ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Operaator Ats

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 34
Kestus: 00:28:25
Indeks: 2012-002814-0035
Režissöör: Pulk Marta
Esmaeeter: 07.10.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 tiiter: Juuli 1984
00:00:05 Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) filmib kaameraga baari interjööri, tiiter: XXXIV osa "Operaator Ats", selja tagant ilmub kaamera kaadrisse Ats (MAIT MALMSTEN) ja ehmatab Illarit, mehed ahkkavad naerma, et Illar ehmatas. Ats kiidab kaamerat, et vinge värk ja pärib, kust Illar sellise sai.
00:00:26 Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et nädalavahetusel käisid baaris ERKI tudengid, kes jäid võlgu ja neil polnud muud anda kui kaamera. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et tal oli ka kunagi selline. Ats küsib, kui kaua tudengid raha tagasi toovad. Illar arvab, et paar nädalat läheb ikka aega. Ats küsib Illarilt kaamerat laenuks, et kasutütre sünnipäevaks väikese filmi teha, mida tulevikus lastele näidata. Illar ütleb, et ega tüdrukutel laste tegemine nii kaua ka aega võta. Lubab siis Atsile kaamera, sest tema teeb ka ilma kaamerata kino
00:01:22 Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab kaamerasse. Illar (RAIVO E. TMM) küsib, kui vanaks tüdruk saab. Ats ütleb, et 18. Illar avastab, et siis võib ta ise napsu osta. Ats ütleb pahaselt, et Illar ei hakka talle müüma. Ats kirub: suslik! ja filmib
00:01:42 Saatepea
00:02:09 Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) istuvad üle laua. Sirju küsib, kas Ats mäletab, mis päev reedel on. Ats ütleb, et reede. Sirje ei mõelnud seda. Ats võtab salaja kaamera kotist ja pakub, et reedel tuleb teleteatrist tuleb "Kala neljale". Sirje ütleb juba pahaselt, et ta ei mõelnu seda. Ats tegelikult teab, et reedel on Pille sünnipäev. Sirje arvab, et nad peaksid Pillele selleks puhuks midagi erilist korraldama. Ats tõdeb, et Pille saab juba 18. Sirje lisab, et sellepärast ta mõtlebki Pille sünnipäevale nii palju.
00:02:40 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et Pille võib nüüd ise napsu osta. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb härdalt, et alles oli pisike murumunake, nüüd hakkab poest ise alkoholi ostma. Sirje teatab, et tema tuleb poole päeva pealt töölt koju. Ats samal ajal filmib Sirjet (vahepeal must-valged kaadrid Atsi filmitust)
00:03:04 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mida Ats teeb. Ats (MAIT MALMSTEN) naerab ja ütleb, et filmib, et see on Pillele sünnipäevakingitus, Ats räägib filmimise plaanidest. Sirje on paanikas ja ei taha, et teda filmitakse. Ats räägib, et kaamera ei võta heli peale. Sirje imestab, et mis mõtet on üldse filmida kui heli peale ei jää. Ats pakub välja, et kui Sirje tahab, võib Paavo makiga heliriba kõrvale võtta.
00:03:31 Sirje (LAINE MÄGI) on alguses õhinas, aga siis ütleb, et ei taha heli. Sirje jagab tööülesandeid Pille sünnipäevaks, et tema ajab söögid kokku, Ats muretseb mõned šampad töö juurest, ei ole tarvis, et Pille hakkaks kohe ise alkoholi ostma. Sirje küsib veel, aks Ats on kindel, et tal on reedel vaba päev. Ats kinnitab, et nad vahetasid Illariga ära. Sirje kirjutab. Ats jälle filmib (must-valge ülesvõte)
00:04:02 Sirje (LAINE MÄGI) imestab, et Ats (MAIT MALMSTEN) on kaameraga nagu laps, kes sai uue mänguasja, küsib, kust Ats sell üldse sai. Ats ütleb, et Illar laenas. Sirje arutleb, et mida Ats siis teeks, kui ta selle välismaa vidina kätte saaks, mis tal töö juures on. Ats on kohe uudishimuli, mis vidina. Sirje räägib lääne kaamerast, mis filmib värviliselt ja heli on ka. Ats pärib, kust nad said selle. Sirje räägib, et sm Võsa eelkäija hankis kaamera noorsportlaste saavutuste jäädvustamiseks, aga keegi ei oska seda kasutada, sest juhend on inglise keelne, aga muidu on tutikas.
00:04:35 Paavo (TIIT SUKK) loeb raha, keegi koputab, Paavo hõikab: sisse! Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR). Paavo on imestunud ja küsib, mida leedukas seal teeb. Kestutis püüab eesti keeles öelda: tere-tere vanakere! Paavo ja Kestutis kallistavad jällenägemise puhul. Kestutis räägib (vn k, tögusbt-), et tuli päriselt Eesti NSV-sse elama. Paavo (vn k, tlgusbt-) küsib, mida leedukas Eestis tegema hakkab, et tal pole ju tööd ja tema teda toitma ei hakka. Kestutis lubab ennast ise toitma hakata
00:05:15 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) (vn k, tlgsubt-) loodab tööle asuda korvpallitreenerina ja palub, et Paavo aitaks tal sellist töökohta saada. Paavo mõtelb asja üle
00:05:31 Vahekõll
00:05:34 Sm Võsa (PAUL LAASIK) paneb telefonitoru hargile ja ütleb Sirjele (LAINE MÄGI), et nüüd on see asi otustatud. Sirje küsib, mis asi. Võsa räägib, et pärast tema pensionile minekut saab Sirje tema koha endale, et keskkomiteest helistati ja Sirje kandidatuur kiideti heaks. Sirje ütleb, et ta ei taha Võsa kohta, et ei taha seal pensionini hallitada, sest tal on suuremad ambitsioonid ja vabandab kohe, et ta niimoodi ei mõelnud.
00:06:02 Sm Võsa (PAUL LAASIK) ütleb, et tema kohal pole häda midagi ja Sirje võib ju selle koha peal lihtsalt vegeteerida, äkki leiab noore ja agara abilise, kes kõik töö ära teeb. Võsa lisab, et Sirje eas võiks see mõte ju kasuks tulla. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mida tähendab: minu eas? Võsa hakkab naerma ja vabandab, Võsa võtab Belõi Aisti pudeli ja teeb ettepaneku tähistada. Sirje ei soovi ja räägib, et tal on reedel Pille sünnipäev, ta saab 18.
00:06:43 Sm Võsa (PAUL LAASIK) räägib, et Sirje peab reedel noorsportlastega hoopis Narva sõitma. Sirje (LAINE MÄGI) imestab, mis tema. Võsa ütleb, et ega ometi tema, et halastagu Sirje vanainimese peale.
00:07:03 Uksele koputatakse, ukse vahele ilmub Ats (MAIT MALMSTEN), tervitab ja küsib, kuidas neil läheb. Sm Võsa (PAUL LAASIK) räägib, et paljud kadestavad nende mitte midagi tegemist. Sirje (LAINE MÄGI) küsib Atsilt tõsiselt, kas kodus juhtus midagi. Ats keerutab, vaatab ringi ja ütleb, et kodus ei juhtud midagi, ta tuli lihtsalt läbi, et vaadata kuidas neil läheb. Sirje imestab, sest Ats pole ammu enam tema töö juures käinud.
00:07:33 Ats (MAIT MALMSTEN) märkab äkki riiulil Panasonic firma videokaamerat ja klammerdub pilguga selle külge, ise räägib samal ajal, et ta pole Sirje uues töökohas käinudki. Võsa (PAUL LAASIK) küsib, kas ta saab kuidagi aidata. Ats küsib, kas ta tohiks laenata videokaamerat. Võsa lubab lahkesti, sest muidu tolmab niisama. Sirje (LAINE MÄGI) vaatab imestusega. Ats võtab videokaamera ja lahkub. Sirje vaatab hämmeldunult talle järele.
00:08:23 Vahekõll
00:08:27 Ats (MAIT MALMSTEN) filmib Sirjet (LAINE MÄGI) ja palub, et Sirje räägiks, mis ta ostis. Sirje on lauale pannud poevõrgu banaanide ja apelsinidega. Sirje ütleb, et pole mõtet rääkida, kui heli nii kui nii ei ole. Ats ütleb, et sellel kaameral on heli. Ats seletab, et Pille on kunagi hiljem hea vaadata ja lastele ja lastelastele näidata, mis tema lapsepõlve ajal poest saada oli, võibolla süüakse 10 aasta pärast kartulikoori. Ats moosib Sirjet, et nad teeksid ikka ühe võtte. Ats hakkab filmima.
00:09:11 Sirje (LAINE MÄGI) räägib kaamerasse (efekt, nurgas punane tiiter: REC), et need punased asjad on apelsinid ja kõverad asjad asjad on banaanid, mis õnnestus ETKVLi laost hankida ja grillkana on hangitud Kannu Kukest.
00:09:28 Ats (MAIT MALMSTEN) parandab Sirjet, et poe nimi on Kikas, Kännu Kukk on liköör, et ega Sirje ei mõtel seda Mustamäe kõrtsu, kus jotad käivad.
00:09:37 Sirje (LAINE MÄGI) (efekt, videokaamera salvestus, punane tiiter: REC nurgas) räägib kaamerasse veel, et reedel peab ta sõitma Kalinini rajooni lastega Narva võistlustele, nii et sünnipäeva peetakse laupäeval, Sirje ütleb Atsile, et too vahetaks Illariga oma päeva tagasi.
00:09:51 Ats (MAIT MALMSTEN) videokaamera õlal hakkab hädaladama, et ta ei saa ju Illariga uuesti tagasi vahetama, et tal on juba asjad sätitud ja rauad tules, et ta ütleb selle peale: Joppen-buhh! Sirje (LAINE MÄGI) arvab, et öelgu Illar mis tahes, et see kõik on ju Pille pärast.
00:10:07 Pille (LIISA PULK) tuleb uksest sisse ja kuuldu peale küsib, mis on tema pärast. Ats (MAIT MALSMTEN) filmib Pillet, kes naeratb kaanerass (efekt, REC vilgub nurgas). Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et Ats laenutas tema töö juures videokaamera, et filmida üles Pille sünnipäev.
00:10:36 Sirje (LAINE MÄGI) kutsub Atsi (MAIT MALMSTEN) korrale, et too lõpetaks filmimise, et nad jäid ju Pillele vahele. Sirje räägib plaanist teha Pillele uhke sünnipäevapidu, sest Pille lendab ju pesast välja ja nad ei näegi teda enam nii tihti. Pille (LIISA PULK) ütleb, et ta jääb huviga reedet ootama, mis siis, et see pole enam üllatus. Ats Parandab, et mitte reedel, vaid laupäeval.
00:11:05 Pille (LIISA PULK) imestab, et laupäeval. Sirje (LAINE MÄGI) seletab, et reedel tahab Pille oma sõpradega olla. Ats (MAIT MALMSTEN) lisab, et nemad lähevad külla. Pille küsib, kas nad võtavad Aino ja Jüri kaasa. Pille teatab, et talle piisab reedesest kodusest peost täiesti. Sirje ütleb, et see on rumal jutt, laupäeval korraladavad nad Pillele suure sünnipäevapeo. Pille ütleb naeratades, et siis jääb ta laupäeva ootama ja läheb oma tuppa. Sirje ja Ats naeratavad pingutatult ja siis ohkavad.
00:11:40 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb pahuralt, et talle ei meeldi valetada, eriti oma lastele. Ats (MAIT MALMSTEN) lohutab, et Pille on Sirjele palju rohkem valetanud kui Sirje Pillele.
00:11:50 Vahekõll
00:11:53 Sille (MARIA SOOMETS) loeb voodis lebades raamatut. Pille (LIISA PULK) on teki all ja arutleb, kuidas ta seda neile ütleb, et tal on päris sünnale üks lah kutt kutsustud, et tal võib temaga sujuma hakata. Sille soovitab hädavalet, mis on alati õigustatud. Pille ütleb, et ei oska. Sille imestab, mis pühak Pille nüüd on. Pille ütleb, et igal asjal on omad piirid, et ta nii kui nii ududtas pool aastat vanematele, et käib rahvatantsutrennis. Sille küsib, mida Pille tegelikult tegi. Pille ütleb kavalalt, et käis varietti tegemas.
00:12:24 Sille (MARIA SOOMETS) lehitseb raamatut ja kuulab, Pille (LIISA PULK) räägib, et kord oli kolhoosipidu, kuhu ema ja Ats sattusid ja see oli pikk lugu. Aga ema ei tea siiamaani. Sille imestab, et Ats pole "kitse pannud" ja ütleb, et vinge paps. Pille parandab - kasupaps ja kiidab Atsi, et ta on vinge sell, et tal on temaga vedanud. Sille ütleb, et kõik asjad lahenevad millalgi iseenesest, tuleb ainult kannatlik olla. Pille ohkab.
00:12:58 Vahekõll
00:13:03 Sille (MARIA SOOMETS) kaifib punkmuusikat. Ukse vahele ilmub Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, mida Sille enne tahtis. Sille räägib, et Pillel on mure. Ats kukub selle peale uksest välja ja ilmub siis naeratades tagasi. Sille räägib, et Pillel on tema sünnipäevaga väike probleem, et Pille peab laupäeval minema tantsima. Ats imestab, et laupäeva õhtul ja rahvatantsu. Sille kutsub Atsi korrale ja lisab, et nad teavad mõlemad, et Pille ei tee mingit Kaera-Jaani, vaid midagi palju ägedamat. Ats hakkab keerutama. Sille ei luba tema ees keerutada.
00:13:58 Ats (MAIT MALMSTEN) tunnistab, et tal on nii läinud, et ta on seda ametlikku versiooni ise ka uskuma hakanud. Sille (MARIA SOOMETS) loodab, et Sirje ei tea sellest midagi. Ats tunnistab, et tema pole midagi öelnud. Sille ütleb, et las nii jääbki. Ats imestab, et miks laupäeva õhtul. Sille räägib, et see pole see kord mingi tavaline esinemine, vaid nad asendavad puhkuste ajal Viru varieti truppi ja kui neil läheb hästi, siis võivad nad saada sinn isegi päriseks.
00:14:23 Ats (MAIT MALMSTEN) arvab, et selliseid asju ei juhtu ju iga päev. Sille (MARIA SOOMETS) räägib, et sllepärast ongi väga oluline, et Ats toetaks Pillet ja Sirjele asja kuidagi ära seletaks niimoodi, et Pille ei peaks hiljem ennast süüdi tundma. Ats lubab kõik ära seletada. Sille tuletab meelde, et varieteest mitte sõnagi. Ats lubab vaikida kui haud, raiugui või tükkideks ja iga tükk hõikab veel järgi: labajalavalss... Ats lahkub. Sille on õnnelik.
00:15:15 Vahekõll
00:15:18 Sirje (LAINE MÄGI) läheb sünnipäevalaulu lauldes Pille tuppa (efekt, punane tiiter: REC vilgub), Ats filmib. Pille (LIISA PULK) üllatab teda Sille voodist ja räägib, et seda lora on ema laulnud talle juba aastaid. Ats (MAIT MALMSTEN) palub uuesti teha (salvestuse jaoks). Sirje tuleb uuesti lauluga, Pille võtab õnnitlused vastu. Sirje lubab, et homme nad pidutsevad, aga täna peab ta tööasjus Narva sõitma. Sirje vaatab kaamerasse ja ütleb, et vihkab oma tööd. Sirje musitab Pillet ja ütleb filmivale Atsile, et aitab küll.
00:16:35 Sirje (LAINE MÄGI) palub, et Ats aitaks tal kohvrit Paavo taksosse tassida. Sirje lahkub toast. Ats (MAIT MALMSTEN) lubab ka kohe minna, õnnitleb demonstratiivselt Pillet ja ütleb siis vaikselt Pillele, et tema tehku laupäeval nagu tahab, et ta Sille käest kuulis, mis värk on, et sellist asju juhtub ainult üks kord elus, et Pille on nüüd ju 18, küll ema nõus on. Pille vaatab nõutult Atsile järele.
00:17:07 Pille (LIISA PULK) hüüab Sillet, kui see ei kuule, läheb Sille voodi juurde ja raputab tekki, siis leiab teki alt hoopis kaisuloomad ja ei saa mitte millestkii aru.
00:17:21 Vahekõll
00:17:24 Sm Võsa (PAUL LAASIK) proovib pudelit avada. Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja ütleb, et Võsa ei laseks end temast segada ja imestab, kus ema on. Võsa seletab, et Sirje läks lastega Narva ja imestab, kuidas Paavo ei tea, et Sirje veel rääkis, et ta pidi koos Paavoga minema maaliinide bussijaama ja Võsa veel imestas, kuhu ta selle karikakorviga läheb.
00:17:48 Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et pole vahet, at tuligi just Võsa jutule. Uksest astub sisse Kestutis (VEIKKO TÄÄR), Võsa kohe ei märka teda ja küsib Paavolt, milles asi. Paavo räägib, et tal on leedulasest sõber Kestutis ja viipab Kestutise poole. Võsa mõõdab pilguga leedukat alt üles. Leedukas tervitab (vn k, tlgusbt-), Võsa annab käe. Paavo räägib edasi, et Kestutis kolib Eestisse elama ja otsib erialast tööd, ta on spordipoiss, tugeva köega. Võsa hoiab käest kinni ja ütles, et tundis seda. Paavo küsib, et äkki leiab Kestutisele Eestist mingit tööd Võsa abiga.
00:18:24 Võsa (PAUL LAASIK) küsib (vn k, tlgsubt-) Kestutiselt, mida ta oskab. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb (vn k, tlgsubt-), et ükskõik mida, aga kõige rohkem teab ta korvpallist. Kestutsi demonstreerib pudelikorgi viskamist prügikasti, tahab ka pudelit visata, aga Sm Võsa peatab teda ja ütleb, et ta usub küll. Võsa ütleb Paavole, et ta võib Kestutisele töö leida. Kestutis tänab teda oma "eesti keeles" ja lahkub. Võsa kutsub veel Paavo tagasi ja küsib, kas leedukat võib usaldada. Paavo kinnitab, et võib. Võsa räägib, et kui tema läheb pensionile, siis võtab leedukas Sirje töö üle, et see aktiivne loll teeb kogu osakonna töö ära.
00:19:34 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ilmub uksele tagasi ja vibutab Võsale sõrmega, et ta sai aru küll, et ta on õppinud natuke eesti keelt, et ta pole loll. Võsa (PAUL LAASIK) kordab, et pole loll.
00:19:50 Pille (LIISA PULK) viilib küüsi, uksele koputatakse, Pille hüüab: sisse! Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja ütleb punaseid nelke ulatades, et tema poolt ka tagasihoidlikud õnnesoovid. Pille on rõõmus ja tänab. Jüri ja Pille kallistavad häbelikult. Jõri võtab põuest veel pisikese meene - sulanud šokolaaditahvli. Pille ütleb, et tal pole midagi vaja, kõik on kombes. Jüri soovib Pillele kena sünnipäeva ja ütleb, et team ei saa kahjuks peole tulla, ta on tööl. Pille küsib, ega Jüri ei tea, kus Sille on, et teda polnud öösel kodus.
00:20:49 Jüri (ARGO AADLI) räägib, et Sillel on filmivõtted. Pille (LIISA PULK) imestab, et juba, et Sille pole veel päevagi lavakas õppinud. Jüri ka ei tea, et nemad mõtlesid, et lähevad linna peale ja korjavad portsu kaltsakaid, said juba kahel kratist kinni, kui äkki tulid nende juurde mingid mehed, teatasid, et nemad on Mosfilmist, neil on filmivõtted ja jäetagu neid rahule. Jüri on pahane ja ei saa aru, miks neid punkareid üldse filmitakse, kas sellest tuleb mõni hoiatav õppefilm, et oma tööd ei saa enam tehagi. Pille ütleb, et Jüri töö ongi punkareid kiusata. Jüri ütleb pahaselt, et see on koht, kus tema ei pea mõtlema, tema asi on käsu täita. Pille ütleb, et Sillele teeb Jüri erandi. Jüri korrutab Sille nime ja lisab, et Pille ei saa sellest aru.
00:21:35 Paavo (TIIT SUKK) jõllitab laual videokaamerat. Magamistoast tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tervitab, näeb Paavot kaamera juures ja kamanadab näpud kaamerast eemale. Paavo küsib, kust Ats selle välja ajas. Ats räägib, et Sirje töö juurest sai, et hea Pille sünnipäeva jäädvustada. Paavo imestab, aks tõesti tasuta ja tõdeb, et tema ei satu kunagi niisugusse kohta, kus midagi tasuta jagatakse. Ats räägib, et neil seal (spordikomitees) kaamera on, aga kassette pole, järelikult midagi teha ei saa. Paavo küsib, kust Ats kasseti sai. Ats ampsab küpsist ja ütleb, et Viru juurest ostis. Paavo on kindel, et Ats pätsas tema tagant. Ats ütleb, et Paavo oli nii kui nii Mad Maxile Vremja peale lindistanud. Paavo annab Atsile andeks ja räägib, kas Ats teab, palju selline aparaat maksab.
00:22:32 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mis ta maksab. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et mitmetoalise korteri hinna ja teeb juba plaane, mida nemad võiksid müüma hakata. Ats võtab kiiresti kaamera enda kätte ja ütleb, et nemad ei müü mitte midagi, sest oleks sotsialistliku vara riisumine eriti suures ulatuses, koos kogu vara konfiskeerimisega. Ats paneb kaamera hommikumantli põue, ütleb, et tema laenas selle ja viib ka tagasi, hakkab toa polle minema. Paavo jääb suu ammuli vahtima. Ats tuleb uksele tagasi ja pärib, kas Paavo ütles mitmetoalise korteri hinna
00:23:08 Vahekõll
00:23:10 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) tähistavad Pille sünnipäeva. Ats valab pistidesse viina ja ütleb, et võtame Pille terviseks. Ats kurdab, et tal on kahju, et Pille ise tulla ei saanud. Sirje ütleb, et ta ei saanud ka midagi oma komandeeringuga teha. Ats teeb ettepaneku tõsta pits Pillekese terviseks. Sirje arvab, et see pole õige, olgu vähemalt Pille pilt laual ja tõuseb püsti, et Pille tuppa seda tooma minna. Ats lubab kaamera tuua. Sirje ei taha.
00:23:48 Sirje (LAINE MÄGI) otsib Pille toast Pille pilti, leiab siis rahvatantsuseeliku ja läheb sellega kööki tagasi Atsi juurde.
00:24:01 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb Pille rahvatantsuseelikuga kööki ja näitab Atsile (MAIT MALMSTEN), et Pille unustas oma seeliku. Ats arvab, et Pille läks pükstega. Sirje on paanikas, et kuidas Pille nüüd ülevaatusel esineb. Ats arvab, et Pillel võib varuseelik olla, ta ei usu, et oleks nii olulise riidehilbu maha unustanud
00:24:27 Vahekõll
00:24:30 Sirje (LAINE MÄGI) joob laua taga kohvi, tuleb Pille (LIIS PULK) ja ütleb, tere hommikust. Sirje küsib, kuidas Pillel läks. Pille räägib, et tore oli. Sirje tunneb huvi, kas ta millestki puudust ei tundnud. Pille ei saa aru, millest. Sirje näitab tantsuseelikut. Pille vaatab ja küsib, tantsuseelikut! Sirje ütleb, et Pille oli selle koju unustanud. Pille saab pahaseks, et ema oli tema toas nuhkimas käinud, et tema on ju nüüd täisealine.
00:25:00 Sirje (LAINE MÄGI) räägib, kuidas nemad olid Pille sünnipäeva pidanud ja tahtsid Pille pildi lauale panna, kuna Pillet ennast polnud. Pille (LIISA PULK) küsib, miks Sirje arvas, et Pille rahvatantsus oli. Sirje räägib, et Ats vihjas, et Pillel on Paides vabariiklik ülevaatus.
00:25:25 Pille (LIISA PULK) ohkab ja istub, ütleb, et ta ei jaksa enam ja tunnistab, et ta pidas tegelikult sõpradega Anneli erakas oma sünnipäeva, lisab veel, et ema võib pahandada, aga ta on 18 ja seal oli kõik väga korralik ja pakub, et ta hingab. Sirje (LAINE MÄGI) ei taha ja ütleb, et väike gramm on ikka lubatud. Pille tunnistab, et ta ei julgenud otse öelda, et Sille olevat öelnud, et kõik loksub ise paika ja sünnipäeva hommikul Ats vihjas, et Ats on talle kõik ära rääkinud, et ta ei pea nende pärast muretsema. Pille ei teadnud, et Sille Atsile rahvatantsu kohta valetanud oli. Sirje lohutab, et ega Pille süüdi pole, et nemad Atsiga pole ka süüdi, et tema pidi Narva sõitma, Ats oli tööl. Sirje lisab, et Pille oleks võinud talle kõik ära rääkida, ta oleks aru saanud.
00:26:22 Pille (LIISA PULK) ütleb, et ta ei tahtnud neid kurvastada, et ta pere asemel oma sõbrad valib. Sirje (LAINE MÄGI) lohutab, et olgu, eks see ole elu paratamatus, ühel hetkel saavad sõbrad tähtsamaks kui vanemad. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tervitab hommikust, küsib, mis nad kudrutavad nagu 2 tuvi.
00:26:41 Sirje (LAINE MÄGI) räägib Atsilem et Pille rääkis just talle ära, kus ta eelmisel õhtul tegelikult oli ja ütleb Atsile, et nemad toetavad Pillet ja nüüdsest peale ei mingit salatsemist. Atsil (MAIT MALMSTEN) on hea meel, et ta ei pea enam mingit jama suust välja ajama. Sirje imestab, misasja, kas Ats teadis seda. Ats tunnistab, et teadis ja hakkab rääkima, et ega varieteekunstis ei ole ju midagi paha. Pillel (LIISA PULK) lähevad silmad suureks. Ats vatrab edasi, et ega igaüks ei pääse Virusse tantsima. Pille vehib Atsile üle laua, et ta vait jääks. Sirje ei saa midagi aru.
00:27:22 Sirje (LAINE MÄGI) küsib järsult, mis varieteekunst. Atsil (MAIT MALMSTEN) on suu täis ja hakkab keerutama,e t ta mõtles, et kui nad millestki omavahel rääkisid....Pille (LIISA PULK) hoiab peast kinni. Sirje vaatab Atsile otsa. Ats küsib lõpuks, mis saladusest nemad rääkisid.
00:27:44 Lõputiitrid
00:28:14 (c) Thors Production
00:28:19 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:25 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0035_0001_D10_ENSV_OPERAATOR-ATS.MXF
Indeks: 2012-002814-0035
Kestus: 00:28:25
Registreerimise kuupäev: 02.10.2012
Registreerimise aeg*: 2012-10-02 13:29:16
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse