ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Megamix

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 84
Kestus: 00:28:30
Indeks: 2015-002814-0083
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0083_0001_XHD_ENSV_MEGAMIX.mxf
Esmaeeter : 04.02.2016
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Juuli, 1988
00:00:05 Ats (MAIT MALMSTEN) ehitab tikkudest maja ja laulab "Mägra maja". Kaire (MAIKEN SCHMIDT) tuleb vaikselt tuppa, Ats ehmatab ja paneb raadio kinni. Kaire ütleb, et jäta veel mees üksi koju, hakkab kohe tikkudega mängima ja keelatud laule kuulama. Ats näitab tikkudest maja ja kiidab, et on ju ilus. Kaire ütleb, et see on uhke ja küsib, ega Ats pole Paavot näinud- Ats ei ole ja lisab, et Paavol on neid kooperatiiviärisid jalaga segada. Ats küsib, kas midagi on lahti. Kaire ütleb, et tahab lihtsalt Paavot ka vahel näha.
00:00:51 Ats soovitab küsida Kestutise pruudi käest, sest Paavo on leedukaga hommikust õhtni koos nagu sukk ja saabas. Kaire muutub mõtlikuks ja ütlseb siis, et see on väga hea mõte ning tänab Atsi. Ats tahab nalja teha ja küsib Kairelt, mis juhtub kui paned tiku põlema. Ats ütleb kohe vastuse: Taku hakkab nutma. Ats purskab naerma. Kaire küsib, kas Ats mõtles ise selle nalja välja. Ats lubab selle "Pikrile" saata. Kaire tõmbab ukse pauguga kinni ja Atsi tikkudest maja variseb kokku. Ats on nördinud, et peab jälle otsast algama.
00:01:28 Saatepea
00:02:00 Tiiter: LXXXIII osa, Megamix
00:02:07 Aino (HELENE VANNARI) tuleb ja tervitab. Ats (MAIT MALMSTEN) manitseb Ainot, et ta ust kinni ei paneks. Aino ei saa aru, mispärast. Ats ütleb, et viimasel ajal on ärevad ajad. Kõik kukub kokku. (Tegijate nimed ekraanil)
00:02:19 Aino ütleb, et ta pole pime, tal on sama hea nägemine nagu nende roodu snaiperil, kes 43.a. 12 fritsu maha tõmbas 800 m kauguselt. Ats ütleb tülinult, et teda ei huvita Aino sõjajutud. Aino vaatab tikumaja ja ütleb, et seda Atsil küll kauaks ei ole. Ats küsib, miks. Aino ütleb, et kui nii edasi läheb, siis on poest tikud ka otsas ja siis tuleb töörahval võtta sealt, kust võtta annab.
00:02:52 Ats küsib, kas Ainol oli asja ka. Aino räägib, et teab, et ka Atsile ei meeldi riigi väärarengud. Aino ütleb, et otsib omale kaaslast tänaseks päevaks. Ats küsib, kas Aino lööb talle külge. Aino hakkab naerma ja ütleb, et seda küll mitte. Aino on meelitatud, et keegi temast midagi niisugust üldse arvab. Aino tahab Atsi kutsuda miitingute vastasele miitingule. Ats ütleb pahuralt, et tal on puhkepäev ja parematki teha. Aino ütleb, et seal võideldakse natsionalismi vastu ja liikumise nimi on interliikumine. Ats ütleb, et liigutagu Aino ennast sealt toast välja. Aino vastab, et ise ta teab, millest ilma jääb. Aino lahkub ja tõmbab ukse pauguga kinni. Atsi tikumaja laguneb jälle koost. Ats kirub vihast.
00:04:01 Vahekõll
00:04:03 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) istub kohviku laua taga, Mai (KAIA SKOBLOV) tuleb jooksuga ja istub lauda. Mai küsib, mis uue sekretäriga juhtus, mille eest ta kinni pannakse. Kai pakub erinevaid variante. Kaire räägib, et Helmil pole tegelikult häda mitte midagi. Mai on pahane, et Kaire ta valega sinna meelitas. Kaire tunnistab, et oli sunnitud välja mõtlema midagi hullumeelset, muidu poleks Mai tulnud. Mai rüüpab Kaire tassist kohvi.
00:04:46 Kaire tahab Mailt midagi Paavo kohta küsida. Mai on üllatunud ja küsib, kas Kaire arvab, et tema ja Paavo... Kaire hakkab naerma ja ütleb, et seda kindlasti ta ei mõtle, aga tal on olnud Paavoga probleeme, Paavo lendab mööda Lätit ja Leedut ringi ja tema istub kodus nagu mingi mömm. Mai kordab, et istud kodus nagu mingi mömm.
00:05:24 Kaire saab aru, et Mai istub ka üksi kodus nagu mömm. Kaire ütleb, et istub jah ja räägib nutuselt, et Kestutis sõidab kogu aeg ringi ning kodus käib nagu kuuvarjutus, tal on kogu aeg kiire ja tal on lõhnad juures ja ta mõtleb igasugused lõhnad. Kaire küsib, kas Mai on Paavot näinud. Mai ei tea, kus nad käivad, aga raha tundub meestel külla kõvasti olevat. Kaire kirub: kuradi mehed!
00:05:57 Mai tõuseb laua tagant ja lubab kohe tagasi tulla.
00:06:03 Jüri (ARGO AADLI) tuleb kardina vahelt keldrisse ja küsib, kas peremees ka kodus on. Aadu (FELIK KARK) tinutab ja ütleb, et vähemalt keegi, kes teab, kes majas tõeliselt peremees on. Jüri küsib Aadult poliitilist varjupaika, sest talle tuli ema külla ja nõudis, et ta temaga mingusugusele miitingule läheks, aga ülemus keelas ära ja käskis kodus püsida. Aadu ei tea, et midagi sellist toimuks. Jürile oli ülemus öelnud. Jüri võtab põuetaskust "Marlboro" sigaretipaki ja küsib, kas Aadu konfiskeeritud sigaretti tahab. Aadu võtab. Jüri ütleb, et valetas emale, et läks tööle.
00:07:04 Jüri otsib taskutest tikke ja tunnistab, et need on kadunud. Aadu tõsub ja ütleb, et tema majapidamises pole tikkudest puudust, tal peaks olema 2 karpi. Aadu otsib, aga ei leia ja ütleb, et neil on varas käinud.
00:07:30 Vahekõll
00:07:34 Mai (KAIA SKOBLOV) tuleb tagasi veinipudeliga. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsib, kas vara veel ei ole tipsutamiseks. Kaire valab mõlemale ja ütleb, et oleks pidanud seda juba ammu tegema. Kaire küsib, mida. Mai ütleb võidukalt, et need mehe kuradile saatma ja ennast lihtsalt hästi tundma. Mai lööb Kairega kokku ja ütleb, et tegelikult oleks võinud see Helmi jutt ka tõeks osutuda, aga kõike head ka korraga ei saa. Kaire küsib, mis plaan Mail on. Mai teatab sõjakalt, et nad löövad oma seljad sirgeks ja lisab, et kaua nad lasevad neil meestel endale pähe istuda ja välsimaal nimetatakse seda feinismiks, kuigi eesti keeles on vein V-tähega.
00:08:24 Kaire parandab, et feminismiks. Mai ütleb: naiste enesemääramise õigus. Kaire ütleb, Mail võib õigus olla, aga ta täna ei saa, sest tal on üks üritus. Mai ütleb, et miitinguid tuleb nagu seeni. Kaire räägib, et see ei ole miiting, tehases on õhtul disko, ta ise organiseeris selle ja peab ka kohal olema. Mai särab ja ütleb, et pidu tuleb neile ise koju kätte. Mai tõstab pokaali naiste terviseks, veinismi terviseks. Kaire lööb käega ja joob ka ning ütleb, et on päris hea.
00:09:03 Aadu (FELIKS KARK) arvab, et tikuvaras tuleb üles leida. Jüri (ARGO AADLI) proovib tinutuskolvilt suitsule tuld saada ja räägib, kust võimalikest kohtadest ta on kunagi suitsule tuld võtnud. Aadu räägib oma sõjaaegsetest kogemustest sigaretitule hankimisega. Jüri vaatab Aadu pooleolevat kaadervärki ja küsib, mida ta ehitab. Aadu räägib, et ta pikendab antenni ja näitab, tegi maanduse veetoru külge ja kiidab, et pole elu sees nii selgelt Vaba Euroopat kuulnud. Jüri ütleb, et nad enam ei sega ju. Aadu räägib, et see on kättemaksuks, sest ehitusvägede poliitilise sõjakooli kursandid ühendasid veetorud kogemata kanalisatsiooniga. Nüüd tuleb torust puhast sitta, aga tema laseb neile puhast Ameerika Häält. Jüril arvab, et see on võimatu. Aadu arvab, et ei ole ja näitab Jüril vändaga grammofoni.
00:10:52 Ats (MAIT MALMSTEN) ehitab jälle tikkudest maja ja laulab "Mägra maja", äkki käib pauk ja magnetofon hakkab suitsema. Keldris kostub muusika. Ats virutab rusikaga vastu lauda ja kirub Aadut. Ats näeb, et ta on jälle ära lõhkunud oma tikumaja. Ats on nõutu.
00:11:21 Diskor (MAREK JÜRGENSON) teeb proovi ja kuulutab lavalt järgmise loo. Kaire (MNAIKEN SCHMIDT) tuleb lavale ja tervitab diskorit. Kaire küsib, kas muusika veidi vali ei ole. Diskor näitab, et see on kõik timmitav. Kaire parandab loo pealkirja. Diskor küsib, kas Kaire vaatas pealrt, kuidas ta proovi tegi. Kaire ütleb, et vaatas jah ja vabandab, et ei saanud varem appi tulla, kuna on ka muid töid. Diskor meelitab Kairet, et peaasi et ilus tüdruk oleks õhtul diskol kohal. Kaire lubab kohal olla.
00:12:35 Kaire räägib, et tema ongi klubi juhataja ja tuli küsima, kas on mingeid muresid. Diskor küsib, kas saaks prožektoreid puldi peale suunata. Kaire hangib redeli ja ronib peale. Diskor juhedab alt. Äkki Kaire komistab redelil, aga diskor püüab ta oma sülle. Kaire vabandab ja ütleb, et tal jalg libastus ning märgib, et diskor on väga tugev. Kaire arvab, et nad on lõpetanud ja ütleb: õhtuni. Diskor vaatab meela näoga. Kaire on kohmetu.
00:13:46 Ats (MAIT MALMSTEN) riidleb Aadu ja Jüriga, et nad rikkusid tal suure asja ära ja räägib, et tal oli plaanis maja kõrvale veel tuulik ehitada. Aadu (FELIKS KARK) pahandab, et kui Atsil teinekord tikke läheb vaja, siis küsigu tema käest, ärgu käigu äiapapa tagant vargil. Jüri (ARGO AADLI) lisab, et miilitsa taskutes ei ole ka ilus sorida. Ats näitab tikke ja ütleb, et tal on käelist tegevust vaja, ta on paberitega tööõpetuse õpetaja.
00:14:04 Aadu küsib, mis Atsil viga on, käigu kasvõi kõrtsis. Ats ütleb, et käibki, aga ta käib seal tööl. Ats räägib ärevalt, et ta ei salli viimasel ajal kui tema ümber on palju inimesi, viimasel ajal ongi igal pool igusugused miitingud. Atsile oli Illar öelnud, et see on sotsiaalfoobia. Ats räägib, et ühele Illari tuttavale oli Seewaldis pandud selline diagnoos, aga selle vastu pidi suurepäraselt aitama tikuteraapia.
00:14:34 Aadu küsib, kas Illar ei öelnud, et tikkude vahele võib ka natuke liimi panna, mis kinni ei jää, saab kinni liimida. Ats ütleb, et see on väga hea idee ja tõdeb, et on mõelnud, et kuidas Viru tänava tikumüüjatel majad koos püsivad. Jüri ütleb, et ei tea midagi, tema ema ajab teda teinekord niimoodi liimist lahti. Ats ütleb, et teda ka ja räägib, kuidas Aino talle külge lõi ja kutsu Interrinde koosolekule.
00:15:03 Aadu küsib ägedalt: kuhu? Ats seletab,e t migi koosolek oli, aga sai kohe aru, et on selle vastu ka allergiline. Aadu imestab, miks tema sellest midagi ei tea ja lubab peksta selle miitingu laiali. Aadu nõuab, et Jüri viiks ta autoga kohale. Jüri räägib, et ülemus ei lubanud tal kuhugi minna, et ei oleks mingit provokatsiooni. Aadu lubab üksi minna ja las nad õhtul vaatavad, kuidas Lasnamäe põleb ja nad panevad pikki raudteed minema , nii et saepurujutt on taga. Aadu tormab uksest välja. Jüri vangutab pead.
00:15:37 Vahekõll
00:15:47 Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb Kairele, et ärgu sunniku ta teda üksi jooma, neil pidi ju naiste pidu olema. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) räägib, et kukkus päevase veini pärast redelilt alla, aga õnneks püüdis diskor ta kinni. Mai ütleb, et ta on siis tugev poiss. Kaire lööb käega. Mai arvab, et Kaire ei peaks pipardama ja ütleb, et elagu iseseisvad inimesed. Mai lonksab veinipudelist. Kaire hüüab: elagu naised ja võtab ka lonksu.
00:16:18 Mai istub Kaire kõrvale ja ütleb, et tal on kahju, et nad varem nii hästi läbi ei saanud ja tunnistab, et tal on häbi, et ta Kairele jama ajas, mida tegelikult üldse ei olnud. Kaire on leplik ja ütleb, et sellest pole midagi ja et ta nägi läbi. Mai vabandab, et kui ta käis viimati tehases, siis ta valetas uuele sekretärile, et Kaire varastab suhkrut. Kaire hakkab naerma ja ütleb, et Paavo ajas selle jälle Mai kaela ja tema peab hoopis Paavo ees vabandama. Mai ütleb, et Kaire on nii hea inimene ja räägib kui häbi tal on, et ta Kaire sääresoojendajatesse augud sisse lõikas.
00:16:54 Kaire muutub tõsiselt, et kas see oli tõesti Mai. Mai ajab vastu ja valetab. Lõpuks Mai tunnistab, et oli lihtsalt nii vihane, et Kaire kogu aeg Sirje ümber tiirles, aga nüüd on see unustatud ja nemad, naised, peavad kokku hoidma. Mai ütleb Kairele, et Paavo ei vääri seda, et ta tema eest kostaks. Mai kallistab Kairet ning lubab minna ja ühe kuti rajalt maha võtta. Mai soovitab Kairel sedasama teha.
00:17:49 Ats (MAIT MALMSTEN) paneb valmis tikumajale sini-must-valge lipu. Tuleb Jüri (ARGO AADLI) . Ats palub, et ta ettevaatlik oleks ja näitab oma maja. Jüri küsib, kas Ats telekat ei vaatagi. Ats uurib, miks. Jüri räägib, et äkki näidatakase Aadut ja tema ema miitingul. Jüri paneb teleka käima
00:18:06 Ats arvab, et Jüri ema ei ole mingi Pugatšova ja Aadu ei ole Leontjev, et neid telekas näidatakse. Jüri ütleb, et Atsi ju näidati Tammsaare pargis. Ats arvab, et see oli üks suur eksitus.
00:18:15 televiisorist tuleb Interrinde miiting (vene k. tlgsubt+). Äkki karjub miitinguliste seast Aino (HELENE VANNARI) hüüdlause: Elagu ENSV töötajate internatsionaalne liikumine! Maha natsionalistlikud ilmingud!
00:18:59 Aadu (FELIKS KARK) tuiskab tuppa ja küsib, kas teda telekas näidati. Jüri ütleb, et Aadut ei näidatud, aga tema ema näidati küll. Aadu naerab ja räägib, et ega ta loll pole, ta tegutses poolvarjatult ja ajas terve miitingu laiali. Ats imestab, et kuidas Aadu seda tegi. Jüri küsib, kuidas see tal õnnestus. Aadu jutustab, kuidas ta käis vantide vahel ja rääkis, et äsja tuli Kaubahalli kondistamata liha ja kõik vajusid ise laiali. Aadu õn õnnelik oma võidu üle. Ats naerab, et Aadu on ikka üks suslik.
00:19:33 Rahvas tantsupõrandal. Mai (KAIA SKOBLOV) tantsib mingi kutiga. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) vaatab kurvalt pealt. Mai küsib Kairelt, miks ta mossitab. Mai kutsub Kaire tantsima. Maire ei saa, sest peab sellel värgil silma peal hoidma. Mai tuletab Kairele meelde, et neil on täna pidu. Mai ütleb kutile, et nad lähevad puuderdavad nina.
00:20:36 Tikumaja seisab Eesti lipuga laual. Ats (MAIT MALMSTEN) suitsetab ja kuulab jälle "Mägra maja". Ats tõstab konjakiklaasi vabaduse terviseks ja joob. Ats paneb pudelile korgi peale ja asetab pudeli baarikappi. Siis näeb aga riiulil rahvuslikke nukke ja tõstab need ka oma tikumaja juurde. Äkki kuuleb ta kopsimist ja ta plaksutab nii, et muusika jääb kinni. Ats lahkub toast.
00:21:45 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) hädaldab, et ei ole ühetgi normaalset kutti. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et tema ju leidis ja värvib peegli ees huuli. Kaire vingub, et ta ei saa ju tehase töötajatega tantsida. Mai soovitab diskori rajalt maha võtta, et ta on täiesti normaalne jorss. Kaire ütleb, et diskor on päris tore, aga ta ei saa tantsida, ta peab puldis olema. Mai ütleb bravuurikalt, et kui on tahe, siis ka saab, tema igatahes risti ette ei löö.
00:22:30 Äkki ilmub nurga tagant diskor (MAREK JÜRGENSON) ja küsib, kus tualett on. Mai kohendab kleiti ja küsib, kes siis saalis musa mängib. Diskor ütleb, et pani ühe megamixi peale, siis saab natuke hinge tõmmata, vahest saab kellegagi juttu ajada (pilgutab silma). Mai patsutab Kairele õlale ja ütleb: anna minna. Diskor küsib, kas Kaire ei tantsigi. Kaire ütleb, et ei ole sellist tuju. Diskor küsib, kas tal pole kellegagi tantsida ja oma kutt ka ei tulnud. Kaire küsib, miks ta arvab, et tal oma kutt üldse on. Diskor arvab, et nii ilusatel tüdruktel on ikka oma kutt. Kaire ütleb, et tal tõesti ei ole oma kutti. Diskor palub Kaire tantsima ja lubab, et tal on veel mitu megamixi varuks. Diskor jookseb veel enne tualetti.
00:23:31 Aino (HELENE VANNARI) tuleb hämarasse kööki, vaatab külmkappi, aga näeb siis laual tikumaja ja sini-must-valget lippu. Aino võtab baarikapist konjaki, valab endale ja joob. Siis võtab Marlboro pakist sigareti ja otsib tikutoosidest suitsule tuld. Aino märkab äkki laual Eesti lipuga tikumaja ja hakkab juba haarama kui äkki paneb toanurgas Aadu (FELIKS KARK) tule põlema hüüatab: käed eemale Eesti lipust.
00:24:40 Aino pahandab, et Aadu teda niimoodi ehmatas ja küsib, mida ta seal diivanil teeb. Aadu ütleb, et ta valvab Eesti lippu. Aadu ajab lauluga Aino toast välja. Aino jookseb toast välja, Aadu tema kannul. Ukse tagant kostab klirinat, Aadu kirub riidenagi ja Ainot.
00:25:07 Rahvas tantsupõrandal. Mai (KAIA SKOBLOV) tantsib kutiga. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) tantsib diskoriga. Tuleb koostants. Mai näitab Kairele, et ta diskorile lähemale liiguks.
00:25:59 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ärkab ja küsib ohkides, mis kell on. Mai (KAIA SKOBLOV) haigutab ja ütleb, et pool kümme. Kaire kurdab meeletut peavalu. Tüdrukud ei saa aru, miks nad seal on. Mai meenutab, et ta oli väga väsinud ja saatis oma ilueedi minema. Kaire ei mäleta. Mai meenutab, et midagi toimus, aga kõik mis toimub, jääb kardina taha. Kaire on õnnetu ja ütleb, et see ei ole võimalik. Mai ütleb, et Paavo on selle täiesti ära teeninud ja Kaire oli seda väärt. Kaire küsib, kas väärt seda, et ta ei mäleta mitte midagi või et ta ei mäleta, mis ta enne väärt oli.
00:27:29 Mai sätib kleidile vööd peale ja tunnistab, et see Piparmündiliköör on väga salakaval jook, aga lohutagu Kaire ennast sellega, et see diskoripoiss oli täiesti kompu. Mai peab korraks ära käima. Kaire ohkab.
00:27:50 Lõputiitrid
00:28:20 (c) Thors Production
00:28:25 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:28:29 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0083_0001_XHD_ENSV_MEGAMIX.mxf
Indeks: 2015-002814-0083
Kestus: 00:28:30
Registreerimise kuupäev: 04.02.2016
Registreerimise aeg*: 2016-02-04 02:11:43
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse