ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Mul meeles veel...

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 39
Kestus: 00:28:23
Indeks: 2012-002814-0040
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 11.11.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Oktoober 1984
00:00:04 Ais (MAIT MALMSTEN) hõljub vaagnatega mööda kööki ja laulab, katab lauda, paneb muusika mängima. Tiiter: XXXIX osa, Mul meeles veel..... Sirje (LAINE MÄGI) hüüab teisest toast, millal ta võib välja tulla. Ats ütleb, et lägeb veel aega. Sirje hüüab, et seda ütles Ats juba 3 neegrit tagasi. Ats ei saa aru, mis neegritest Sirje rägib. Sirje ütleb, et hakkas A. Christie "10 neegrit" lugema ja kui Atsil veel kaua läheb, lüüakse nad kõik maha. Ats naerab.
00:00:37 Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja räägib, et viis Illarile tema kasstei ära ja näitab vöö vahel Atsi kassetti. Ats (MAIT MALMSTEN) palub, et Paavo annaks ise kasseti oma vöö vahelt. Paavo annab ja soovin ilusat õhtut. Ats paneb videokasseti maki juurde valmis.
00:01:00 Saatepea
00:01:27 Ats (MAIT MALMSTEN) tantsib kaetud laua kõrval ja ootab Sirjet, paneb küünla põlema ja kutsub siis Sirje lõpuks lauda. Sirje (LAINE MÄGI) tuleb, on üllatunud ja küsib Atsilt, mida see kõik tähendab. Ats seletab, et kuna nad abielluvad, siis võiksid nad veeta ühe õhtu vallalistena kahekesi. Sirje on õnnelik ja õhinas, võtab istet. Ats teatab, et nüüd tuleb kõige tähtsas. Sirje on põnevil. Ats räägib, et on natuke filminud ja lasi ühe vallatu video kokku monteerida, sest tal on telemajas tutvusi.
00:02:24 Ats (MAIT MALMSTEN) paneb videomaki käima. Sirje (LAINE MÄGI) kommenteerib, oh sa mu operaator Ats. Ats valab viina, löövad pitsid kokku. Videokassetil on hoopis llari saunapidu. Ats on hämmingus. Ats paneb kasseti seisma ja on nördinud ning kirub Paavot, kes on kassetid segamini ajanud. Ats räägib, et laenas Illarile kaamerat, kuna ta on teda nii palju aidanud. Vastutasuna pidi Paavo Illari mingist prallest ka ühe video laskma ära monteerida. Ats kirub, et Paavo keeras ilusa õhtu nässu.
00:04:00 Sirjel (LAINE MÄGI) on Atsist kahju ja ütleb talle, et ärgu muretsegu. Ats (MAIT MALMSTEN) on ikka pahane, et Paavo jamasid tuleb alati klaarida ja meenutab, kuidas ta Paavo jamade pärast pidi koolis Villemit mängima. Sirje pole sellest vist kuulnudki.
00:04:19 (efekt) (ARHIIV): Ats (MAIT MALMSTEN) klaarib Paavo (TIIT SUKK) pärast koolis õpealajuhtajaga (RAIVO E. TAMM) asju, "Playboy" ajakirjad.
00:06:05 Sirje (LAINE MÄGI) nendib, et kuuleb sellest asjast esimest korda. Ats (MAIT MALMSTEN) on kohmetu ja ei usu, et ta pole sellest varem Sirjele rääkinud või siis vähemalt Paavo rääkis. Sirje kinnitab, et ka Paavo ei rääkinud. Sirje meenutab Atsile seda, kuidas ta Paavot aitas kui Marja-Liisa ta maha jättis. Ats mäletab ja on uhke.
00:06:39 (efekt) (ARHIIV): Ats (MAIT MALMSTEN) mängib Paavo toa ukse taga, et räägib Paaviga, keda seal tegelikult pole, kuna ta saatis Paavo Kaunasesse pidutsema, et Marja-Liisast üle saada. Paavo (TIIT SUKK) tuleb tagasi ja räägib kuidas läks.
00:06:47 Sirje (LAINE MÄGI) räägib Atsile (MAIT MALMSTEN), et Paavoga on raske, aga õnneks on Pillega lihtsam, kui välja arvata see varietee pettus. Ats on nõus, et see jah, aga muidu on Pilel ainult rõõmuks. Sirje meenutab Atsile, et kui Villem pidi saama uue korteri ja ühtäkki muutus hästi leplikuks. See oli ka Pille teene. Ats ei tea sellest midagi ja muutub tõsiseks.
00:08:15 (efekt) (ARHIIV): Villem (INDREK TAALMAA) räuskab põõsastes. Teda näeb Pille (LIISA PULK), kes küsib, kas isa otsib kulda. Villem räägib, et korrastab majaümbrust. Pille on tulnud malevast hüppesse ja näeb, et tuli õigel ajal, kuna Villemil ja Sirjel on käisil põhimõttelised maade jagamised. Villem räägib 5-toalisest korterist Lasnamäel, aga ünne segab endine tööõpetuse õpetaja. Pille saab pahaseks ja teatab, et kui Villem plaanid korteri endale võtta, siis võtab tema endale ametlikult Atsi perekonnanime. Villem arvab, et Pille ei teeks seda. Pille kinnitab, et teeks küll, aga Villemil on võimalus tulla välja pakkumisega, mis kõiki osapooli rahuldab. Villem palub, et kui ta pakkumise välja mõtleb, siis pille sellest ähvardusest kellelgi ei räägi. Pille kehitab õlgu.
00:09:51 Ats (MAIT MALMSTEN) kummutab kuuldu peale viinaklaasi kurku ja tõdeb, et see oli küll paras pauk. Sirje (LAINE MÄGI) naerab veel, et kahjuks oli neil sellest vähe abi, sest Voki-mutt otsustas ikka korteri teistele anda. Sirje küsib, ega Ats solvunud ole, et Puille tema nime ainult ähvarduseks kasutas. Ats teeb näo nagu poleks solvunud ja lisab humoorikalt võileib suus, et Pille läheb nii kui nii varsti mehele ja võtab uue nime. Sirje naerab, et Villem polnud selle peale tulnud. Ats mälub võileiba ja korrutab vihaselt: Villem-Villem.....
00:10:28 (efekt) (ARHIIV):Villem (INDREK TAALMA) on toonud Sirjele (LAINE MÄGI) sünnipäevakingiks värviteleviisori, ajab segamini, et Sirje saab 45, mitte 50, kommenteerib Sirje uut kosmeetikat. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab seda kõrvalt pealt. Sirje ei taha nii kallist kingitust
00:11:26 (efekt) (ARHIIV): koridoris kohtuvad samasugustes kaptenivormides Villem (INDREK TAALMAA) ja Ats (MAIT MALMSTEN). Ats seletab, et läheb tema poega päästma. Villem ei ole rahul. Mehed otsustavad vistata kulli ja kirja, kes võidab, see läheb kooli Paavot kaitsma. Ats läheb mõnti tooma. Villem peidab Atsi kingad kapi otsa ja lahkub. Ats tuleb tagasi ja on pahane
00:12:54 Ats (MAIT MALMSTEN) kirub naabrimutti, kes venestamise käigus on kuivainepurkidel venekeelse kirja ette keeranud. Ats keerab eestikeelse tagasi ja peseb hambaid. Tuleb spordiringlt Villem (INDREK TAALMAA), kes tervitab ja kiidab oma tervislikke eluviise ning kutsub Atsi endaga jooksma. Ats ütleb, et ta on niisama ka vormis.
00:13:55 Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et oli mis oli, aga temal on hea meel, et Villem on nüüdseks oma õnne leidnud. Ats (MAIT MALMSTEN) valab kohvi ja räägib, et tema pole selles nii kindel. Sirje palub see jutt ära lõpetada, et Villem oli küll suur mölakas, aga Ats läks ka temaga liiale. Ats ei taipa. Sirje meenutab Marja-Liisa püksikute asja. Atsil on häbi.
00:14:25 (efekt) (ARHIIV): Ats (MAIT MALMSTEN) koob kinnast. Paavo (TIIT SUKK) avastab Atsi pintsaku taskust Marja-Liisa aluspüksid. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mida see tähendab. Toimub suur segadus, arutletakse, kas Ats on Marja-Liisaga maganud ja kuidas püksid Ats taskusse said. Ats ajab tagasi.
00:16:23 Ats (MAIT MALMSTEN) kinnitab Sirjele (LAINE MÄGI), et ei tea, mismoodi need püksikud sinna said. Sirje ütleb rangelt, et see olgu Atsile õpetuseks, kuid siis heldib ja ütleb, et tal on nii hea meel, et Ats ei oska valetada aj see on nii armas. Sirje ütleb, et nüüdseks lepivad nad kokku, et pole mingeid valesid enam nende vahel. Ats ütleb, et tema pole kunagi mingi valekass olnud. Sirje naerab kelmikalt
00:16:50 (efekt) (ARHIIV): Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) söövad ja tunnistavad teinetesele ammuseid rääkimata jäetud asju, Sirje alustab sellepärast, et ta ei taha, et nende vahel poleks saladusi. Ats salgab, et ta lasti töölt lahti ukslikuga paljundusmasina peal amelemise pärast. Sirje ütleb, et kõigil võib juhtuda.
00:18:44 Ats (MAIT MALMSTEN) on nõus, et läks salatsemisega liiale. Sirje (LAINE MÄGI) naerab, et Ats on vahva selle, kes ei varja mitte ainult seda, et ta on töölt vallandatud, vaid ka seda, et ta on jälle tööle läinud. Ats muigab.
00:19:04 (efekt) (ARHIIV): Ats (MAIT MALMSTEN) ilmub öösel suuskadega koju ja valetab, et treenis maratoniks. Sirje (LAINE MÄGI) ei usu ja võtab ta lõpuks vahele. Ats tunnistab, et tegelikult käib ta Aadu juures tööl. Sirjel on kergendus. Ats helistab Aadule ja räägib, et kui keegi peaks küsima, siis ta on nädal aega tema juures tööl käinud.
00:21:29 (efkt) (ARHIIV): Sirje (LAINE MÄGI) on baaris, kus Ats töötab, aga ta ei tea, et Ats seal töötab. Ats (MAIT MALMSTEN) teenindab teda leti all peidus olles. Tuleb Sirje koolivend Helmut (EERO SPRIIT). Hakatakse meenutama kooliaega. Mõlemad panevad imeks, et baarmani pole näha, aga asjad ilmuvad ise letile. Helmutil on Sirje nägemise üle hea meel. Sirje meenutab kooliaega. Ats paneb endale karvamütsi pähe, et ennast maskeerida. Helmutil on sigaretid maha jäänud. Sirje ütleb, et tal on suitsu. Helmut hakkab rääkima, et on juba 3 aastat lesk ja...
00:24:31 (efekt) (ARHIIV): Sirje (LAINE MÄGI) hakkab rääkima, et kohtsu eile kunagise koolivennaga. Ats (MAIT MALMSTEN) ei kuula edasi, vaid ütleb, et see on väha hea, et Sirje kõik üles tunnistas, et ta Helmutiga kohtamas käis ning lisab, et on Sirjele kõik andestanud. Sirje ei saa aru, kuidas Ats seda kõike teab. Ats räägib, et ta teab kõike, kuna kuulas kõike pealt. Ats räägib, et töötab seal baaris juba paar nädalat. Sirje ütleb vihaselt, et Ats ongi see kobakäpp. Sirje on väga pettunud. Ats on pahane. Sirje pahandab, et Ats kuulas tema eravestlust peale aja luuras tema järele ja lisab, et tema ja Helmuti vahel ei toimunud mitte midagi sellist, mida Ats ette kujutab.
00:26:19 Ats (MAIT MALMSTEN) on juba üsna purjus ja tunnistab naljatades, et ega tema ei teadnud, et Helmut tahtis oma punkarist tütart nende juurde kostile tahtsi anda. Sirje (LAINE MÄGI) naerab ja palub, et oli kuidas oli, las need vanad asjad jäävad, varsti on nad abielus. Ats ütleb, et neil hakkab varsti ametlikult uus elus. Sirje ütleb toosti: ausus elunormiks. Ats pudistab, et karskusk elunormiks kuulutada oleks tobe ju. Löövad pitsid kokku ja joovad, teevad üle laua musi. Ats peab korraks ära käima. Sirje paneb sellel ajal videmaki uuesti tööle ja näeb salvestisel Atsi saunapeol. Sirje kukub näost ära
00:27:42 Lõputiitrid
00:28:12 (c) Thors Production
00:28:17 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:22 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0040_0001_D10_ENSV_MUL-MEELES-VEEL.MXF
Indeks: 2012-002814-0040
Kestus: 00:28:23
Registreerimise kuupäev: 06.11.2012
Registreerimise aeg*: 2012-11-06 21:00:21
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse