ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Isa pluus

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 71
Kestus: 00:28:30
Indeks: 2015-002814-0070
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0070_0001_XHD_ENSV_KREEMITORU.mxf
Esmaeeter : 22.10.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai 1987
00:00:05 Vindine Illar (RAIVO E. TAMM) räägib kaamerasse - paljud ei mäleta, millega see jama siin üldse lõppes või millest algas. Sellest ajast on palju mett verre voolanud. Illar räägib kokkuvõtlikult lähimineviku sündmustest
00:00:20 KATE (ARH): (efekt) Jüri (ARGO AADLI), Pille (LIISA PULK), Anneli (MARTA LAAN). KT Illar - Jüri oli nagu kits kahe heinakuhja vahel, et suutnud otsustada kumba totsi valida, kas Pillet või Annelit
00:00:39 Illar (RAIVO E. TAMM) - ma andsin talle väga head nõu, aga ta oskas kõik ära rikkuda. Loobus Pillest teise kuti nimel ja jäi lõpuks Annelist ka ilma. KATE(arh): Jüri, Illar, PIlle, Mait, Anneli
00:00:53 Illar - Aga Ats, minu hea sõber ja vahva vunts, aga muidu täiesti tühine inimene
00:00:57 KATE (ARH): Sirje ja Ats, Mait ja Pille, Ats ja Marju. KT Illar - Ats arvab, et Pille uus kutt Mait on tema lihane poeg ja ta on endast nii väljas, et juba 10 päeva ei ole ta enam endine
00:01:12 Illar (RAIVO E. TAMM) kutsub Atsi baari tagaruumist välja ja küsib, kas ta on ikak endine. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb välja ja küsib, kas Illar räägib omaette. Illar räägib, et ta harjutab, et juhul kui Helle peaks küsima, miks ta töö juures on hakanud napsi võtma. Ats pahandab, sest kuulis, kuidas Illar mainis tema nime ja ta on öelnud, et ei räägi Atsi elust Hellele. Ats kaob uuesti tagaruumi.
00:01:39 Illar (RAIVO E. TAMM) jätkab kaamerasse - nüüd saad siis aru, millest ma räägin. Illarile meenub, et tahtis veel midagi lisada ja ütleb - joppenpuh!
00:01:52 Saatepea
00:02:25 Tiiter: LXX osa, Kreemitoru
00:02:30 Jüri (Argo Aadli) siseneb ülemuse kabinetti ja raporteerib: nooremseersant Kesner. Alampolkovnik (VELLO JANSON) lahendab laua taga ristsõnu ja teatab, et ta on tänasest päevast Jüri uus ülemus. Alampolkovnik naerab Jüri krampliku oleku peale ja ütleb, et ta lõdvalt võtaks. Küsib, kas Jüri on kuulnud lugu, kuidas Gorbatšov käis tehases ja rääkis ühe treialiga. Jüri tunnistab, et pole tänaseid lehti lugenud
00:03:07 Alampolkovnik (VELLO JANSON) jutustab - treial seisab pingi ees ja treib, Gorbatšov küsib, kas teeksid sama hästi tööd kui oeksite pudeli viina ära joonud. Treial vastab: jah, muidugi. -Aga 2 pudelit viina?- Jah. Ag 3 pudelit viina? - Te näete, ma teen ju tööd. Jüri (ARGO AADLI) on segaduses. Alampolkovnik hakkab naerma ja ütleb, et see on anekdoot. Jüri muigab ja küsib, kas ta tohib naerda. Alapmpolkovnik räägib, et üks sigudik rääkis talle neid lugusid tund aega ja see oli kõige kobedam ja pani ta 15-ks päevaks istuma.
00:03:52 Äkki tuleb kabinetti Anneli (MARTA LAAN), kes vabandab, et hilines, kuna WC-s tuli loputuskasti nöör ära ja... Anneli küsib, mida Jüri seal teeb. Alampolkovnik (VELLO JANSON) ütleb, et see on hea, et Anneli kohe asja kallale tahab asuda, et nalja või ju teha, aga töö jaoks peab ka aega leiduma. Tšeržinski ütles nii, aga võibolla ei öelnud, pole tähtis
00:04:18 Alampolkovnik (VELLO JANSON) teatab, et tal on neile väga tähtis ülesanne
00:04:21 Ats (MAIT MALMSTEN) kuivatab baari leti taga klaasi ja küsib Illaril, mida ta peaks tegema, klaas kukub peaagu käest. Illar (RAIVO E. TAMM) pahandab, et lõpetagu ära, enne kui ta midagi ära lõhub ning käsib tal kohvimasina ära pesta ja koju minna. Ats arvab, et kui Mait on tema poeg, siis peab ta nad Pillega lahku ajama, ta saaba aru küll, et nad pole lihased õde-venda, aga jälk on mõelda. Illar imestab, et mis moodi Ats kavatseb nad lahku ajada.
00:04:43 Ats (MAIT MALMSTEN) on ahastuses ja ei tea, mida teha. Illar (RAIVO E. TAMM) soovitab Atsil Marju käest küsida, kas Mait on tema poeg või ei ole. Ats arvab, et äkki Marju ei ütle. Illar ütleb, et kui ta noorte tausta ära räägib, siis ta peab ütlema ja on ka kaduvväike võimalus, et Atsil polegi probleemi. Ats küsib, aga kui on. Illar - siis tegelema juba selle probleemiga.
00:05:13 Anneli (MARTA LAAN) küsib, kas ülesanne on seotud nõukogude vastase elemendi praeguse aktiviseerumisega. Ülemus (VELLO JANSON) vastab kiiresti, et ei, sellega tegelevad teised organid, neil on tähtsamad ülesanded. Alampolkovnik seletab - Tallinna kõige suurema autoremonditöökoja territooriumilt kaovad pidevalt varuosad. Sellepärast ta otsustaski neid kahte noort inimest sellele tööle suunata. Anneli ütleb, et nad ei saa seda tööd ometi mundris teha. Ülemus teatab, et nad on erariietes ja küsib, kas Jüril on isikilk auto.
00:05:45 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et tal on Žiguli, mis seisab rohkem pukkide otsas, kuna enamuse sõitudest teeb ta ametiautoga. Alampolkovnik (VELLO JANSON) annab käsu viia vaatlused läbi Jüri isiklikust autost, materjalid võtavad uurija Hlebnikovi käest ja ette kannavad isiklikult talle. Jüri ja Anneli raoperteerivad kooris: just nii, sm. alampolkovnik! Anneli lahkub, Jüri tema järel.
00:06:10 Alampolkovnik (VELLO JANSON) helistab kellelegi ja teatab, et saatis noored armunud ülesandele (naerab). Ütleb, et nad ei saa iial sellega hakkama - see on surnud toimik, Anneli läks sulle ikka väga südamesse kui tema peale siia maani kauna kannad.
00:06:51 Vahekõll
00:06:58 Ats (MAIT MALMSTEN) laseb uksekella. Marju (PIRET KALDA) avab ukse ja üllatub, et Ats on ja küsib, mida ta seal teeb. Ats kokutab, et sattus juhuslikult Jõgevalt läbi sõitma ja mõtles, et astub läbi. Marju kutsub Atsi sisse. Marju on nõutu ja ei oska Atsile midagi pakkuda, aga küsib, kas teed või lahustuvat kohvi. Ats võtab portfellist vahvlitorud. Marju lubab ikka vee üles panna kui Atsil pole just termost kaasas.
00:07:45 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et tal polnudki plaanis kauaks jääda, et kui Marju mees koju tuleb, siis saab veel asjast valesti aru. Marju (PIRET KALDA) küsib, kust Ats võtab, et tal mees koju tuleb, kust ta üldse võtab, et talmingi mees on. Ats ütleb, et ta ju nägi. Marju teeb üllatunud näo. Ats lisab, et nägi tema silmadest. Marju naerab. Ats meelitab, et nii kaunis naine ei saa ju ükskik olla.
00:08:05 Marju (PIRET KALDA) tunnistab, et tal ei ole meest ja ei tule ja ei taha ka. Marju küsib äkki, kust Ats teab, kus ta elab. Ats (MAIT MALMSTEN) kõhkleb ja ütleb, et juhuslikult kui ta telefoniraamatut sirvis. Marju küsib, kas juhulikult kui ta Tallinnas oli või kui ta juba seal oli. Ats ohkab raskelt ja tunnistab, et tahab Marjult midagi küsida. Marju küsib rõõmsalt, et mida. Ats küsib otse, kas Mait on tema poeg. Marju küsib, milline Mait. Ats seletab, et see, kes Pedas tööõpetust õpib. Marju keerutab ja siis ütleb, et Mait on natukene Atsi poeg.
00:09:03 Ats (MAIT MALMSTEN) naeratab tobedalt. Marju (PIRET KALDA) naerab kaasa ja uurib, kuidas Ats Maidust üldse teab. Ats ütleb, et juhuslikult ja ütleb, et ärgu Marju muretsegu, Mait ei tea Atsist midagi. Marju arvab, et las see jääbki nii, et milleks seda vana asja jälle üles võtta, tema teab, et tema isa on Prostokvašinas postiljon. Ats ei taipa ja Marju räägib multifilmist.
00:09:40 Ats (MAIT MALMSTEN) tunnistab, et neil ei õnnestu seda kauem varjata, sest Mait on otsustanud hakata kurameerima tema kasutütre Pillega ja seda pole küll vaja, et lisaks sellele, et ta on tema poeg, saab temast veel tema väimees. Marju (PIRET KALDA) naerab. Ats hammustab vahvlit ja ajab endale peale. Marju ütleb, et Ats peab särgi seljast ära võtma.
00:10:04 Jüri (ARGO AADLI) ja Anneli (MARTA LAAN) vaatavad autost binokiltega. Jüri ütleb Annelile, et ta pole temaga 10 päeva rääkinud. Anneli ütleb, et reeturitega ei räägitagi. Jüri küsib, mis reetur tema on. Anneli ütleb, et Jüril läks isegi hästi. Jüri tahab, et Anneli teda kuulaks. Anneli ütleb tõredalt, et ärgu ta vahtigu teda, vaid objekti. Jüri vaatab ja ütleb, et ta ju rääkida ikka võib. Anneli lubab siis ära minna. Jüri ütleb, et kui ta lahkub, siis ta annab nad välja. Anneli ütleb, et paneb kõrvad kinni. Jüri naerab, et kes siis binoklit hoiab.
00:10:38 Pille hakkab minema. Jüri käivitab miilitsaauto.
00:10:46 Jüri (ARGO AADLI) seletab Annelile, et tema ja Pille vahel ei ole olnud midagi sellist, mis oli nende vahel. Anneli (MARTA LAAN) arvab, et Jüri valetab. Jüri annab ausõna, et nad pole isegi musi teinud. Anneli küsib, misk Jüri Pilel pilti põues hoidis. Jüri ütleb, et ta hoolib Pillest nagu väikesest õest. Anneli ütleb, et Jüri siis ei armasta Pillet. Jüri kinnitab, et armastab Annelit. Anneli mõtleb ja suudleb siis Jüri kuumalt ning tunnistab, kuidas ta teda armastab ja kui raske tal 10 päeva vait oli olla.
00:11:34 Ats (MAIT MALMSTEN) sesiab palju ülakehaga Marju elutoas. Marju (PIRET KALDA) toob Atsile kuiva särgi, mis osutub naiste särgiks. Marju ütleb, et mis teha, pole ju meest ja Maidu särgid on kõik temaga Tallinnas. Ats küsib, aga tema vanema venna oma. Marju imestab, et Ats arvas, et tal on mees ja nüüd veel vanem poeg ka. Marju kinnitab, et pole. Ats ütleb, et Mait oli rääkinud vanemast vennast, kes õpib Tartus ajakirjandust. Marju seletab, et vanem poeg pidi ju sündima enne seda kui nemad semmisid. Ats ütleb, et Mait ajas selle koha pealt ka pada. Ats paneb punase naistepluusi selga.
00:12:13 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mis nad siis teevad. Marju (PIRET KALDA) ütleb, et särgil on tindiplekk ka peal. Ats ei mõelnud särki, vaid noori. Marju arvab, et Atsil on õigus ja parem on kui neist ei saa langud. Ats ei saa aru, mis asjad. Marju seletab, et langudeks nimetatakse omavahel mehe ja naise vanemaid. Ats ütleb pahaselt, et tema ja Marju - langud - mitte mingil juhul. Ats küsib, kuidas nad seda saladuses hoiavad. Marju arvab, et selle peavad nad koos kokku leppima. Ats istub.
00:12:42 Anneli (MARTA LAAN) ja Jüri (ARGO AADLI) amelevad autos, samal ajal kurikaelad tegutsevad. Jürile tundub, et midagi toimub, Anneli laseb rapsides kogemata signaali ja vargad jooksevad minema. Jüri vaatab binokliga ja käivitab automootori ja tahab sõita, aga auto ei liigu. Jüri väljub autost ja avastab, et tagumine ratas on puudu. Anneli kirub.
00:13:18 Ats (MAIT MALMSTEN) tunnistab Illarile, et probleem on, sest Mait on tema poeg. Illar (RAIVO E. TAMM) soovib õnne isaks saamise puhul ja valab pitsi viina ning lisab, et Ats saigi oma lihase näoga poja, mida ta eelmisel aastal malevas igatses. Ats mõtles väikest poega. Illar arvab, et ei maksa põdeda, sest nüüd on valmis toodang. Ats võtab pintsaku seljast, selle alt tuleb lagedale naistepluus. Illar imestab: joppenpuhh! Illar arvab, et Ats peaks Maiduga rääkima. Ats ütleb, et Marju keelas selle ära. Illar ütleb, et siis tuleb teha nägu nagu midagi poleks juhtunud.
00:14:08 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et tema võib ju nägu teha, aga noored tuleb teineteisest lahku lüüa. Illar (RAIVO E. TAMM) pakub, et äkki peaks Ats Jüriga rääkima. Ats imestab, mis Jüriga. Illar räägib, et Jüri on Pillet juba aastaid distantsilt armastanud, las poetab ennast noorte vahele. Ats ütleb, et Jüril on ju oma pruut. Illar küsib, kas Ats on pime või, sest Jüri käis alles paar nädalat tagasi tema õla najal nutmas, et ei tea, kumba tüdrukut valida. Ats küsib, miks Illar talle sellest midagi ei rääkinud. Illar ütleb, et ta pole mingi lobamokk, suu on lukus nagu preestril, v.a. mõnedel nõrkushetkedel nagu praegu.
00:14:45 Atsile (MAIT MALMSTEN) ei mahu Jüri ja Pille kooslus pähe
00:14:50 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib Jürile, et ta pidanuks päris loll olema kui arvanuks, et Jüri vaatab Pillet ainult naabripoisi pilguga. Jüri (ARGO AADLI) kuulab ja ütleb, et ta ei saa aru. Jüri ütleb, et kui Ats arvab, et tal on Pillega mingid halvad kavatsused, siis mitte. Ats ei arva ja ütleb, et ta ju nägi, et Pille meeldis Jürile. Jüri räägib, et Pille meeldib talle ikka, aga mitte enam selles mõttes, tal on Anneli ja Pillel on oma noormees ja see kõik on lõppenud, enne kui see alatagi jõudis. Ats tunnistab, et sellest on kahju, et see möödas on. Ats ütleb, et nad sobisid nii hästi ja arvab, et Jüri oleks Pillele parem peika kui see punapäine volask. Jüri ütleb, et Pille on õnnelik. Ats ütleb, et Pille pole õnnelik, vaid õnnetu.
00:15:41 Jüri (ARGO AADLI) küsib, miks. Ats (MAIT MALMSTEN) väidab, et ei tea, aga märgid näitavad. Jüri ei tea. Ats küsib otse, kas Jüri tahab, et Pille oleks õnnelik, siis ajagu see kutt pille juurest minema
00:16:07 Alampolkovnik (VELLO JANSON) küsib Anneli ja Jüri käest, kumb neist suudab seletada, kuidas see üldse võimalik on. Jüri (ARGO AADLI) on süüdlasliku näoga. Alampolkovnik virutab käega vastu lauda ja vannub. Jüri proovib ennast kaitsta, et nad tegutsesid taktikaliselt ja valvekorra ajal lasi ta varastada oma auto 2 ratast. Alapolkovnik ütleb, et Jüri on veel lollim kui ta arvas. Jüri ütleb, et rattad oli sööt, tänu ratastele on võimalik bande kinni võtta, see võib küll aega võtta.
00:17:02 Alampolkovnik (VELLO JANSON) imestab, et Jüri ohverdas oma auto, et riigi riisujad kinni võtta. Jüri (ARGO AADLI) kinnitab rõõmsalt, et nii ta tegi. Alampolkovnik lubab Annelil ja Jüril minna.
00:17:29 Jüri miilitsaauto sõidab metsa vahel. Pille liigub teel. Jüri (ARGO AADLI) peatab auto ja küsib, kuhu poole Pille läheb, ta võib ära visata. Pille (LIISA PULK) ütleb, et pole vaja, ta on varsti kohal. Jüri ütleb, et nad pole nii ammu näinud ja uurib, kuidas tal läheb. Pille kehitab õlgu ja ütleb, et pole viga ja küsib vastu. Jüri ütleb, et tiotsa hästi ja küsib, kuidas kavaler Maidul läheb. Pille ütleb, et kavaleril läheb hästi ja nad lähevad Maiduga Tartu Levimmusika päevadele. Jüri ütleb, et nad Anneliga ei lähe vist.
00:18:07 Jüri (ARGO AADLI) küsib kokutades, kas Pille oni kka õnnelik. Pille (LIISA PULK) imestab, et miks ta ei peaks olema. Jüri ütleb, et on nagu mõned märgid, mis näitavad nagu ta ei oleks ja tema pole ainuke, kes muretseb. Pille küsib, kes veel oma nina tema asjadesse topib. Pille arvab, et ema. Jüri ütleb, et ei ole. Pille pakub, et Ats. Jüri ütleb, et tema pole midagi öelnud. Pille ütleb, et oli tore näha, aga ta peab minema.
00:18:41 Vahekõll
00:18:43 Televiisoris mängib Soome MTV3 kanalil reklaam. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab telekat. Tuleb (LIISA PULK) ja tervitab. Pille tõmbab ja Maidu (HENDRIK TOOMPERE Jr) tuppa. Ats tervitab. Mait tervitab. Pilel imestab, et Ats pole tööl. Ats uurib, mis noori sinna tõi. Pille seletab, et tuli magamiskoti järele, sest nad lähevad Tartu levimuusikapäevadele. Ats küsib, mis magamiskott sinna puutub. Pille ütleb, et nad jäävad ööseks. Mait räägib, et nad ööbivad tema venna juures. Ats keerutab, et Maidu vennal pole ju magamiskotti. Mait ütleb, et vend magab voodis, tal pole seda vajagi. Ats küsib, kas on ikka vägev vend. Mait ütleb, et on jah.
00:19:44 Pille (LIISA PULK) loodab, et venna toanaaber pole kohal ja nemad saavad ka voodis magada. Ats (MAIT MALMSTEN) arvab, et peaks olema ikka 2 magamiskotti. Pille ütleb, et tal on suur magamiskott. Ats ajab ikka 2 magamiskoti asja. Pille ütleb, et Ats muretseb ilmaasjata. Ats ütleb, et ta pakkus lihtsalt variante välja ja läheb magamiskotti otsima.
00:20:26 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) arvab, et nii pole ilus Atsiga klouni mängida. Pille (LIISA PULK) ütleb pahaselt, et see on sellepärast, et Ats segab ennast tema asjadesse ja saatis Jüri talle ütlema, et Mait pole talle õige kutt. Mait küsib, kas ta siis on. Pille ütleb, et muidugi on. Mait küisb, kas tal on päriselt lootust. Pille vastab, et miks mitte. Noored tahavad suudelda, aga Ats naaseb madratsite ja magamiskottidega ning ütleb, et nad viskavad pikali ja polegi häda.
00:21:15 Vahekõll
00:21:27 Mait ((HENDRIK TOOMPERE JR) ja Pille (LIISA PULK) saabuvad Maidu ema Marju juurde. Mait tervitab ema. Marju (PIRET KALDA) loeb diivanil seliti raamatut ja tervitab vastu ja imestab, mis teda nii ootamatult koju tõi. Mait ütleb, et nad lähevad levimuusikapäevadele ja tutuvustab emale Pillet. Marju ajab ennast diivanilt püsti ja läheb tervitama. Marju tõreleb, et poeg ette ei teatanud, siis oleks ta saanud süüa teha. Mait ütleb, et nad on söönud ja nad tulid ainult korraks läbi, et fotoaparaati võta.
00:22:08 Naised jäävad omavahele. Marju (PIRET KALDA) teietab Pillet ja küsib, mida ta Pedas õpib. Pille (LIISA PULK) ütleb, et tantsujuhiks. Marju räägib, et ta ise õppis ka Pedas ja Mait õpib ka tema mõjutuste pärast õpib õpetajaks. Marju ütleb eufooriliselt, et ükskord saavad nad seal vilistlaste kokkutulekul kokku. Pille naerab. Pille ütleb, et tema isa on ka Peda lõpetanud ja samuti töpaõps nagu Maidust saab. Marju naeratab tobedalt ja ütleb, et läheb aina vahvamaks, et üks kokkusattumus kokkusattumuse otsa.
00:22:54 Marju (PIRET KALDA) hüüab pojale, kas on vaja appi tulla otsima seda fotoaparaati. Mait hüüab teisest toast, et pole vaja appi tulla, ta on vetsus. Pille (LIISA PULK) märkab äkki puu peal Atsi särki ja mainib, et ilus särk. Marju ütleb, et on jah. Pille ütleb, et see on jälle naljakas kokkusattumus, aga tema isal on samasugune. Marju ütleb, et neil ongi nii, et kui poodi midagi ilusat tuleb, kohe kõik ostavad ära. Marju ütleb, et see on Maidu isa särk. Pille küsib üle, kas Maidu isa särk. Marju keerutab, et nad ei ela ammu koos ja ta koristas kappe ja mõtles, et viskab või kingib ära, aga Pille isale poel vaja kinkida, sest tal juba on selline s.ärk. Marju korrutab uuesti, et niisugune kokkusattumus.
00:23:54 Marju (PIRET KALDA) hüüab uuesti, et kauaks Mait jääb. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) juba tuleb ja palub emal temast ja Pillest pilti teha. Noored seisavad ja Marju pildistab. Mait lubab teinekord tagasi tulla ja siis süüa. Pille (LIISA PULK) jätab nägemist ja ütleb, et oli tore Marjuga tutvuda. Mait tuleb tagasi fotoaparaadi järgi ja arutab, et kellelt ta on hajameelsuse pärinud. Mait suudleb ema ja ütleb: pakaa. Marju vaatab Atsi särki ja on segaduses.
00:24:39 Vahekõll
00:24:53 Ats (MAIT MALMSTEN) läheb hommikumantlis ukse juurde ja koputab Jüri uksele. Jüri (ARGO AADLI) tuleb püksilukku kinni tõmmates WC-st. Ats tahab Jüriga rääkida. Jüri ütleb, et ta ei saa, tal on töö juures jama. Ats ei tea, mida Jüri Pillele ütles, aga Pille on praegu veel sõgedam kui enne, sest võibolla lähevad nad Tartu levimuusikapäevadele ja magavad seal ühes voodis. Jüri ütleb, et mis tema sinna parata saab, sest Pille on suur inimene ja kui ta tahab kellegagi ühes voodis magada, siis ta teeb seda ja nemad ei saa kätte ette panna. Ats on kindel, et nad saavad.
00:25:26 Jüri (ARGO AADLI) selgitab Atsile, et Pille pole enam tema väike tütar. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et Pille on kasutütar, aga Mait on tema lihane poeg. Jüri on keeletu ja ütleb, et seda on tema jaoks liiga palju ja ta peab tööle minema. Aga ta lubab tagasi tulla ja sellest rääkida. Jüri küsib uuesti Atsilt: sinu poeg? Ats vaigistab teda ja ei luba mitte kellelegi sellest rääkida. Ats annab Jüril kirja, Jüri lahkub. Ats ohkab.
00:26:05 Alampolkovnik (VELLO JANSON) räägib telefoni anekdooti, naerab. Jüri (ARGO AADLI) ootab oma järjekorda. Jüri võtab põuest Atsi antud kirja ja loeb: Sinu Zigulli rattad on kuuri all. Tee tööl hea nägu ja võta õnnitlused vastu. Filmi valgustamisest oli abi. Nüüd oleme tasa. Jüri kirub: kuradi Šellenberg.
00:26:39 Alampolkovnik (VELLO JANSON) küsib, mida Jüri ütles. Jüri (ARGO AADLI) ajab tagasi, et pole midagi. Siseneb Anneli (MARTA LAAN), kes teatab pahaselt, et vetsus olid kuivatusaparaadi lahti ja ta sai suraka. Alampolkovnik otsib sõnu, lööb käega vastu lauda ja kiidab, et see oli eeskujulik töö. kuigi tema praktikas on see esimene kord, kus pätid annavad ennast üles ja toovad varastatud kraami ka tagasi. Palub Jüril ja Annelil rääkida, kuidas see võimalik on.
00:27:25 Jüri (ARGO AADLI) ütleb rõõmsalt, et rutiinne operatiivtöö. Alampolkovnik (VELLO JANSON) nõuab, et nad räägiksid, sest ta tahab kuulda, kuna läheb õhtul sõpradega sauna ja tal on uut naljalugu tarvis. Jüri hakkab rääkima, aga kõhkleb, vaadates Annelile otsa.
00:27:49 Lõputiitrid
00:28:19 (c) Thors Production
00:28:24 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:28:29 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0070_0001_XHD_ENSV_KREEMITORU.mxf
Indeks: 2015-002814-0070
Kestus: 00:28:30
Registreerimise kuupäev: 14.06.2015
Registreerimise aeg*: 2015-06-14 23:05:36
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse