ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Kaks kanget

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 37
Kestus: 00:28:26
Indeks: 2012-002814-0038
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 28.10.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: August, 1984
00:00:06 Hämaras tuleb tuigerdav Ats (MAIT MALMSTEN), tiiter: XXXVII osa, Kaks kanget. Tuigerdab nii kõvasti, et kukub telgi ette. Tuigerdab edasi ja komistab järgmise telgi nööri taha ja kukub kõhuli.
00:00:49 Ats (MAIT MALMSTEN) "koputab" pimedas telgi uksele ja püüab kellegi tähelepanu saada. Telgist kotsab kuri sõim (Kestutis). Ats komberdab järgmise telgi juurde ja hüüab abitult: Sirje!
00:01:12 Saatepea
00:01:39 Silt: piiritsoon, sissesõit lubadega
00:01:42 Telk liival mändide vahel, taustal paistab meri, telgist kostab norskamine
00:01:45 Telgis magavad Jüri (ARGO AADLI), Ats (MAIT MALMSTEN) ja Aino (HELENE VANNARI). Jüri ja Aino on pasteeritud. Ats ärkab teistest enne ja ehmatab neid nähes, katsub siis ka enda nägu, kas see on puhas. Jüri võtab Atsi kaissu. Ats ei saa Jüri "embusesest" välja ja tahaks karjuda.
00:02:37 Aadu (FELIKS KARK) peseb hambaid. Telgu ukse vahelt piilub Ats (MAIT MALMSTEN), mille peale küsib Aadu, kas see on tõesti Ats. Ats tervitab Aadut ja kinnitab, et see on tema. Aadu küsib, miks Ats tuleb välja tiblade telgist. Ats vaatab ja ütleb, Heldur halasta. Aadu imestab, kuidas see juhtuda võis. Ats rääkis, et ta tuli öösel pimedas, piiritsooni ei lastud teda sisse, kuigi ta ütles õige parooli, aga õnneks oli tal 2 pudelit konjakit, millest õhe jõid nad valvuriga koha peal ära ja teise kinkis talla veel otsa. Ats tunnistab, et eks ta siis kapsas pidi olema. Aadu loeb Atsile moraali, et napsu võib ju vahel võtta, aga selle eest tuleb ka vastutada.
00:03:46 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib Aadult (FELIKS KARK) laenuks Pomoriini (hambapastat). Aadu annab, ise loputab veel hambaid. Ats koperdab jälle telginööride taha, vaatab, et Aadu oleks silmapiirilt läinud ja hiilib siis Jüri ja Aino telki, paneb hambapastatuubi Jürile pihku. Ats vaatab, kas keegi ei näinud ja jalutab telgi juurest minema.
00:04:33 Vahekõll
00:04:37 Ats (MAIT MALMSTEN) suitsetab liiva peal. Telgist tuleb välja Paavo (TIIT SUKK). Tervitavad hommikust. Ats küsib, kuidas läheb. Paavo vastu, et mis seal ikka ja küsib, mida Ats seal teeb. Ats ütleb, et otsustas lihtsalt läbi astuda, küsib veel, kas Paavol on paha olla. Paavo ei oska öelda ja räägib, kuidas ta Kestutise laua alla jõi ja loodab, et Kestutis suurest kaotusvalust nüüd lollusi tegema ei läinud.
00:05:13 Joostes tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja tervitab (vn k, tlgsubt-). Kestutis kallistab Atsi ja Paavot.
00:05:20 Vahekõll
00:05:24 Sirje (LAINE MÄGI) ja sm Võsa (PAUL LAASIK) jalutavad metsa all, Võsa tunneb huvi, miks Sirje tahtis nii vara jalutama minna. Sirje räägib, et tema isa Aadu küsis eile otse, millal nad Atsiga abielluvad, aga ta ei tea, mida talle kosta. Võsa soovitab, et ärgu kostku midagi, tehku nad lihtsalt pulmad ära. Sirje räägib, et kui Villem veel siin oli, oli see kõik kättesaamatu ja ahvatlev, aga nüüd ta ei tea....
00:05:55 Sirje (LAINE MÄGI) muretseb, kas tal pärast pulmi Atsiga veel on sellist sädet nagu vanasti. sm Võs (PAUL LAASIK) küsib, mis Ats ise arvab. Sirje ei tea, mis Ats nüüd arvab, et varem nad küll tahtsid abielluda, aga kardab, et nüüd hakkab ta abiellumise jutu peale põnnama. Võsa imestab, miks Sirje nii mõtleb.
00:06:16 Sirje (LAINE MÄGI) ütlev kõrgendatud häälega, et mehed on mehed, kui hakkad abiellumise juttu rääkima, siis nemad võtavad seda kui vangi minekut. sm Võsa (PAUL LAASIK) ütleb Sirjele, et Atsi asemel võtaks ta Sirje kohe ära. Sirje jääb Võsale järele vaatama.
00:06:33 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) teeb hoogsalt lugedes kätekõverdusi. Kõrval seisavad Ats (MAIT MALMSTEN) ja Paavo (TIIT SUKK). paavo küsib, Atsilt, kas kodus on kõik korras. Ats arvab, et nad (Peterburi külalised) on vist jalga lasknud. Ats seletab, et kui baarist koju tuli, oli plats puhas. Paavo küsib, ega nad maja tühjaks ei tassinud. Ats arvab, et kõik oli alles, isegi õhk oli madaratsitest välja lastud ja need kokku volditud. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) teeb samal ajal kätekõverdusi.
00:07:06 Paavo (TIIT SUKK) imestab, sest Aadu ei rääkinud talle midagi. Ats (MAIT MALMSTEN) arvab, et peaasi, et Paavo oma nutsu Soome TV näitamise eest kätte sai. Paavo ütleb, et seda küll, aga ikkagi. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) lõpetab 120-nda kätekõverduse ka kargab püsti. Ats ei usu oma kõrvu ja silmi, vaatab kelle ja ütleb, et Kestutis tegi 120 kätekõverdust 1 minutiga. Ats ütleb, et see on võimatu. (vn. k. tlgsubt-)
00:07:30 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et see on võimalik ja räägib, et Sõjaväemarss on 120 lööki minutis. Kestutis asub uuesti kätekõverdusi tegema. Ats (MAIT MALMSTEN) naerab. Paavo (TIIT SUKK) teeb nägusid.
00:07:51 Tulevad Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS), keda tervitab oma telgi ees Illar (RAIVO E. TAMM) ja küsib, kuhu tüdrukud nii vara lähevad. Pille teatab, et nad lähevad ujuma ja küsib, kas Illar tuleb ka. Illar pakub enne kohvi ja küpsist. Sille küsib, kas "Leningardi küpsist" ei olegi. Illar näitab, et tal on palju paremad kui lenska omad, tal on soome omad. Sille maisteb küpsist ja hõikab siis kõva häälega: tulge kõik, baarman Illar pakub tasuta kohvi ja biskviite! Illar tahab Sillet tagasi hoida. Sille ja Pille jooksevad naerdes minema.
00:08:27 Aino (HELENE VANNARI) jookseb Illari telgi juurde ja kiidab, et see on Illarist nii kena kohvi ja küpsit pakkuda, nimetab Illarit sm kelneriks, Illar (RAIVO E. TAMM) parandab pahuralt, et baarman. Aino võtab laualt apelsini ning lisab veel, et Illar on nii tagasihoidlik, aga ise tõeline seltsimees, mitte nagu tema naaber, see kahtlane vunts, kellega ta peab ühsikööki jagama, et tema käest juba niisugust lugupidamist ära oodata ei saa.
00:08:54 Aino (HELENE VANNARI) silub termost ja küsib, mis seal on, kas tõesti läti lahustuv kohv. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb pahaselt, et suhkrut tal küll ei ole. Aino ütleb, et sellest pole midagi, sest tal on suhkur alati endal kaasas, võib tallegi pakkuda. Aino arvas et äkki juuakse teed, aga kui on kohv, siis pole ka paha, peaasi, et ilma rahata antakse. Illar krahmab küpsised taldrikult.
00:09:29 Aadu (FELIKS KARK) istub rannaliival näoga mere poole ja mängib suupilli. Tuleb jooksuga Paavo (TIIT SUKK), kes ütleb, et on Aadut igalt poolt otsinud. Aadu räägib Paavole, et kui tema oleks Paavo vanune, oleks ta ammu juba seal (näitab mere poole). Paavo arvas, et Aadu jääks ikka siia vabadusvõitlema. Aadu tunnistab, et ajas niisama kägu, parem on olla siin tibladele suur ora p..s, kui väike pinnuke seal vabas maailmas. Aadu hakkab jälle suupilli mängima.
00:09:55 Paavo (TIIT SUKK) katkestab Aadut (FELIKS KARK) ja räägib, et Ats rääkis talle, et nende Lenska venkud olid lesta tõmmanud, et kuhu nad läksid, sest Aadu pidi vastutama. Aadu räägib, et see asi väljus kontrolli alt siseorganitesse. Piiterist tulid nende ametivennad, kes olid teada saanud, et need vahivad nende pool Los Angelese olümpiamänge. Aadu ütleb, et oeganiseeris selle asja ära. Paavo küsib, mis moodi. Aadu räägib, et saatis nende vankad enne minema kui need teised vankad tulid. Aadu ütleb, et ärgu Paavo nii palju pärigu. Paavo küsib, miks Aadu talle midagi ei rääkinud. Aadu ütleb, et Paavo sai ju raha kätte. paavo küsib, ega tal jama sellest ei tule. Aadu hakkab suupilli mängima ja ütleb, et ei tule mingit jama. Paavo lööb käega ja läheb ära.
00:11:04 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) on ülemeelik ja kõnnib liival käte peal. Tüdrukud Sille MARIA SOOMETS) ja Pille (LIIS PULK) vaatavad, naeravad ja plaksutavad. Tüdrukud tahavad, et Kestutis seisaks pea peal. Kestutis seisab. Tüdrukud naeravad. Paavo (TIIT SUKK) on juurde tulnud ja ütleb pahaselt, et Kestutis on suur mees, aga eputab nagu titt. Kestutis küsib, mis on. Paavo räägib (vn k, tlgsubt-), et maa peal on Kestutis kõva mees, aga olas nad vaatavad, kuidas ta vees hakkama saab. Kestutis räägib, et ta tunneb ennast vees nagu kala, sest ta on ju vana allveelaevnik. Paavo räägib, et tema on ka ja ta õppis ujuma 2-aastaselt ja teeb ettepaneku võistelda. Paavo paneb ette, et vaadaku, kes kaugemale ujub ja loeb, üks, kaks... Kestutis võtab riidest lahti ja paneb mere poole punuma. Paavo ei lähe ja lahkub.
00:12:16 Aadu (FELIKS KARK) pildistab. Tema juurde tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), kelle küsimuse peale: mis sas pildistad? ehmatab Aadu hirmsasti. Ats küsib, kas Aadu pildistab paljaid naisi. Aadu räägib, et nad on piiritsoonis ja iga õige eestlase kohus on kõik tähele panna, üles märkida, pildistada ja läände saata, küll siis tuleb ka vabadus.. Aadu ei luba Atsil tema aparaadist kellelegi rääkida, muidu võtavad veel ära. Ats lubab Aadul James Bondi edasi mängida ja hakkab minema.
00:12:55 Aadu (FELIKS KARK) peatab Atsi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et jätku Aadu teda mängust välja, temal on vastutus naise ja laste ees, et kui temaga midagi juhtub. Aadu ütleb, et vastutusest ta tahbki just rääkida ja kutsub Atsi enda juurde istuma.
00:13:11 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mida Aadu rääkida tahab. Aadu (FELIKS KARK) küsib otse, millal Ats Sirje ära võtab. Ats on hämmingus. Aadu küsib, kas Sirje pole pulmadest rääkinud. Ats küsib, kelle pulmadest. Aadu ütleb, et ikka nende pulmadest. Ats imestab, kas Sirje oleks pidanud rääkima. Aadu ütleb, et ammu oleks pidanud rääkima - Villem on läinud, et kaua nad kokutavad. Ats küsib, mida Sirje sellest arvab. Aadu ütleb, et Sirje on nõus, aga mees peab ise ettepaneku tegema. aadu küsib veel, kas Ats on nõus tema tütre ära võtma. Ats ütleb, et muidugi võtab, ta lihtaslt ei taednud seni, et kuidas või millal. Aadu ütleb, et ammu oleks olnud sobilik, siis kui Villem lahutuspaberitele käe alla pani. Aadu ütleb, et kõlbab ka siin piiritsoonis, täitsa romantiline. Ats küsib, et kas ta nii lähebki kohe Sirje juurde ja....
00:14:21 Aadu (FELIKS KARK) ütleb, et kõigepealt peab Ats tema käest Sirje kätt paluma. Ats (MAIT MALMSTEN) langeb põlvele ja alustab: kulla Aadu.... Aadu ütleb järsult, et olgu ta vait, esiteks, ega ta teda ei kosi ja ametlikult on tema nimi Adolf. Ats noogutab.
00:14:39 Illar (RAIVO E. TAMM) küpsetab telgi ees šašlõlkki ja kuulab muusikat, tantsib kaasa. Tulevad Sille ja Pille. Illaril kohe hea meel ja pakub tüdrukutele suupoolist. Pille (LIISA PULK) ütleb, et neil on mure, Sille (MARIA SOOMETS) haaknõel torkas autokummi (ujumisrõnga) katki ja Paavo saab pahaseks. Illar naerab ja ütleb, et vedrunõelad on ohtlik värk ja hakkab rääkima, et tal läks ükskord püksilukk katki... Sille sekkub ja küsib, kas Illar saab aidata. Illar ütleb, et tal on autos head Moment liimi, see liimib kõik kinni, peale haavatud au, murtud südame... Sille ei jõua enam poodata ja kutsub Illarit, Illar keerab enne lihal teise külje.
00:16:02 šašlõkk vardas küpsemas + Illar (RAIVO E. TAMM) kirub, et tüdrukud keerasid talle korraliku vingerpussi, ta pidi poluvernikuid tükk aega nuumama.
00:16:08 Vahekõll
00:16:12 Illar (RAIVO E. TAMM) jookseb parandatud autolohviga telgi poole, Sille ja Pille tema järel. Sille (MARIA SOOMETS) tänab Illarit abi eest. Illar teeb ettepaneku liha võtta, aga siis leiab oma telgi eest tema šašlõkki söövad Jüri ja Aino. Illar karjub: joppenpuhh, mis siin toimub ja võtab šašlõkivardad sööjate käest ära. Aino (HELENE VANNARI) räägib, et nemad juhtusid lihtsalt mööda minema ja nägid, et ilus liha kärssab. Jüri (ARGO AADLI) lisab, et nad ei tahtnud head kraami raisku lasta. Illar närib šašlõkki varda küljest ja pahandab, et tema ei näe küll ühtegi kõrbenud kohta. Jüri ütleb, et ta näris selle välja. Illar sülitab suutäie välja ja ütleb Sillele ja Pillele, et ta ei saagi neile kõhutäidet pakkuda.
00:16:32 maksavorst vardas küpsemas
00:16:44 Aino (HELENE VANNARI) ütleb solvunult, et ega nemad vargaid ei ole, et nad küll maitsesid küll liha, aga asemele panid 2 maksasardelli
00:16:55 Pille (LIISA PULK) ütleb, et nad jätavad vist vahele. Sille (MARIA SOOMETS) tänab ka. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb pahaselt, et Aino võib sardellid endale teab kuhu pista. Äkki tormab telgi juurde Paavo (TIIT SUKK) ja pärib, kas keegi on Kestutist näinud. Jüri (ARGO AADLI) küsib, aks nad Paavoga koos ujuma ei läinudki. Paavo ütleb, et Kestutis läks üksi ja pole siiani tagasi tulnud. Aino (HELENE VANNARI) hädaladab, et nüüd on see ka veel ära uppunud. Paavo küsib veel, kas keegi on äkki Kestutist näinud. Illar (RAIVO E. TAMM) tõstab katki küpsenud maksavorsti lõkke püealt ja kirub: joppenpuhh. Paavo jookseb ära.
00:17:28 Ats (MAIT MALMSTEN) jalutab metsa all ja harjutab, kuidas Sirjele abielu ettepanekut teha. Äkki hõikab teda Sirje (LAINE MÄGI) ja jookseb tema juurde ning ütleb, et ta peab Atsiga rääkima. Ats ütleb, et tema tahab tegelikult Sirjega rääkida. Sirje tahab esimesena rääkida ja küsib, kui kaua nemad on koos elanud. Ats meenutab, et olümpiamängudest saadik ja selle ajaga on mitmed riigimehed jõudnud manalateele minna. Sirje räägib, et selle pika aja jooksul pole nad niimoodi omavahel ju saanudki olla. Ats ütleb, et lapsed ja... Sirje mõtles Villemit ja tema musta varju.
00:18:15 Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et nüüd, kus Villemit ei ole, kas oleks nüüd õige aeg.... Ats (MAIT MALMSTEN) ei jõua ära kuulata, langeb põlvele ja lausub: Sirje Adolfi tütar Tuts, kas tuled mulle naiseks. Sirje küsib, kas Ats on isaga rääkinud. Ats valetab, et ei ole, ta ise tuli selle peale praegu, siin on nii romantiline ümberringi ja aastaid on juba märgid näidanud, et.... Sirje ütleb, et tema ei saa enne vastust anda kui Ats on tema isa käest luba küsinud, isa on vanakoolimees.
00:18:46 Ats (MAIT MALMSTEN) rahustab Sirjet (LAINE MÄGI), et see on juba tehtud. Sirje küsib uuesti, kas Ats ja isa on omavahel rääkinud. Ats ajab tagasi ja küsib, mida Sirje siis ütleb. Sirje hakkab õnnest naerma, ütleb jaa ja langeb Atsile kaela.
00:19:04 Paavo (TIIT SUKK) jookseb Kestutist otsides Atsi ja Sirje juurde, ütleb, et ta ei taha neid küll segada, aga Kestutis on kadunud. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kus ta on siis. Paavo räägib ujumisvõistlusest. Ats ja Sirje (LAINE MÄGI) ütlevad teineteist kallistades, et pole Kestutist näinud. Ats arvab, et Kestutis võis vabalt ujuda ka Vienspilsi. Sirje ajab Paavo ära.
00:19:41 Jüri (ARGO AADLI) vestab noaga puuoksa (vibunoolt). Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes hõikab: kus kurat sa oled? Jüri hüüab vastu: siin! Paavo küsib, kas Jüri on Kestutist näinud. Jüri ei ole. Paavo ütleb, et Kestutis on kadunud. Jüri arvab, et siis peavad nad seda kahekesi tegema. Paavo küsib, mida. Jüri ütleb, et vibulaskmist, et tal on vibu valmis ja praegu teeb noolt.
00:20:08 Paavo (TIIT SUKK) on pahane, et Jüri ei saa üldse aru, et nad tegid mitu tundi tagasi ujumisvõistlust ja Kästas pole siiamaani välja ilmunud. Jüri (ARGI AADLI) küsib, kas ta uppus ära. Paavo ütleb, et vahet pole, kas uppus ära või pani piiri poole ajama, tähtis on see, et nad on piiritsoonis ja neil on üks mees kadunud. Jüri arvab, et see ei puutu neisse, sest Kestutis on leedukas. Paavo ütleb, et tal juba on üks ärakargamiskahtlustus kaelas ja Jüri on sinna ka segatud, pole vaja, et neid selles osas uurima hakatakse. Jüri küsib, mida nad tegema peavad. Paavo ütleb, et nad peavad Kestutise üle sotsima elusalt või surnult. Jüri vaatab hapu näoga ringi ja tõdeb, et see on nii suur maa-ala. Äkki on parem, kui nad lähevad kordonisse ja räägivad kõik ausalt ära. Paavo karjuba talle: ei!!!
00:20:55 Vahekõll
00:20:59 Paavo (TIIT SUKK) on kõik kokku kutsunud - Illar, Pille, Sille, Jüri, Aadu. Illar (RAIVO e. TAMM) küsib, miks Paavo nad kokku kutsus. Jüri (ARGO AADLI) rahustab Illarit ja ütleb, et Paavo kohe seletab. Paavo ütleb, et nad ootavad Atsi ja Sirje ära, sest ei hakka mitu korda rääkima. Illar ütleb tüdimusega, et tegi just konservi lahti ja nüüd lendavad kärbsed peale. Sille (MARIA SOOMETS) ja Pille (LIISA PULK) naeravad selle peale.
00:21:16 Seltskonna juurde saabuvad Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI). Ats ütleb, et väga hea, et kõik on siin, sest neil on üks uudis öelda. Paavo (TIIT SUKK) küsib kiiresti, kas Kestutis tuli välja. Sirje ütleb, et palju tähtsam uudis. Ats küsib, kas Kestutis on ikka ujumas veel. Sirje õhutab Atsi asjast rääkima. Paavo karjatab, et neil on kriisiolukord, Kestutis on 4 tundi kadunud ja nad peavad ta kõik koos üles otsima. Jüri (ARGO AADLI) seletab, et kuna nad asuvad piiritsoonis, siis võib suur jama tulla, kui keegi kaduma läheb ja hullem on see, kui ta välja ilmub kohas, kus ta kindlasti olla ei tohiks. Sille, Pille, Illar vaatavad ja kuulavad. Paavo seletab, et viimati nähti Kestutist 4 tundi tagasi kui ta läks ujuma ja välja pole tulnud. Illar (RAIVO E. TAMM) arvab, et uppus ära. Pille (LIISA PULK) ei usu, et nii tugeva kehaehitusega sell ära uppus.
00:21:51 Aadu (FELIKS KARK) räägib, et tähtsad pole musklid, vaid oskused... (hakkab Talvesõjast rääkima). Paavo (TIIT SUKK) sõidab Aadu jutule sisse: ei tea kas uppus ära või mitte, aga kõige parem on alustada otsimist rannikualalt. Jüri (ARGO AADLI) räägib, et Paavo olevat öelnud, et Kestutisel pole suunatajuga alati kõik korras. Paavo karjub, mis korras, ta on topograafiline idioot. Jüri arvab, et Kestutis võis võõral kaldal välja ilmuda ja nüüd eksleb ringi. Jüri jaotab inimesed laiali Kestutist otsima, kõik hargnevad. Jüri käsutab Illaril tulla tema ja Atsi vahele. Illar arvab, et keegi peaks jääma ka staapi valvama. Jüri imestab, miks. Illar arvab, et äkki keegi tuleb ja varastab. Jüri meenutab Illarile, et nad on piiritsoonis, seal ei varasta keegi midagi. Illar tahab ikkagi telgi juurde jääda juhuks, kui leedukas välja ilmub, muidu oleme meie läinud ja tema lähem siis jälle meid otsima
00:22:56 Jüri (ARGO AADLI) hüüab ema, et ta jääks kohale valvama, sest tema on vana inimene ja peab üaigal püsima. Jüri kutsub Illari (RAIVO E. TAMM) kaasa otsima. Illar vingub, et tal on juba linnariided seljas ja kreemitatud king jalas, aga läheb ikka otsima.
00:23:21 Vahekõll
00:23:25 Aino (HELENE VANNARI) on Illari telgi juures valves, aga sööb Illari konservi. Tulevad Aadu, Paavo jt. Aadu (FELIKS KARK) räägib Paavole, et tal on kahju, aga ta ei usus, et tema sõber veel elus on. Paavo (TIIT SUKK) küsib, kas Aadu tõesti arvab, et Kestutis uppus ära. Aadu ütleb, kas uppus ära või pani lõikama, igatahes sellel territooriumil, mille nemad läbi kammisisd, teda pole, vana soomepoisi eest pole võimalik end varjata. Jüri (ARGO AADLI) lisab, et miilitsa eest ka mitte. Sille (MARIA SOOMETS) arvab, et ei saa inimest maha matta, kui pole veel kindel, äkki ilmub kuskilt välja.
00:24:02 Põõsastest tuleb Illar (RAIVO E. TAMM), kes pahandab, miks kõik ära kadusid, et kas nad tahtsid tema ka ära kaotada, riided on nii kui nii kõik mokas. Sm Võsa (PAUL LAASIK) arvab, et nad peaksid kordonisse minema ja kõik ausalt ära rääkima. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et tema ei saa minna, sest seal on see mees, kes sai aru, et ta pole hull ja saatis Paavo sõjaväkke. Võsa ütleb, et Paavo ei peagi minema, nemad Jüriga lähevad - vana parteilane ja noor miilits, nad on usaldusväärsed. Võsa ütlebb kõigile, et nad pakiksid asjad kokku, siis saavad veel enne õhtut minema. Illar tuleb oma telgi laua juurde ja räägib, et kui veel keegi ära kaob, siis tema ei liiguta enam lillegi, siis märkab, et keegi on tema konservi ära söönud ja hakkab pahandama, joppenpuhh.
00:24:43 Aino (HELENE VANNARI) piilub põõsa tagant. Illar (RAIVO E. TAMM) vaatab konservikarp käes ühes suunas
00:24:51 Vahekõll
00:24:55 Kordoniülem (JURI ŽILIN) räägib Jürile (ARGO AADLI) ja sm Võsale (PAUL LAASIK) (vn, k, tlgsubt-) - kas te teate, mis teist saab. Jüri palub, et nad ei paneks neid istuma. Võsa ütleb, et keegi pane teda istuma. Kordoniülem räägib, et teoreetiliselt neid seal ei olnud ja polnud ka leedukat. Kui nad ta leiavad, siis matavad maha. Jüri küsib, aga kui ei leia. Kordoniülem ütleb kindlalt, et küll leiavad. Võsa küsib, aga kui ta on juba Rootsis. Jüri arvab, et sellest võib pahandusi tulla. Kordoniülem on rahulik, sest lleeduka küsimus on juba lahendatud, ta on leitud (viitab käega Jüri ja Võsa ette pingile).
00:25:57 Jüri (ARGO AADLI) ja sm Võsa (PAUL LAASIK) vaatavad pingi poole, Võsa ütleb hirmuga, vaene Kestutis. Jüri ütleb, vaene Paavo. Kordoniülem (JURI ŽILIN) küsib (vn k. tlgusbt-), kas see on Kestutis. Jüri kummardub pingu juurde, aga ütleb, et ta ei taha seda näha. Võsa manitseb, et jätku jama, ise veel miilits, ega ta seal mitu päeva ei ligunenud, ainult mitu tundi. Kordoniülem räägib (vn k. tlgusbt-), et ta näitab neile hookus-pokust ja karjub siis valjusti: Podjom! Kestutis (VEIKKO TÄÄR) kargab püsti, taarub paigal ja kukub siis pikali maha. Kordoniplem ütleb, et sportlane. Võsa naerab.
00:26:42 Vahekõll
00:26:47 Paavo (TIIT SUKK) riidleb Kestutisega (VEIKKO TÄÄR), kes kõrvalistmel tuigub, et ta neile sellise käki keeras. Tagaistmel Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI). Kestutis lällab, et Paavo räägiks vene keeles. Paavo räägib. Ats palub, et Paavo ei räägiks, Kestutis ei saa nagunii midagi aru. Kestutis lällab laulda. Ats ütleb, et tema ei hakka leedukatest kunagi aru saama. Paavo ütleb, et tema on Atsiga nõus. Ats imestab, kuidas Paavo üldse sõjaväes leedukaga sõbraks sai. paavo ütleb, et tegelikult pole Kestutisel häda midagi.
00:27:36 Sirje (LAINE MÄGI) õhutab Atsi (MAIT MALMSTEN) rääkima ja Ats ütleb, et nemad on otsustanud Sirjega nüüd lõpuks pulmad ära teha, et võtab Sirjekese ära. Kestutis öögib esimesel pingil.
00:27:45 Lõputiitrid
00:28:15 (c) Thors Production
00:28:20 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:26 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0038_0001_D10_ENSV_KAKS-KANGET.MXF
Indeks: 2012-002814-0038
Kestus: 00:28:26
Registreerimise kuupäev: 23.10.2012
Registreerimise aeg*: 2012-10-23 23:05:39
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse