ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Meie aja kangelane

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 75
Kestus: 00:27:49
Indeks: 2015-002814-0074
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0074_0001_XHD_ENSV.mxf
Esmaeeter : 19.11.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Oktoober, 1987
00:00:05 Televiisorist tuleb saade "Pop-87"
00:00:14 Paavo (TIIT SUKK) ja Kaire (MAIKEN SCHMIDT) tulevad ülemeelikus meeleolus koju. Sirje (LAINE MÄGI) istub hommikumantlis diivanil. Paavo imestab, et ema on veel üleval. Sirje ütleb, et ta pole veel nii vana, et kanadega koos magama minna ja küsib, kus noored nii lõbusas tujus tulevad. Paavo on väheke švipsis ja ütleb, et nad tulevad Leningradist, kus käisid kunsti ja kultuuri nautimas, natuke võtsid kaasa ka. Sirje loodab, et Paavo "sellises olekus" autot ei juhtinud. Kaire ütleb, et nad käisid seal taksoga. Sirje arvab, et see on jube kallis.
00:00:37 Paavo (TIIT SUKK) laiab, et tal seda "puru" on ja talle anti kaasa tsaariaegne peegel. Sirje (LAINE MÄGI) uurib, mis selline maksab. Paavo seletab, et Leningradis komisjonipoodides tsaariagset mööblit palju ja võileivahinna eest, tal on selat suur laar tulemas. Paavo küsib, kas Sirje ka tahaks midagi. Sirje ei tea, aga küsib, kuhu nad selle peegli üles panevad. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et see on nende uue korteri esimene mööbliese. Paavo ütleb, et nad ostavad varsti vanalinna 3-toalise korteri, papp on peaaegu koos.
00:01:13 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et vanalinna poel võimalik korterit osta, mitte kuskile pole võimalik. Paavo (TIIT SUKK) räägib, et tal üks sõber abiellus 6 veini eest ühe joodikust naisega, paari kuuga jootis selle surnuks ja nüüd tahab seda korterit rahaks teha. Paavo seletab lahti, mis tal korteritega teha on plaanis.... Sirje imestab, et jootis surnuks. Paavo näitab, kuidas surnuks jootmine käis
00:01:52 Saatepea
00:02:25 Tiiter: LXXIV osa, Meie aja kangelane
00:02:30 Illar (RAIVO E. TAMM) hoiab silmade ees rippuvaid kõrvarõngaid. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) küsib, kuidas meeldivad. Illar ütleb, et ise ta ei kannaks, aga "mimmude" küljes on vist päris ilusad. Kestutis küsib, kas Illar võtab baari müüki. (Tegijate nimed ekraanil). Illar ei tea, sest neil on rohkem nagi ikka toitlustusele spetsialiseerunud asutus. Kestutis võtab baariletilt tikud ja küsib, mis need on. Illar ütleb, et need on tikud. Kestutis küsib, kas see on siis toit. Illar ütleb, et kui paned võileivad külge, siis on. Kestutis räägib, et baaris käivad ilusda naised, küll nemad ostavad ja mehed ostavad neile ka.
00:03:09 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, mida tema vahelt saab. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et 10% nagu vahvlitega. Illar pole enam 10-ga nõus ja tahab 20. Kestutis ütleb, et alla 15 tema pole nõus. Illar vastu, et tema pole üle 15 nõus. Kestutis kõhkleb. Illar korrutab, et tema üle 15% ei taha. Mehed löövad käed.
00:03:36 Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja küsib, kas mehed kaklevad kopikate pärast ja tõdeb, et kuskilt tuleb ikka alustada, tema kakles ka kunagi kopikate pärast. Paavo tellib Illarilt pudeli šampust ja palub lahti ka teha. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) imestab, et Paavo juba nii vara napsitab ja küsib, mida ta tähistab. Paavo räägib, et sel ajal kui nemad pudukaubandusega tegelevad, on tal Lenskast teel 4 koormat tsaariaegset mööblit, millele enamusele on ostjad olemas. Paavo paneb letile 10-rublase ja ütleb, et tagasi pole vaja. Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, kas Paavo teeb nalja, ega nad ei ole pood, vaid baar. Paavo vabandab ja paneb veel 25 juurde. Paavo tõstab klaasi ja joob põhjani. Paavo ütöeb, et kui neil hakkab bisnisest tulu tärkama, siis võtku temaga ühendust. Äkki jaksavad kahepeale nagi osta, või varna, et saaks sinna hambad visata. Paavo naerab üleolevalt ja lahkub. Kestutis vaatab talle pikalt järele.
00:04:38 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tuleb vihasena sisse ja viskab mütsi laualambi peale ja küsib Mailt, kus kohv on. Mai (KAIA SKOBLOV) näitab kohvikannule. Kestutis joob kannust kohvi ja kirub, et "maru" on. Mai parandab, et mõru ikka. Kestutis võtab lusikaga suhkrutoosist suhkrut peale ja puristab selle suust välja, sest see on magus. Mai küsib, mis juhtus. Kestutis kirub, et ta on taksosõidust nii väsinud, et rooli taga tuli tukk peale ja ta on mõelnud, et ükskord see juhtub.
00:05:12 Mai (KAIA SKOBLOV) küsib, mis siis juhtus. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) jutustab, kuidas ta sõitis punase fooritulega otse ristmikule, aga teiselt poolt tuli Moskvitš ja kõik oli nibin-nabin. Õnneks avariid ei tulnud, aga tema oli süüdi ja üldse suur ime, et midagi ei juhtunud, sm direktor Sirje oli ka autos, aga tema ei saanud aru, kes on süüdi. Kestutis oli Sirjele valetanud, et see teine mees tuli punase tulega. Kui Sirje teaks, et tema on süüdi, siis ta laseks ta kohe lahti. mai ei usu, et Sirje nii teeks.
00:05:51 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) karjatab ja ütleb Maile, et see on hea kui ta töölt lahti saab, sest need ametisõidud toovad väga vähe raha sisse, aga väga palju aega võtab. Kestutis juba kahetseb, et ta ei öelnud Sirjele, et ta süüdi on. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et ta teab, mida Kestutis tunneb, et ta on mõelnud, et läheb ise töölt ära, et siis jääks nii palju aega üle ja ta saaks tegeleda asjadega, mis päriselt raha sisse toob ja Kestutise jaoks jääks ka palju rohkem vaba aega.
00:06:27 Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) näeb Kestutist ja ütleb: siin sa mul oledki. Mai (KAIA SKOBLOV) ja Kestutis (VEIKKO TÄÄR) küsivad ühest suust: kes? Sirje ütleb, et tema elupäästja, Leedu rahvuskangelane Kestutis. Sirje küsib, kas Kestutis on juba Maile rääkinud, missuguse kangelasteoga ka hakkama sai. Mai ütleb alguses ei, aga siis jaa. Kestutis on tagasihoidlik ja ütleb, Sirjele, et iga teine oleks autojuhina niimoodi teinud. Sirje naerab.
00:06:56 Paavo (TIIT SUKK) räägib ägedal toonil telefonis, kus saab teada, et tema kaup pole kohale jõudnud ja pahandab, et 4 mööbliautot ei saa lihtsalt tee peal ära kaduda. Paavo kirub, et ta peab ennast jälle Piiterisse kohale vedama. Paavo ütleb telefonis, et ärgu ta enne ära mingu kui ta on temaga ühendust võtnud. Tuleb Kaire (MAIKEN SCHMIDT). Paavo lõpetab teeseldud optimismiga kõne.
00:07:21 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsib, kas Paavol on aega. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et sõlutub, mille jaoks, et üks kiire asi tuli küll vahele, aga.. Kaire istub Paavole sülle ja küsib, kas nad võiksid nende uue korteri jaoks kardinariiet valima minna. Paavo ei vasta.
00:07:34 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) patsutab põskedele odekolonni ja ütleb, et see sobib talle töölt lahti saamise puhul. Mai (KAIA SKOBLOV) soovib talle kivi kotti. Kestutis küsib, kelle. Äkki tuleb Sirje (LAINE MÄGI)ja küsib, mis seal haiseb. Mai naerab. Sirje näeb Kestutist ja ütleb, et seal on tema kangelane. Sirje ütleb, et väga huvitav parfüüm, lihtsalt natuke palju. Kestutis vabandab, et tal läks pudel pihku lahti. Kestutis tahab öelda, aga Sirje segab vahele, et pole hullu ja tahab teha mõned kiiremad sõidud. Kestutis raporteerib, et teeb sõidud nagu kästud. Sirje ütleb Maile, et ta on tunni pärast tagasi ja siis parandab, et 50 minuti pärast, sest meister on roolis. Sirje ja Kestutis lahkuvad. Mai jätkab kõrvarõngaste tegemist.
00:08:30 Vahekõll
00:08:34 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) peatab Volga. Sirje (LAINE MÄGI) kiidab, et täpselt 50 minutit. Kestutis ütleb, et läks kiiresti, sest Sirje õmblusateljeed olid kinni. Sirje imestab kui tagasihoidlik Kestutis on. Kestutis tahab rääkida. Sirje ütleb, et tema ikka esimesena ja ärgu öelgu seltsimees, vaid lihtsalt Sirje. Sirje ulatab Kestutisele karbi. Kestutis avab karbi ja seal on elektronkell, mille peale hüüatab. Sirje ütleb, et heale sohvrile kulub täpne ajatäitaja ära. Kestutis ei oska midagi ütleda.
00:09:09 Sirje (LAINE MÄGI) tunnistab, et kui Paavo Kestutise autojuhiks sokutas, siis tal olid väikesed eelarvamused, aga tegelikult pole sellist head sohvrit naljalt leida. Kestutis ütleb, et kuidas sõidad, mii sohver. Sirje küsib, mida Kestutis enne öelda tahtis
00:09:25 Televiisorist tuleb Soome TV "Levyraati". Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja moikab Kairet (MAIKEN SCHMIDT), kes küsib, kus Paavo nii kaua oli. Paavo võtab külmkapist õlle ja ütleb, et käis asju ajamas. Kaire viilib küüsi ja küsib, kas nad õhtul välja ka lähevad, "Kosmoses" pidi olema uus prantuse komöödia. Paavo ütleb, et Lenskas käik väsitas ta nii ära, et... Kaire küsib, kas Paavo käis jälle Lenskas. Paavo ütleb pahaselt, et ta ei pea talle kõigest ette kandma, sest ta ei ole tema ema...st KGB ei ole. Kaire küsib, mis lahti on. Paavo ütleb tusaselt, et pole midagi. Kaire ütleb, et talle võib ta ju ikka rääkida.
00:10:10 Paavo (TIIT SUKK) paneb teleka kinni ja ütleb, et kõik on Piiteris, tema mööblikoormad on kadunud. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) on imestunud. Paavo räägib, et kõik need 4 pole Eestisse jõudnud. Paavo käis koha peal asja uurimas ja selgus, et mehed, kelle ta kauba vedamiseks palkas, neid pole võimalik kusagilt leida, keegi ei tea nimesid või ei öelda talle. Kaire küsib, kas Paavo nende ülemusega rääkis. Paavo kirub, mis kuradi ülemustega, neil ei ole ülemusi, selliseid asju aetakse läbi musta turu. Need mehed osutusid žuulikuteks.
00:10:36 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsib, kui hull see asi siis on. Paavo (TIIT SUKK) emotsioneerib, et kõik on läinud, raha kaasa arvatud. Paavo istub ja ütleb rahulikumalt, et korteri ostule nad praegu mõleda ei saa. Kaire lohutab teda, et ärgu muretsegu, nad on seni hakkama saanud ja saavad natuke aega veel. Paavo ütleb, et kui Kairel oleks paarkümmend tuhat rutsi tuulde lennanud, siis ta poleks nii muretu. Kaire küsib, kas Paavo teeb nalja - paarkümmend tuhat. Paavo räägib ägestunult, et kui see oleks nali, siis ta saadaks selle "Pikrisse" ja saaks honorari. Kaire küsib, kas nad on nüüd vaesed. Paavo lohutab, et ärgu muretsegu, et ega ta kõiki mune ühes sääres ka ei hoia, tal on teine bisnes veel. Kaire tunneb huvi, mis bisnes. Paavo räägib, et tellis Gruusiast 1000 paari kautšuktallaga seemiskingi, kohapeal maksavad paarkümmen rutsi, aga neil lähevad 75-ga müüki. Paavo ütleb, et see on kindel värk.
00:11:22 Telefon heliseb. Paavo (TIIT SUKK) tõstab toru, kuuleb halbu uudiseid ja karjub rääkija peale. Paavo küsib, kas Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsis enne, kas nad on vaesed ja kinnitab, et nüüd nad on, et need kingad, millest nad rääkisid, nendega käiakse praegu kusagil Rostovis. Paavo on meeleheitel ja ajab telefonitoru ja õllepudeli segamini.
00:12:03 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) astub kabinetti. Mai (KAIA SKOBLOV) tervitab teda ja räägib, et pole Kestutist lõunast saati näinud, kus ta oli. Kestutis sirutab äkki käe Mai poole ja näitab Sirje kingitud käekella. Mai vaatab ja küsib, kus ta sai. Kestutis ütleb, et Sirje kinkis. Mai küsib, kas see on lahkumiskingituseks. Kestutis ütleb, et see pole lahkumise, vaid elu päästmise eest. Mai ütleb, et Kestutis ei päästnud Sirje elu, vaid seadis selle ohtu. Kestutis räägib, et alguses ohtu, aga siis päästab ära. Ja kui nüüd sai ta kingituse, siis ei saa ta enam öelda, et ta ära minna tahab.
00:12:33 Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et siis on homme tema kord. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) näitab, kuidas kell pimedas paistab ja kustutab laualmbi ära. Mai on õhevil. Kestutis räägib, et tema näitab Maikellukesel nüüd kellad. Mai ja Kestutis vaatavad pimedas helendavat kella.
00:12:57 Paavo (TIIT SUKK) taob õllepudeli ja telefonitoruga pead. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) rahustab teda ja ütleb, et sellele on kindlasti mingisugune lahendus olemas. Paavo tuleb ise ka selle peale ja ütleb, et ta peab Shellenbergile helistama. Kaire saab pahaseks ja ütleb, et Paavo lubas tema isast eemale hoida ja palub, et ta ei kutsuks tema juures olekul sedasi. Paavo räägib, et praegu on hädaolukord ja Shellenbergil on kindlasti mingi lahendus olemas. Paavo tahab helistada. Kaire paneb käe ette ja küsib, kas ta tõesti tahab sellist abi, sest sel juhul on ta tema isa silmis lihtsalt üks tavaline taksist jälle
00:13:21 Paavo (TIIT SUKK) räägib, et au ja häbitunne on tema jaoks praegu viimasel kohal. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) lajatab lahtise käega Paavole vastu põske ning ütleb, et ema jaoks ei ole, ta pigem elab Paavoga vaesus või nii nagu normaalsed inimesed, aga teades, et sul on au ja väärikus alles. Paavo ütleb haledalt, et ta ei saa jälle taksoviina müüma hakata, ta teeb ennast teiste ees narriks ju. Kaire ütleb, et ta ei peagi, võtku Maist ja Kestutisest eeskuju - neil on 10 rauda korraga tules ja raha näib järjest juurde tiksuvat. Paavo kargab püsti ja karjub, et seda poleks ta pidanud praegu ütlema, sest need kaks klouni on viimased, kelle järgi tema oma elu seadma hakkab.. Kaire võtab Paavolt õllepudeli ja joob.
00:13:58 Vahekõll
00:14:02 Mai (KAIA SKOBLOV) harjutab Sirje poole pöördumist: kulla Sirje, nüüd on aeg seal maal, et ma pean töölt lahkuma, mitte, et sellel tööl midagi viga oleks, aga... Mai arutleb, et miks ta siis läheb ära kui tööl midagi viga ei ole. Mai alustab uuesi. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) tordi ja lilledega. Sirje ehmatab, et mai on juba tööl ja peidab lilli. Mai ütleb, et on alati parem olla varem. Sirje kiidab sellist töösse suhtumist. mai vaatab lilli ja ksüib, kas nende kollektiivis on kellelgi sünnipäev ja ta unustas ära.
00:14:48 Sirje (LAINE MÄGI) rahustab Maid (KAIA SKOBLOV) ja ütleb, et tal oli see hoopis teistmoodi planeeritud, aga kuna ta juba seal on, siis tühja kah. Sirje annab tordi ja lilled Maile. Mai tänab ja ütleb, et tal ei ole sünnipäev. Sirje räägib, et ta soris paberites ja leidis, et Mail on tööjuubel - 5 aastat. Sirje soovib õnne ja uusi töövõite. Mai ütleb, et kui see tort on shokolaadiroosidega, siis ta sulab. Sirje naeratab.
00:15:24 Paavo (TIIT SUKK) tuleb baari ja tervitab Illarit soome keeles ja tellib 100 grammi "Valget kurge". Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas tema varn on kohal. Paavo küsib, mis varn. Illar räägib tsaari varnast, mida Paavo talle ja Kestutisele lubas. Illar annab Paavole napsu. Paavo ütleb, et nagiga läheb natuke aega, sest väikesed asjad ei mahtundu koormate peale ära, et kui Illar on sinnamaani ilma mantli varna riputamiseta hakkama saanud, saab ka edaspidi. Illar mõtles, et Paavoga on kehvasti. Paavo imestab, et miks temaga. Illar ütleb, et kui tellitud kaup õhku haihtub, siis ju nii öeldakse.
00:16:06 Paavo (TIIT SUKK) küsib, kust Illar teab. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et naised saunas rääkisid, jutud liiguvad, tema vana pruudi hea sõbranna hea sõbranna õde tellis Paavolt öökapid. Paavo kiristab: raisk! Illar ütleb, et naine ise on veel triksis-traksis, aga ärgu Paavo talle sellest midagi rääkigu. Paavo ütleb, et see on ajutine tagasilöök ja kui keegi juhtub küsima, siis see on ajutine tagasilöök. Paavo ütleb, et tema maine on kaalul ja kõik saab korda. Illar arvab, et Paavo peaks varuplaaniga ka arvestama, et tuleb tagasi lihtinimeste sekka kopikaid lugema. Paavo joob klaasi põhjani ja tellib ühe veel. Illar valab ja ütleb, et se eon maja poolt.
00:17:13 Mai (KAIA SKOBLOV) magab töölaual, poolik tort näo ees ja tordine lusikas käes. Keegi hüüab: hallo, hallo. Mai haarab telefonitou ja ütleb, et limonaaditehas on kuuldel. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) seisab Mai ees ja ütleb, et see on tema. Kestutis maisteb torti ja küsib, kellel sünnipäev on. Mai räägib, et mitte kellelgi, tort ja lilled on Sirje pool talle. Kestutis küsib, kas see on limonaaditehasest lahkumise puhul. Mai räägib, et ei ole, vaid selgus, et täpselt täna on 5 aastat tehases töötamist ja Sirje otustas teda niimoodi meeles pidada.
00:17:45 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) küsib, kas Mai rääkis Sirjele, et tahab töölt ära minna. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et kuidas ta sai seda rääkida ja sellises olukorras lihtsalt töölt lahkuda. Kestutis ütleb, siis on tema kord, tema läheb esimesena töölt ära. Ja siis on nad pärast vabad nagu linnupääsukesed.
00:18:13 Uksele koputatakse. Sirje (LAINE MÄGI) palub sisse. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tuleb paberiga sisse. Sirje juubeldab: minu elupäästja, võta istet. Kestutis ütleb, et tal on suur jama. Sirje uurib, mis mureks. Kestutis räägib, et oli suur avarii Volgaga. Sirje ehmub ja küsib, kas Kestutisega on kõik korras. Kestutis räägib, et temaga on korras, aga auto tagumine ots on remondis, ta tagurdas kõik tuled katki ja enam ei saa sõita. Sirje naerab ja küsib, kas ta peab asendusauto endale leidma.
00:18:54 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) räägib, et kahjud on suured, tema oli lohakas ja Sirje peab ta kohe lahti laskma. Sirje (LAINE MÄGI) naerab ja küsinb, mis jutt see on, et miks ta peab selle asja pärast ta lahti laskma, kõigil juhtub. Sirje rahustab Kestutist ja ütleb, et helistab, kuhu tarvis. Kestutis ulatab paberi ja ütleb, et tal on lahkamisavaldus juba valmis. Sirje naerab.
00:19:23 Vahekõll
00:19:27 Sirje (LAINE MÄGI) sätib paberit trükimasinasse. Tuleb Mai (KAIA SKOBLOV), kes tahab rääkida. Sirje küsib, mis juhtus. Mai ütleb otse, et tahab töölt ära minna. Sirje ütleb talle, et ta ongi juba 15 minutit kauem olnud ja lubab tal minna. Mai ütleb, et mõtles päriselt ära minna. Sirje küsib, miks, kas ta ei meeldi Maile. Mai ütöeb, et meeldib küll ja on väga hea ülemus. Sirje tunnistab, et alguses neil olid väiksed arusaamatused, aga praegu saab ta väga hästi hakkama. Sirje küsib, mis juhtus, palk on ju korralik ja küsib, kas ta tõstaks palka. Mai ajab tagasi ja ütleb, et kõik on korras, aga asi on selles, et ta on vist rase.
00:20:18 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mis tähendab vist. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et vist päriselt on. Sirje muutub rangeks ja küsib, kes isa on. Mai ütleb, et Kestutis peaks olema, st kindlasti on. Sirje ütleb, et Mai võib ju nii dekreeti minna nagu seadused ette näevad. Mai ütleb, et tahaks juba varem koju jääda, et kui lapsuke sünnib, siis on kõik juba väga hubane, neil oli Kestasega plaanis muretseda ka suurem korter, ksu on vaja korrastada jne.
00:20:56 Sirje (LAINE MAGI) ütleb, et saab sellest aru ja küsib, miks Mai sellest vaem ei rääkinud. Mai (KAIA SKOBLOV) tunnistab, et see oli tema jaoks ka üks paras purakas. Sirje ütleb emalikult, et on nii õnnelik nende üle. Mai on üllatunud. Sirje ütleb, et natukeseks ajaks peab ta ikkagi jääma, sest ta peab ju asendaja leidma. Sirje küsib veel, kas Mai ikka saab hakkama. Mai ütleb rõõmsalt, et muidugi saab ja lahkub.
00:21:27 Paavo (TIIT SUKK) avab külmkapi. Sirje (LAINE MÄGI) küsib diivanilt, kuidas tema tualettlauaga on. Ats ehmatab ja lööb pea ära ja küsib, et millega. Sirje ütleb, et ta rääkis Atsiga, kes on täitsa nõus, et nad võiskid muretseda natuke soliidsemat mööblit, muidugi, kui see hind on nii soliidne ja madal. Paavo ütleb, et mööbliga on praegu natuke raske. Paavo seletab, et blokaadi ajal põletati Piiteris suur osa mööblist ära, ainult väike osa jäi alles. Sirje küsib, kus Paavo teab, missugust osa nemad mõtlesid. Paavo ütleb, et küll ta oskab nende maitset natukene aimata.
00:22:07 Sirje (LAINE MÄGI) imestab, kas tõesti ja soovib, et Paavo arvaks, millist mööblit nad elutuppa mõtlesid. Paavo (TIIT SUKK) loobib sibulat, saab vastu nägu ja vihastab, ütleb, et nagunii saate varsti sellest kuulda. Sirje küsib, millest. Paavo räägib nutuselt, et ta sai selle mööbliäriga vastu pükse. Sirje küsib, mida. Paavo ütleb, et nahk tõmmati üle kõrvade...tagumik tõmmati ohku. Sirje arvab, et nii hull ei saa asi olla. Paavo hakkab nutma, ütleb, et saab küll ja paneb pea ema sülle. Paavo räägib, et ta on kõigest ilma - tahast, mööblist, 20 000 läks nagu mutiauku. Sirje küsib, kas 20 000 rubla. Paavo ütleb, et ei, "20 000 ljööd vee all. Sirje lohutab ja ütleb, et ärgu muretsegu, Aadul on see raamat olemas. Tal on terve sari olemas.
00:22:57 Paavo (TIIT SUKK) ütleb ahastuses, et pani selle äri alla 50 000 ja nüüd on kõik läinud ning ta on nullis tagasi nagu poleks vahepeal hästi elanudki. Sirje (LAINE MÄGI) kordab pahaselt - 50 000 rubla, sellist raha pole muinasjutus ka näinud. Sirje küsib, kas Paavo hakkab jälle taksot sõitma. Paavo ütleb, et ei hakka. Sirje küsib, kas Paavo masinakirja oskab. Paavo küsib, milleks. Sirje räägib, et Mai läheb tal töölt ära dekreeti ja koht jääb vabaks. Paavo ütleb, et see on väga vilets aeg nalja teha. Sirje tahtis natuke Paavo tuju tõsta. Paavo ütleb, et ta ei suuda otsustada, kumb on naljakam, kas tema sekretäripreilina või Kästas isana. Sirje ütleb, et Paavo sekretärina. Paavo hakkab naerma ja siis nutma.
00:23:52 Paavo (TIIT SUKK) palub nuttes, et Sirje isale ei räägiks. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kummale. Paavo nuuksub, et ükskõik, kasvõi Atsile. Paavo paneb pea ema sülle ja nutab.
00:24:02 Mai (KAI SKOBLOV) räägib rõõmsalt, et tiba jääb veel tööl käia ja ongi kõik. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, kui kõik läheb hästi, siis nad vasrti teevad oma äri. Mai küsib, et mis mõttes kui läheb, Sirje muretseb nende pärast nii palju, et ei lase Kestutisel kindlasti töölt ära minna. Peale seda, et ta on Sirje elupäästja, on ta ka nende lapse isa. Kestutis küsib, mis lapse. Mai räägib, et sellest, kellest Mai Sirjele oli rääkinud, et ta teda töölt ära laseks. Kestutis küsib, kas nad saavad lapse. Mai ütleb, et see oli lihtsalt vale Sirje jaoks.
00:24:35 Kõrvalkabinetist tuleb Sirje (LAINE MÄGI), kes kohe heldib Kestutist ja Maid nähes ja nimetab neid turteltuvideks. Sirje soovib õnne ja ütleb, et Kestutis hoolitseks hästi Mai ja oma tulavase pisipere eest. Sirje ühtlasi hoolitseb selle eest, et Kestutisel oleks vähem töötunde. Telefon heliseb. Mai (KAIA SKOBLOV) võtab toru ja annab Sirjele üle. Sirje saab halva uudise. Mai küsib, mis juhtus, kas Gorbatsov on surnud. Sirje ütleb, et ei ole, talle helistati autoinspektsioonist - keegi Kestutas Karvauskas on purjus peaga roolis vahele jäänud, miilitsale vastu hakanud ja autojuhilubadest ilma jäänud.
00:25:40 Mai (KAIA SKOBLOV) ahhetab, et kas see on tõesti Kestas. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et loodab tõesti, et tegu on nimekaimuga. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tunnistab, et see on ikka tema. Sirje ütleb, et see on uskumatu ja seletab Kestutisele, et kui tal pole autojuhilube, siis peab ta tema töölt lahti laskma. Kestutis ütleb, et ta saab väga hästi. Sirje ütleb nukralt, et sellist meest pidas ta oma elupäästjaks ning küsib, kas ta oli siis ka purjus kui ta Sirjega sõitis.
00:26:03 Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et muidugi, nad oleks ääre pealt õnnetusse Kestutise pärast sattunud. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et ei.ei, viimane pool aastat on ta ainult 2 pudelit vodkat päevas joonud, mitte tilkagi rohkem. Sirje ägestub, virutab Kestutisele lahtise käega vastu nägu ja ütleb ägedalt, et ta on vallandatud ja ei tea, kes nende peret nüüd toitma hakkab. Mai (KAIA SKOBLOV) on maruvihane ja paneb omalt poolt ka laksu Kestutisele. Mai küsib, kuidas nad üldse hakkama saavad, kas ta pere peale üldse ei ole mõelnud. Kestutis ütleb, et see oli Illar, kes helistas, mitte autoinspektor. Kestutis ütelb õhinal, et nad on nüüd vabad. Mai palub vabandust ja suudleb Kestutist. Mõlemad on rõõmsad.
00:26:49 Sirje (LAINE MÄGI) sõidab auto tagaistmel ja juhendab juhti, et see nii ettevaatamult ei sõidaks. Paavo (TIIT SUKK) on roolis ja ütleb, et nad leppisid kokku, et hakkab tema autojuhiks ainult siis kui ta ei õienda ja ei nääguta, ta ju püüab. Sirje vabandab ja ütleb, et tema ka püüab.
00:27:09 Lõputiitrid
00:27:40 (c) Thor's Production
00:27:45 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:27:49 Saate lõpp
Faili nimi: 2015-002814-0074_0001_XHD_ENSV.mxf
Indeks: 2015-002814-0074
Kestus: 00:27:49
Registreerimise kuupäev: 16.07.2015
Registreerimise aeg*: 2015-07-16 11:58:53
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse