka. Jüri ei saa aru, kuidfas Aino seda teeb. Aino ütleb, et see on tema saladus ja lisab, et nad kingivad Sirjele lokkide tegemise masina. Jürile meenub, et Aino ise laenas selle kunagi Sirje käest kui läks Gorbatšoviga kohtuma. Aino ei salga, aga arvab, et kui tal poel seda nii kaua vaja läinud, siis äkki nüüd. Jüri küsib, kas ta pole seda tagasi viinudki. Aino ütleb, et Sirje ei teagi, et ta on selle laenanud ja nüüd saab selle justkui kingituseks. Jüri vannub. Aino ei luba vanduda ja käsib jumalat karta (vehib piibliga).
00:12:01 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) kordab: mina, sinu poeg. Ats (MAIT MALMSTEN) noogutab ja seletab, et ta oli Maidu ema Marjuga ülikooli ajal mõnda aega koos. Mait nähvab, et siis kui tal naisi jalaga segada oli. Ats ütleb, et see pole tähtis, tähtis on see, et Pille on tema kasutütar ja imelik oleks kui nad Maiduga omavahel... Mait saab aru.
00:12:31 Ats imestab, et Mait ei olegi nii üllatunud. Mait ütleb, et ta teadis. Ats küsib, et kes rääkis. Mait tunnistab, et Jüri rääkis kui tuli Atsi õhtusel teda Pillest eemale hoidma. Ats annab käe ja tutbustab: Ats, sinu isa. Mait annab käe ja ütleb, et nad on juba tuttavad. Mait arvab,e t nad peavad nüüd välja mõtlema, mida nad Pillele räägivad ja väikese vahearvestuse tegema, et kes mida teab ja kes ei tohiks midagi teada. Ats on nõus. Mait küsib, kus kohas ja milla. Ats pakub, et mõnes väikses baaris
00:13:19 Pille (LIISA PULK) "nutab" sibula pärast. Paavo (TIIT SUKK) küsib sõjalakalt, kes Pille nutma pani ja kas ta saab kuidagi aidata. Pille ütleb nutuselt, et Paavo ei saa küll midagi teha. Paavo küsib, uuesti, kes see oli ja näeb siis hakitud sibulat. Paavo lubab metall-Lenini eest lõpuni hakkida. Pilel ütleb, et ta saab köögis ise ka hakkama ja Kaire tuleb ka kohe appi. Paavo ütleb, et Kaire ei saa tulla, kuna tal on emaga mingi asjaajamine. Pille lubab ka üksi hakkama saada.
00:13:48 Pille ütleb uhkelt, et ema ei usu elu see, et ta niisuguse asjaga ise hakkama saab. Pille manitseb Paavot ema õigeks ajaks koju tooma. Paavo ütleb, et ärgu tema pärast muretsegu.
00:13:56 Pille (LIISA PULK) istub kaetud laua juures ja ootab, et Ats juba tuleks. Pille helistab Kukekese baari, kus võtab vastu Illar. Pille saab teada, et Ats läks juba 2 tundi tagasi koos Maiduga minema. Äkki heliseb telefon ja Pilel arvab, et see on Ats, aga on hoopis vanaisa. Pille on maruvihane. Pille arutleb, et ei tea, kes need söögid kõik ära sööb. Äkki meenub talle tort.
00:15:06 Vahekõll
00:15:09 Paavo (TIIT SUKK) talutab kinniste silmadega Sirjet (LAINE MÄGI) ja ütleb, et ta ei tohi piiluda. Paavo tahab teha üllatuse, aga leiab eest Aino ja Jüri. Sirje küsib, kus ülejäänud on. Aino (HELENE VANNARI) ütleb, et nemad ka mõtlesid, et kus need ülejäänud on, oleks kuidu sööma ka hakanud. Paavo arvab, et ülejäänud tulevad ka kohe-kohe.
00:15:38 Aino võtab Jüri käest paki ja ulatab Sirjele ning ütleb, et järgmised 50 aastat oleks sama säravad kui eelmised. Jüri (ARGO AADLI) tõuseb ja soovib ka õnne. Sirje tänab ja ütleb Paavole, et nad istuksid ka maha ja küsib, kuhu tema võib istuda. Paavole meenub tort ja ta tormab välja.
00:16:20 Vahekõll
00:16:21 Pille (LIISA PULK) võtab üleriided seljast. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, kas ta jõudis õigel ajal. Pille küsib, miks tal nii kaua aega läks. Ats ütleb, et pidi Maiduga rääkima. Pille tunneb Atsil alkoholilõhnu ja pahandab, et Ats pidi rääkima, mitte lakkuma minema. Ats ütleb, et nad jõud paar õlut, et paremini kontakti saada. Pille uurib, mida Ats teada sai. Ats ütleb, et laias laastus üht-teist. Pille tahab konkreetset vastust ja küsib, kas Maidul on teine tüdruk.
00:17:02 Ats paneb pudelikoti tordile, mille peale Pille teda tagasi hoiab. Selle peale ilmub ukse vahele Sirje (LAINE MÄGI), kes rõõmustab tulijate üle. Ats soovib palju õnne ja kolistab šampusepudeleid kilekotis. Elutoast kostab Aino ja Jüri lauldud venekeelne sünnipäevalaul.
00:17:30 Seltskond sööb Sirje sünnipäevalauas. Auno (HELENE VANNARI) küsib taktkitundetult, kas kingitused ka lahti tehakse. Jüri (ARGO AADLI) kutsub ema korrale. Aino seletab, et selleks ongi sünnipäevad, et kingitusi saada. Aino meenutab oma sünnipäeva1943.aastal kui mees kinkis talle külmunud konna. Sirjel läheb jutust süda pahaks ja ütleb, et nüüd teeb ta kingitused lahti. Aino võtab klõmaka viina.
00:18:45 Sirje (LAINE MÄGI) teeb Aino kingituse lahti ja leiab sealt oma fööni. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Sirjel juba ei olnud sellist. Sirje tunnistab, et oli küll ja ta pole seda juba ammu näinud. Aino ütleb rõõmsalt, et siis oli kingitus õigesse kohta. Aino ütleb toosti Sirje terviseks ja joob viinapitsi põhjani.
00:19:17 Ats tõstab suure paki Sirje ette ja ütleb, et see on tema ja Illari poolt. Sirje avab paki, Ats tõstab sealt välja grillahju. Sirje on rõõmus. Ats räägib, et Sirje on alati unistanud, et saaks kodus šašlõkki teha, nüüd on see võimalik nagu filmis.
00:19:39 Sirje avab Pille kingutuse, Sirje hüüatab, et see on sussid ja juhe on ka küljes. Pille selgitab, et see on elektriline jalasoojendi. Jüri (ARGO AADLI) ei soovita nendega vanni minna, sest üks vanem naispensionär läks ja kui ta hiljem leiti. Pille ütleb pahaselt, et olgu Jüri vait, sest ema sai alles 50.
00:20:07 Sirje tänab kingituste eest. Telefon heliseb. Pille võtab vastu ja ütleb, et kõne on Ainole ja ulatab toru talle. Aino imestab, et kes oskas teda sealt otsida. Aino vastab uhkelt telefonile, aga saab siis halva teate, et nende majas uputab ja nad peavad kiiresti koju minema. Aino käsutab Jüri, et see paneks autole hääled sisse, sest nad peavad kiiresti minema. Jüri ütleb, et ta ei saa, sest on võtnud. Aino ütleb, et sõjas juhiti purjus peaga isegi tanke, võit saavutati fašistide üle purjus peaga ja Jüri ei saa purjus peaga sõidetud tema kodu juurde. Aino räägib õnnetusest, et ülemine naaber uputab tema korterit. Jüri ja Aino tõusevad ja kiirustavad minema. Ats pakub Jürile veel pitsikese, aga too ei taha.
00:21:17 Vahekõll
00:21:21 Ats (MAIT MALMSTEN) valab viina. Sirje (LAINE MÄGI) naerab ülemeelikult. Tuleb lillesülemiga Paavo (TIIT SUKK) ja õnnitleb oma ema. Paavo küsib, mida nad Jürile ja Ainole tegid, et nad sellise kapakuga minema panid. Ats naljatab, et Sirje oli öelnud, et Kaubahallis on maksavorsti. Sirje naerab ja ütleb, et neil olid omad tegemised ning küsib, kus Paavo nii kaua oli. Paavo ütleb, et käis tühjal väljal tühja tuult otsimas.
00:21:39 Ats ütleb, et Sirje tegi kingitused lahti, aga Paavo oma jättis veel tegemata. Paavo annab emale oma kingituse - anitiikse peegli. Sirjel on hea meel ja vaatab peeglisse ning ütleb, et vaatab oma tulevikku. Äkki ilmub peeglisse Villem (INDREK TAALMAA) ja Sirje parandab, et vaatab oma minevikku. Villem tuleb tulbiõis käes ja tervitab kõiki ning õnnitleb Sirjet sünnipäeval. Villem räägib jumalasõna, kõik vaatavad suu ammuli.
00:22:22 Sirje küsib, kas see on mingi nali. Ats lisab, et kui see on nali, siis on see üks kuradi must huumor.
00:22:28 Vahekõll
00:22:31 Villem (INDREK TALMAA) jutustab, kuidas ta murdis läbi raudse eesriide, et tulla tagasi siia pimedusse., et tuua siia natukenegi valgust. Ats (MAIT MALMSTEN) kallab endale viina sisse ja ütleb pahaselt, et seda juttu usub ta sama palju kui Brežnevi oma. Sire (LAINE MÄGI) rahustab Atsi, et tema ju ka vahel mõtleb, et kuskil üleval keegi jälgib meid. Ats ütleb, et muidugi keegi jälgib kogu aeg. Paavo (TIIT SUKK) lisab, et ema ei mõtle KGB-d. Ats sisiseb, et asi pole selles, et ta ei usu jumalat, vais ta ei usu kui Villem sellest räägib. Villem ütleb rahulikult, et Atsil on selleks õigus ja ütleb, et ta ei solvu. Ats kallab veel endale viina ja joob ära.
00:23:07 Villemile meenub Sirje kingitus ja lubab selle ära tuua. Ats lällab vihaselt, et kas tõesti kõik arvavad, et see vana kommunistinägu on ümber kasvanud. Sirje arvab, et ehk vaba maailm tegi temast teise inimese. Pille (LIISA PULK) tunnistab, et ei ole kunagi Villemit sellisena näinud. Paavo (TIIT SUKK) vaatab aknast õue ja imestab, millise autoga paps sõidab. Pille arutleb, et mida ta emale kingib, kui ema sia 45, siis tõi ta värviteleka. Sirjele meenub, et siis arvas Villem, et ta saab 50. Ats joriseb vihaselt ja joob viina. Paavo arvab, et äkki kingib Villem Sirjele nüüd auto, mille ta odavalt temale müüb.
00:23:47 Villem naaseb ja pöördub eksabikaasa poole ning annab kingituse Sirje tähtsal päeval. Sirje võtab piibli kätte ja ütleb, et ei oska selle peale midagi öelda. Villem ütleb, et ärgu öelgu mitte midagi. Teised vahivad suu lahti, Ats on vihane. Villem palub, et Sirje talle WC asukohta näitaks. Ats paneb noad risti ja jõmiseb.
00:24:18 Sirje (LAINE MÄGI) näitab Villemile (INDREK TALMAA), kus WC asub. Villem küsib enne, kuidas Paavol läheb. Sirje ütleb, et väga hästi, ta on majanduslikult iseseisev ja peab isegi pruuti üleval. Villem tahab teada, kuidas Paavol päriselt läheb. Sirje ei taipa. Villem seletab, et nägi naabrinaist Ainot, kes ütleski, kus nad elavad ja Aino oli ka rääkinud, et Paavo oli vahepael rikkaks saanud ja nüüd lähevad asjad allamäge. Sirje kirub Ainot, kes ei saa oma lõugu koos hoitud ja ütleks tall koha, et ta läks ju minema.
00:24:50 Villlem mainib veeuputust. Sirje imestab, kuidas ta teab. Villem ütleb, et tema oligi see "naaber", kes talle helistas ja lisab, et ärgu Sirje arvaku, et ta on vanade tempude juures tagasi, ta lihtsalt ei tahtnud, et ta tuleb. Sirje räägib, et Paavol on rasked ajad ja ta võttis ta endale autojuhiks. Sirje arvab, et küll ta jalule saab, ta on ju sitke nagu tema isa. Villem ütleb, et annaks taevas. Villem tahaks Paavot aidata. Sirje ütleb, et pole tarvis ja ärgu andku märku, et ta midagi teab, see käiks Paavole uhkuse pihta. Sirje küsib, ega see "ususvärk" ju tõsi ei ole. Villem ütleb, et jumala teed on ettearvamatud.
00:25:36 Vahekõll
00:25:39 Ville (INDREK TAALMAA) ütleb, et ta peaks minema hakkama. Paavo (TIIT SUKK) imestab, et juba. Villem ütleb, et kui jumal annab, siis hakkab ta neid tihedamini külastama. Pille (LIISA PULK) küsib, kas Villem on Rootsis leidnud läheduse ka mõne teise inimesega. Villem naerab ja ütleb, et tal pole selliste maiste asjade peale aega mõelda, aga kui jumal annab, siis....
00:26:08 Ats (MAIT MALMSTEN) on kannatuse kaotanud ja kirub, et kaua võib. Villem pöördub Paavo poole ja ütleb, et tal lähevad asjad ülesmäge ning ei kõlba enam vene parsaga ringi sõita. Villem annab Paavole oma auto võtmed. Paavo kivistub võtmeid nähes ja võtab vastu. Ville lisab, et see on Paavo seisusele rohkem kohane. Ats ütleb Paavole, et tal on juba üks auto. Villem ütleb, et Paavo saab vana auto Atsile anda. Ats saab vihaseks. Villemile meenub, et Atsil pole lube ja ütleb, et Paavo annab selle siis pruudile. Paavo on sõnatu, Villem surub tal kätt ja ütleb, et ta hoiaks seda autot.
00:26:54 Villem lubab takso võttaja soovib, et issand õnnistaks neid. Villem lahkub. Seltskond on keeletu.
00:26:59 Jüri (ARGO AADLI) ja Aino (HELENE VANNARI) kiirustavad terpist üles. Jüri jääb äkki seisma ja aritleb, et Aino korter on ju 5. korrusel, mis on maja kõige kõrgem korrus. Jüri ei saa aru, kuidas siis saab veel keegi ülevalt poolt vett kaela lasta. Aino vaatab üles ja saaba ka aru, et vist ei saa
00:27:30 Lõputiitrid
00:28:00 (c) Thors Production
00:28:05 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:28:10 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0075_0001_XHD_ENSV_POOLSADA.mxf
Indeks: 2015-002814-0075
Kestus: 00:28:10
Registreerimise kuupäev: 24.10.2015
Registreerimise aeg*: 2015-10-24 16:17:24
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse