ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Mõtleme veel

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 79
Kestus: 00:27:33
Indeks: 2015-002814-0079
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 07.01.2016
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Aprill, 1988
00:00:04 Sirje (LAINE MÄGI) joonistab kriidiga kangale lõikeid. Tuleb Pille (LIISA PULK) ja küsib keldri võtit. Sirje ütleb, et see on nagis, aga Pille ei leidnud. Sirje kirub, et Aino on jälle Jüril külas käinud. tema saalib edasi-tagasi nagu see oleks tema kodu, eks tema taskus võti ongi. Sirje küisb, miks Pillel võtit on vaja. Pillel tahab jalgratast, sest ta läheb kuruseag Virumaale matkale.
00:00:31 Sirje küsib, kuidas Pillel Maiduga läheb. Pille ütleb, et ei lähe, sest Mait leidis Venemaalt oma isa üles ja tal on sellega natuke tegemist ja tema jaoks tal pole aega. Sirjel on tütrest kahju ja ta kallistab teda. Sirje arvab, et Mait oli tore poiss ja Atsile ta ka meeldis, vähemalt alguses. Pille arvab ka, et Ats muutus hiljem veidraks. Sirjele meenub, et Ats käis hommikul keldris kartulieid toomas ja võti on tema taskus. Pille uriseb vihast. Sirje otsib seepi, aga leiab taskust hoopis keldrivõtme. Aga Pille on juba läinud. Sirje peidab võtme Atsi pintsaku taskusse.
00:01:35 Saatepea
00:02:08 Tiiter: LXXIX osa. Mõtleme veel
00:02:12 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib Maidule (HENDRIK TOOMPERE JN) , et ta on ka omajagu möllanud, näidanud üles rahulolematust valitseva korra vastu(Tegijate nimed ekraanil). Ats jutustab, kuidas ta käis peale Brežnevi surma telesaates "Kes keda?" ning tal oli must ülikond, valge särk ja sinine lips
00:02:34 ARHIIV (meenutus): Ats ja Aadu lähevad saatesses "Kes keda?", Aadul sini-mus-valge kombinatsioon
00:02:52 Ats küsib, kas Mait sai aru. Mait taipab ja küsib, kas nad panid ta kinni. Ats ütleb, et saade keerati must-valgeks. Mait räägib, et nad tahavad ka sõpradega sini-must-valge välja tuua Tartu Levimuusikapäevadel. Vahepeal ilmub uksele Pille (LIISA PULK).
00:03:12 Ats arvab, et Mait keerab oma noore elu tuksi. Pille paneb ukse koomale. Mait räägib, et Aadu oli öelnud, et kui tema poleks Soomes sõdinud, oleks Soome 16. liiduvabariik. Ats imestab, et Mait teab Aadut ja küsib, kust ta teda tunneb. Mait räägivb, et kohtus temaga MRP aastapäeval. Ats tunnistab, et Aadu on peaagu tema äi ja Maidu kasuvanaisa. Ats küsib, ega Mait Aadule nende suhetest midagi ei rääkinud. Mait ütleb, et ei ole ja ütleb, et ta ei teadnudki, et Aadu Atsi äi on.
00:03:55 Ats ütleb, et hea, Mait pole neist Aadule rääkinud, sest muidu jõuab jutt varsti Sirjeni. Mait arav, et Aadu ei räägi midagi, oleks ta Soomes rääkinud. Ats ütleb pahaselt, et mis Soomest ta räägib. Äkki ilmub uksest soomlane ja soovib napus (soome k. tlgsubt-). Ats imestab. tulija peale.
00:04:19 Jüri (ARGO AADLI) vaatab paljaste naistega kaarte. Pille (LIISA PULK) tormab tuppa ja nõuan, et Jüri räägiks talle... Jüri pühib kaardid põrandale. Pille küsib, mida Jüri teeb. Küri räägib, et kui nad vanas kohas elasid, siis ta õppis Pillelt ühte asja. Pille võtab maast palja naisega mängukaardi ja imestab. Jüri rebib selle tal käest ning ütleb pahaselt, et enne kui teise inimese tuppa rünnatakse, on viisakas koputada.
00:04:36 Pille vabandab, aga küsib, kas Jüri teab, mis asi on Atsil ja Maidul omavahel ajada. Jüri ütleb, et kust tema teab. Pille räägib, et nägi neid hommikul Atsi baaris juttu ajamas. Jüri arvab, et Mait tahtis "Valget kurge" ja Ats andis. Pille ütleb, et see ei olnud selline vestlus, nad rääkisid nagu vanad tuttavad. Jüri ütleb, et vanad tuttavad nad ei ole, nad on uued tuttavad. Pille kahtlustab, et Jüri teab midagi. Jüri salgab, et ei tea midagi.
00:05:09 Pille ähvardab, et kui Jüri ei räägi, siis ta võib kohe tema Paavo käest ostetud Palyboy kaardid Lasnamäele Aino postkasti viia. Jüri ütleb, et ta ei teagi kus need on. Pille võtab maast kaardi. Jüri küsib, kust ta teab, et need on Playboy asjad. Pille ütleb, et pole meest, kes neid poleks Paavolt ostnud. Jüri ohib ja ütleb, et ta ei suuda enam ja ütleb, et on parem kui Pille istub.
00:05:35 Pille ütleb, et ta või seista ka. Jüri küsib, kas ta tahab pikemat või lühemat versiooni. Pille tahab võimalikult kiiresti tõe teada saada. Jüri tunnistab, et lühike versioon sobib talle hästi. Jüri võtab kopsud õhku täis ja teatab: Mait on Atsi sohipoeg. Pille on nördinud ja ütleb, et tal pole aega Jüri lollide naljade jaoks, istub ja lisab, et ta ei lähe enne ära kui ta on rääkinud.
00:05:58 Jüri jutustab, et Ats ja Maidu ema Marju semmisid ülikooli ajal, siis läksid lahku, siis sündis väike Mait, Ats ei teadnud sellest midagi, sai alles hiljaaegu teada, siis kui Pille temaga tutvus. Jüri tunnistab veel, et nad Atsiga üritasid Pillet ja Maitu lahku ajada ja see läks õnneks. Pille palub, et Jüri jätaks ta natukeseks sinna tuppa üksi
00:06:32 Ats (MAIT MALMSTEN) loeb raha (vene rublad). Tuleb sm Võsa (PAUL LAASIK) ja tellib ühe kasatšoki. Ats ei vaata kliendi poolegi ja ütleb raha lugedes, et nad valavad jooke, mitte ei tantsi, aga siis tõstab pea ja näeb tuttavat meest ning vabanadab. Ats ja Võsa kätlevad. Ats küsib, kuidas läheb. Võsa ütleb, et uute tuulute pööristest. Ats küsib, mida ta valab. Võsa tahab kasatšoki. Ats ei tea selleist jooki. Võsa seletab - 50 viina, 25 Agnest... Ats lubab teha.
00:07:10 Võsa küsib, kuidas Sirjel tööl läheb. Ats ütleb, et nagu ikka, aga viimasel ajal on suur stress defitsiidi pärast. Võsa räägib, et kui ta Sirjele uue töökoha organiseeris, siis oli kõik rahulik, aga praegu rabavad nii et nahast välja. Võsa küsib, kas Sirje ei tahaks tagasi, ühiskondlikku asja ajama tulla. Ats küsib, kas partei liinis. Võsa räägib, et praegu on uued ajad ja Vaino-suguste aeg on läbi ja peresroika vajab uusi juhte.
00:07:50 Ats ei tahaks, et Sirje jälle migi s..a sisse satuks ja nad ju ei tea, kuidas need asjad lähevad. Võsa ütleb, et neil lähevad need asjad väga hästi, valmistagu Ats Sirje lihtsalt ette. Võsa soovib head õhtut ja annab käe. Ats küsib, kellele kasatšok läheb. Võsa ütleb tähendsulikult, et nad tantsivad kunagi hiljem.
00:08:16 Pille (LIISA PULK) istub pea norus. Jüri (ARGO AADLI) koputab uksele ja küsib ettevaatlikult, kas tohib. Pille istub ja haub. Jüri toob talle teed ja küsib, kas tal on juba parem. Pille ütleb naeratades, et jah. Jüri tunnistab, et see oli talle suur kergendus, nii raske oli seda Pille eest varjata. Jüri arvab, et nüüd saavad nad kõik omavahel asjad ära rääkida ja on kõik õnnelikud. Pille ütleb, et tal on Jüri abi vaja.
00:08:48 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) ja Ats (MAIT MALMSTEN) istuvad laua taga ja ootavad. Ats on närviline ja küsib, kas Mait saab aru, miks Jüri nad sinna kutsus. Mait sai aru, et hädaolukord on ja on midagi väga tähtsat. Ats arvab, et ega see väga hea ei ole kui neid seal koos nähakse. Mait pakub välja, et äkki peaks kõigile ütlema, et ta on Atsi poeg. Ats ütleb, et ta on loll.
00:09:21 Tuleb Jüri (ARGO AADLI). Ats tahab, et Jüri räägiks, mis tal oli. Jüri istub salapäraselt laua taha ja räägib, et praegu on keerulised ajad - glasnost, perestroika, Loomeliitude pleenum, et siit peaks hakkama mõtlema. Ats ei taipa. Jüri keerutab, et äkki nad mõtlevad, et kuhu edasi. Mait küsib, kuhu. Jüri keerutab edasi. Äkki tuleb Pille (LIISA PULK), kes teeb nagu üllatuks ja tervitab. Pille imestab, et milline huvitav seltskond ja Mait ka. Pille küsib, mida Mait seal teeb. Mait luiskab, et tuli arulema Loomeliitude pleenumi teemadel. Ats kokutab, et mingisuguse seisukoha peab ju võtma. Pille noogutab. Jüri ütleb, et nägi Maitu lihtsalt linna peal kogemata ja ta kutsus ta kaasa. Jüri ütleb, et peab hoopis ema polikliinikusse viima ja lahkub.
00:10:53 Pille küsib Maidult, kuidas tema isa elab. Mait keerutab ja küsib, millisel. Ats aitab, et Venemaal, lendur oli. Mait ütleb, et isa lendab Venemaal. Pille küsib, kas isa on Maidu pärast nii pikka lahus olekut omaks võtnud ja uuele naisele tutvustanud. Mait ütleb, et ei ole, isa millegipärast häbeneb teda. Ats lisab, et see ongi selline lendurite asi. Ats arvab, et targem oleks olla kahe jaöaga maas või kolme jalaga (naerab oma vaimukuse üle).
00:11:48 Pille küsib, kas Mait kolibki Venemaale. Mait ütleb, et ei koli Venemaal, sest nad on isaga teneteisest nii kaugel olnud ja pole harjunud. Ats tahab teemast kõrvale kalduda ja teeb ettepaneku teed juua, et ta just tegi hea Gruusia tee. Pille ei soovi teed ja ütleb, et saab Maidust väga hästi aru, sest kasvas ka ilma isata, aga temal oli nii äge kasuisa. Pille võtab Atsil käest kinni.
00:12:18 Pillel tuleb hea mõte, et Ats võiks Maidu lapsendada, siis oleks Maidul sama lahe isa nagu temal. Ats peidab oma tundeid. Pille ütleb, et jätab nad sinna poliitikast rääkima ja lahkubv. Mehed on sõnatud.
00:12:43 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas Pille (LIISA PULK) rääkis kõik ära. Pille arvab, et las nad närvitsevad. Jüri küsib, millal Pille kavatseb neile öelda, sest tema ei taha seda näitemängi enam kaasa teha. Pille ütleb, ta tahab, et nad kannataks ja ise üles tunnistaks. Jüri meelest ei ole see kõik seda väärt. Pille ütleb, et Ats keeras oma valetamisega tema elu p... ja võibolla on Mait just see, kes talle mõeldud on. Jüri pole selles väga kindel. Pille ütleb, et nad pole Maiduga veresugulased ja see, et ta opn Atsi poeg, ei tähenda, et ta ei või tema peika olla. Jüril see õige ei tundu. Pille muutub kurvaks ja kallistab Jüri ning mõtiskleb, et miks ei oleks võinud olla mingi suvalinbe katselendur. Jüri arvab, et Ats oleks võinud ülikooli ajal oma sugutungi natukene taltsutada.Pille on imestunud.
00:13:22 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) sai aru, mida Pille tahtis. Mait seletab, et Pille arvas, et Ats võiks Maidu lapsendada. Ats sai sellest isegi aru. Mait ütleb, et Ats ei saa teda lapsendada, sest ta on tema isa. Ats sai ka sellest aru. Mait arvab, et äkki Pille teab. Ats ei usu, sest Pille on väga tark ja otsekohene ja poleks hakanud niimoodi trikitama. Mait arvab, et äkki pole ilus ka Pillega niimoodi trikitada, nad võiksid ära rääkida. Ats ütleb kategooriliselt ei, sest siis saab Sirje ka teada.
00:13:51 Mait arvab, et see oli nii ammu, mis Atsi ja tema ema vahel juhtus. Ats räägib selle peale Maidule ühe loo saunapeost, mis tegi Sirje väga armukadedaks
00:14:10 ARHIIV: Sirje kuulab Atsi üle peale saunapidu, Ats tunnistab, et midagi ei juhtunud. (efekt)
00:14:26 Ats lisab, et Sirje kupatas ta nädalaks ajaks... Kui ta nüüd sellest teada saaks, et Maidu ema ja tema vahel ka midagi on olnud. Ats tunnistab Maidule, et tema on armastuse vili. Ats on ahastuses ja räägib, et kui Sirje sellest teada saab, siis ei saada ta teda baari magama, vaid saadab ta kuu peale. Ats küsib, kas poeg sai temast aru ning küsib, kas ta tahab võileiba.
00:15:12 Televiisorist tuleb saade "Mõtleme veel", kus Hagi Šein räägib, et tuli ettepanek sätestada eesti keel ametliku riigikeelena. Sirje (LAINE MÄGI) vaatab ja on üllatunud. Ats (MAIT MALMSTEN) konutab mõtteis tema kõrval ja ei vaata televiisoritr. Sirje kommenteerib, et poleks võinud aravata, et nad sinnamaani jõuavad. Ats ütleb suusoojaks, et kes seda oleks võinud arvata.
00:15:31 Teleris räägib Edgar Savisaar Rahvarinde loomisest. Sirje küsib, kas Ats liituks Rahvarindega, sest Rahvarinne luuakse perestroika toetuseks. Ats ei süvene ja küsib, mis rindele, tema ei lähe kuhugi rindele, sest teda pole kordusõppustelegi kutsutud, ta on patsifist. Sirje räägib, et see ei ole selline rinne. Sirje pahandab, et Ats üldse ei kuula, mida televiisoris räägitakse, selle jutu eest oleks mõni aast tagasi kinni pandud.
00:16:31 Ats arvab, et alles hakatakse kinni panema, kõigepealt Aadu oma jüngritega ja siis kõik teised ka. Ats ütleb Sirjele: ärge mängige tulega. Ats võtab suitsupaki ja lubab värsket õhku hingama minna.
00:16:47 Vahekõll
00:16:50 Sirje (LAINE MÄGI) istub laua taga. Uksele koputatakse. Sirje hüüab: sisse! Tuleb Endel Võsa(PAUL LAASIK). Sirje on hea üllatuse pärast rõõmus ja läheb embab vana kolleegi. Võsa küsib, kuidas Sirjel läheb,. Sirje ütleb, et hästi. Võsa küsib, kuidas Sirjel Helmiga sujub. Sirje räägib, et alguses oli harjumatu, aga... (vaatab ukse poole). Võsa ütleb, et Helmi läks lõunale. Sirje seletab, et tal on niisugune tunne, et ei tea kuidas ta üldse ilma temata hakkama saab. Vüsa ironiseerib, et Sirje ju lõunat üldse ei pea. Sirje tunnistab, et ei pea ja lisab, et ei tea, kuhu ta niimoodi jõuab.
00:17:32 Võsa tahtiski sellest Sirjele rääkida. Sirje küsib, millest ja pakub Võsale istet.Võsa küsib, kas Sirje on kursis nende uuemate suundadega - Rahvarinde loomine jne. Sirje teab. Võsa ütleb, et tema on üks nendest tegelastest ja tunnistab, et et tema sinna telepurki ei kipu ja nemad olid meestega mõelnud, et neil oleks vaja ühte hakkajat naisterahavast juhtgruppi. Vüsa oli pakkunud Sirjet. Sirje on üllatunud. Võsa selgitab, et Sirje on alati aus olnud, mitte ideeline punane.
00:18:21 Tuleb Aadu (FELIKS KARK) ja segab Võsa jutule vahele. Aadu kirub, et Endel on alati seal, kus teda pole tarvis. Võsa räägib, et tuli vaatama oma endist kolleegi. Aadu teab, et Võsa tuli Sirjet oma Rahvaribdesse moosima ja öisab, et see ei lähe läbi. Aadu teatab, et Sirje tuleb nende uude Rahvuslikku parteisse, sest neil on tarvis inimest, kellel on raha, auto...
00:18:47 Võsa pöördib Aadu kui sõbra poole palvega, mitte vinti üle keerata, sest muidu rikub ta kõik ära. Aadu ütleb, et nüüd on hilja, sest Tartus on juba sini-must-valged väljas ja ei lähe päevagi kui igal pool sini-must-valged lehvivad. Võsa ütleb uuesti, et ärgu keeraku vinti üle. Aadu pahandab, et Võsa ei tohiks üldse sõna võtta,s est omal ajal Võsa meelitaski Sirje komparteisse, et Rahvarindes on kõik vanad kommud.
00:19:20 Sirje tõuseb laua tagant püsti ja räägib, et kuna tema arvamus neile üldse ei loe, siis leppigu nad omavahel kokku ja tema läheb nii kaua lõunale. Sirje lahkub kabinetist. Võsa võtab Aadul mantlist kinni ja ütleb pahaselt, et ta rikkus kõik ära. Aadu ajab vastu, et Võsa rikkus ise.
00:19:41 Vahekõll
00:19:46 Ats (MAIT MALMSTEN) peseb nõusid. Tuleb Aadu (FELIKS KARK), kes küsib, kus Pille on. Ats ei tea ja pakub, et äkki on koolis või oma erakas. Aadu küsib, kus see arakas on. Ats ütleb, et seda ei tea isegi tema ja küsib, mis Aadul on. Aadu ütleb, et pole midagi. Ats kahtlustab, et äkki tahab Aadu Pille oma poliitilistesse jamadesse tirida. Aadu tahab hoopis Pillet natukene harida, sest Atsist selleks lootust ei ole.
00:20:10 Ats räägib, et tal on perekond ja ta vastutab, ta ei saa suvalisse lahingusse niimoodi tormata. Ats meenutab Tšehhoslovakkiat, Ungarit ja ütleb, et Aadu rahuneks maha. Aadu ütleb, et praegu on teised ajad. Ats lisab, et Aadu võib teha, mida tahab, aga ärgu mängigu oma lapselapse tulevikuga. Aadu tahab, et ta elaks tulevikus vabas Eestis. Aadu ütleb nördinult, et ta ei saa aru, mis ajast Atsist selline supinahk on saanud. Ats nähvab, et Aadu oskab hästi silte kleepida. Aadu ütleb, et isegi Villem oli julgem, julges ära minna, julges tagasi tulla. Ats vihastab, viskab taldriku maha puruks ja karjub: kaua võib?
00:20:49 Aadu ütleb, et isegi Atsi poeg on paremast puust, ei ole selline supinahk nagu Ats. Ats ütleb, et Paavot ei huvita midagi muud peale äri. Aadu mõtles Atsi päris poega Maitu. Ats paneb ukse kinni, et keegi ei kuuleks ja küsib, kust Aadu temast kuulis. Aadu naerab ja ütleb, et tuli jutuks ning lisab, et ärgu ta pabistagu, tema on vana sõjamees ja oskab saladust hoida. Aadu arvab, et enne lobiseb Ats ise selle asja välja ja lahkub.
00:21:29 Pille (LIISA PULK) ütleb kohviku laua taga Maidule (HENDRIK TOOMEPER JN), et Ats rääkis talle kõik ära. Mait küsib, mida ta rääkis. Pille ütleb, et nende saladuse ja tahab teada, mida Maidul on kogu selle asja kohta öelda. Mait otsib sõnu ja ütleb, et tal on väga hea meel, et see kõik nüüd läbi on. Ats varjas seda tema eest ka ja kui tema sai teada ja käskis veel teiste eest varjata, Ats mõtles välja ka katselenduri jutu. Pille ütleb iroonilselt, et Mait on ainult ohver. Mait tunnistab, et tema on ohver ja nad kõik on Atsi manipulatsioonide ohvrid. Kõige rohkem kardab Ats seda, et Sirje saab.teada, mis sest et nad kohtusid tema emaga miljon aastat tagasi ürgajal.
00:22:38 Maidul on Atsist veidi kahju, sest tema sai alles aasta tagasi teada, et tal poeg on. Pille ütleb, et Atsi kaitsmine on viimane asi, mida Mait peaks tegema. Mait ütleb, et Ats on tema isa ja mis tal muud üle jääb. Pille ütleb, õelalt, et Ats kardab kõige rohkem seda, et ema saab teada. Pille haub plaani.
00:23:11 Ats (MAIT MALMSTEN) loeb diivanil selile ajalehte. Tuleb Pille (LIISA PULK), kes ütleb, et jumal tänatud, et Ats on kodus. Ats küsib, mis ajast Pille jumalat tänab ning küsib, mis juhtus. Pille istub ja räägib, et ema helistas täna talle kooli ning ütles, et ta sai Maidu kohta midagi teada, midagi väga tähtsat, mis midi teda ka puudutama. Ats küsib, mida ta teada sai. Pille ütleb, et ta pidi kodus ootama kuni ema koju tuleb. Pille küsib nutuselt, kas Ats teab, milles asi võiks olla. Atsil ei ole õrna aimugi. Pille arvab, et äkki on Mait mingi kurjategija. Ats imestab, et Pille sellist juttu räägib ja ajab end diivanilt istuma.
00:23:56 Ats tahab teada, mida Sirje Pillele täpselt ütles. Pille kordab hüsteeriliselt, mida ema oli öelnud, ema oli veel öelnud, et vaadaku, et Atsi kodus ei oleks kui ta koju jõuab. Ats küsib, miks. Pille ütleb, et ei tea. Ats keerutab, et tal pole õrna aimugu, miks. Ats kogub ennast ja hakkab oma noorusajast keerutades rääkima. Pille tahab, et ta juba asjast räägiks. Ats tunnistab, et Mait on tema poeg. Ats loodab, et Pille saab aru, miks ta Pilel ja Maiduga niimoodi käitus. Ats loodab, et Pille andestab.
00:25:51 Pille ütleb, et teadis, et Mait on Atsi poeg. Ats vaatab ja küsib, milleks see tsirkus. Pille ütleb, et tahtis seda Atsi suust kuulda. Ats küsib, kust Pille teadis, kas ema ütles. Pille ütleb, et ema ei tea midagi, ta pigistas Jürit ja rääkis Maiduga. Pille ütleb vihaselt Atsile: te mehed olete nii nõrgad. Ats küsib, milleks see Sirje jutt. Pille tunnistab, et teadis, et Ats kardab kõige rohkem seda, et ema saab teada, et Mait on tema poeg. Pille ütleb, et see tundus kõige parem viis, kuidas Atsi kannatama panna. Ats ütleb, et on selle ära teeninud ja küsib, kas Sirjega võiks praegu jääda nagu on. Äkki seisab Sirje (LAINE MÄGI) ukse peal. Ats ja Pille vaatavad teda.
00:26:52 Lõputiitrid
00:27:23 (c) Thors Production
00:27:28 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:27:33 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0079_0002_XHD_ENSV_MOTLEME-VEEL.mxf
Indeks: 2015-002814-0079
Kestus: 00:27:33
Registreerimise kuupäev: 14.12.2015
Registreerimise aeg*: 2015-12-14 16:00:50
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse