ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: On kuskil pulmapäev...

Saada link

Media

Kirjeldus

Atsil ja Sirjel seisavad ees kauaoodatud pulmad, kuid kõik pole päris nii, nagu alguses arvati. Sirje saab endale uue töökoha, mis avardab kõigi võimalusi. Eraelulised muutused tabavad nii Sillet kui ka Pillet.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 40
Kestus: 00:28:00
Indeks: 2012-002814-0041
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 25.11.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: oktoober 1984, kaetud laud, tiiter: XL osa, On kuskil pulmapäev... Sirje (LAINE MÄGI) vaatab kivistunud pilgul videosalvetist Illari saunapeolt, kus ka Ats viibis. Tualetist naaseb purjus Ats (MAIT MALMSTEN), kes küsib, kuhu nad oma mälestustega jäid. Sirje on kurb ja kivistunud pilguga. Ats uurib, mis juhtus, kas Sirje nägi tonti. Sirje ütleb, et võib ka nii öelda. Ats küsib, kus see tont on. Sirje viitab teleka peale. Ats näeb ja küsib, kas Sirje vaatas edasi. Ats jookseb teleka juurde ja paneb selle kiiresti kinni. Ats ütleb õnnetult, et see pole see, mida Sirje arvab. Sirje küsib, et las Ats arvab, kuidas ta praegu arvab. Ats arvab, et halvasti, et pilt on hea, aga see, mis sealt paistab, on halb. Ats kinnitab, et seal ei juhtunud mitte midagi. Sirje küsib, mida seal ei juhtunud. Ats räägib, et seal oli kõik siivas ja ta pani kõikidele ahvatlustele vastu, aga ahvatlusi seal oli. Sirje kõsib, kas need litsid on ilusamad ja nooremad kui tema. Ats ütleb, ei, samasugused...parandab ennast, et mitte
00:01:47 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et tema sattus sinna peole juhuslikult, kui Sirje ei susu, küsigu Sille käest. Sirje (LAINE MÄGI) imestab, et nad tassisid selle süütu punkari ka sinna rõvedale orgiale. Ats ütleb, et tema ei usu, et Sille nii süütu on. Ats ütleb, et see polnud mingi rõve orgia, vaid tavaline. Sirje on hämmingus. Ats parandab, et see polnud üldse mingi orgia.
00:02:14 Ats (MAIT MALMSTEN) palub, et Sirje usuks teda. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et ta ei tea, mida ta uskuma peab ja teatab, et läheb magama oma voodisse, aga Ats magagu köögis diivanil. Ats ütleb tagasihoidlikult, et küllap on hommik õhtust targem ja eks pulmad ikka tulevad. Sirje läheb uksepaukudes magamistuppa. Atsil on endast hale ja ta on väga vihane.
00:02:45 Saatepea
00:03:11 Ats (MAIT MALMSTEN) magab köögis diivainil. Külmkapil on šampanjapudelid ja viin ning kiluvõileivad, kingad on laual. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), kes sööb ühe võileva ära. Jüri proovid Atsi ärata. Lõpuks Ats ärkab. Jüri küsib, kuidas Atsil ja Sirjel intiimne istumine oli. Ats küsib, mis see tall korda läheb. Jõri räägib, et nii palju läheb, et Paavo oli sellest rääkinud ja tema oli ema ooperisse viinud. Ats imestab, et nende pärast. Jüri ütleb, et nad on vahvad inimesed, head naabrid, et nad teevad kõike nende jaoks.
00:04:38 Ats (MAIT MALMSEN) muigab ja ütleb, et see on tore kui kõik on hästi. Jüri (ARGO AADLI) küsib, millal pruudipärg maha mängitakse ehk, millal pulmad on, et siis saab ta töölt ära küsida, et ei tahaks nende juurde väljakutse pärast sattuda.
00:04:55 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et laupäeval, kui kka on. Jüri (ARGO AADLI) uurib, kas nemad on ka kututud. Ats ütleb teeseldud rõõmuga, et nad kõik tulgu, juhul kui midagi on. Jüri lubab emale ja taadile ka öelda. Jüri soovib õnne ning pakub šampust. Ats palub, et ta ei narriks, aga tänab Jüri. Jüri veel natuke heatahtlikult võtab ta kallal ja lahkub. Ats joob pudelist piima ja on nii kurb, et piim jookseb suust välja ja ta hakkab nutma.
00:06:00 Vahekõll
00:06:03 Pille (LIISA PULK) vaatab diivail ajakirja. Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja küsib, mida Pille emale ja Atsile pulmadeks kingib. Pille räägib, et igatahes mitte serviisi. Paavo on nõus, et sotislistlik räps jääb ära ja arutleb, kust võib saada Iittala vaasi. Pille ütleb, et ei maksa mõelda nii esemekeskselt, tähtis on, et kingitusel oleks hing sees. Paavole tuleb mõte ja ta tormab toast välja.
00:06:35 Vahekõll
00:06:38 Ats (MAIT MALMSTEN) palub Sirjelt (LAINE MÄGI), et nad ei jätaks pulmi ära. Sirje ütleb, et olgu-olgu, aga palugu Ats põlvili. Ats langeb põlvili ja palub alandlikult. Sirje teatab, et pulmad peavad nad väikses ringis, ainult oma sõbrad ja tuttavad, sm Võsa ja... Ats lisab, et Jüri ja tema ema ka. Sirje küsib pahaselt, kas Ats kutsus nad. Atskeerutab. Sirje ütleb, et Ats on tõesti peast soe.
00:07:12 Ats (MAIT MALMSTEN) on kõigega nõus ja lubab kõik asjad ise orgunnida, ruumid ja asjad ja pulmavana. Sirje (LAINE MÄGI) käratab, mis pulmavana. Sirje ei taha mingit pulmavana, sest ta ei taha, et nende pulmas hakatakse idiootlikke mänge mängima. Ats lubab, et pulmavana jääb ära. Sirje nõuab veel, et ei oleks mingit Glehni lossi või Kirovi nim kalurikolhoosi suurt saali, vaid koht olgu väike. Ats lööb kulpi ja ütleb: Tak totšna, tavariš Kadak, tulevane Aavik
00:07:47 Vahekõll
00:07:48 Jüri (ARGO AADLI) valab piima ja joob. Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes küsib, kas Jüril on pulmakink juba olemas. Jüril on vuntsid piimased. Paavo annab talle sellest märku. Jüri proovib ära pühkida ja ütleb, et tal ei ole kinki, aga on selle peale palju mõelnud, tal on tavaari jaoskonnas kõrvale pandud. Paavo teatab, et tal on parem mõte, et nad teeksid ühise kingituse. Jüri on nõus ja küsib, mis kingituse.
00:08:24 Paavo (TIIT SUKK) räägib Jürile, et nad võitsid loteriiga uue pesumasina. Jüri (ARGO AADLI) hakkab kohe vastu, et seda nad ära ei kingi, et emal läheb vaja seda. Paavo krimpsutab nägu ja ütleb, et ega seda kinkima ei pea, aga tal on palju parem plaan. Paavo kutsub Jüri masinat üle vaatama ja lubab plaanist rääkida. Jõri ütleb pahaselt, et ta sööb praegu. Paavo lisab, et küll ta jõuab, et ega nõukogude inimese laualt ju leib juba ära ei kao. Paavo lükkab Jüri uksest välja.
00:08:51 Jüri (ARGO AADLI) ja Paavo (TIIT SUKK) vaatavad Jüri pesumasinat. Jüri ütleb, et see ei tule kõne allagi ja seda ei saa teha. Paavo teab, et saab, nad sõjaväes Kestutisega tegid, see on järgi proovitud värk. Jüri küsib, miks nad Paavo masinaga ei tee seda. Paavo ütleb, et nende masin on vana, aga Jüri masin tuttuus.
00:09:08 Jüri (ARGO AADLI) kõsib, kaua see aega võtab, sest ema tahab hakata pühapäeval pesu pesema. Paavo (TIIT SUKK) seletab, et pulmad on laupäeval ja pühapäevaks on kõik läbi. Jüri imestab, miks nad seda õlleankrus ei tee. apavo räägib, et neil on kiirmenetlust vaja teha ja mendina peaks Jüri seda sõna teadma. Jüri teab. Paavo kamandab, nii et maltoosa, pärm, suhkur, leivatükid, Põltsamaa tuubimarmelaad jkm läheb masinasse, see peksab selle segi, 24 tundi seisab ja 2 päeva on ankrus.
00:09:35 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas sellest tuleb siis normaljok jook Paavo (TIIT SUKK) on kindel, et tuleb. Kui pulmakõlalised huukavad nende koduõlut ja kiidavad, kui muidgi jõuavad kiita, sest see kraam kammib paari sekundiga sarved sassi. Jüri küsib, kas kirja läheb see nende mõlemapoolse kingitusega. Paavo kinnitab, et läheb ja lubab Jüril kohe õnnitluskaarti joonistama hakata. Jüri lisab veel, et tema ema sellest midagi kuulda ei tohi. Paavo ütleb veel, et Jüri ei tohi emale ise ka rääkida
00:09:58 Vahekõll
00:10:05 Ats (MAIT MALMSTEN) on Illarile (RAIVO E. TAMM) oma tülist Sirjega kõik ära rääkinud. Illar pakub, et ta võib ise minna Sirjega rääkima. Ats pole nõus, sest siis jääb ikka mulje nagu oleks midagi olnud ja siis tuleb Illar siluma, nii nagi tema rääkis Illari naisele tema pruutidest. Illar möönab, et tal on oma osa ka selles, et Ats sellesse jamasse sattus, aga Ats poel ainus kannataja, et mis näo ta pidi tegema kui hakkas nende vifentossidega hakkas nö sauna videot vaatama, siis nägid nad seal Atsi raju pereelu.
00:10:44 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, mida ta saaks Atsi heaks teha. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Illar teab mõnda väikest hubast kohakest, kus võiks pulmapeo maha pidada. Illar pakub, et pulmapeo võivad nad sealsamas baaris maha pidada. ta paneb uksele sildi: reserveeritud ja kõik. Ats on üllatunud ja mõtleb. Illar ütleb, et see on vähim, mis ta Atsi jaoks teha saab ja patsutab Atsile õlale. Ats vaatab baaris ringi ja arvab, et miks mitte
00:11:38 Vahekõll
00:11:53 Sirje (LAINE MÄGI) joob püstijala peal kruusist kohvi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et temaläheb pruutpaaride salongi, toob kingad sealt ära, mis talle eraldati. Ats küsib, aks Sirjel on riietega hästi. Sirje ütleb, et on küll, et ta jättis pärast Villemiga pulmi kõik asjad alles, et kohe oli selline tunne, et äkki läheb jälle vaja. Ats ägestub ja küsib, ega Sirje ei kavatse abielluda sama kleidiga, millega taVillemi pulmas oli. Sirje ei saa aru, miks mitte, tulemus on ikka sama, mees lööb ikka litsi.
00:12:07 Ats (MAIT MALMSTEN) katsub rahuneda ja ütleb Sirjele, et on talle juba tuhat korda rääkinud, et mitte midagi ei juhtunud, ta ei ole nagu Villem. Sirje (LAINE MÄGI) lisab, et ei ole jah, sest Villem ei salanud ju seda, aga Ats ikka eitab.
00:12:33 Paavo (TIIT SUKK) võtab kruusiga pesumasinast koduõlut ja annab Jürile (ARGO AADLI) maitsta. Jüri maitseb ja kiidab, annab kruusi Paavol, kes võtab uue kruusitäie, aga siis satub kruusi sisse pesmasinasse unustatud sokk. Paavo küsib, mis see on. Jüri ütleb, et see on tema oma, ema on vist masinasse unustanud. Paavo ütleb pahuralt, et tema seda ei maitse ja usaldab Jüri. Jüri kinnitab, et maitsest pole midagi aru saada. Paavo ütleb, et siis poanevad nad selle ankrusse, keegi teada ei saa, see on tööõnnetus.
00:13:39 Jüri (ARGI AADLI) on imestunud, mida Paavo mõtleb. Paavo (TIIT SUKK) küsib irooniliselt, kas Jüril on mingi muu kingiidee olemas. Jüril pole. Paavo seletab, et pulmas joovad nad midagi muud. Jüri on nõus.
00:13:48 Vahekõll
00:13:51 Ats (MAIT MALMSTEN) kammib ennast peegli ees ja küsib Paavolt (TIIT SUKK), kuidas on. Paavo ütleb, et Ats näeb välja nagu Vitamiini bassimees. Ats on meelitatud ja küsib, kas emaga on kõik korras. Paavo räägib, et nad ei ole Atsiga kuigi hästi läbi saanud, aga ta annab endale aru, et ema austab teda ja sellepärast ta temaga abiellubki. Villem äitus emaga väga halvasti ja see tegi ema õnnetuks.
00:14:24 Paavo (TIIT SUKK) ähvardab Atsi, kui ta käitub emaga samamoodi nagu Villem, siis ta otsib ta maa alt üles ja ta kahetseb seda. Ats (MAIT MALMSTEN) lubab Paavo ema hoida nagu silmatera ja lisab, et tal pole mingit plaani teda petta, mitte iialgi. Paavo usub Atsi ja naeratab.
00:14:43 Pille (LIISA PULK) sätib ema Sirje (LAINE MÄGI) soengut ning küsib, kas ema närvitseb ka. Sirje ütleb rahuliult, et ta on selle korra oma elus juba läbi teinud. Pille ütleb, et nüüd on ju kõik teistmoodi, et siis abiellusid nad Villemiga mõtlemata, kiirustades, Paavo oli kohe sündimas, aga nüüd on asi puhtas armastuses. Sirje ütleb kahemõtteliselt: ja-jah.
00:15:01 Pille (LIIS PULK) ütleb Sirjele, et tal on nende üle nii hea meel ja lisab, et kui Sirje ja Ats oleks kohe kokku saanud, oleks kogu see eksitus Villemiga ära jäänud. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et siis poleks Pilet ja Paavot ka olnud. Pille arutleb, et Paavot võibolla mitte, aga tema oleks sündinud ema ja Atsi puhtast armastusest. Sirje palub see jutt lõpetada. Pille on ünnetu, et Ats ja Sirje ei taha kedagi perbüroosse tunnistajaks.
00:15:19 Sirje (LAINE MÄGI) tahab, et see oleks nende hetk. Pille (LIISA PULK) on nõus, sest see ongi ju nende päev. Aknast kostab autosignaal. Pille hüüab, et Paavo tuligi. Pille ütleb, et kohtumiseni baaris peolauas. Sirje küsib, mis baaris. Pille ütleb, et Atsi omas ja saab aru, et lobises saladuse välja. Sirje ütleb Ats kohta: kuradi raisk ja lisab, et ei imestaks, kui ta veel leti taga ka oleks
00:15:50 Vahekõll
00:15:55 Paavo (TIIT SUKK) teatab baariuksel pulmakülalistele, et Ats ja Sirje tulevad. Illar (RAIVO E. TAMM) paneb pulmamarsi mängima. Pruutpaar Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) tulevad sisse, kõik plaksutavad. Aadu (FELIKS KARK) peab kõne: kuigi see pole minu tütre dokumentaalselt esimene pulm, on see minu jaosk ikkagi nagu esimene. Nagu öeldakse, eksimine on inimlik, sest elame suurte eksituste ajastul. Aadu kiidab Atsi oma kõnes ja soovib pruutpaarile õnne. Kõik hüüavad: kibe! ja võtavad viina. Sirje ja Ats suudlevad
00:17:20 Vahekõll
00:17:22 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) tantsivad. Pulmalised söövad ja joovad. Illar (RAIVO E. TAMM) joob baarileti taga pudelist šampanjat. Illar teeb ettepaneku kingid avada. Pulmalised plaksutavad. Illar räägib, et tema poolt on kingituseks kogu see õhtu.
00:18:45 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) avavad pulmakinke. Sirje kommenteerib, et see on osa serviisist. Aadu (FELIKS KARK) lisab, et kui see taldrik terve seisab, on ka nende armastus ja õnn terve. Paavo (TIIT SUKK) karjub: kibe! Kõik ühinevad kibekarjujaga ja tõstavad klaasid. Aadu ja Jüri (ARGO AADLI) võtavad viina.
00:19:14 Sirje (LAINE MÄGI) loeb kinkija nime: perekond Kessnerilt. Sirje ja Ats (MAIT MALMSEN) võtavad pakist mahlaauruti, mille peale ütleb Sirje, et neil oli ka selline auruti kunagi, aga ei mäleta, kuhu see jäi. Aino (HELENE VANNARI) ütleb, et seda läheb kindalsti vaja ja hüüab kibe. Kõik ühinevad. Ats ja Sirje suudlevad.
00:19:56 Jüri (ARGO AADLI) tõstab klaasi ja ütleb, et see pole nende pere poolt mitte ainus kingitus ja räägib koduõllest, mida nad koos Paavoga tegid, nurgas õlleankur. Sirje (LAINE MÄGI) imestab, et ankur on ju nende oma. Paavo (TIIT SUKK) hüüab, et kingitus on seal sees. Paavo räägib õhinaga, et nad pruulisid Jürkaga koduse pulmaõlle. Paavo seletab, et see pole mingi poest ostetud asi, et nad panid kogu hinge sinna sisse. Paavo hüüab: Kibe! Teised ühinevad temaga. Ats (MAT MALMSTEN) tänab.
00:20:44 Sille (MARIA SOOMETS) esitab omatehtud luuletuse, mis on kingiks Atsile ja Sirjele ja lisab, et üks poees on kindalsti etem kui 10 serviisi. Sille esitab luuletust "Anarhia on korra ema, teinekord ka isa...." Külalised plaksutavad, karjuvad:kibe ja võtavad viina.
00:21:34 Ats (MAIT MALMSTEN) tänab ja ütleb, et kui serviise on, siis luuletusi nappis. Sirje (LAINE MÄGI) naeratab viisakalt. Pille (LIISA PULK) räägib, et ta ka ei tahtnud serviisi kinkida ja talle meenus jonnipunn, mille ta lapsena kingiks sai. Ats ja Sirje võtavad pakist jonnipunni. Pille õtleb, et las jonnipunn meenutab Atsile ja Sirjele teda.
00:22:09 Illar (RAIVO E. TAMM) arvab, et jonnipunni võib veel vaja minna kui vaadata viimast kingitust (lapsevanker). Sirje (LAINE MÄGI) viitab kingitusele, mis paistab tulevat otse Leedust. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) hõiskab selle pärast, hüppab püsti ja seletab, et vanker on ainult pakend. Vankrisse on pakitud topispall. Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) on hämmingus. Karjutakse: kibe!
00:23:05 Juba üsna purjus Illar (RAIVO E. TAMM), šampusepudel käes kuulutab, et mängud ootavad
00:23:14 Vahekõll
00:23:17 Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) istuvad kahekesi baari tagaruumis taarakastidel, Ats valab šampanjat. Sirje ütleb, et niimoodi ta küll oma pulmi ette ei kujutanud. Ats lisab, et tema ka mitte.
00:23:26 Illar (RAIVO E. TAMM) on leti taga hoos. Pulmalised söövad ja joovad. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) pakub Jürile (ARGO AADLI) koduõlut. Jüri võtab vastu. Paavo (TIIT SUKK) vaatab seda suurte silmadega pealt. Jüri lonksab õlut. Paavo vaatab seda. Jüri laseb siis ülle suust kannu tagasi koos mingite tükkidega
00:23:45 Ats (MAIT MALMSEN) miilustab Sirjega (LAINE MÄGI). Sirje tõrjub teda ja ütleb, et praegu pole õige aeg ja meeleolu ka ei ole. Ats küsib, millal on siis õige aeg, kas pulamööd ei tulegi. Äkki ilmub kardina tagant sm Võsa (PAUL LAASIK) ja imestab, et seal nad ongi, sest talle teatati, et nad on kadunud.
00:24:06 Paavo (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI) tantsivad neiudega. Jüri on purjus. Illar (RAIVO E. TAMM) viskab leti taga viina.
00:24:22 sm Võsa (PAUL LAASIK) teatab Sirjele (LAINE MÄGI) ja Atsile (MAIT MALMSTEN), et tahab neile teha omapoolse kingtuse. Võsa lisab, et kingitus on tegelikult Sirjele, aga nad võivad mõlemad sellest kasu saada
00:24:46 Ats (MAIT MALMSTEN) loeb ette sm Võsa kirja: Palju õnne, Sirjotška, alates järgmisest kuust oled sa uues ametis Tallinna Karastusjookide Katsetehase direktorina. Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats vaatavad Võsa poole. Võsa (PAUL LAASIK) ütleb, et ise ju Sirje tahtis spordikomitees ära tulla ja soovib palju õnne. Võsa surub kätt.
00:25:09 Pulmalised mängivad pulmamängu, Paavo (TIIT SUKK), Jüri (ARGO AADLI) ja Illar (RAIVO E. TAMM) on hoos naistega. Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) tulevad tagaruumist leti taha. Ats võtab riiulist pudeli Kännu Kukke. Ats valab pitsid täis, hakkavad juba kokku lööma, kui Sirje äkki hüüab: issand, mis need litsid siin teevad, Sirje räägib, et need on need, kellega Ats saunapeol oli. Ats vaatab ja on hämmingus ning ajab tagasi, et need on Illari tuttavad.
00:26:07 Sirje (LAINE MÄGI) teatab, et talle aitab. Pulmalised karjuvad: kibe! Ats (MAIT MALMSTEN) proovib Sirjet suudelda. Sirje on vihane. Ats küsib Illarilt, kes need naised on. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et see ongi tema kingitus. Illar on purjus ja hakkab jama udutama juttu, sellest et Ats ja Sirje on tõlis ja ... Ats ja Sirje kuulavad range näoga. Sirje vihastab lõpuni, lõhub klaasi ära ja ütleb, et seda ta ei kannata enma välja, lahkub taharuumi.
00:27:19 Lõputiitrid
00:27:49 (c) Thors Productions
00:27:54 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:00 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0041_0001_D10_ENSV_ON-KUSKIL-PULMAPAEV.MXF
Indeks: 2012-002814-0041
Kestus: 00:28:00
Registreerimise kuupäev: 21.11.2012
Registreerimise aeg*: 2012-11-21 18:36:21
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse