ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Kinokunsti võidukäik

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 72
Kestus: 00:28:22
Indeks: 2015-002814-0071
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0071_0001_XHD_ENSV_KINOKUNSTI-VOIDUKAIK.mxf
Esmaeeter : 29.10.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Juuni,1987
00:00:05 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb kööki. Diivanil ärkab Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja küsib, mis kell on. Ats ütleb, ja siis ehmatab. Kestutis küsib, kas sm direktor veel magab. Ats küsib imestunult, kust Kestutis sinna sai. Kestutis seletab, et päeval on ta tehases ja öösel sõidab taksot, aga tema Maikelluke tahab... ja siis ta ei puhk välja, sellepärast on ta nende juures.
00:00:40 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kuidas Kestutis välisuksest sisse sai. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et Paavo andis võtmed, et vajadusel saaks tema toast kaupa võtta, see on äriasjus. Ats tõdeb, et siis pole see Kestutisel esimest korda. Kestutis palub, et ta sm direktorile ei ütleks ja lubab minna. Ats hüüab talle, et miks ta aknast läheb kui võtmed olemas on ja lisab, et t jättis sokid maha
00:01:11 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb hommikumantlis kööki ja küsib, kellega Ats seal rääkis. Ats (MAIT MALMSTEN) peidab ruttu Kestutise sokid selja taha ja vastab, et rääkis omaette ja parandab, et rääkis Jüriga. Sirje imestab, sest Jüri pidi olema Saaremaal millitsate suvepäevadel. Ats ütleb, et ta rääkis teda taga.
00:01:31 Saatepea
00:01:34 Vahekõll
00:02:04 Tiiter: LXXI osa, Kinokunsti võidukäik
00:02:09 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) astub kabinetti. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et Kestutis ei jõudnud jälle ööseks koju. Kestutis ütleb, et mis tema sinna teha saab kui inimesed öösel viina ostavad ja nemad palju raha teenivad. Mai küsib, ega ta ju hommikuni ei töötanud. Kestutis selgitab, kuidas oli ja lisab, et ta siis magas paar tundi taksopargis. Mai ütleb tõredalt, et seda juhtub viimasel ajal väga tihti. Kestutis seletab uuesti. Mai küsib eelmise nädala kohta. Kestutis jälle seletab. Mai küsib nuttes, ega Kestutisel pole armukest tekkinud. Kestutis muutub õnnetuks ja uurib, kust Mai seda võtab. Mai arvab, et äkki ta ei meeldigi enam talle ja ütleb, et ta peab tihemini tema juurde ööseks tulema. Kestutis ütleb, et ta tahab raha teenida, et suuremat korterit osta. Mai põrutab, et naisel on ka oma vajadused. Kestutis kobab taskuid ja ütleb, et praegu tal raha poel, aga läheb kohe teenima. Kestutis lahkub. Mai karjub talle järele, et ta ei taha raha, vaid....
00:03:53 Vahekõll
00:03:55 Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab diivanil telekat. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja ütleb, kas Ats teab, kes talle töö juurde helistas. Ats vastab, jaa. Sirej imestab, et Ats teab, sest ta pole kellelegi rääkinud. Ats seletab, et ta on alati tahtnud niimoodi vastata, et siis vaatab kuidas reageeritakse ja küsib, eks see oli siis. Sirje ütleb, et vana tuttav kolhoosi esimees Viljandi rajoonist. Ats küsib, kas see, kes kitse alla ajas, et kas ta on jälle mõne looma alla ajanud. Sirje naerab, et ei ole, et ta kutsus neid enda juurde maale jaanitulele. Sirje unistab jaanitulest. Ats on pessimistlik, et siis on ka sääsed, vihm ja purjus külamehed, kes kaklevad...hommikul on pohmell aj pelmeenid silmade all. Sirje arvab, et Ats dramatiseerib üle ja lubab üksi minna. Sirje leiab äkki diivanilt Kestutise sokid ja küsib, mis need on. Ats luuletab, et hommikul ilmselt kes...teab, kes sinna need jättis ja mõtleski need pesusse minna ja hakkabki minema. Sirje küsib, kuhu. Ats nalajatab: kuke suhu. Ats ütleb, et tegelikult läheb ta
00:05:26 Ats (MAIT MALMSTEN) vahib baarileti taga kalapilgul telekat. Illar (RAIVO E. TAMM) pärib, kuidas tema elu selle Ivo Linna laulu järgi käib, et pere on väike, aga suur skandaal. Ats ütleb, et norigu ta pealegi. Illar uurib, kas Atsil on jaanipäevaks plaane. Ats ütleb, et ei ole plaane, ta mõtles niisama lesida. Illar näitab Atsile telekava, kust ta loeb välja: "Emmanuelle" 1974, Prantsusmaa ja küsib, kas see on mõni vana film. Illar tirib paneri endale ja ütleb, et ta on ise vana, see on maailma kõige kuulsam tervendav film, kus on palju paljaid naisi ja seksi. Ats ütleb, et ta on Paavo kassettide pealt niisugust "sporti" näinud, et ... .
00:05:41 Mai (KAIA SKOBLOV) ilmub Sirje kabineti uksele ja küsib, kas tohib. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mis on. Mai räägib, et teebki seda, mida Sirje soovitas. Sirje küsib, kas ta hakkas alles praegu lilli kastma. Mai seletab, et ta muudab Kestutise armukadedaks. Sirje soovib jõudu ja palub, et ta teada annaks, kuidas neil läks. Mai palub veel natuke abi. Sirje ei saa aru, kuidas ta neid aidata saab. Mai jookseb Sirje laua juurde ja pakub välja, et ta läheb veerand tundi varem töölt minema ja kui Kestutis tuleb teda otsima, siis tema ei tea midagi, aga muuseas kuulis, et ta peab olema kell seitse Kukekese baaris. Mai tänab ja jooksem minema. Sirje ohkab. Mai jookseb veel tagasi ja ütleb, et ta saab aru, mis moodi need kaktused Sirje sõbrannale tema meest meenutasid, et oleneb, kust nurga alt vaadata. Sirje vaatab.
00:06:10 Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et ta on ka näinud ja on ka teinud ja kui Ats ei taha ise filmielamust saada, siis aidaku tal raha üles korjata. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, millist raha. Illar räägib, et paljudel tallinlastel pole telekas Soome plokki sees ja ta ei räägi üldse lõuna-eestlastest, aga nad võiksid selle tühimiku täita ja ta arvestas välja, et baari mahuks 15 inimest telekat vaatama. Ats küsib, kas keegi tuleb ka. Illar pakub, et nad müüvad maakatele piletid ja nad joovad veel baari ka tühjaks, selle filmiga müüksid nad ka Linnahalli välja. Ats arvab, et sellest tuleb ainult jama. Illar arvab, et sellest tuleb palju raha. Ats ütleb, et kui Illar näitab raha eest pornograafilist filmi, siis ta läheb kinni sell eest. Illar parandab, et erootilist ja arvab, et jkuhu ta ikka kinni pannakse kui mendid vahivad ka sel päeval jaoksonnas seda sama filmi.
00:07:03 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Illar rääkis jaanipäevast. Ats mõtleb ja ütleb, et siis ta ei saa, ta läheb Sirjega ühe kolhoosi esimehe juurde maale jaanikule. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et siis jääb kogu raha talle ja tulgu ta siis tema najale nutma, et ta kogu raha endale tasku pistis.
00:07:21 Vahekõll
00:07:23 Mai (KAI SKOBLOV) lehitseb ajakirja ja räägib Kestutisele, et ta tuli jälle alles öösel koju ja jäi kohe magama. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) vabandab, et ta oli väga väsinud, sest väga palju tööd on. Mai on vihane. Kestutis lahkub. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja toob Mai lauale kakstuse ka ütleb talle, et need sugulendid sobivad sekretäri lauale paremini.
00:07:48 Mai (KAIA SKOBLOV) jääb toataime vahtima. Sirje (LAINE MÄGI) toob veel kaktuseid ja palub, et Mai neid kastaks. Laine saab kaktiselt torgata ja kirub valust. Mai küsib, et mis ta neid siis ostis. Sirje ütleb, et ta ei ostnud, ta sõbranna lahutas ja ei jäta kunagi ühtegi taime maha ning ta arvas, et tal on tehases ruumi laialt, sest taimed tuletavad talle meelde kaabakat, kelle ta kodust välja viskas. Mai tahab Sirjelt nõu küsida nagu naine naiselt. Sirje arvab, et see on huvitav ja ütleb, et kas ta oskab nõu anda.
00:08:37 Mai (KAIA SKOBLOV) küsib, mida teha kui mees tema vastu enam huvi ei tunne, kui ta tegeleb ainult tööga ja naiselikud võled teda enam ei huvita. Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et ta on samas seisus noorena olnud kui sõbrannad kurtsid samamoodi, aga õnneks tal sellised kogemused puuduvad. Mai ütleb, et sellest on kahju ja küsib, mida Sirje siis tegi. Sirje ütleb, et räägib hüpoteetiliselt, et ta ajaks oma mehe armukadedaks. Mai küsib, mis moodi. Sirje soovitab, et Mai jätaks Kestutisele mulje, et tal on silmapiiril keegi teine. Sirje vaatab kolme kaktust ja arutleb, et ta ei saa aru, mis asja see talle meenutab.
00:09:38 Vahekõll
00:10:40 Sirje (LAINE MÄGI) küsib Atsilt, aks ta on veendunud, et ta temaga jaanitulele ei tule. Ats (MAIT MALMSTEN) imestab, et kes seda ütles, et ta ei tule, muidugi ta tuleb. Sirje täpsustab, kas Ats tuleb temaga jaanitulele ilma Illarita. Ats kirub, et kuradile see Illar, kas saab natuke aega ilma Illarita ka. Sirje ütleb, et tema saab küll, aga ta mõtles, et Ats. Ats unistab Sirjele - ritsikate sirin, heina lõhn, maainimesed, üle lõkke hüppamine. Sirje lisab - sääsed ja vihm ja küla joodikud. Ats ütleb, et Sirjel on õigus - neid pole mõtet karta, et kui eelmised korrad sadas vihma, siis ükskord peab see ju muutuma. Sirjel on hea meel, et Ats ümber mõtles. Ats tunnistab, et tal on ka hea meel, et Sirjel on hea meel, siis on kõigil hea meel, tal ka.
00:11:31 Sirje endine autojuht Peep (VELVO VÄLI) suitsetab ja ütleb naerdes Maile, et ta oli üllatunud kui ta talle helistas ja teda näha tahtis. Mai (KAIA SKOBLOV) küsib, miks ta üllatunud oli. Mees räägib, et arvestades seda, kuidas nad pool aastat külg külje kõrval töötasid nagu võhivõõrad ja sõnagi ei vahetanud...(küsib), miks Mai ta sinna kutsus. Mai ulatab mehele prillid ja räägib, et ta leidis need seina ja kapi vahelt ja arvas, et need on äkki tema omad. Mees ütleb, et need odavad pole kindlasti tema omad.
00:12:01 Peep (VELVO VÄLI) paneb Mai antud päikeseprillid ette. Mai (KAIA SKOBLOV) kiidab, et väga äga. Peep arvab, et see on Mail ainult ettekäändeks. Tuleb Kestutis, mille peale Mai võtab Peebul käest kinni ja ütleb, muidugi, kullapai, see oli ainult ettekääne. Mai märkab Kestutist ja küsib, mida tema musirullike seal teeb. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et sai Sirjelt teada, et Mai on baaris. Mai räägib, et ta tahtis lõõgastuda, sest Kestutis on kogu aeg tööga hõivatud. Mai küsib, miks Kestutis taksot ei sõida. Kestutis ütleb, et takso pole jänes, meest on rooli taha vaja.
00:12:28 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) astub laua juurde ja võtab rusika taskust välja. Mai (KAIA SKOBLOV) hüppab püsti ja palub, et Kestutis talle šampanjat ostaks. Kestutis vaatab kurjalt Peebu (VELVO VÄLI) poole ja lubab terve pudeli osta, sest tal on raha. Kestutis tellib Illarilt (RAIVO E. TAMM) pudeli šampanjat. Kestutis näeb Mai käes oma prille ja võtab need oma kätte, küsib, kes see mees on ja mida ta Maist tahab. Mai räägib, et nad kohtusid juhuslikult ja meenutasid vanu aegu, et Peep oli Sirje autojuht. Kestutis ütleb, et talle ei meeldi, kuidas Peep Maid vahib. Mai ütleb, et ei vahi ta midagi.
00:13:08 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et tema ei joo kuna on roolis. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et tema võtaks küll klaasikese ja joob ka teise klaasi. Kestutis ütleb, te nad lähevad nüüd koju. Kestutis võtab letilt pudeli, mille peale Illar (RAIVO E: TAMM) ütleb, et ta kaasa ei müü. Kestutis ütleb, et ta ei võtagi kaasa ja paneb pudeli Peebu lauale. Illar küsib, kes maksab. Kestutis ütleb, et Pepu paksab. Illar küsib 25 rubla.
00:13:41 Maamaja puude vahel. Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) magavad lakas. Ats sipleb. Sirje küsib, kas ta ikka peab kogu aeg sagima. Ats pahandab, et sääsed ei lasknud magada, et siples nii, et ta on 5 kg alla võtnud. Sirje räägib, et see on sellepärast, et tuli madalrõhkkond ja vihm, sääsed tulid lakka sooja. Ats ütleb, et ise Sirje lubas, et tuleb ilus ilm. Sirje ütleb, et natukene ju sadas vihma ja sääsed sõid, aga muidu on ju seal vaikne ja rahulik ning millised söögid. Ats ütleb, et tal on paha olla neist rasvastest toitudest, et võttis 5 kg juurde eile. Sirje arvab, et siis on kõik hästi, sääsed viisid 5 kg jälle minema
00:14:47 Kolhoosiesimees (REIN PAKK) tuleb lakaluugi peale ja küsib, kuidas noored magasid. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb muhedalt, et sellist rahu ja vaikust linnas ei leia. Sirje (LAINE MÄGI) lisab, et kõik on suurepärane. Mees teatab kahetusega, et Atsile tuli telegramm, töö juures on õnnetus juhtunud. Ats loeb: hädaolukord, kukkusin baaris, murdsin käeluu, aita hädast välja. Illar. Ats arvab, et see telegramm sattus küll valele ajale. Sirje arvab, et Illar saab ka ise hakkama. Ats ütleb, et murtud käega ikka viina ei vala ja pealegi oli tegelikult tema vahetus, mille ta ära vahetas, ta ei saa Illarile ära öelda. Ats küsib talumehelt, millal esimene buss linna läheb. Kolhoosiesimees ütleb, et 15 minuti pärast, aga sinna ta ei jõua. Ats ütleb kiiresti, et jõuab.
00:16:03 Vahekõll
00:16:06 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) märkab, et Mail on uus pluus. Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et Mai lubas seda ainult peol kanda. Mai arvab, miks mitte praegu, sest nad ei käi ju kuskil, kus tema saaks seda kanda. Kestutis tahab laualt Moskva saia võtta. Mai lööb talle vastu näppe ja ütleb, et see on külalistele. Kestutis küsib, kes külla tuleb. mai ütleb, et üks endine töötaja. Kestutis arvab, et see on Peep ja ähvardab Maid, et ta peaks saiad ära koristama, muidu.... Mai haarab Kestutisel käest ja Kestutis kukub maha.
00:16:47 Mai (KAIA SKOBLOV) nõuab, et Kestutis ei ärrituks, et mis siis on kui see Peep on, sest ta tahab kellegagi rääkida, kes teda kuulab, kes ei mõtle ainult rahast. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et ta kuulab teda. Mai küsib, millal nad viimati tegid midagi koos. kestutis ajab ennast püsti ja ütleb, et nad õmblesid Paavole teksapükse. Mai ütleb, et õhtul on Soome TV-st ilus Prantsuse armastusfilm, mida nad võiksid koos vaadata. Kestutis ütleb, et ta sõidab õhtul taksot ja tal ei ole televiisorit. Mai lubab Peebu käest uurida, kas temal on. Kestutis lubab kohe taksoparki minna ja teatada, et ta ei tule tööle ja otsiab televiisori. Kestutis saab kaktuselt nõelata. Kestutis kirub ja lahkub.
00:17:54 Sirje (LAINE MÄGI) monoloog, lehitseb raamatut ja kirub jaanipäeva, Atsi, külakolgast, Ilarit. Lakaluugile ilmub kolhoosiesimees (REIN PAKK), kes küsib, kuidas Sirjel läheb. Sirje ütleb, et suurepäraselt, maal on ikka hoopis teine tera kui linnas, et ta hakkab juba taipama, miks nad kõik nii rõõsad ja õnnelikud on. Sirje mainib, et tal on Atsist kahju, et tema pidi ära minema. Mees ütleb, et ta peaks ka korraks Tallinnas ära käima. Sirje üleb, et milles küsimus ja pakub, et võib auto kutsuda. Mees räägib, et õhtul tuleb Soome TV-st huvitav kunstiline Prantuse film ja nemad maal seda ei näe ja ehk ta võib selle nende juures ära vaadata. Sirje on rõõmuga nõus.
00:18:53 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas nad hakkavad kohe minema. Kolhoosiesimees (REIN PAKK) arvab, et võibolla on liiga vara. Sirje ütleb, et ta ei kiirusta, aga ei maksa ka viimasele minutile jätta, sest ei tea ju, mis tee peal võib juhtuda. Mees ütleb, et kohe kui vennad tulevad, siis nad hakkavadki minema, nemad on ka suured filmisõbrad. Mees küsib veel, ete kui ta ikka tüli ei tee. Sirje muretseb hoopis ööbimise pärast. Mees ütleb, et nad vaatavad filmi ära ja sõidavad tagasi, et siis koos nähtu üle arutada. Sirje küsib, kas mehe proua tuleb ka. Mees ütleb, et ei tule, teda niisugused filmid ei köida, tema on rohkem teatriinimene. Mees lahkub.
00:19:48 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb baari ja hüüab Illarit. Illar (RAIVO E. TAMM) ilmub täiesti tervena baari leti tagant, hari käes ja küsib, kas Ats sai tema telegrammi kätte. Ats küsib, mis juhtus. Illar pahandab, et Ats sildi: "Avarii" ukse pealt ära võttis. Ats ütleb, et tema on ju nüüd kohal ja baari võib lahti teha. Illar käsib tal sildi tagasi panna, sest enne on vaja palju ära teha kui massid kohale ilmuvad. Illar hõõrub käsi. Ats vaatab Illarit ja küsib kipsis käe kohta. Illar ütleb, et ta pidi ju midagi kirjutama, muidu poleks Ats tulnud.
00:20:18 Ats (MAIT MALMSTEN) ägestub ja ütleb, et kas Illar valetas talle. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et ei valetanud ja ütleb uuesti, et pangu ta silt tagasi. Illar räägib, et tal on kõik piletid välja müüdud ja juhuslikku rahvast pole sinna vaja. Ats vannub. Illar pühib televiisori ekraani põrandaharjaga. Illar seletab Atsile, et ta roniks katusele ja keeraks Soome antenni ja kui pilt läheb paremaks, siis ta lubab koputada 2 korda, kui pilt on halb, siis koputab 1 korra. Ats pahandab, et see oli väga alatu talle niimoodi valetada, neil oli sirjega väga suurepärane olemine ja nüüd on Sirje vihane ka tema peale.
00:20:57 Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et kui pärast on Atsil taskud raha täis, siis tuleb ta vel teda kättpidi tänama. Ats (MAIT MALMSTEN) näitab näpuga ja ütleb, et Illar on talle teene võlgu. Illar on nõus ja kamandab Atsi katusele, sest varsti on kinoklubi koos ja pappi aina tilgub. Ats ütleb, et raha teda ei huvita ja ütleb, et papi nad teevad pooleks
00:21:12 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Mai (KAIA SKOBLOV) tulevad Sirje ja Atsi elutuppa. Mai kiidab, et seal saab ju telekat vaadata. Kestutis ütleb, et Ats ja Sirje on maal ning Jüri on miilitsate suvepäevadel, Paavo ja Kaire on ka ära ja kogu maja on nende päralt. Mai lubab aidata kestutisel asjad lahti pakkida ja laua katta. Kestutis võtab kotist kristallvaasi koos nelkidega. mai räägib, et ta tahaks ka kunagi sellist oma kodu. Kestutis ütleb, et ta sellepärast nii palju taksot sõidabki, et saaks uue auto ja suurema korteri osta.
00:22:04 Mai (KAIA SKOBLOV) ütleb, et nad on liiga kaua Paavo järgi leivaraasukesi korjanud, nad peaksid ise hakkama raha tegema, nii et tema ei saaks kõike neilt ära korjata. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et on ise ka sellest unistanud, aga ei tea, kuidas. Mai arvab, et nad peaksid hakkama midagi ise tegema, et seda siis teistele maha müüa, aga ei tea mis see olla võiks Mai ja Kestutis söövad vahvlit.
00:22:31 Illar (RAIVO E. TAMM) ja Ats (MAIT MALMSTEN) sätivad Soome TV pilti paremaks. Illar koputab harjavarrega Atsile, kes on katusel antenni keeramas, et keeraku ta natuke paremale, et juba hakkas midagi tulema. Ats kukub katuselt ja tuleb kirudes baari ning arvab, et käeluu on puruks. Illar küsib, mis nad nüüd teevad. Ats ütleb, et peab traumapunkti minema. Illar mõtles Soome TV-d, sest pilti pole ikka veel ees, aga varsti on kunded ukse taga.
00:23:25 Keegi koputab. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et ongi esimene kohal ja palub Atsil minna talle ütlema, et tehku 5 minutit aega parajaks, et äkki nad saavad asja siiski tomima. Ats ütleb, et tema enam ei roni kuhugile. Illar käsib Atsil tulija maha rahustada. Illar hõõrub põrandaharjaga televiisorit ja haletseb iseennast. Ats tuleb tagasi ja ütleb, et nüüd on seal juba kaks tüüpi, kellel Ats käskis 5 minutit ringi jalutada, nüüd jalutavad kahepeale 10. Ats ütleb, et tema käsi on vigastatud ja ta läheb koju. Tal kodus kedagi pole, ravib kätt ja vaatab telekat. Illaril tuleb hiilgav mõte kinoklubiga Atsi poole minna. Ats küsib, kas ta on segane. Illar seletab, et ta on juba iga venna käest kasseerinud 25 rubla ja veel kõik see, mida nad oleks koha peal ostnud. Ats ütleb, et tema kodus sellist pornograafiat ei toimu.
00:24:35 Soome TV-st tuleb reklaam. Mai (KAIA SKOBLOV) ja Kestutis (VEIKKO TÄÄR) amelevad diivanil ja joovad veini. Kestutis tunneb huvi, mis Prantuse film seal hakkab. Mai ei tea, teab ainult seda, et Kestutis pole seda unes ka näinud. Kestutis arvab, et see on korvpallist. Mai naerab, et see pole mingi korvpall ja Prantsusmaal on kõik valged inimesed. Teleriekraanil on tiiter, et järgmine film on "Emmanuelle"
00:25:18 Äkki kostub esikust kobinat. kestutis (VEIKKO TÄÄR) arvab, et tema sokid kukkusid. Ats (MAIT MALMSTEN) ja Illar (RAIVO E. TAMM) tulevad meestega filmi vaatama. Illar küsib, kas pidu on rikutud. Kestutis tahab seletada. Mehed valguvad tuppa. Ats on vihane, aga läheb samuti diivanile "Emmanuelle"'i vaatama
00:26:14 Sirje (LAINE MÄGI) saabub kolhoosiemehe (REIN PAKK) ja tema sõpradega ka filmi vaatama. Mees kirub, et kahju, et auto jupsima hakkas. Sirje ütleb, et filmi alguses ei juhtu nii kui nii midagi ja nõuab meestel kingad ära võtta. Sirje vaatab ukse poole ja märkab, et keegi on toas.
00:26:35 Kõik vaatavad sõnatult "Emmanuelli", sisse astub Sirje (LAINE MÄGI), kes leiab eest suure seltskonna ja küsib, mis seal toimub. Ats (MAIT MALMSTEN) näeb Sirjet ja viipab käega, siis aga jõuab talle kohale ja ütleb, et see pole nii nagu Sirjele paistab. Sirje ütleb, et ta kohe vaatab, kuidas see talle paistab. Sirje paneb tule põlema ja elekter läheb ära. Illar (RAIVO E. TAMM) kirub, et mis see oli. Keegi arvab, et kineskoop. Kõik on nördinud.
00:27:41 Lõputiitrid
00:28:12 (c) Thors Production
00:28:17 ETV ident, (c) Eesti Televiisioon 2015
00:28:22 Saate lõpp
Faili nimi: 2015-002814-0071_0001_XHD_ENSV_KINOKUNSTI-VOIDUKAIK.mxf
Indeks: 2015-002814-0071
Kestus: 00:28:22
Registreerimise kuupäev: 02.06.2015
Registreerimise aeg*: 2015-06-02 17:54:46
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse