ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Disko ja kodusõda

Saada link

Media

Kirjeldus

"Nõukogude Eesti" põhjustab suure jama. Jüri käristab Sillele välja. Temas möllavad hormoonid. Soovid, soovid, soovid! Sille saab lavakasse sisse. Kõik, mis must-valgel kirjas, pole sugugi lubatud!

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 33
Kestus: 00:28:01
Indeks: 2012-002814-0034
Režissöör: Pulk Marta
Esmaeeter: 30.09.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Juuni 1984
00:00:05 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) on voodis, Sirje õpib raamatust "Nõukogude Eesti" fakte pähe. Ats püüab asjatult Sirje tähelepanu võita. Tiiter: XXXIII osa, Disko ja kodusõda!
00:00:24 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kaua Sirjel raamatuga veel läheb. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb raamatusse süüvinult, et senikaua, kuni kõik vajalikud faktid peas on. Ats arvab, et see on võimatu, sest raamat on ilmunud 1978 aj uued faktid tulevad peale. Sirje ütleb, et põhiolemuselt jääb kõik samaks. Ats arvab, et ei jää samaks ja tal on mälumänguri ajast see raamat peas ja palub, et Sirje kontrolliks raamatust Kärdla linna tänavate kogupikkust. Sirje loeb,et 32 km. Ats ütleb, et nüüd on 35 km, see näitab, et 6 aastat vanas raamatus on vanad andmed. Ats palub ühemõtteliselt, et Sirje kustutaks tule ära. Sirje ütleb tõsiselt, et ei kavatsegi.
00:01:30 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mis Sirjel üldse neid teadmisi vaja on ja palub veel, et Sirje kustutaks tule ära ja nad hakkaksid magama. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et nad ei hakka täna magama, saagu Ats temast aru, ta peab minema spordiühingusse "Jõud" ja seal kõne pidama ning tal peab selge pilt spordist olema. Sirje loeb raamatust, et spordiühingu "Jõud" varasem nimi oli hoopis "Kolhoosnik". Ats ütleb irooniliselt, et Sirjel on tõesti põnev amet, soovib pahaselt: head ööd! ja keerab selja. Sirje soovib head ööd.
00:02:17 Saatepea
00:02:44 Öösel pimedas tuleb veinipudeliga Sille (MARIA SOOMETS) ja paneb laualambi põlema. Pille (LIISA PULK) magab. Purjus Sille hakkab Pillet üles äratama ja teeb ettepaneku hakata "tina panema". Pille ärkab pahaselt üles ja imestab, kust Sille nii hilja tuleb. Sille räägib, et tuleb Viru Grillist ja pakub Pillele bulgaaria veini. Pille ei tea kas maksab. Sille ütleb, et midagi ei maksa, ment tegi kõik välja. Pille küsib, kes. Sille ütleb, et naabri-uhve ja tõi ta veel oma Villisega koju. Pille on imestunud. Sille räägib, et kulutas enda peale ainult 66 kopikat, aga ment pani korraga 60 rutsi likku. Sille viskab paberkotis grillkana Pillele. Pille on nii pahane, et viskab grillkana vastu ust, kust kostab kellegi oie, sest see keegi sai kanaga pihta.
00:03:51 Vahekõll
00:03:53 Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) teeb suhkruäärega klaase, sidruniviilud on selleks laual, aga ta vaatab, et keegi ei näeks ja teeb klaasiservad oma suus märjaks ja kastab siis suhkrusse. Tuleb tüdinud moel Ats (MAIT MALMSTEN), mille peale Illar imestab, et Ats nii vara tuli, sest hommikune vahetus on ju tema oma. Ats räägib tõsiselt, et tuli välja magama ja küsib luba kastide vahele selili vistada, et ajagu Illar ta üles kui vahetus algab.
00:04:22 Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) pärib, kas Atsil on kodus midagi s..sti. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et ei saanud öö otsa magada - naine tagus öö otsa propangandistlikku p..ka pähe, siis tuli korraks uni, aga siis saabud naabri-miilits sireenide ja vilkuritega, siis hakkas lastetoas mingi õudne kaklus peale ja kui oli silma kinni saanud, hakkas naabrinaine oma poega peksma. Illar imestab, mispärast. Ats ei tea isa ka, aga vist mingi grillkana pärast ja küsib uuesti, kas ta võib pikali visata.
00:05:02 Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et tal on tagaruumis välivoodi, aga linadel keeraku Ats teine külg, sest üks Malle ööbis seal. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et keerab linad seina äärde rulli seisma.
00:05:15 Jüri (ARGO AADLI) sööb miilitsavormis laua taga hommikust, tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes tervitab ja küsib, mis komejanti Jüri öösel tegi. Jüri vastu, et tema pole mingut komejanti teinud. Paavo osatab, et Jüri sõitis ju ainult sireenidega maja ette ja pärast sõitis Moskva rong läbi nede maja. Jüri on ise ka mures, tema ei tahtnud midagi halba. Jüri meenutab öised sündmuseid....
00:05:41 Jüri meenutus: Sille (MARIA SOOMETS) ja Jüri (ARGO AADLI) tulevad öösel peo pealt, Sillel pudel käes. Sille tänab Jüri, et ta talle välja käristas, aga et ta koduteel oma käsi Sille põlve peale sättis, seda oli liiga palju. Jüri naljatab, et mujale ei julgenud. Sille sunnib Jüri vaikselt olema, sest teised magavad. Jüri kutsub Sillet õue ja lubab talle kuud näidata. Sille ütleb, et ta on juba kuud näinud, tänab Jüri veelkord koju toomise eest, aga lisab, et ärgu Jüri rohkemat küll lootku.
00:06:15 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta ei saanud ju Sillet grusiinist kaakidega Virusse üksi jätta. Sille (MARIA SOOMETS) ütleb, et oleks saanud nendega hakkama, sest ega iga päev ei juhtu, et sind restosse kutsutakse. Jüri ütleb, et alkoholism võib noore naise viia seksuallse lodevuseni. Sille ütleb, et seda temagi arvab ja soovob Jüril head ööd.
00:06:40 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas Sille lähebki magama. Sille (MARIA SOOMETS) küsib, mida Jüri grusiinidele ütles, et nad nii kähku jalga lasid aj misk ta kogu arve oma taskust välja maksis. Jüri räägib, et ütles grusiinidele: Kogu vara konfiskeerimine! Ja ütleb Sillele, et ta meeldib talle, maksku mis maksab. Sille ütleb, et aluspesu on tal haaknõeltega riiete küljes, soovib uuesti head ööd. Jüri piilub Pille toa lukuauku, selja tagant on hiilinud Aino (HELENE VANNARI), kes karjub vihaselt, mida Jüri seal teeb, luurab tüdrukute järele. Aino kamandab Jüri oma tuppa voodisse.
00:07:37 Vahekõll
00:07:40 Jüri meenutus jätkub: Aino (HELENE VANNARI) ähvardab Jüri, et ta läheb nüüd ise tüdrukutega rääkima. Jüri (ARGO AADLI) peatab teda. Aino teeb ukse lahti, aga siis lendab Pille visatud grillkana talle vastu pead. Aino hakkab karjuma, et appi tapetakse (vn k, tlgsubt-)
00:07:56 Paavo (TIIT SUKK) on Jüri loo ära kuulanud ja tahab talle nõu anda, kuidas naistega asju ajada, väikese tasu eest muidugi. Jüri (ARGO AADLI) ei taha. Paavo arvab, et küll Jüri tahab. Paavo seletab, et Jüri peab minema discole, tantsitab seal naisi ja hiljem... (küsib 3 rubla), muidu ei tea mis edasi saab. Jüril on 5-rublane. Paavo lubab 2 rubla eest talle head nõu tagasi anda.
00:08:18 Paavo (TIIT SUKK) räägib Jürile (ARGO AADLI), et diskol on tavaliselt nii, et kui sa oled eriti kõva mees ja tantsitad seal järjest naisi, siis naised hakkavad peldikus enne pidu ise sinu pärast kaklema, kes sinu endale saab. Jüri vaatab Paavot. Paavo vabandab, et see oli 50 kopika nõu, aga nõuandeid tuleb veel. Jüri küsib, et kui naised ära kaklesid, siis kumb Jüri endale saab. Paavo lubab Jürile õhtul baasliigutusi näidata. Jüri ei saa aru mis baasliigutusi. Paavo ütleb, et diskoliigutusi.
00:08:52 Vahekõll
00:08:55 Sirje (LAINE MÄGI) magab, raamat ja prillid voodis. Ais (MAIT MALMSTEN) võtab Sirje raamatu ja paneb kaante sisse teise raamatu ("Avameelselt abielust"), teise raamatu paneb voodi alla.
00:09:34 Lintmagnetofon mängib. Paavo (TIIT SUKK) õpetab Jürile (ARGO AADLI) tantsusamme, Jüri on hoos, Paavo kiidab. Paavo paneb maki seisma, ütleb, et tänaseks aitab ja küsib 3 rubla. Jüri tunnistab, et tantsimine läheb talle väga kalliks maksma, et ta ei teadnud, et tund kestab vaid 5 minutit. Paavo ütleb, et maksab ju tulemus ja Jüri enda asi, et ta nii kiiresti asja selgeks saab. Paavo korrutab veel Jürile, et kõige tähtsam on mitte üle treenida. Paavo sunnib Jüri rahunema.
00:10:39 Paavo (TIIT SUKK) paneb maki jälle käima ja tantsib.
00:10:44 Vahekõll
00:10:47 Sille (MARIA SOOMETS) loeb raamatut, küsib, kas Pille kavatseb kaua magajat teeselda, et ta pole Sillega juba mitu päeva rääkida. Pille (LIISA PULK) küsib pahaselt, mida Sillel talle öelda on. Sille ütleb, et mitte midagi ja tema ja Jüri vahel ei juhtunud sellel õhtul mitte midagi, et peaks olema peast soe kui ta peaks hakkama mendiga semmima, see lihtsalt kõik läks niimoodi, et ta Sille koju saatis, et vaadaku Sille ise kuidas oma suhted ära klaarib.
00:11:25 Pille (LIISA PULK) räägib, et tal pole Jüriga mingeid suhteid, talle ei meeldi lihtsalt, kuidas Sille Jüri lootusi üles kütab, sest Jüri jaoks käib kõik nagu kiirluubis. Sille (MARIA SOOMETS) vibutab sõrme ja ütleb, et tema ei küta mitte kedagi üles, tema on selline nagu ta on. Sille tsiteerib Voldemar Panso raamatut..... Pille kuulab ja naeratab. Sille räägib, et kust tema, Kohtla-Järvelt päris tüdruk peaks kogemusi saama - ikka Viru Grillist, et temasugust ei lasta ju välismaale. Pille ütleb, et siis on selge ja Sille tulgu temaga õhtul diskole. Sille ütleb, et magagu Pille ennast välja, sest nii roppu kohta (disko) ta enda jalga ei tõsta. Pille arvab, et Sille Panso tuleks küll Pillega diskole elu uurima.
00:12:36 Paavo (TIIT SUKK) loeb laua taga peenraha. Tuleb Jüri (ARGO AADLI). Paavo tervitab: privet! ja küsib, kas Jüri saab tänase tantsutunni talle ette ära maksta, et tal pole takso klientidele midagi tagasi anda, sest ta pani kõik säästud hoiukassase. Jüri küsib imestusega, kas Paavol on hoiuraamat. Paavo ütleb, et on jah. Jüri räägib, et neil pole sinna küll midagi panna ja tema ema on hoiatanud, et varsti võib jälle rahareform tulla.
00:13:07 Jüri (ARGO AADLI) küsib Paavolt (TIIT SUKK), kas tal pole midagi unetuse vastu, et ta ei saanud öö otsa magada. Paavo imestab, miks. Jüri räägib, et ta tantsis unes kogu öö ja kondid on nii kanged, et kuidas ta sinna diskole läheb, mis naistemees ta niimoodi on. Paavo ütleb järsult, et ta ju ütles, et ei tohi üle treenida. Paavo küsib Jüril kolmeka ja lubab öelda, kuidas Jüri saab ennast 2 tunniga välja puhata nagu imik, aga pärast diskot ja eriti pärast "seda" oled väga täis. Jüri tahab teada. Paavo tahab enne raha. Jüri otsib ruttu kolmeka, mille peale Paavo ütleb: raamat! Jüri ei taipa. Paavo ütleb, et kõige parem on lugemine, nii kui kaane lahti teed, vajub silm kinni.
00:13:53 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas Paavol on mõnda raamatut. Paavo ütleb, et tal poel, aga ta võtab Atsi ja ema toast tavaliselt, neil on seal igasugust pahna. Jürio palub, et Paavo tooks talle. Paavo käsutab, et toogu Jüri ise, sest neid pole kodus ja ütleb, et pangu Jüri telekas ka käima. Paavo asub telekat vaatama, ise sööb hoomikust.
00:14:19 Jüri (ARGO AADLI) hiilib Atsi ja Sirje magamistuppa ning uurib riiulitel raamatuid, võtab siis öökapilt ühe, mis tal maha kukub. Siis avastab voodi alt veel ühe raamatu - Nõukoguse Eesti ja paneb sellele õiged kaaned ümber, ise võtab kaasa raamatu "Avameelselt abielust"
00:15:02 Jüri (ARGO AADLI) tuleb raamatuga, Paavo (TIIT SUKK) pärib, kas Jüri sai mis ta tahtis. Jüri räägib, et seal oli 2 tükki ja ta võttis õhema. Jüri tahab veel midagi lisada, aga Paavo ei taha kuulata ja palub Jüril lahkuda, sest ta tahab filmi vaadata. Jüri mõistab ja lahkub.
00:15:20 Baari tuleb üles löödud Aino (HELENE VANNARI), sätib end puki peale istuma, kuna baarmani pole nähe, virutab Aino käekotiga vastu baariletti...keegi ei tule, siis Aino vilistab sõrmed suus. Tagaruumist kostab baarmani vabandav hääl, et ta pesi nõusid. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb ja imestab, et seltsimees Kessner on baari tulnud. Aino nähvab Atsile, et sina istud siin ja müüd alkoholi , aga kodus kord läinud - sinu tüdruk viskas mulle kanaga vastu pead, et see bordell tuleb ära lõpetada, et nende plikade pärast on tema Jüril närvid täitsa läbi - tal on tantstõbi, öösel vehib jalgadega ja karjub:ai-ai-ai, em, tsi, ei. ma ei tea, mida see tähendab, aga kindlasti midagi roppu. Ja ööritab veel puusadega.
00:16:29 Ats (MAIT MALMSTEN) meenutab laulu "YMCA". Aino (HELENE VANNARI) kinnitab, et see on just seesama laul. Ats naerab, sest see olevat ju pederastide hümn. Aino viskab maruvihaselt klaasitäie vett Atsile näkku ja ütleb, et see on nüüd täielik maffia ja palub, et lõpetataks tema Jüri üle irvitamine.
00:16:56 Sille (MARIA SOOMETS) loeb raamatut, tuleb Pille (LIISA PULK), kes küsib, palju kell on. Sille ei tea. Pille tormab raadio juurde, paneb selle tööle ja ütleb, et Soovisaade vist juba käib. raadiost kõlab muusikasaade "Soovid, soovid, soovid..." Sille ütleb pahaselt, et Pille võiks enne õhtut vähemalt säästa sellest jamast. Pille on õhinas, kuna ta tellis sealt loo. Pille ja Sille kuulavad soovisaadet, kus mängitakse ette Pille soovilugu oma toakaaslasele Sillele - ansambli Turist esutuses "Kodusõda", tüdrukud lauavad kaasa.
00:18:33 Jüri (ARGO AADLI) istub WC-potil ja loeb raamatut "Avameelselt abilelust", keegi kobistab ukse taga. Jüri hüüab, et on kinni.
00:19:01 Hämar diskoruum, noored suhtlevad. Ilmub Jüri (ARGO AADLI) ja vaatab tantsivaid inimesi ja tukastab tooli peal
00:20:09 Ats (MAIT MALMSTEN) lesib voodis ja ootab Sirjet. Sirje (LAINE MÄGI) tuleb. Ats räägib Sirjele, kui tal on täna ka plaanis lugeda, siis alustagu ta leheküljelt 59. Sirje otsib raamatust Atsi pakutud koha, loeb ja küsib, kas Ats mõtles Muhu linnuse ründamist. Ats naerab muheledes ja ütleb, et seal peaks olema midagi koituse kohta. Sirje loeb, et seal on hoopis feodaalkorra kohta, eestlaste muistne vabadusvõitlus. Ats pärib, kas erutusseisundist pole midagi. Sirje uurib raamatut edasi ja leia midagi sellist, mida Ats küsis. Ats küsib raamatu oma kätte ja avastab, et Sirje käes oli raamat Nõukogude Eesti.
00:21:18 Diskotuled vilguvad, noored suhtlevad. Saabuvad Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS). Sille tõdeb, et vähe rahvast on, naised ainult ja küsib, kus jorsid on. Pille arvab, et küll nad tulevad, disko alles algas. Sille näeb selja tagant toolil istuvat Jüri ja teeb ettepaneku näppu visata, kumb ta endale saab. Pille arvab, et see on nii täis ja üldse ime, et miilits pole teda ära viinud. Sille arvab, et pole midagi, kui rahvast juurde tuleb, siis vahetavad nad ta välja. Sille ja Pille viskavad näppu. Liisk langes Pillele, kes läheneb Jürile ja palub ta tantsima. Kui Jüri pea pöörab, näeb alles siis Pille, kellega on tegu. Pille küisb, mida Jüri seal teeb. Jüri küsib, kas Pille ise ei näe või, ta jäi tukkuma vist.
00:22:22 Pille (LIISA PULK) vaatab naeratades Jüri poole. Hüri (ARGO AADLI) räägib, et ta mõtleb. Pille küsib, millest. Jüri räägib,e t mõtleb sellest, et mees võib saada väga tugeva erektsiooni ainuüksi oma armastatule mõeldes, aga naine vajab orgasmi saamiseks pikka eelmängu. (Muusika vaikib ja kogu diskoseltskond kuuleb Jüri viimaseid sõnu). Mõned itsitavad. Pille on hämmingus ja paneb lahtise käega Jürile vastu nägu ja lahkub. Jüri katusb oma põske. Muusika hakkab mängima jua kõik jälle tantsivad.
00:22:51 Ats (MAIT MALMSTEN) on välja mõelnud, kes tema raamatuavehtuse on lörri ajanud - Paavo. Sirje (LAINE MÄGI) ei saa aru, mis Paavo. Ats räägib, et Paavo teeb kõik selleks, et tema ja Sirje normaalne vahekord tuksi keerata. Sirje ütleb tasakesi, et ärgu Ats sellest vahekorrast nii avameelselt ka rääkigu ja heidab voodis selili. Sirje palub Atsil raamat ära panna , pikali tulla ja temal ümbert kinni võtta. Ats küsib: hakkame magama või? Sirje on maia näoga. Ats uriseb mõnust ja kustutab tule ära.
00:23:25 Pille (LIISA PULK) tantsib rõõmsalt ühe noormehega. Jüri (ARGO AADLI) tantsib Sillega (MARIA SOOMETS). Sille küsib, mis Jüril ja Pillel enne oli. Jüri ütleb, et ei midagi ja küsib, palju Sille kaalub. Sille küsib, mis see Jüri asi on. Jüri arutleb, et kui Sille on temast raskem, siis ratsa-asend neile ei sobi, juhul kui Sille on dikteerivaim pool. Sille virutab Jürile vastu nägu ja lahkub tantsupõrandalt. Tema asemel tuleb kohe uus neiu Jüriga tantsima. Jüri küsib, kas see tüdruk eelistab rohkem mehaanilisi või keemilisi abivahendeid. Selle peale annab tüdruk Jürile laksu vastu nägu. Jüri katusb valusat põske ja tantsib üksi edasi.
00:24:20 Disko ukse taga noored suitsetavad ja suhtlevad. Diskolt tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja küsib ühel mehelt tuld ja võtab siis terve sigareti. Jüri räägib ühele neiule, et süüfilise puhul on kõige ohtlikum asi see, et ta tungib kõikidesse sinu kehakudedesse ja haiguse tekitaja on kruvisarnane mikroob. Selle peale virustab neiu Jürile vastu nägu.
00:24:51 Naiste WC-s sätib naine end peegli ees, tema kaaslane pakub pudelist veini, sisse tormab Jüri (ARGO AADLI) ja ütleb, et see on vist naiste vets. Naised pakuvad Jürile veini. Jüri ei ütle ära, Jüri vaatab naisi ja hakkab seletama - kuna te olete minust vanemad, siis püstiasend neile ei sobi, sest see sobib samaealistele või samapikkustele. naine kuulab, ütleb, et Jüri on pervert ja virutab Jürile vastu nägu.
00:25:20 Jüri (ARGO AADLI) on läinud jälle ühe naisega tantsima ja räägib, et ta võib alguses teha lühemaid liigutusi, et siis edasi siirduda tugevamatele tõugetele, aga kui ta tahab ennast tagasi hoida, siis ta siirdub lühemate liigutuste juurde tagasi, küsib naise käest, kuidas tundub. Naine virutab Jürile vastu nägu. Jüri karjub üle terve saali, et ta rääkis ainult diskoliigutustest ja kukub karjudes põrandale pikali. Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS) kogunevad tema ümber.
00:26:01 Vahekõll
00:26:04 Sille (MARIA SOOMETS) ja Pille (LIISA PULK) talutavad Jüri (ARGO AADLI) hämarasse kööki, tuli pannakse põlema. Tüdrukud panevad Jüri tugitooli istuma. Sille teeb laseb Jüril lipsu lõdvaks. Pille otsib kapist nuuskpiiritust ja kolistab. Sille kutsub Pillet korrale, et ei kolistaks, sest kui Jüri ema teada saab, saavad nad omakorda kerepeale. Sille paneb nuuskpiirituse pudeli Jürile nina alla. Jüri ärkab. Sille patsutab Jüri ja manitseb Jüri, et naistele ei tohi sellistest asjadest avalikult rääkida. Jüri imestab, et sellest nii avalikult kirjutatakse ja lubab enam mitte ühtegi raamatut lugeda. Sille ja Pille tupsutavad Jüri valulist nägu, Jüri karjub. Sille ütleb, et varem oleks pidanud mõtlema selle peale.
00:27:19 Lõputiitrid
00:27:50 (c) Thor's Production
00:27:55 (c) ETV ident, ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:01 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0034_0001_D10_ENSV_DISKO-JA-KODUSODA.MXF
Indeks: 2012-002814-0034
Kestus: 00:28:01
Registreerimise kuupäev: 17.09.2012
Registreerimise aeg*: 2012-09-17 09:55:22
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse