ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Kana neljale

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 74
Kestus: 00:27:35
Indeks: 2015-002814-0073
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0073_0001_XHD_ENSV_KANA-NELJALE.mxf
Esmaeeter : 12.11.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: September, 1987
00:00:05 Sirje (LAINE MÄGI) kuivatab nõusid ja paneb neid riiulisse. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), tervitab ja räägib naljaka loo Stevie Wonderist. Sirje ei naera ja ütleb, et nägi Pillet. Ats küsib, kas ta ikka naljast aru sai. Sirje ütleb, et sai ja ütleb uuesti, et nägi Pillet. Ats küsib, mida Pille rääkis. Sirje ütleb, et las Ats küsib tema enda käest ja lisab, et kutsus nad nädalavahetuseks külla. Ats ütleb, et tore ja täpsustab, kes "nad". Sirje ütleb, et Pille ja Maidu, tema peigmehe. Ats pahandab, et Sirje Maitu peigmeheks nimetas, sest ei tohi noortele silte külge kleepima. Sirje arvab küll, et see on hea mõte, las räägivad oma maleva muljetest, Mait oli Saksa DV-s malevas. Sirje lisab, et viimane kord kui nad olid, oli õhus liiga palju valet. Ats arvab, et äkki... Sirje ütleb rangelt, et kui on otsustatud, siis on otustatud ja vaadaku, et Ats laupäeva õhtul vaba on. Ats lubab selle eest hoolt kanda.
00:01:16 Saatepea
00:01:49 Tiiter: LXXIII osa, Kana neljale
00:01:54 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, ei mida tema teha saab. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et ta on ment ja tal peaks iga olukorra jaoks olema varuplaan olema. Jüri vastab, et on jah, aga Atsile need arvatavasti ei meeldi. Ats arvab, et praeguses olukorras on iga plaan hea plaan. Jüri pakub, et ta võib lasta kellegi vahistada. Ats pole nõus ja küsib järgmist plaani. Jüril järgmist pole (tegijate tiitrid ekraanil). Ats pakub, et äkki nad võtaksid majast voolu ära, siis ei saaks Sirje neile õhtusööki teha. Jüri teab, et Sirje ostab nii kui nii kogu toidu Viru grillist ja siis korraladab ta küünlavalgusõhtu ja Mait ja Pille hoiavad seal teineteise kätt.
00:02:18 Ats (MAIT MALMSTEN) teeb ettepaneku, et Jüri kutsuks oma ema ja las võtab mõned oma lahingukaaslased ka kaasa (tegijate nimed ekraanil). Jüri (ARGO AADLI) on kindel, et Ats kahetseb 10 sekundit peale peo algust, et ta sellele lollile mõttele tuli. Ats ütleb, et juba praegu ta kahetseb. Ats tuleb purgeeni peale, mida panna Maidu ja Pille toidu sisse. Jüri imestab, et kas ta teeks oma lastele seda. Ats pakub, et Sirje toidu sisse. Jüri ütleb, et taldrikud võivad segamini minna ja see võib Atsile endale sattuda.
00:02:37 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et probleemi lahendamist tuleb alustada teisest otsast, Ats peab Pillele või Maidule kõik ära rääkima või siis mõlemale. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et andis Marjule sõna, et ta oma suud lahti ei tee ja kui ta seda teeb, lööb Sirje tal hambad kurku. Jüri räägib, kuidas ta lubas ka emale, et ei kanna iialgi jeanse, aga ajad muutuvad. Ats tõuseb vihaselt püsti ja ütleb, et Jüriga rääkimine on nagu rongisõidu laul, et läksin külla Jürile, aga ei jõudnud isegi Türile. Ats lahkub.
00:03:05 Vahekõll
00:03:08 Jüri (ARGO AADLI) viksib kingi ja joob teed. Pille (LIISA PULK) tuleb ja tervitab, võtab külmkapist piima, valab klaasi ja küsib, kuidas Jüril ja Annel läheb. Jüri parandab - Annelil. Pilel vabandab. Jüri ütleb, et läheb täitsa hästi, nad on kogu aeg koos ja lahendavad üsana keerulisi juhtumeid. Pille arvab, et on tore tööl arutada koduseid asju ja vastupidi, oleks nagu kogu aeg kodus. Jüri lisab, et oleks nagu kogu aeg tööl.
00:03:51 Jüri (ARGO AADLI) küsib vastu, kuidas Pillel ja Matil läheb. Pille (LIISA PULK) parandab, et Maidul ja ütleb, et neil läheb ka hästi. Jüri arvab, et siis on tore ja hammustab võileiba ning lisab, et kui nad on kodus, siis arutavad kooli õppetükke ja kui on koolis, siis arutavad kodust elu. Pille ütleb, et nad ei ela Maiduga koos. Jüri imestab. Pille küsib, kas Jüri peab teda selliseks tüdrukuks, kes kolib mingi suvalise kutiga kokku kui ta on temaga vaid paar korda väljas käinud. Jüri paljastab, et tema tunneb ka Annelit juba mitu kuud, aga nad ei ela koos, sest nad ei ole selleks veel emotsionaalselt valmis. Pille ütleb, et ta kui neil Maiduga hästi minema, siis miks mitte leivad ühte kappi panna.Jüri jääb mõtesse ja hakkab närviliselt kingi viksima. Pille läheb ukse juurde.
00:04:53 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et see pole tema asi öelda, aga ta soovitab Pillel Maiduga ettevaatlik olla. Pille (LIISA PULK) ütleb, et see pole tõesti tema asi öelda ja küsib, miks ta peaks ettevaatlik olema.Jüri ütles, et rääkis Maiduga kevadel ja ta sai aru, et ta on paras tuisupea, praegu on pöördelised ajad ja on väga lihtne asju üle võlli keerata ja ta ei taha, et ta Pille oma kuristikku kaasa kisub. Pille ei saa aru, mis kuristikku. Jüri kokutab ja ütleb, et ärgu Pille lasku Maitu endale liiga lähedale, sest muidu võivad tulla väga halvad üllatused. Pille küsib naeratades, kas Jüri on armukade. Jüri kukub näost ära ja määrib enda otsaesise kingaviksiga kokku ning keerutab, et ei ole, sest tal on Anneli, aga ta ei taha, et mingi ootamatu tõde päevavalgele tuleb.
00:05:58 Pille (LIISA PULK) küsib, mida Jüri pühapäeval teeb. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et tal on täitsa tühi päev. Pille lisab, et siis nad lähevad kinno. Jüri arvab, et see on hea mõte ja arutleb, et kas imelik ei ole. Pille selgitab, et nad ei lähe kahekesi, vaid neljakesi. Jüri küsib, kas tema Maiduga ja Pille Anneliga. Pille lisab - või vastupidi ja siis Jüri näeks, kui tore Mait on. Jüri paneb kingad lauale ja ütleb, et eks nad siis lähevad. Pille lahkub. Jüri paneb viksitud kinga võileivale
00:06:35 Illar (RAIVO E. TAMM) baarileti taga. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), kes tuleb küsib, et mis lebra tal baaris on. Illar küsib, mida ta ise arvab. Ats ütleb, et see on surnud linnu lõhn on. Illar ütleb õhinal, et see on grillkana, ta hankis neile grillahju, millega nad hakkavad sellist pappi kokku ajanud, et see on baari revolutsioon. Ats küsib, kas Illar on ennast segi joonud. Illar räägib, et praegu vaadatakse nendesuguste ettevõtlike meeste peale hoopis teise pilguga. Ats tunneb huvi, millisega. Illar seletab, et sõbraliku pilguga, sest väikeettevõtlus pole enam patt ja tema kavatseb seda sõbralikku pilku natuke laiendada. Illar räägib, et hakkavad napsu kõrvale suupisteid pakkuma. Ats korrutab: suupisteid.
00:07:18 Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et grillkana, väike kurk, tomat. Illar ütleb, et see on alles proovikana, mille ta hommikul turult koos sulgedega ostis, pärast hakkavad nad pakkuma suletuid kanu. Ats (MAIT MALMSTEN) parandab: sulgedeta ning lisab, et Illaril pole vaja Lilian Kosenkraniust, vaid psühhiaatrit. Illar küsib, kas Atsil on pohmakas ja ulatab klaasi Atsile. Ats ütleb, et ei ole. Illar lonksab ise. Ats räägib, et Sirje kutsus Maidu ja Pille õhtust sööma ja ta ei tea, mida ta tegema peaks. Illar ütleb, et pakkugu grillkana.
00:07:48 Illar (RAIVO E. TAMM) soovitab, et las istuvad natuke, harjutavad istumist ja siis kui maskid on langendu ja Mait on saanud teada, et ta on Atsi poeg, siis on nad juba harjunud koos istuma. Ats (MAIT MALMSTEN) kuulab. Illar arvab, et kana on valmis.
00:08:01 Vahekõll
00:08:04 Jüri (ARGO AADLI) loeb lehte (taskurätik peas). Ats (MAIT MALMSTEN) hüüab Jüri. Jüri peidab end ajalehe taha ja küsib siis, kas Ats otsib teda. Ats paneb ukse kinni ja tuleb küsib Jürilt salaja, kas tal on plaan valmis, kuidas Pille ja Mait omavahel lahku ajada. Jüri imestab, et kas peaks olema. Ats räägib ärevalt, et see on nende kahe omavaheline salaasi. Jüri ütleb, et see on Atsi kokku keeratud käkk ja asjaolude sunnil peavad nad seda koos lahendama. Ats karjub, et mis moodi see tema käkk on.
00:08:41 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Jüril on uudiseid. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta eile sai Pillega kokku ja nad natuke rääkisid. Ats tunneb huvi, mida Jüri teada sai. Jüri ütleb, et mitte midagi erilist, et nad lähevad pühapäeval koos kinno. Ats arvutab, et pühapäev on peale Maidu külaskäiku ja selgitab, et Jüri peaks unustama oma Anneli ja paneks Pillele käpa peale, siis nad on omadega mäel. Jüri ütleb, et ta ei unusta Annelit ja ta ei pane kellelegi käppa peale. Ats ütleb, et nad ju lähevad koos kinno. Jüri seletab, et ega nad ei lähe kahekesi, Mait ja Anneli tulevad ka. Ats arvad,e t äkki õnnestub Jüril Mait ja Anneli omavahel paari apanna.
00:09:11 Jüri (ARGO AADLI) kutsub Atsi mõistusele tulema ja ütleb kategoorilselt, et ta ei taha seda. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja tervitab. Jüri paneb lehe kokku ja ütleb, et ta ei taha lugeda seda Gorbatšovi juttu sealt Rahva Häälest. Sirje küsib, mida seal siis tähtsat ja uut on. Jüri ütleb, et on väga palju tähtsat ja uut ning lisab Atsi poole vaadates, et igasugune valetamine ja vassimine tuleb lõpetada ja seda nii ühiskondlikult kui ka üksikindiviidi tasandil. On avalikustamise aeg - tõde tõuseb, vale vaob. Jüri paneb "Rahva Hääle" kokk ja annab Atsil ja ütleb: Elagu glasnost! Jüri lahkub.
00:09:44 Sirje (LAINE MÄGI) sätib lauda ja toimetab köögis. Tuleb Pille (LIISA PULK) ja ehmatab ema, kallistavad. Sirje küsib, kus Mait on. Pille ütleb, et Mait jäi õue õunu sööma. Sirje küsib salapäraselt, kuidas Pille ja Maidu suhe on. Pille saab pahaseks ja ütleb, et neil on tore koos olla, nad olid suvel erinevates malevates ja nad vaatavad, mis edasi saab. Sirje ütleb, et ta ei taha Pille ellu sekkuda, aga lihtsalt vihjab, et hoidku sellest poisist kümne küünega kinni, sest tema on Pille austajatest raudselt kõige parem. Pille ütleb, et Mait on tore poiss küll, aga eks aeg näitab, kas nad sobivad. Sirje ütleb, et nad sobivad väga hästi ja Pille meeldib Maidule kindlasti. Sirje on Maidu piku vaadanud, kuidas ta Pillet vaatab nagu Ats teda noorena. Sirje ütleb, et Mait ongu nagu noor Ats. Pille ütleb, et unustagu nad Ats ära, see pole tema asi.
00:10:47 Sirje (LAINE MÄGI) istub Pille kõrvale ja ütleb, et ega uisapäisa ei pea mingeid mõttetusi tegema, et enne kui nad hakkavad pere loomist mõtlema, peaksid nad koolid ära lõpetama. Pille (LIISA PULK) ütleb, et keegi ei kavatse peret luua. Sirje ütleb, et asjad võivad mõnikord juhtuda iseenesest, kui hoolas ei ole. Sirje pakub, et kui Pille tahab teatud asjades nõu küsida, siis... Pille ehmatab ja ütleb, et kana kõrbeb. Sirje küsib, mis kana ja siis ehmatab.
00:11:17 Kliendid söövad baaris grillkana. Jüri (ARGO AADLI) tuleb baar ja küsib, mis Illaril nii hästi lõhnab. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et uurigu välja. Jüri pakub, et grillkana ja küsib, palju ports maksab. Illar ütleb, et ei maksa eriti midagi, koos garneeringuga 3 rubla, ilma ei saa peksa ka. Jüri tahab ilma garneeringuta. Jüri kurdab, et Ats ajab ta oma sohipojaga täiesti hulluks, kõik peavad tema nimel sahkerdama, valetama, viimasel ajal ta on päris maniakaalseks muutunud. Illar tänitab, et oleks Atsist nii palju meest, et asi avalikuks teha, aga ei.
00:11:54 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et Ats andis Marjule sõna, et ta ei ütle poisile, kes ta isa on. Illar (RAIVO E. TAMM) arutleb, et Ats lubas Marjule tehniliselt, et ta ise ei räägi poisile, aga kui seda teeks keegi teine. Jüri sööb grillkana ja küsib, kes see teine oleks, peale nende kahe ei tea sellest ju keegi. Illar ütleb, et tema ei saaks midagi rääkida, kuna pole kutti (Maitu) kunagi kohanud ja teda ta ei pruugiks uskuda. Jüri ütleb, et järelikult peavad nad leidma kellegi lolli.... Jürile jõuab kohale ja ütleb hapu näoga, et ta ei taha seda teha. Illar ütleb, et Jüri on ju temaga suhelnud. Jüri ütleb, et Mait arvab, et ta teeb seda ainult sellepärast, et teda Pillest eemal hoida.
00:12:37 Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et Jüri on ju ment, kes võib perbüroost või passilauast hankida dokumendid, mis tema päritolu tõestavad ja tema juttu toetavad. Jüri (ARGO AADLI) muretseb sellepärast kui Ats sellest teada saab. Illar arvab, et Ats ei pruugi midagi teada saada, tähtis, et kutt saab ise teada, kes ta isa on, siis ta jätab Pille maha, siis Ats rahuneb maha, siis rahunevad ka teised maha ja kõik on õnnelikud.
00:13:00 Illar (RAIVO E. TAMM) murrab Jüri kanast tüki ja küsib, kuidas see maiiseb. Jüri ütleb, et suurepäraselt, aga natuke on toores. Illar sööb ja räägib, et tal on suured plaani, ta kavatseb osta välismaise teleka, mida saab puldiga juhtida. Illar viipab grillkana poole ahjus. Jüri küsib, kuidas kana sellest küpsemaks saab. Illar jääb vahtima.
00:13:19 Sirje, Ats, Pille ja Mait söövad õhtust. Mait (HENDRIK TOOMPEERE JR) räägib (Saksa DV) vorstiletist, kus on 7 erinevat suitsuvorsti. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et Ats on kapitalistliksu Helsingis käinud ja teda see ei üllata. Mait ütleb, et see oli demokraatlik vabariik, ta ei taha mõeldagi, et mis see mittedemokraatlik vabariik on. Ats (MAIT MALMSTEN) uurib, kuidas Saksa DV-s tüdrukutega oli, kas valik oli suurem kui nõukogude Eestis. Mait ei pannud tähele kuna oli tööga hõivatud või kogu tähelepanu oli lettidel - teksad, vorstid ...jne. Ats küsib veel, kas tõesti Maidul kellelegi silm peale ei jäänud. Pille kutsub Atsi korrale. Sirje pahandab, et Ats norib Maidu kallal. Mait ütleb, et see on täiesti õigustatud küsimus, aga tema jaoks on Eestis piisavalt ilusad tüdrukud. (Mait paneb käed Pille õlgadele).
00:14:08 Pille (LIISA PULK) ütleb, et talle tuli üks asi meelde ja küsib, kas Ats saab talle korra appi tulla. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kuhu nad keset söömist lähevad. Pille ütleb, et varsti on oktoober käes, neil on kolhoosi minek ja tema kummikud on vist kuskile keldrisse ära pandud ja vist ainult Ats teab, kus need on. Sirje palub, kas nad ei saaks sellega natuke oodata, vähemasti söögikorra lõpuni. Pille ütleb, et ei saa, sest ta on tuulepea ja hea, et see praegugi meelde tuli. Pille kutsub Atsi kaasa nad väljuvad toast.
00:14:43 Sirje (LAINE MÄGI) palub, et Mait ei paneks seda Atsi norimist Saksamaa kohta tähele, et kui sul on kodus ootamas selline tüdruk nagu nende Pille, siis sa ei vaata ei demokraatlike, ega mittedemokraatlike poolegi. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) ütleb mhmh!
00:15:00 Pille (LIISA PULK) surub Atsi (MAIT MALMSTEN) vastu seina ja küsib, mida ta omast arust teeb. Ats küsib vastu, et mida ta ise teeb, mis kummikud. Pille küsib, mida ta surgib selle Maidu kallal. Ats ütleb, et ta ei surgi, vaid tahab teada, mis tüüp ta selline on, et Pille on ikkagi tema ainus tütar, st ainus laps. Pille ütleb Atsile ootamatult, et tal on ju poeg ka. Ats küsib, kust Pille teab. Pille ütleb, et Paavo on ju. Ats ütleb rahunedes, et Paavo muidugi, aga ta on juba nii suur, et teda on imelik lapseks pidada. Pille ütleb, et võtku ta teadmiseks, et tema on ka juba suur.
00:15:37 Pille (LIISA PULK) ütleb, et ta ei saa aru - ema käsib Maidust kümne küünega kinni hoida, aga Ats räägib vastupidist. Ats (MAIT MALMSTEN) tahab, et Pille oleks ettevaatlik, et ei tuleks halbu üllatusi. Pille ütleb pahaselt, et ei tea kus ta seda juttu varem kuulnud on - Jüri käest paar päeva tagasi. Pille ütleb, et Ats ja Jüri teevad jälle koostööd. Ats imestab, et tema ja Jüri koostööd ja naerab selle peale
00:16:02 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) räägib Sirjele, et ta võib kinnitada, et selles osas on nad väga hoolsad, et tema ei taha, et neil mõlemal kool pooleli jääks. Samal ajal on tuppa tagasi tulnud Ats ja Pille. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas nad leidsid kummikud üles. Pille (LIISA PULK) küsib, millised kunnikud. Sirje seletab, et need kolhoosis käimise kummikud, mida nad otsima läksid. Pille arvas, et Sirje mõtles hopis teisi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et neid kummikuid nad ei leidnud, aga nendega pole kolhoosis midagi teha ka, kui just märg sügis ei tule. Mait lisab, et kui kalurikolhoos ei ole (ja naerab).
00:16:31 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et rasestumise vältimiseks on ka muid võimalusi olemas. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, muidugi ja siis küsib, mida Sirje üldse räägib. Sirje ütleb, et ei midagi.
00:16:41 Vahekõll: maa tuleb täita lastega
00:16:54 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) tänab Pille ema maitsva õhtusöögi eest. Pilel (LIISA PULK) ütleb, et külaskäik sinna on alati kulinaarne elamus. Pille ütleb, et nad lähevad nüüd Paavo tupa. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, et mis sinna. Pille räägib, et tal on seal kapis asju, mida ta tahtis ära sorteerida ja kui nad ööseks sinna jäävad, siis tuleb ase valmsi seada. Ats ütleb, et Paavo tuppa ei saa ööseks jääda, sest ta tegi Paavo palvel sel putukatõrjet, vaaraosipelgad olid sisse pääsenud ja seal on kohutav dilofossi hais. Pille arvab, et nad võivad tema erakasse ka minna. Ats teatab, et Pille jääb koju.
00:17:35 Ats (MAIT MALMSTEN) teatab, et tal oli plaanis Pillele pühapäevahommikusi Pille lemmikpannkooke teha. Pille (LIISA PULK) küsib, millal Ats on varem pannkooke teinud. Ats ütleb, et Pille on kaua aega kodust eemal olnud ja ta ei ole enam asjadega kursis ning küsib uuesti, kas Pilel jääb koju ning pakub, et ta võib Maidule oma raha eest takso tellida. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mis juttu Ats ajab, et keset ööd poisi tänavale ajab. Ats arvab, et mees nagu mürakas, mis temaga öösel juhtuda saab. Sirje ütleb, et nad jäävad mõlemad ööseks sinna ja hommikul saavad maitsta Atsi tehtud. Mait (HENDRIK TOOMPEREJR) lisab - pühapäevahommiku lemmikpannkooke. Sirje ütleb, et ta on hulle nende järele.
00:18:11 Pille (LIISA PULK) küsib, kus nad siis magavad kui Paavo toas ei saa. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et Pille magab nende toas välivoodi peal ja Mait magab all. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) pakub, et ta võib ise välivoodil magada, siis saab Pille diivanil magada. Ats teatab, et Mait magab diivanil. Ats ütleb naljatades, et ta käib nüüd seal ära, kus isegi peasekretär jala käib. Pille hüüab talle järele, et siis magab tema ka all, ta ei kannata Atsi norskamist. Ats hüüab, et tema ei norska, et küsigu ema käest. Sirje teeb Pillele nägusid.
00:18:41 Ats (MAIT MALMSTEN) võtab kapist Dihlofossi pudeli ja läheb sellega Paavo tuppa ja laseb seda tuppa laiali
00:19:07 Sirje (LAINE MÄGI) vaatab raamatut. Ats (MAIT MALMSTEN) sätisb ennast voodisse. Sirje ütleb, et Ats on talle seletuse võlgu. Ats küsib, mis osas. Sirje küsib, miks ta Maiduga söögilauas imelikult käitus ja miks ta pillega vahepeal väljas käis. Ats keerutab, et nad rääkisid kummikutest. Ats ütleb, et talle ei meeldi, et Pille selle Maiduga sahkerdab. Sirje ei taipa, mis Atsil Maidu vastu on. Ats ei saa aru, mis Sirjel nii kangesti Maidu poolt on. Sirje ütleb, et Mait on väga sarmikas, sihikindel, arukas noormees ja just selline, kes Pillele sobiks.
00:19:48 Atsi (MAIT MALMSTEN) arvates teeb Sirje liiga rutakaid järeldusi. Sirje (LAINE MÄGI) naerab ja ütleb, et tema meelest on Mait väga Atsi moodi kui Ats noor oli. Ats ütleb, et tal ei ole temaga midagi ühist. Sirje küsib pannkoogijutu kohta. Ats seletab, et ta ei tahtnud, et nad omaette Pille erakas on, vaid ööbiksid nende silme all. Sirje arvab, et Ats ei jõua ju neid päevast päeva jälgida ja ta rääkis Pillega, et nad "selle asjaga" oleksid ettevaatlikud. Ats ei taha sellest midagi kuulda. Sirje arvab, et nad plel "selle asjaga" veel nii kaugele jõudnudki. Ats tahab magama jääda.
00:20:40 Sirje (LAINE MÄGI) arvab, et on väga armas, et Mait tõi neile Saksamaalt kingitusi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et see "kapsas" (raamat) ei maksa seal midagi. Sirje ütleb, et tähtis on žest ja viisakas oleks kui Ats paneks hommikul selga särgi, mille Mait talle kinkis. Ats ütleb, et seal on kassipilt peal. Ats küsib, kas Sirje saaks talle hommikul pannkoogitaina valmis teha. Sirje naerab ja annab musi.
00:21:07 Pille (LIISA PULK) teeb voodit. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) tahab Pillelt midagi küsida ja Pille peab lubama, et ta ei pahanda. Pille ütleb, et seni kui ta tema küünelakki ei taha laenata, seni ta ei pahanda. Mait räägib, et kas ainult mulle tundub, et Atsil on midagi tema vastu, et ta ei meeldi talle. Pille küsib, et misk ta ei peaks Atsile meeldima. Pille ütleb, et see on tavaline isakompleks. Mait ütleb, et kas Ats kardab, et tuleb mõni tossakas ja varastab tema tütre ära.
00:21:38 Pille (LIISA PULK) naerab, peidab pea teki alla ja ütleb, et ema äitub täiesti teistmoodi, et ta rääkis otse "sellest asjast". Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) ütleb, et ema tegi temaga ka selles juttu. Pillel on piinlik. Mait laob ahitab diivanile patjadest müüri, sest ema nõuannet tuleb kuulda võtta. Noored müravad. Tuleb Jüri (ARGO AADLI). Mait märkab ja hüppab püsti. Jüri vabandab, sest ta ei teadnud, et seal keegi on. Mait ütleb, et nad hakkasid ennast tuttu sättima. Jüri tahtis hambaid pesta, aga siis mõtles, et mis ta neist ikka nühib, kuluvad ära enne kui ta vanaks saab.
00:22:43 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) seisab välivoodiga toas. Jüri (ARGO AADLI) näitab, et see käib lihtsalt lahti ja viskab voodi põrandale. Jüri soovib head ööd ja lahkub.
00:23:04 Vahekõll
00:23:06 Pannkookide söömine. Ats (MAIT MALMSTEN) ootab hinnangut. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) kiidab, et ta pole nii häid saanudki. Pille (LIISA PULK) ütleb, et need olid paremad kui ema omad. Sirje vaatab Pille poole. Ats ütleb, et need oli tavalised pannkoogid, aga südamega tehtud. Mait küsib Atsilt retsepti, et saaks ise ka samasugusid teha. Ats keerutab ja ütleb, et retsept on saladus ja selliseid saab ainult nende juures. Mait arvab, et siis peab ta seal rohkem käima. Pille ütleb, et "Vaata kööki" on läbi ja tahaks juba minema hakata. Mait küsib, kas ta võiks aiast Kuldrenetti kaasa võtta. Sirje ütleb, et muidugi tohib ja nemad nii kaua Pillega koristavad laua ära.
00:23:50 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) paneb ketsipaelu kinni. Äkki keegi susistab. Mait vaatab ringi ja kutsub kassi. Siis näeb ta Jüri (ARGIO AADLI), kes ütleb, et nad saaksid kell neli Kukekeses kokku, sest on tarvis rääkida. Mait ütleb, et nad lähevad ju õhtul koos kinno, kas seal ei saa rääkida. Jüri ütleb, et enne seda peab rääkima, aga ilma naisteta. Mait arvab, et nad lähevad (jooma). Jüri ütleb, et ei lähe ja kordab, et kell neli Kukekeses.
00:24:31 Jüri (ARGO AADLI) joob Pepsit ja ootab. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) saabub. Jüri viipab Maidu lauda ja annab talle kätt. Mait küsib, milles asi. Jüri küsib, ega Pille ei tea, et ta seal on. Mait ütleb, et ei tea. Mait küsib, miks Jüri nii imelikult käitub. Jüri ütleb, et see, et nad seal räägivad, sellest ei tohi mitte keegi teada. Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas mehed söövad ka midagi. Jüri pahandab, et Illar ehmatas. Illar reklaamib, et neil on jookide kõrvale ka suhupisteid pakkuda, näiteks grillkana. Mait ütleb, et tema võtaks küll, sest talle tundub, et seal läheb kauem. Jüri võtab ka.
00:25:22 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kuhu ta omadega jäi. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) meenutab, et keegi ei tohi teada, aga miks. Jüri ütleb, et sellest võivad sõltuda inimeste saatused. Mait naerab ja küsib, kas kogu inimkonna või konkreetselt kellegi. Jüri arvab, et Maidu saatus, Pille oma ja võimalik, et kellegi oma veel. Jüri teatab, et alates homsest lõpetab Mait igasuguse kurameerimise Pillega. Mait naerab ja küsib, kas Jüri on enne sõda sündinud, et tema küll ei suuda panna teda Pillest loobuma. Jüri ütleb, et paraku on tema inimene, kes peab talle teatama väga suure saladuse.
00:26:00 Illar (RAIVO E. TAMM) toob grillkanad lauda. Jüri (ARGO AADLI) jälle ehmatab. Illar küsib, kas nad tahavad ketšupit ka. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) võtab. Illar pakub vel salatit ja ütleb igale lisandile hinna. Jüri ajab Illari minema. Jüri ütleb ühe hingetõmbega, et Ats ei tohi sellest midagi teada, et ta Maidule ütles, et ta tema poeg on. Mait küsib, miks Ats ei tohi teada... Maidule jõuab kohale. Jüri ütleb, et nüüd on see välja öeldud ja võtab passilauast saadud ametliku paberi. Illar toob ketšupi ja salati lauda. Mait on keeletu.
00:26:55 Lõputiitrid
00:27:26 (c) Thors Production
00:27:30 ETV ident, Eesti Rahvusringhääling 2015
00:27:35 Saate lõpp
Faili nimi: 2015-002814-0073_0001_XHD_ENSV_KANA-NELJALE.mxf
Indeks: 2015-002814-0073
Kestus: 00:27:35
Registreerimise kuupäev: 01.07.2015
Registreerimise aeg*: 2015-07-01 20:23:36
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse