ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Naistejama

Saada link

Kirjeldus

Ats räägib liiga palju võõraste naistega ja jamad ei jää tulemata. Jüri tahab väga seenele minna. Pille ja Sille kaotavad ootamatult omavahelise võistluse kolmandale konkurendile. Metsavennad ei jäta kommuniste rahule ka teispoolsusest.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 38
Kestus: 00:27:59
Indeks: 2012-002814-0039
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 04.11.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: oktoober 1984
00:00:04 Ats (MAIT MALMSTEN) valab šampanjat klaasi, naisterahvas (LIINA TENNOSAAR) suitsetab baarileti ees. Tiiter: XXXVIII osa, Naistejama. Ats ulatab klaasi naisele, kes kiidab kena baari. Ats ütleb viisakalt, et nad töötavad tellija materjalist, kui kliendid on kenad, on baar ka kena. Naisterahvas küsib, kas Ats on seal uus. Ats ütleb, et niivõrd-kuivõrd ja küsib, kas naine on ka uus baaris. Naine ütleb, et tema on seal varemgi käinud. Ats ütleb naisterahvale mesimagusalt, et peaks baaris sagedamini käima, mille peale naine väga imestab küsib, ega mees talle külge ei löö. Ats ajab tagasi, et tal polnud mõtteski ja ütleb, et ta abiellub oma kauaaegse armastatuga. Naine tunneb talle kaasa.
00:01:09 Saatepea
00:01:35 Pille (LIISA PULK) loeb ajakirja "Noorus". Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ka küsib, ega ta ei sega. Pille ütleb, et ei sega, et ta luges just ajakirjast, mida lollikesed dr Noormannile kirjutavad. Jüri arvab, et miks just lollikesed, võibolla on neil suur armastusemure.
00:02:00 Jüri (ARGO AADLI) küsib, mida Pille laupäeval teeb. Pille (LIISA PULK) arvab, et ei midagi erilist. Jüri kutsub Pillet seenele. Pille räägib, et ta ei saa tulla, kuna kardab kohutavalt ämblikke, sest tal on lapsepõlvest jubedad mälestused. Jüri pakub välja, et tõmbab kõik võrgud tema eest ära. Pille puikleb vastu, et ta ikka ei saa. Jüri hakkab minema, aga enne küsib veel "Noorust" näha, sest äkki mõni tuttav lollike küsib midagi.
00:03:14 Naine baaris (LIINA TENNOSAAR) räägib Atsile (MAIT MALMSTEN), et tema mees oli ka alguses selline tore ja hoolitsev nagu Ats, aga siis sai suur armastus otsa, siis hakkas ta järjest hiljemaks jääma ja nüüd on tunne, et tal on armuke. Ats ei usu, et kohe armuke on. Ats arvab,e t nii kena naise juurde ei jäeta mingi armukese pärast tulemata. Naine ütleb, et Ats ajab talle ligi. Ats ajab vastu, et ta ei ole selline. Naine küsib, milline. Ats räägib, et selline nagu tema baarimees.
00:04:05 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib naisele baaris (LIINA TENNOSAAR), et tema paarimehel on kodus naine ja kolm armukest lisaks ja ei tea, kas need armukesed teineteist tunnevad üldse, aga tema rahuldab nad kõik ära ja tema lööks ka talle külge...(Ats keerutab edasi). Naine arvab, et eks näis ja ütleb, et peab nüüd ära minema ja lubab hakata rohkem käima
00:04:43 Köögis kohtuvad Sille (MARIA SOOMETS) ja Jüri (ARGO AADLI). Jüri kutsub Sillet seenele. Kõrvaltoas kuulab Pille (LIISA PULK) pealt. Jüri räägib, kui kasulik on värske õhk ja liikumine ning sügisene met võib teinekord olla väga muinsajutuline ja kui hästi läheb, tulevad nad tagasi väga rikkaliku saagiga. Sille ütleb pikalt oodates, et aitab plärast, muidugi lähevad nad seenele. Jüri arvas, et Sille annab talle korvi. Sille ütleb, et Jüri annab ikka talle korvi. Jüri ei saa kohe aru. Sille mõtleb seenekorvi. Jüri hakkab naeram ja ütleb et Sille oli väga vaimukas. Jüri lahkub.
00:06:00 Pille (LIISA PULK) hüppab ruttu ukse juurest diivanile tagasi, sest oli ukse taga pealt kuulanud Jüri ja Sille jutuajamist. Sille (MARIA SOOMETS) tuleb tuppa ja ütleb, et Pille ei kujuta ette, mis praegu köögis juhtus. PIlle teeb näo nagu ei teaks midagi ja küsib, et mis siis juhtus. Sille räägib, et Jüri kutsus ta seenele. Pille küsib, mida Silel kostis Jürile. Sille ütleb, et muidugi jah. Pille räägib, et Jüri kutsus teda enne ka. Sille küsib seevastu, mida Pille talle vastas. Pille ütleb, et muidugi jah. Sille ütleb irooniliselt, et siis tuleb neil mõlemal üks kift päev.
00:06:35 Vahekõll
00:06:38 Sille (MARIA SOOMETS) ja Pille (LIISA PULK) istuvad trepil ja ootavad seenele minekut Sille suitsetab ja küsib Pillelt, mida ta peab selle Jüriga tegema. Pilel küsib, mis mõttes tegema. Sille räägib, et tale tundub, et Jüri loodab temalt rohkem kui mõnelt tavaliselt majakaaslaselt, et vaatab teda nagu oma tulevast naist või nii. Pille arvab, et miks Jüri peaks, et Sille pole üldse tema maiste, et ta on Jüri jaoks lihtalt huvitav, ikkagi elus punkar. Sille küsib pahaselt, et mis mõttes pole tema maitse, et kas tal on viga midagi. Pille lihtsalt teab Jüri maitset, tal on väga kõrge iluideaal.
00:07:20 Sille (MARIA SOOMETS) palub, et Pille talle ka ütleks, mis Jüri iluideaal on. Pille (LIISA PULK) tunnistab, et Jüri on paar viimast aastat tema ümber tiirelnud. Sille ütleb irooniliselt, et kas päriselt või, et ta pole nagu märganudki. Sille teeb ettepaneku kindlaks teha, kumb neist Jürile päriselt meeldib. Pille ei taipa, miks. Sille ütleb, et põhimõtte pärast.
00:07:49 Pille (LIISA PULK) küsib, kuidas nad seda teevad. Sille (MARIA SOOMETS) ütleb, et nad lähevad ju seenele ja siis vaatavad, kummale ta metsas rohkem tähelepanu pöörab. Pille küsib, mis saab kui nad vastuse teada saavad. Sille ütleb, et kes võidab, see peab Jüriga abielluma. Pille ja Sille naeravad
00:08:06 Vahekõll
00:08:22 Jüri (ARGO AADLI) istub autosse ja avastab auto tagaistmelt Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS) ning imestab, et mõlemad tüdrukud kaas tulevad. Pille ütleb, et ta tahab oma ämblikufoobiast lahtu saada. Siis istub autosse Aino (HELENE VANNARI), mille peale Jüri küsib, mida tema seal teeb. Aino räägib, et ta arvas, et mida temagi kodus passib kui Jüri seenele läheb. Aino käsib Jüril korvi tuua, kus on sees kõik instrumendid, mis neil võivad metsas vaja minna
00:08:59 Aino (HELENE VANNARI) pöörab autoistmel ringi ja imestab, mida Sille ja Pille seal passivad. Sille (MARIA SOOMTS) ja Pille (LIISA PULK) naeratavad tagasihoidlikult
00:09:06 Ats (MAIT MALMSTEN) puhastab pokaali. Tuleb naisklient (LIINA TENNOSAAR). Ats tervitab ja küsib, mida naine joob. Naine soovib sama mis eelmine kord. Ats küsib, kuidas kodune elu läheb, kas ta andis mehele võimaluse. Naine räägib, et kui ta oleks meest näinud, siis oleks andnud. Naine nähvab, et mees vedeleb ilmselt oma armukese juures. Ats ütleb, et seda ei tea ju kindlat. Naine ütleb üleolevalt, et sellist asja ei peagi teadma, vaid naised tunnetavad selliseid asju.
00:09:44 Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM) , kes kohe taharuumi läheb. Ats (MAIT MALMSTEN) tervitab teda. Naine (LIINA TENNOSAAR) ei märka teda. Kui Illar on taharuumi kadunud, ütleb Ats naisele,e t see ongi see paarimees, kellest at rääkis, kellel on armukesed ja tema naine ei aima küll kindlasti mitte midagi. Naine ütleb, et see ongi tema kadunud mees ja hüüab Illarit, et kus ta nii kaua olnud on. Ats on keeletu. Illar küsib naiselt, mis tema seal teeb. Naine räägib, et ajab Illari kena kolleegi Matsiga juttu. Illar parandab, et Atsiga. Ats ütleb hinge kinni pidades, et ega nad suurt midagi ei rääkinudki, ainult paar süna vahetasid. Illar kustub naist välja rääkima. Ats lubab hoopis ise ära minna. Illar sisistab naisele läbi hammaste, et nad on ju rääkinud.
00:10:32 Vahekõll
00:10:39 Žiguli sõitab lumisesse metsa. Jüri (ARGO AADLI), Aino (HELEN VaNNARI), Sille (MARIA SOOMETS) ja Pille (LIISA PULK) tulevad autost välja. Sille vingub, et nad pidii ju seenele tulema, mitte näärivanademaale. Jüri vabandab, et tema ju ei teadnud, et niimoodi sadama hakkab, on ju alles oktoober, aga tagasi pole mõtet ka keerata. Aino ütleb, et kui on plaani võetud, siis plaanid tuleb täita, sest ega seened pole ju lume alt kuhugile ära jooksnud.
00:11:09 Sille (MARIA SOOMETS) küsib pahuralt, kas Jüri (ARGO AADLI) üldse teab, kas see on marjamets või seenemets. Jüri räägib, et see on legendaarne mets, kus 50-ndal aastal tabati üks viimaseid bandiitmetsavendi Kalev Mattus. Pille (LIISA PULK) küsib, aga seened ja marjad. Jüru arvab, et kui ta nii kaua metsas vastu pidas, siis peab seal seeni ja marju ka olema.
00:11:27 Jüri (ARGO AADLI) küsib Ainolt, kas asjad jäävad auto peale või võtab ta need kaasa. Aino (HELENE VANNARI) tõreleb, et midagi ei saa sinna jätta, igaks juhuks tuleb kõik kaasa võtta. Aino leiab lumest tühja klaastaarat ja paneb korvi. Jüri ja Aino astuvad metsa poole. Pille (LIISA PULK) arutab, kas nende kokkulepe on ikka jõus arvestades Aino-mutti ja ilmaolusid. Sille (MARIA SOOMETS) ütleb, ja kuidas veel.
00:12:03 Akki hakkab Pille (LIISA PULK) karjuma Jüri, appi, siisn on ämblikuvõrgud. Jüri (ARGO AADLI) ja Aino (HELENE VANNARI) vaatavad ümber. Sille (MARIA SOOMETS) muigab. Jüri jookseb Pille juurde ja vaatab ämblikuvõrke otsides ringi.
00:12:26 Vahekõll
00:12:29 Jüri (ARGO AADLI), Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS) lähevad metsas, Jüri tõmbab Pille eest oksad eest ära. Samal ajal hakkab Sille öökima. Jüri tormab kohale. Sille öögib ja räägib, et maitses mingit mürgist sirmikut. Jüri. tahab lumest kompressi teha. Aino (HELENE VANNARI) soovitab samblikku süüa ja tahab Sillele seda suhu toppida. Sille ajab vastu ja ütles, et tal on juba parem. Sille tahab, et Jüri teda toetaks. Aino küsib, kus sirmik üldse on. Sille näitab, et puu taha jäi. Sille toetab hapu näoga Jüru peale. Pille plaksutab selle peale, Aino vaatab uuristavalt
00:13:33 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kuidas Sille (MARIA SOOMETS) ennast tunneb. Sille ütleb, et hästi, sest õnneks läks kõik hästi. Jüri riidleb nagu lapsega, et mis Sille arus oli kui hakkas seent maitsma. Nende taga tuleb Pille (LIISA PULK), kes ka jälle kiunudes hädaldama hakkab. Jüri küsib, mis juhtus ja jookseb Pille poole. Jüri küsib, kes hammustas. Pille ütleb, et ta ei näinud, et see oli rästik või mürgiämblik. Jüri imestab, kas rästik tuli lume alt. Pille muretseb, kas ta sureb ära. Jüri lubab, et ta ei sure ära, mürk tule lihtsalt välja imeda. Aino (HELENE VANNARI) ei luba imeda, vaid soovitab jälle paar lõuatäit sammalt, mis aitab iga kell. Pilel ütleb, et tal on parem ja pulmadeks paraneb ära. Jüri küsib, kas Pille hakkab abiellua. Pille ütleb, et ei hakka. Jüri selle peale, et jumal tänatud.
00:14:44 Jüri (ARGO AADLI) otsib Sillet ja küsib, ega Aino pole teda näinud. Aino (HELENE VANNARI) ütleb, et tema ei tea, et kuhu tal ikka minna on, et otsigu üles, et noortega ajab üks häda teist taga. Jüri ütleb murelikult, et Sille tuleb üles otsida, et ta on linnatüdruk, ta eksib ära. Jüri kutsub Pille appi, et Sille üles otsida. Hõigub teda. Sille peidab end puu taga. Aino on pahur.
00:15:16 Paavo (TIIT SUKK) tanstib oma toas makimuusika saatel. Ukse vahelt piilub Ats (MAIT MALMSTEN), tuleb siis sisse, mille peale Paavo ehmatab ja pahandab, et Ats ei koputanud. Ats ütleb, et ta arvas, et tantsimisega tegelevad rohkem plikad ja ütleb,et tal on Paavo nõi vaja. Paavo imestab, et millal Ats on enne tema nõu tahtnud kuulda. Ats ütleb, et kõik teised on ära ja tal polnud valikut. Paavo küsib, mis värk on siis.
00:16:03 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et ta keeras Hillarile kohutava käki kokku
00:16:08 Aino (HELENE VANNARI) tuleb seenekorviga metsas, hakkab siis karjuma ja kukub maha. Sille (MARIA SOOMETS), Pille (LIISA PULK) ja Jüri (ARGO AADLI) jäävad vaatama. Aino hüüab Jüri appi.. Jüri tormab appi. Aino kurdab, et murdis jala ära. Sille ja Pille vaatavad tülpinud nägudega seda tsirkust pealt. Aino halab. Jüri paneb ta jalale lund. Pille soovitab Ainol sammalt süüa. Jüri käsib sammalt tuua. Aino ütleb, et olgu ta vait, et jalg on vaja lahasesse panna.
00:17:09 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib Paavole (TIIT SUKK) loo, kuidas üks naine tuli baari ja tema rääkis sellele naisele millegipärast, kui kõva mees Illar väljapool kodu on. Tuli välja, et see naine oli Illari naine. Paavo vaatab Atsile suhu ja imestab, et ta molli polegi saanud. Ats räägib, et Illar ei tea sellest midagi, muidugi, kui naine pole sellest rääkinud. Ats arvab, et ta peas Illarile esimesena rääkima, siis saab ta ennast kaitsta. Paavo ütleb kohe, et Ats on loll, sest kui ta üles tunnistab, siis keerab kogu asja tuksi. Ats on õnnetu, sest kui see naine räägib, on tema ikkagi süüdi. Paavo soovitab Atsil helistada Illari naisele ja teda sellest süsteemist kõrvale jätta, sest ega sõnumitoojat ei pea risti lööma. Ats arutleb, et kui ta ei kuula. Paavo meelitab, et Ats pangu oma hunnitu sarm tööle. Ats ütleb järsult, et mingu Paavo kuu peale, ta ju abiellub tema emaga. Paavo ütleb vastu, et ta ainult testis ja ajab Atsi helistama, ise hakkab jälle tantsima.
00:18:32 Žiguli sõidab hoovi. Oigav Aino (HELENE VANNRI) tuleb Sille (MARIA SOOMETS) ja Jüri (ARGO AADLI) toel autost välja. Pille (LIISA PULK) tuleb korvidega nende järel.
00:19:05 Illar (RAIVO E. TAMM) poleerib klaasi. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, kuidas läheb. Illar vastab, et kuidas ise lükkad, nii ka läheb, et täna hommikul lükkas just olümpsi-tibi juures. Ats küsib, kuidas Illari oam naisel läheb. Illar arvab, et hästi, hommikul läks päevaks Viljandisse õe poole. Ats kommenteerib selle peale, et selle pärast ta ei võtnud toru. Illar kuuleb midagi, aga ei saanud aru. Ats keerutab, et tal on kodus torudega mingu jama. Illar räägib, et ta jõuab täna õhtul veel ühe sutsaka teha, enne kui naine koju tuleb. Ats küsib, ega Illar ei karda ringitõmbamisega mingit jama kaela tõmmata. Illar ütleb, et ega naine millestki ilma ei jää, et tema saab kõik kätte, mis abielludes sai lubatud. Ats küsib, kas Illar ei karda vahele jääda. Illar ei karda. Ats ütleb, et eks Illar ise teab millega riskib.
00:20:32 Vahekõll
00:20:43 Ats (MAIT MALMSTEN) on rahutu, sest on võtnud pähe helistada Illari naisele. Valib telefoninumbri ja tutvustab, et ta on Illari paarimees baarist ja vabandab selle pärast mis ta rääkis, et Illaril on mitu armukest jne... Ats kuuleb kedagi tulevat ja hakkab kiiresti kõnet lõpetama. Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS) tulevad seenelt. Ats on oma jutu metsa keeranud, tüdrukud vaatavad ja kuulavad kuni ta kõne lõpetab. Ats valetab, et rääkis teenindusmaja aegse tuttavaga. Tüdrukud lähevad vaikides oma tuppa. Ats pole oma telefonikõnega rahul .
00:23:00 Pille (LIISA PULK) ütleb, et seda oleks võinud arvata, et võistlus niimoodi lõpeb. Sille (MARIA SOOMETS) ütleb, et vaene kutt (Jüri), nüüd on tal kodu 2 voodihaiget kaelas. Sille võtab klaasid, laob lauale ja õnnitleb Pillet teise koha puhul. Pille ütleb Sillele samad sõnad. Sille valab veini ja imestab, mis mõttes. Sille ütleb, et tema ju võitis. Pille vastu, et mingu ta metsa. Sille ütleb, et ta tuli just metsast. Pille küsib, kas Sille tõesti arvab, et ta võitis, et Ainoga ei suuda ükski võistelda. Pille arvab, et tegelikult pole Ainol häda midagi, lihtsalt tahab poissi kontrolli alla hoida. Sille valab klaasid täis ja ütleb, et võtame siis viigi terviseks. Pille lisab, et kui Aino poleks auku kukkunud, oleks tema võidumees. Sille muutub pahaseks
00:23:54 Vahekõll
00:23:56 Ats (MAIT MALMSTEN) hiilib ettevaatlikult ringi vaadates baari ja võtab riiulilt viinapudeli. Tagaruumist ilmub uksele Illar (RAIVO E. TAMM). Ats valab viina klaasi ja joob põhjani. Illaril on käed puusas. Ats pöörab tasakesi ringi ja ehmub siis. Ats räägib, et Illar ehmatas teda hirmsasti. Illar küsib irooniliselt, kuidas Ats magas. Ats naeratab kusntlikult ja ütleb, et magas hästi. Illar jätkab, et Atsil on raudsed närvid mehe kohta, kes on sõbrale ämbritäie s..a kaela valanud ja ta eraelu tuksi keeranud.
00:24:47 Ats (MAIT MALMSTEN) vütab veel viina ja küsib, kuidas nii. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb jube vihaselt, et ta peaks praegu Atsile vastu tatti andma, aga ta ei saa riskida baari mainega kui leti taga sinise silmaga mees seisab. Ats proovib asja pehmendada, et see polnud nii nagu paistab. Illar on jätkuvalt vihane ja küsib, mis õigusega Ats rääkis tema naisele tema armukestest ja nimetab Atsi reeturiks.
00:25:09 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kust Illar (RAIVO E. TAMM) võtab, et just tema rääkis. Ats tunnistab, et ta tõesti rääkis, aga ainult head. Illar räägib, kuidas ta läks otse töölt koju ja naine istus üleval nagu SORVO inspektor ja rääkis, et talle helistas Illari baarimees ja rääkis mingitest pruutidest, eks just kui on ja just kui pole, et see oli nii segane jutt olnud, et ta ei saanud midagi aru ja läks tema asjades sorima ja ta leidis üht-teist. Siis polnud tal enam mingit kahtlust, et on armukesed. Illar küsib, miks Ats seda talle tegi. Ats on õnnetu ja räägib, et kust ta pidi teadma, et see tema naine on. Illar on hämingus, sest Ats helistas talle koju ja arvas, et naine, kes telefoni vastu võtab, pole tema naine.
00:26:14 Ats (MAIT MALSMTEN) räägib, et tema mõtleb siis, kui naine baaris käis ja hakkas teda lohutama. Illar küsib kas naine käis baaris. Ats kinnitab ja imestab, et Illar ei mäleta. Ats tuletab meelde, kuidas Illar jäi Leilaga rääkima. Illar hoiab peast kinni ja räägub, et Leila on peast soe, tema endine pruut, kes peab Illarit oma meheks. Ta on peast soe, sellepärast Illar ta maha jättiski. Atsile jõuab kohale. Ta võtab veel viina. Illar äägib, et Ats peab nüüd leppima, et Illar tõi mõned oma esmatarbekaubad baari. Ats lohutab, et küll see asi üle läheb ja patsutab Illarit, et siis jääb tal armukestele rohkem aega, Illar ütleb, et ta ei taha armukesi kui tal oma naist ei ole. ats koperdab tagaruumis millegi otsa ja küsib, misasi see on. Illar ütleb, et see on tema välivoodi ja palub hellalt suhtuda
00:27:18 Lõputiitrid
00:27:47 (c) Thors Productions
00:27:52 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:27:59 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0039_0002_D10_ENSV_NAISTEJAMA.MXF
Indeks: 2012-002814-0039
Kestus: 00:27:59
Registreerimise kuupäev: 02.11.2012
Registreerimise aeg*: 2012-11-02 14:30:51
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse