ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Märgiga mees

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 50
Aasta: 2013
Kestus: 00:28:00
Indeks: 2013-002814-0050
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter: 24.11.2013
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Märts 1985
00:00:06 Mai (KAIA SKOBLOV) tuleb oma kabinetti, viskab mantli toolile ja läheb Sirje kabinetti, kust leiab ees magava Kaire (MAIKEN SCHMIDT). Naised kiljuvad ehmatusest. Mõlemad küsivad kooris teineteise käest: mis sina siin teed? Kaire seletab, et tal oli eile tüdrukutega tantsuproov poole ööni ja nad lähevad täna televisiooni noortestuudio saate lindistusele. Kaire annab sõna Maile. Mai ütleb pahaselt, et tema magab seal pidevalt. Kaire küsib, kas Sirje lubab seda. Mai räägib ründavalt, et tema magas seal juba enne seda, kui sm Aavik sinna tööle tuli ja tema lubas sellel traditsioonil jätkuda, aga praegu tuli ta oma sõbra(nna) juurest ja jäi natuke hilja peale. Kaire ütleb irooniliselt, et või siis sai Mai liiga vara ühele poole ning lisab, et tore on, et see asi nüüd selgeks sai, Kaire kustutab tule.
00:00:52 Mai (KAIA SKOBLOV) pahandab pimedas kabinetis, et mda see peab tähendama ja ütleb, et tema tahab magada ja tirib Kairelt tekki. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et mingu ja magagu siis. Mai oaneb tule uuesti põlema ja ütleb Kairele pahaselt, et see, et sm Aavik on komandeeringus, ei tähenada, et tema nüüd Sirej asetäitja on. Kaire ütleb, et ta ei olegi tema asetäitja, on hoopis Mai asemetäitja ja kui Maile midagi ei meeldi, siis las helistagu Mai Sirjele Jerevani. Kaire palub tuli kustu panna ja ukse sulgeda. Mai kustutab tule ja läheb vihasena välja, siis tuleb veel aga uksele, paneb tule pülema ja õtleb, et Kaire ikka magada näeks.
00:01:30 Saatepea
00:01:57 Ats (MAIT MALMSTEN) viigib pükse, puristab vett, ajab veeklaasi pükste peale ümber ja kirub: oh sa r..sk!, oli seda nõõd vaja. Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes näeb Atsi äpardust, naerab selle üle ja ironiseerib, et kas lähme hea tujuga uuele nädalale vastu? Ats hädaladab, et kuhugi ei lähe ta nende märgade pükstega. Paavo pakub Atsile teksaseid müüa, nendega on palju vähem jamamist. Ats ütleb pahaselt, et tegelegu Paavo oma asjadega, et tema ametis peab hea välja nägema.
00:02:25 Paavo (TIIT SUKK) tuleb taldrikuga laua juurde ja ütleb Atsile, et küll püksid kuivavad ära, kui ta vastutuult jookseb vut-vut-vut. Ats (MAIT MALMSTEN) tõmbab viigipüksid pikkadele aluspükstele peale ja ütleb, et ega väljas suvi ei ole, ta külmetab oma elutähtsad organid ära. Paavo õtleb, et Atsil pole neid organeid nii kui nii vaja, sest ema on Jerevanis. Ats räägib, et kui Sirje poleks komandeeringusse sõitnud, poleks tal vaja neid praegu triikida. Ats teeb minekut. Paavo tõstab toitusid lauale ja kuulab raadiost teadet Kostantin Ustinovitš Tšernenko surmast. Paavo ütleb selle peale: jälle!? Paavo hakkab sööma.
00:03:13 Mai (SKOBLOV) magab oma kabinetis. Sirje toast tuleb Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ja küsib, miks Mai talle kohe ei öelnud. ai ei saa aru, mida. Kaire seletab, et Tšernenko lusika nurka viskas. Mai küsib, mille ja kes see Kaire üldse seal on. Kaire ütleb, et raadiost just öeldi, et Tšernenko on maha surnud. Mai ütleb pahaselt, et tema ei tea sellest mitte midagi. Kaire räägib, et välja on kuulutatud mitmepäevane lein aj see tähendab, et neil ei tule mitte mingisugust esinemist televisioonis. Kaire kirub.
00:03:41 Mai (KAIA SKOBLOV) küsib, miks Maire niimoodi arvab. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) räägib, et tervele meelelahutusele on ju kriips peale tõmmatud, siis kui Andropov suri, siis nad ei tohtinud isegi popmuusika saatel trenni teha. Mai küsib, kuidas. Kaire räägib, et ainult süvamuusika oli lubatud. Kaire küsib, kas Mai on kunagi näinud revüükava Tšaikovski saatel. Mai arvab, et eks nad saavad sinna telesse mõni teine kord. Kaire räägib õnnetult, et tähtis oli just see kord, sest tegelikult kutsuti "Palestra", aga neil tuli mingisugune reis vahele ja siis kutsuti neid, et see oleks nii hea võimalus olnud end üleriigiliselt tuntuks teha.
00:04:08 Mai (KAIA SKOBLOV) tõuseb ja ütleb, et ta läheb tuulutab Sirje kabineti ära. Mai tuleb oma kabinetti tagasi ja küsib, miks Kaire Sirje asjades on tuhninud. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et ta asendab teda. Mai räägib, et neil on selleks direktori asetäitja. Kaire tõuseb ja ütleb Maile, et kui talle midagi kahtlane tundub, siis helistagu ta Sirjele Jerevani. Kaire ütleb, et pab nüüd tööd tegema. Mai tuleb astub oma kabinetti ja ütleb: jah, muidugi.
00:04:40 Baariuksele koputatkse prõmmides ja nõutakse lahti tegemist. Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) tuleb tagaruumist ja küsib, kes seal on. Ukse tagant hüüab Adolf (FELIKS KARK). Illar ei saa aru, kas Hitler või, et olgu või Jossif, tema sisse ei lase. Aadu seletab ukse tagant, et on Atsi äi Adolf, Aadu. Illar läheb ust avama ja pahandab,e t miks ta kohe ei öelnud. Aadu ütleb, et ta ju ütles ja küsib, kas Illar magas.
00:05:11 Illar (RAIVO E. TAMM) kirub pahaselt - joppenpuh, kas Aadu mõtles, et ta öösiti heegeldab Haapsalu rätikuid ja pilutab laudlinu. Illar küsib, mida Aadu tahab. Aadu (FELIKS KARK) hüüab rõõmsalt, et tahab konjakit ja paneb rusikaga vastu baariletti. Illar viriseb, et miks ta ei imesta. Aadu soovitab Illaril endale ka valada. Aadu küsib, kas Illar suurt uudist juba kuulis. Illar küsib, mis uudist, ta magas. Aadu narrib, et ta ju ütles, et ta pilutas seal, aga see pole tähtis.
00:05:38 Illar (RAIVO E. TAMM) annab Aadule (FELIKS KARK) konjakiklaasi, mehed löövad kokku. Aadu sunnib Illarit jooma. Illar võtab lonksu konjakit ja teeb kibeda näo. Aadu ütleb talle, et hoidku nüüd kõvasti letist kinni, et ta pikali ei kukuks. Illar ütleb pahaselt, et ta oli pikali ja oleks veel tund aega olnud, kui ta poleks sinna lärmama tulnud.
00:05:59 Aadu (FELIKS KARK) jutustab, kuidas tema sõidab varahommikul trollis ja vaatab, et kõik loevad "Pravdat", eranditult, va sülelapsed ja ta mõtles, et on Mustamäe asemel hoopis Lasnamäele sattunud ja siis tuli meelde, et Lasnamäele trolli ei käi. Illar (RAIVO E. TAMM) pahandab vinguva häälega, et rääkigu Aadu asjast. Aadu seletab, et nende lehtedes polnud veel see, aga Pravdas oli see juba sees. Illar tahab teada, mis oli sees. Aadu räägib, et sees oli see, et eile õhtul pani Tšernenko kõrvad pea alla plaksti. Illaril lähevad jalad nõrgaks, lööb Aaduga uuesti konjakiklaasi kokku ja mehed joovad.
00:06:47 Aadu (FELIKS KARK) hõõrub käsi ja on rõõmus. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb nutuselt, et temal on kahju. Aadu imestab, kellest Illaril kahju on. Illar viriseb, et tal on endast kahju, sest täna on ju Atsi vahetus ja ta peaks tunni aja pärast jõuda. Illar kirub, et Ats hakkab täna pappi kokku ajama 25-kad lendavad. Illar hädaldab, et kuidas ikka temal ei vea. Aadu küsib, kas nad täna baari kinni ei panegi. Illar ütleb, et muidugi ei pane, isegi kui ülevalt poolt käsk tuleb, sest neil on ju kindel klientuur.
00:07:15 Aadu (FELIKS KARK) tõstab konjakiklaasi ja ütleb toosti: et ta kukuks veel suurema kolksuga sinna auku kui Brežnev kukkuski. Aadu lööb Illariga (RAIVO E. TAMM) kokku. Mehed rüüpavad konjakit ja laulavad: Kõik läeb libedalt...
00:07:25 Vahekõll
00:07:29 Televiisorist tuleb sünfoonilise muusika kontsert. Aino (HELENE VANNRI) nutab kadunud Tšernenko pärats ja silitab tema pilti. Jüri (ARGO AADLI) lohutab teda. Paavo (TIIT SUKK) on laua taga jaõtleb, et pole mõtet ulguda, et see on siililegi selge, et Tšernenko pandi ainult ajutiselt pukki ja varem või hiljem see pidi juhtuma, aga juhtus varem. Jüri lohutab ema ja ütleb, et Paavol on õigus. Aino ütleb pahaselt, et ega ta sellepärast ei nuta. Jüri küsib, mille pärast sis. Aino nuuksub, et ta muretseb sellepärst, kelle nad nüüd sinna asemele panevad. Aino ulub edasi ja räägib, et seal pollitbõroos pole varsti enam ühtegi toredat vanainimest alles. Paavo arvab, et ongi hea, valivad mõne noorema. Jüri arvab ka, et noorem mees oleks tore. Aino pahandab, et mis seal toredat on ja räägib, et Reagan sai eelmine kuu 74, aga nende Kostjakene polnud veel 73-gi. Aino on pahane, et imperialistid nende inimesest kauem elavad.
00:08:23 Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et see on sellepärast, et Ameerikas on parem elu. Jüri (ARGO AADLI) pahandab Paavoga, et ärgu ta ärritagu tema ema. Paavo teab veel, et Reagan oli näitleja ja võib sellepärast nii suurepärases vormis olla. Jüri arvab, et oleks tore kui nende peasekretäriks saaks mõni näitleja. Aino (HELENE VANNRI) pahandab Jüriga, et kas ta on loll ja keda ta arvab. Jüri pakub, et Juri Nikulin. Aino ütleb, et olgu Jüri vait, et see on ju kloun. Paavo plahvatab naerma ja räägib, et see oleks hea küll kui maipühade aegu lehvitaks mausoleumi katusel Nikulin, puudlid ja kogu tsirkuserahvas. Paavo naerab ja hüüab: elagu töörahva püha! ning läheb uksest välja. Aino vaatab virina näoga talle järele, aga ütleb, et sellel masuurikal võib omajagu õigus olla, et pangu sinna, keda tahavad, peaasi, et ei pane mingit naljameest. Aino vaatan telekast sümfooniakontserti ja ütleb, et tal sellest saagimisest kohe pea valutab. Jüri arvab, et äkki nad teatavad midagi. Aino ütleb pahaselt, et ei nad teata sulle midagi enn
00:09:22 Mai (KAIA SKOBLOV) suitsetab oma laua taga. Heliseb telefon ja Mai vastab: Limonaaditehas, sm Aaviku sekretär kuuleb. Mai ütleb, et direktor on hetkel komandeeringus. Mai räägib veel, et muidugi on leinaaeg ja ei mingit meelelahutust. Mai soovib telefonis head päeva, aga siis parandab: kurba päeva!
00:09:53 Mai (KAIA SKOBLOV) läheb kapi juurde, võtab sealt leinalindiga Andropovi pildilt musta lindi ja paneb Tšernenko pildile. Mai paneb leinalindiga küünla põlema ja näitab Tšernenko pildile keelt. Äkki hiilib Mai telefoni juurde ja valib number, räägib siis hästi vaikselt toru sisse: Tere, kas ma räägin Kaire Kuusmaaga.
00:10:52 Illar (RAIVO E. TAMM) ja Aadu (FELIKS KARK) tähistavad Tšernenko surma ja laulavad. Sisse tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, miks on väljas silt: suletud. Illar on nii purjus, et ei suuda rääkida ja kokutab, et teatatataks, et neil saab tagaukse kaudu sisse. Ats kõsib Aadult, mida tema sela teeb. Aadu vastab, et ta joob ja küsib, kas Ats pole kuulnudki. Ats ütleb, et muidugi ta teab, et Aadu joob, isegi koos on...Illar ütleb, et Aadu ei mõelnud seda. Ats ütleb, et kui nad mõtlesid Tšernenkot, siis seda ta teab. Aadu kirub, et ei saanudki oma väimeespoega üllatada, et tema eest ei jää ka midagi varjule.
00:11:35 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et kogu linn ju räägib. Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, et mis linn, Ats elab ju veskikivi kaugusel. Ats ei saa aru, mis veskikivi. Illar hakkab naerma ja parandab, et kiviveski ja parandab veelkord, et kiviviske kaugusel. Aadu (FELIKS KARK) naerab. Ats kutsub "joodikud" plaksutades korrale, sest kohe tulevad kliendid. Ats nõuab, et Illar võtaks ukselt sildi maha. Aadu räägib, et Illari jutu järele on baar täna kinni, st ametlikult suletud. Illar ütleb, et leinaplikad tulevad ka tagaukse kaudu kohale. Ats ei saa aru, mis plikad. Illar parandab pehmekeelselt, et leinaliblikad. Ats imestab, et Illar on nii täis jõudnud ennast juba kakkuda.
00:12:17 Aadu (FELIKS KARK) räägib, et Illaril ei ole seda kooli nagu temal, tema ei ole soome-poistega piirutust pannud, ega metsavendadega metsakohinat. Illar (RAIVO E. TAMM) taarub baarileti taga. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb rangelt, et ta vahetab siis ise selle sildi ära ja nõuab, et õhk oleks puhas. Illar küsib, kas Ats viskab ta tema oma baarist välja. Illar ütleb Aadule Atsi kohta, et ta on oma rinnal madu soojendanud, st soomendanud. Illar palub, et Aadu talle rohkem soome-poistest ei räägiks, tal läheb "keer sõrme". Aadu naerab. Illar parandab oma sõnu mitu korda, aga ikka ei tule õigesti välja. Ats karajab, et aitab juba.
00:13:00 Ats (MAITR MALMSTEN) räägib, et nägi tänaval Olümpsi-Brunni, kes oli öelnud, et tänase leinapäeva puhul võivad meelelahutusasutused töötada, aga muusikat ei tohi mängida. Ats paneb maki kinni. Illar (RAIVO E. TAMM) palub, et Ats ei paneks muusikat kinni, sest ilma šallallaata ei lähe tal konjak allalllaa. Illar kukub maha nii et pudelid klirisevad. Aadu (FELIKS KARK) naerab. Ats karjub Illarile, et mida oligi tarvis tõestada ja läheb uksest välja. Aadu hüüab Illarile leti taha, kas ta on ikka elus.
00:13:30 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) on Sirje koha peal ja räägib telefoniga. Samal ajal heliseb teine telefon. Ta lõpetab esimese kõne ja vastab teisele telefonile: Sirje Kadaku kabinet, Kaire kuuleb. Kõne tuleb Eesti Televisioonist, kust ta saab hea uudise ja lubab tõdrukud kohe kokku ajada. Kaire tänab teatamast. Kaire on õnnelik ja ohkab, siis aga vaatab telefoni aparaadi peale ja näeb kirja: Sise.
00:14:13 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) jookseb sekretäri tuppa ja räägib Maile (KAIA SKOBLOV), mis just juhtus, et talle helistati ETV noortestuudiost ja nende salvestus ikkagi toimub. Mai imestab, et nii sügaval leinaajal. Kaire ütleb, et ta peab ju nüüd tüdrukuid kokku ajama hakkama. Mai ütleb, et see on ju väga tore ja soovib Kairele edu.
00:14:31 Äkki meenub Kairele (MAIKEN SCHMIDT), et tal oli täna Viru tänava kingakaupluse juures üks kohtumine kokku lepitud, sinna toodi partii soome naiste saapaid, et üks tuttav, kes tunneb juhatajat, ajas talle ühe paari välja ja ta pidi kell 2 seal koha olema, sisehoovis seal tagaukse juures ootama. Kaire laiutab käsi, et siis ta ei saagi minna.
00:14:54 Samas ütleb Kaire (MAIKEN SCHMIDT), et tühja sest. kui neil seal teles esinemine hästi läheb, siis hakkab ta võibolla nii palju raha teenima, et võib endale mitu paari neid väljamaa saapaid osta. Mai (KAIA SKOBLOV) naeratab püüdlikult. Kaire läheb juba Sirje kabinetti, aga Mai hüüab, mis need saapad ka maksnud oleksid. Kaire tuleb uksele ja ütleb, et 65 rutsi ja lisab, et kallid ja paneb ukse kinni. Mai vaatab ruttu kella ja otsib rahakotist raha. Hakkab lugema.
00:15:40 Ats (MAIT MALMSTEN) on leti taga, Aadu (FELIKS KARK) on klient ja joob konjakit. Ats ütleb Aadule, et vaadaku ta, et ta üle ei pinguta. Aadu räägib, et Ats ju lubas, et ta teda enne sealt välja ei viska kui esimen klient tuleb ja imestab, kus nad siis on. Aadu palub, et Ats valaks veel 50 juurde. Ats ütleb, et tema ka ei tea, kus nad on ja valab Aadule uue pitsi konjakit. Ats räägib, et vanasti Brežnevi ja Andropovi matuste ajal panid inimesed tina nagu hullud, aga täna on vaikus mis vaikus.
00:16:04 Aadu (FELIKS KARK) küsib, kas Ats teab, mis põhimõttel kärbespaber töötab. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et liimi põhimõttel. Aadu ütleb, et õige ja kui sa sinna lendad ja ahvatlustele vastu ei pea, siis istud varsti seal persetpidi seal kinni, aga mis sind sinnapoole tõmbab, aga see, et seal istub ees juba seal sinu sumisev sõber. Aadu küsib veel, et mida teeb see kärbes, kes on paberi küljest end lahti rebinud. Ats arvab, et siis ta enam sinnapoole tagasi ei lenda. Aadu ütleb, et täpselt nii, sest ta on oma vigadest õppust võtnud ja istub kodu oma hunniku otsas.
00:16:43 Baaris heliseb telefon. Aadu (FELIKS KARK) jätkab juttu, et järelikult oli ta juba varem viina varunud kodus. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb telefonihelina peale, et nüüd helistavad ja tahavad lauda broneerida. Ats võtab toru ja ütleb, et Kukeke kuuleb. Ats palub Paavol (telefonis) uuesti öelda, muutub siis tõsiseks, paneb toru hargile. Aadu küsib, mis juhtus. Ats ütleb, et maja põleb ja lisab, et unustas vist triikraua sisse. Ats jookseb tagaruumi ja tukeb siis tagasi ja katsub Illarit (RAIVO E. TAMM) äratada. Ats raputab teda ja ütleb, et ta peab teda täna asendama, sest tema maja on leekides. Illar ei saa midagi aru ja ütleb, et Leek on 30 kopsi pakk. Ats lööb käega ja jookseb minema. Illar lubab, et võib neile lati alt midagi paremat ka müüa. Aadu jookseb Atsile järele hüüdes, et oodaku ta teda ka. Illar ütleb väga purjus keelega, et ärge raselege lugupeetud seltsimehed, võtke järjehoidjasse. Illar võtab järjekordse pitsi konjakit ja lamab baari diivanil edasi.
00:17:39 Kõik majarahvas on paanikas ja katsutakse tuua majast välja väärtuslikumaid esemeid. Paavo (TIIT SUKK) karjub: tehnik, tehnika. Aino (HELEN VANNARI) jookseb hädaladades. Jüri (ARGO AADLI) tassib asju tulest välja. Valitseb suur segadus ja lärm.
00:18:39 Klient (MAAREK TOOMPERE) on tulnud baari ja koputab letile. Illar (RAIVO E. TAMM) ägiseb midagi diivinilt kliendi selja tagant. Klient tunneb Illari ära. Illar ütleb, et ta on varemgi autopiloodi peal olnud ja tahab siis veel midagi öelda, aga sõnad lähevad segamini...tleb siis, et teil saab minuga mõnus olema. Klient küsib, kellega Illar räägib. Illar vastu, et teie kõigiga. Illar ütleb silmad: andke andeks, ma olen veidike diftongis, Illar jaab magama. Klient läehb Illari juurde ja plaksutab tema näo juures, aga Illar ei mõhkagi. Klient loobub ja tahab juba minna, aga vaatab siis alkoholiriiulit.
00:19:58 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Aadu (FELIKS KARK) jõuavad oma maja juurde. Ats vaatab ja ütleb, et ei põle ju. Aadu ütleb, et kuidas ei põle, tossab ju. Ats näeb, et tossab tõesti ja jookseb maja poole. Ats avab ukse ja sealt voolab vesi välja. Ats kirub ja kukub käpuli. Majast tulevad välja Paavo (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI). Mehed aitavad Atsi püsti. Paavo lohutab, et kõik on korras. Jüri räägib, et tulekahju ei olnudki suur. Aino helistas tuletõrje välja, need olid 5 minutiga kohal ja ujutasid maja üle. Aadu vaatab maja ja ütleb, et siin lõhnab uue elamispinna järele. Ats kirub ennast, et pidi ta selle triikraua sisse unustama. Paavo ütleb, et võttis triikraua Atsi eest välja.
00:20:34 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, millest siis maja põlema läks. Jüri (ARGO AADLI) tunnistab, et isa Nikifori madrats läks põlema. Ats karjub, et kus Aino on, ta sõidab talle sisse. Paavo (TIIT SUKK), Aadu (FELIKS KARK) ja Jüri hoiavad teda tagasi. Jüri räägib, et Aino läks linna rahvasaadikute nõukogusse uut elamispinda küsima. Ats vaatab vihaselt ringi. AAdu käsib teleka käima panna, sest tal on andmeid, et kell 14 tuleb kokku Moskvas polliitbüroo ja siis saab tsirkust näha. Aadu jookseb tuppa.
00:21:02 Vahekõll
00:21:06 Aadu (FELIKS KARK) elektrikkilbi juures, uksel silt: Pingestatud, elukardetaav. Aadu läheb elektrikappi midagi surkima, siis käib aga pauk ja midagi põleb tossu ajades läbi. Aadu ehmatab ja kirub, et uuel ajal need vanad nipid ei lähe vist mitte.
00:21:24 Vahekõll
00:21:28 Elekter on ära, küünlad põlevad Jüri (ARGO AADLI) teeb põranadale aset. Ats (MAIT MALMSTEN) ja Paavo (TIIT SUKK) lamavad madratsil. Ats kirub, et ainus korras tuba, mis majas on, et miks see Sirje just nüüd peab ära olema ja miks see jubedus just nüüd pidi juhtuma. Ats kirub, et lesi siin nagu silgud pütis. Jüri katsub lohutada, et ega nad kõik üheskoos ka ei ole, ta pani isa Nikifori sinna tahapoole. Nikifor kirub voodis vene keeles , et ta vihkab kõiki. Jüri rahustab isa vene keeles.
00:22:01 Jüri (ARGO AADLI) palub, et Ats ja Paavi Nikifori peale ei solvuks, sest ta on väga tundlik inimene. Paavo (TIIT SUKK) küsib, kellele Jüri veel ühte voodit silub. Jüri tahab öelda Pi...(llele), aga parandab siis, et emale teeb ja lisab, et mis teha....loodus, õnnetus oli. Äkki tuleb elekter tagasi ja tuba läheb valgeks. Paavo hüüab Aadule, et vool tuli tagasi.
00:22:22 Televiisoris räägib Mihhail Gorbatšov, diktorihääl ütleb vene keeles, et keskkomitee peasekretäriks valiti ühehäälselt Mihhail Gorbatšov.
00:22:31 Jüri (ARGO AADLI) vaatab ringi. Paavo (TIIT SUKK) vaatab Gorbatšovi telekast ja üteb, et sellele vennale on ju lind otsaette lasknud. Vool läheb jälle ära ja tuba pimedaks. Paavo ja Ats (MAIT MALMSTEN) hüüavad Aadule, et vool läks jälle ära. Ats kutsub Aadut korrale, et ta ei jamaks seal, muidu paneb maja uuesti põlema.
00:22:48 Pime köök. Uksest tagant kosub Aino hääl, kes hüüab: Jura, Jura. Aino (HELENE VANNARI) tuleb küünlaga sisse ja ütleb Jürile, et neile eraldati äsja Lasnamäele 2-toaline korter. Aino ütleb veel, et see on saatuse märk, sest täna tuli võimule märgiga mees. Aino küsib kõigi käest, kas nemad on sellest üldse midagi kuulnud. Paavo (TIIT SUKK) küsib, kas see, kellele lind pähe s..tus. Jüri (ARGO AADLI) vaatab hirmunult Paavo poole.
00:23:14 Illar (RAIVO E. TAMM) ärkab baari diivanil hommikumantlis, vaatab kella ja ei saa aru, kus ta on. Illar ajab end istukile ja hüüab Illarit. Illar tõuseb püsti ja kõnnib nagu unes baari leti taha ja otsib Illarit. Illar võtab letilt konjakiklaasi ja katusb siis tühje alkoholiriiuleid. Illar imestab, kas mingi kuiv seadus on alanud, et ühtegi pudelit pole enam.
00:24:19 Vahekõll
00:24:22 Aino (HELENE VANNARI) ja Jüri (ARGO AADLI) tulevad trepist alla. Nende järel Aadu (FELIKS KARK) ja Ats (MAIT MALMSTEN). Jüri teeb Ainole miilitsa-Villise ukse lahti. Aino ütleb Aadu ja Atsi poole põlastavalt: fašistid! Aino istub Jüri abiga autosse ja ütleb vene keeles: läheme, Jurka lõpuks. Jüri ütleb pöördub Aadu ja Atsi poole, et ärgu naabrid pahaks pangu, et nemad uude kohta kolivad, Jüri annab mõlemale kätt. Aadu ütleb, et rõõm kuulda. Ats õiendab Aaduga, et olgu ta vait, sest hetk on ju pidulik. Jüri küsib, kus Paavo on. Ats arvab, et Paavo kolib või tõstab midagi.
00:24:57 Paavo (TIIT SUKK) tuleb uksest taburett käes, ulatab selle Jürile (ARGO AADLI) ja ütleb, et see on viimane asi, mis ta temast mäletama jääb. Jüri võtab tabureti vastu ja tänab Paavot kättpidi. Jüri räägib Paavole, et ärgu ta arvaku midagi, et ta on nii loll nagu ta arvab. Jüri ütleb, et tal on tunne, et nad näevad õige varsti ja tillist tõmmata ta ennast lasknud ei ole ja paavo öelgu oma õele, et ta armastab teda nagu oma ihu..., st pereliiget. Ats (MAIT MALMSTEN) Paavo selja taga on muutunud tüsiseks. Paavo lubab Pillele Jüri sõnad edasi öelda.
00:25:29 Jüri (ARGO AADLI) tänab Paavot (TIIT SUKK) ja kallistab teda. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et ärgu mehed vesiseks ka mingu. Jüri ütleb, et ei tule mõttessegi. Jüri annab tabureti Ainole (HELENE VANNARI) sülle ja istub ise ka autosse. Ain lehvitab. Aadu (FELIKS KARK), Ats ja Paavo vaatavad autole järele. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et miks tal on tunne, et nad midagi unustasid. Ats küsib, mille. Paavo kehitab õlgu. Aadu pakub, et Nikifor. Paavo ütleb: täpselt! Ats hüüab autole vene keeles järele, et oodaku, nad unustasid isa maha. Aadu, Ats ja Paavo lehvitavad.
00:26:17 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) tuleb kabinetti ja tervitab Maid (KAIA SKOBLOB) naeratades. Kaire hakkab Sirje kabinetti minema ja Mai küsib, kuhu ta läheb. Kaire vastu et läheb kultuuriasju ajama. Mai küsib, kuidas Kaire televisioonis läks. Kaire räägib, et väga hästi ja kahe nädala pärast pühapäeval näidatakse, enne neid on Ivo Linna ja pärast neid on Kuldne Trio. Kaire küsib, kuidas Mail endal läks, kas saapad olid ikka parajad. Mail on peaagu hing kinni ja küsib, mis saapad. Kaire ütleb, et ikka need, mida ta 2 tundi poe tagaukse juures ootas. Mai imestab, kuidas Kaire teadis. Kaire räägib, et käis oma silmaga kiikamas ja see oli päris naljakas, täitsa nagu Kitsas King kohe.
00:26:57 Mai (KAIA SKOBLOV) sõimab Kairet krõhvaks ja küsib, kas Kaire televisioonis ei käinudki. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et tal polnud plaaniski ja lisab, et Mai oli tüki huvitavam, nagu Lia Laats kohe. Mai küsib nutuselt, kuidas Kaire teadis. Kaire räägib, et helistati sisetelefonilt ja küsiti teda, aga Mai oli ainus, eks teadis, et ta sel hetkel Sirje kabinetis on. Kaire ütleb vene keeles: dumat nada, ne prõgat! Mai hakkab vihast nutma.
00:27:20 Lõputiitrd
00:27:50 (c) Thors Production
00:27:54 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2013
00:28:00 Saate lõpp
Faili nimi: 2013-002814-0050_0002_D10_ENSV_MARGIGA-MEES.MXF
Indeks: 2013-002814-0050
Kestus: 00:28:00
Registreerimise kuupäev: 19.09.2013
Registreerimise aeg*: 2013-09-19 16:52:46
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;