ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Blasfeemia

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Sisukirjeldus: Komöödiaseriaali "ENSV" üheksanda hooaja tegevus toimub 1987. aasta kevadest 1988. aasta suve lõpuni. Käes on murrangulised ajad – fosforiidisõda käib täiel tuuril ja peagi on ka keelatud trikoloor avalikult lehvimas. Vabadusvõitlejad tõstetakse au sisse ning eraettevõtlus ajab üha uusi võrseid. Ajalugu sünnib meie kõigi silme all. Sama tormilised, kui on muudatused ühiskondlik-poliitilisel maastikul, on ka arengud meie tegelaste töö- ja eraelus. Ats peab maadlema oma täiskasvanud poja Maidu välja ilmumisest tingitud tagajärgedega. Ükskõik, kui väga ta ka tõde ka varjata ei tahaks, rebeneb saladusloor üpris järjekindlalt. Jüri suhted Pille ja Anneliga on endiselt komplitseeritud. Paavo laiendab üha oma ärihaaret ja teeb Kairega suuri plaane, kuid saatusel on varuks etteaimamatuid ootamatusi. Ka Mai ja Kęstutis võtavad eraettevõtlusest nii palju kui võimalik… isegi rohkemgi. Illargi ei istu käed taskus ja kui tal Atsile halva nõu andmisest aega üle jääb, otsib ta lisateenimisvõimalusi. Limonaaditehases tekib ühtäkki kaadrivoolavus, mis tekitab nii direktriss Sirjes kui teistes rohkelt pingelisi olukordi. Lisandub ka paar uut põnevat tegelast ning üks vana olija ilmutab end kõigi üllatuseks taas. Elu ENSVs muutub sellest endast veelgi tormilisemaks! Seda aga määravad väga suured ja väga väikesed juhuste kokkulangevused.
Osa nr.: 73
Kestus: 00:28:25
Indeks: 2015-002814-0072
Režissöör: Piirsoo Marko
Faili nimi: 2015-002814-0072_0001_XHD_ENSV_BLASFEEMIA.mxf
Esmaeeter : 05.11.2015
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: August 1987
00:00:05 Aadu (FELIKS KARK) ja sm Võsa (Paul Laasik) istuvad baaripukkide otsas. Aadu küsib, mida Endel (sm Võsa) arvab Molotovist. Võsa küsib, kas kokteilist või autost. Aadu mõtleb mõlemat. Vindine Võsa ütleb, et kokteilina on see väga tõhus, aga autona ülimalt s..t.. Aadu uurib veel, et mida ta arvab Ribbentropist. Addu räägib, et neil on valmimas üks salaplaan ja sositab Võsale midagi kõrva. Võsa küsib, kas ta tahab kinni minna. Võsa käsib teda mängust välja jätta, sest ta on niigi pensionil juba.
00:01:01 Aadu (FELIKS KARK) ütleb, Võsale, et sellepärast kasutabki ta oma tutvusi ja tehku nad parteis selgekes, et salaprotokoll tuleb avalikustada. Tualettruumis tõmmatakse vett. Aadu tõstab klaasi ja ütleb: selle terviseks!
00:01:28 Saatepea
00:02:01 Tiiter: LXXII osa, Blasfeemia
00:02:06 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Mai (KAIA SKOBLOV) küpsetavad lõkke peal šašlõkki. Mai on pahane, et nad seda üldse teevad. Kestutis ütleb, et raha pärast, nad katsetavad uut perebisnesit. Mai arvab, et liha kõrbeb nii ära ja bensiinimaitse on ka juures. Kestutis ütleb, et rublal ei ole bensiinimaitset juures ja kooperatiivid on nüüd lubatud. (Tegijate nimed subt-d).
00:02:34 Mai (KAIA SKOBLOV) selgitab, et kooperatiivid tohivad tegutseda ainult riikliku ettevõtte juures, aga neil ei ole riigi toetust selja taga. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) räägib, et tal on suur Rzeczpospolita minevik selja taga, tal on hea nina ja ta tunneb sealiha. Miks nad peavad sealiha Moskvasse saatam kui nad võivad teha sellest šašlõkki, neil on vaja ainult šašlõkivanni. Ta teab, kust seda saab. Kestutis valab veel bensiini lõkkele.
00:03:04 Jüri (ARGO AADLI) ja Anneli (MARTA LAAN) on polkovniku juures. Alampolkovnik Kartul (VELLO JANSON) teatab halbadest uudistest - kuu lõpus kisub tormiks. Anneli loodab, et see ei tule nii hull kui 67.a. oma. Alampolkovnik käsib moka maas pidada, sest ta ei räägi ilmataadi trikkidest, vaid sellest, et Eesti rahvas kavatseb mässama hakata ja loeb ette KGB ringkirja, kus seisab, et 23. augustil kavatsevad dissidendid koguneda Raekoja platsi.
00:03:42 Alampolkovnik Kartul (VELLO JANSON) räägib, et on eestlane nagu nemadki. Nad saavad ainult jälgida ja miitingu suunata Hirveparki, mis on kõrvaline koht. Anneli (MARTA LAAN) ütleb, et tema isiklikult oleks neil küll kõrvad pihku võtnud. Alamolkovnik Kartul kordab veel, et nende funktsioon on ainult jälgimine ja ei mingit vägivalda, selleks on teised organid. Anneli küsib, millised on ettepanekud. Alampolkovnik Kartul ütleb, et nad hoiavad madalat ptofiili ja lõikavad sellega profiiti. Ta palub igast märuli ilmingust talle isklikult teatada. Jüri (ARGO AADLI) teatab: just nii! Anneli ütleb, et ta ei saanud aru. Alampolkovnik selgitab, et vaadaku siis, mida teeb nooremseersant Kessner, kes on küll loll, aga täidab täpselt käsku. Alampolkovnik ajab Jüri ja Anneli minema. Nad lahkuvad. Kartul võtab sahtlist pudeli ja kallab endale klaasi.
00:05:14 Aadu (FELIKS KARK) ja Paavo (TIIT SUKK) mängivad õues "nuga". Paavo pole nõus, kuidas vanaisa temalt tüki Soomet ära võtab. Aadu arvab, et mis vahet seal on, 1/6 planeedist on nii kui nii Paavo oma ja Soome on alati tema oma. Paavo pahandab, et see on piiri küsimus. Aadu ütleb, et toob keldrist saksa täägi ja sellega lõikab ta õigesti. Paavo kirub, et mingu jah, saab see mäng ükskord läbi.
00:05:50 Põõsast kostub vile. Paavo (TIIT SUKK) näeb Kestutist ja küsib, mida tema seal teeb ja kutsub ta enda juurde. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et ega ta loll ole, Paavol on ju nuga käes. Kestutis ütleb, et tal on Paavole jutt rääkida. Paavo kutsub, et Kestutis mängiks vanaisa asemel, sest ta pole harjunud asju pooleli jätma enne kui teda päris paljaks pole tehtud. Kestutis palub, et Paavo pabneks noa ära. Paavo ütleb, et ei saa panna, sest mängi nimi ongi "Nuga". Kestutis näitab 3-liitrist purki ja ütleb, et tal on õlut.
00:06:13 Paavo (TIIT SUKK) viskab noa maha ja läheb õlut maitsma. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) valab mõlemale ja nad löövad klaasid kokku ja joovad.
00:06:23 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) astub koos kaaslasega (HENRIK KALMET) baari. Kaaslane ütleb, et see koht on tõesti väga vaikne, isegi baarmani pole näha. Illar hõikab WC-st, et ta kohe tuleb ja laseb vee peale. Noored mehed istuvad. Illar (RAIVO E. TAMM) tuleb tagaruumist, hõõrub käsi ja küsib, mida ta võib noortele meestele pakkuda, kas Lõunamaist vahuveiniga või Piparmündilikööri vermutiga. Mait ütleb, et ei midagi ja küsib, kas Ats on seal. Illar teatab, et Atsil on vaba päev ja küsib, kas ta tunneb neid.
00:07:01 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) tutvustab, et ta on Atsi kasutütre Pille sõber. Illar (RAIVO E. TAMM) hüüatab: Mait, joppenpuh, millega ta teda veel aidata saab. Vestiga poiss (HENRIK KALMET) ütleb, et nad pidid otsima koha, kus neil pole ühtegi tuttavat. Illar küsib, kas ta tunneb teist noormeest ka. Noormes ütleb, et lepime kokku, et keegi ei tunne mitte kedagi, neil oleks vaja lihtsalt kohta, kus seltskonnaga paari päeva jooksul kohtuda ja asju arutada. Illar ütleb, et dand võivad seal vabalt käia.
00:07:29 Illar (RAIVO E: TAMM) jutustab, kes kõik eile baaris käisid, Atsi naise ise, sm Võsa.... Gogoli meestesauna seltskond, sest eile oli ju "nende" päev. Maidu kaaslane (HENDRIK KALMET) ütleb, et see koht on vist kontrolli all. Illar ütleb, et loomulikult on kontrolli all ja oleks rohkem kontrolli all kui tal "põhi alt ära" ei oleks Saaremaa koduõlle pärast. Noormees kirub, et moodusta siis niimoodi muinsuskaitse klubisid. Illar uurib, ega noormehed Molotovi asjus pole. Mait küsib, mis siis. Illar ütleb, et ta teeks paar põletavat kokteili. Noormehed tõusevad ja lahkuvad.
00:08:14 Vahekõll
00:08:18 Illar (RAIVO E. TAMM) loeb ajakirja "Noorus" nii et ei näe, et baari tulevad KGB-mehed ja tervitavad. Illar küsib, mida ta võib pakkuda, aga siis näeb tuttavat nägu (MAIT JOORITS). Teine KGB-mees küsib kolleegi käest, kas nad tunnevad teineteist. Illar teatab lõbusalt, et muidugi, nad käisid kunagi Soomes turismireisil. KGB-mees ütleb rangelt, et see pole praegu tähtis. Illar tunneb ka teise mehe (ALLNA KRESS) ära, kes käsi kunagi õlgadeni juustega meest taga otsimas. Mees küsib, kas ta tõesti käis. Illar meenutab veel, et nad rääkisid põgusalt ka usuasjadest. Illar küsib, mida seltsimehed organitest soovivad.
00:08:53 KGB-mees (MAIT JOORITS) ütleb, et räägime siis lahtiste kaartidega ja küsib, mida need noored baarist tahtsid. Illar (RAIVO E. TAMM) pöörab ümber ja küsib, millised noored. Teine KGB-mees (ALLAN KRESS) selgitab, et need, kes äsja seal olid. Illar ütleb, et ei midagi ta pakkus neile juua. KGB-mees ütleb rangelt, et pole mõtet keerutada, neile on laekunud andmeid, et Tallinnas planeeritakse poliitiliste nõudmistega meeleavaldust. Illar ütleb, et kelle jaoks see ka uudis oleks. Teine mees uurib, kust Illar seda nii hästi teab.
00:09:20 Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb,, et ta töötab ju baaris ja sela käib igasugust seltskonda, eile käis Läti ekskursioon, Gogoli meestesauna seltskond. KGB-mees (MAIT JOORITS) teatab, et seksuaalpervertide kogunemised neid ei huvita, sellega tegeleb miilits, neil on tähtsamaidki asju ajada. Illar küsib, milliseid. Teine KGB-mees (ALLAN KRESS) ütleb, et nemad esitavad küsimusi ja Illari asi on vastata. Illar on nõus ja kuulab huviga, kuigi vastuseid ta ei tea. KGB-mees ütleb kolleegile, et sellelt mehelt kisu sõnu või tangidega välja, äkki peaski tangidega kiskuda.
00:09:53 Illar (RAIVO E. TAMM) lubab, et ta võib niisama ka rääkida, ta võib vabalt rääkida kuidas üks KGB-mees omal ajal Soome turismireisil... Mees (MAIT JOORITS) katkestab Illar jutu ja ütleb, et pole vaja ning teeb kolleegile ettepaneku ära minna. Illar ütleb, et nad ei läheks, sest talle võivad nad kõigest rääkida, tema suu seisab lukus nagu kommunisti ausõna.
00:10:15 KGB-mees (MAIT JOORITS) lubab lühidalt teha.
00:10:19 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Paavo (TIIT SUKK) joovad õues õlut. Kestutis kirub, et õlu on lahja, see on veega pooleks. Paavo jutustab, kuidas Illar käis Saaremaal endise pruudi pulmas ja kui tagasi tuli, oli "nr 10 niit taga". Paavo uurib, mis Kestutist sinna tõi, kas raha ja ütleb kohe, et ta ei saa laenata. Kestutis ütleb, et tal raha natukene on. Kestutis tahab Paavolt laenata šašlõkivanni, et minna Maiga piknikule Pühajärve äärde, ta saab leti alt head sealiha. Paavo kehitab õlgu ja lubab laenata, aga vaadaku, et ta tagasi toob.
00:11:24 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tõuseb ja ütleb, et ta toob alati kõik tagasi. Kestutis tõstab šašlõkivanni üles. Paavo hoiatab, ets ee on kuum, nad just grillisid. Kestutis kõrvetab end ära ja karjub ning kirub, et kõik kube on ära sulanud ja nailon on valus. Kestutsi ütleb sulaselges eesti keeles, mida Maikellukene ütleb, need on tema lemmikdressid. Paavo ehmatab ja küsib, kust see tuli, see perfektne eesti keel. Kestutis oigab, et see on tal kogu aeg sees, aga pole välja tulnud. Paavo lohutab, et mis see väike valu ühele suurele spordimehele teeb.
00:12:21 Kassettraadiost kõlab MRP aastapäeva koosoleku korraldamise jutt, kus kõnelevad baaris käinud KGB-mehed (Illar salvestas jutu). Illar (RAIVO E. TAMM) ja Aadu (FELIKS KARK) kuulavad ja võtavad viina. Illar paneb maki kinni. Aadu teatab, et Illar on kullatükk, KGB mängis neile ise trumbid kätte. Illar palub, et kullatükijuttu ärgu Aadu talle ajagu, seda ta on naiste käest eluaeg kuulnudm, sellega arvet kinni ei maksa. Illar soovitab tema nime taha lahtrisse panna üks suur linnuke. Aadu küsib pahaselt, et missugusesse lahtrisse. Illar ütleb, et ikak sinna salaprotokollide lahtrisse. Kui Eesti jälle vabaks saab, on tema nimi nagu lupsti võtta
00:13:36 Aadu (FELIKS KARK) küsib, kas Illar usub, et Eesti saab jälle vabaks, et temast poleks ta seda küll oodanud
00:13:45 Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et ega ta ise poleks ka uskunud, aga Illar on hullematki üle elanud. Illar jutustab, kuidas ükskord Olümpia hotellis üks naine sidus ta voodi külge, tegi temaga igasugu trikke, aga ta ei rääkinud talle midagi, ta sai kohe aru, et see on nende poiste delo.... Aadu (FELIKS KARK) naerab ja ütleb, et Illar ja naised, sellest elust saaks kohe raamatu kirjutada. Illar ütleb, te ta juba ongi vaikselt hakanud seda raamatut kirjutama, päeviku vormis, aga ta ei sus, et seda keegi kunagi avaldada tahaks. Aadu arvab, et küll tulevad ajad, kus kõik nende memuaarid raskest minevikus lähevad müüki. Illar lubab edasi "panna". Aadu joob klaasi põhjani ja läheb. Illar küsib, kes joogi maksab. Aadu soovitab "linnukese" arvelke panna. Illar kirub: joppenpuhh.
00:14:54 Vahekõll
00:15:06 Alampolkovnik Kartul (VELLO JANSON) ütleb Jürile ja Annelile, et pidagu nad meeles, et nad patrullivad pargis terve päeva, sekkuvad ainult kähmluse korral, püüavad eraldada teisitimõtlejad mõtlejatest. Anneli (MARTA LAAN) küsib, kust nad teavad, kes neist kuidas mõtleb. Kartul ütleb, et see on näkki kurjutatud ja parandab siis: väike nali! Kartul paneb südamele, et nad jumala pärast provokaatoreid klohmima ei hakkaks, sest need võivad osutuda nendega koosrööd tegevate organite esindajateks.
00:15:56 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kuidas nad need ära tunnevad, tal on nägude peale väga halb mälu. Kartul (VELL JANSON) ütleb, et halvasti istuvate ülikondade järgi. Anneli (MARTA LAAN) vangutab pead ja ütleb, et ei saa aru, mis nende ülesanne seal üldse on. Kartul ütleb, et kaitsta korda ja ku nad aru ei saa, siis tulgu küsigu tema käest, ta on ise ka seal erariietes. Kartul ütleb, et kui peaks täielikuks jamaks minema, siis ta vilistab ja nad jooksevad kohe kohale. Jüri ja Anneli annavad kooris au: just nii, sm alampolkovnik!
00:16:41 ARHIIV: Hirvepark 23.08.1987 (dokumentaalkaadrid)
00:17:05 (m-v) Aadu (FELIKS KARK), Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) , tema kaaslane (HENRIK KALMET) seisavad plakatitega Hirvepargis ja kuulavad kõnet
00:17:20 KGB-mees (ALLAN KRESS) filmib Hirvepargi üritust
00:17:26 ARHIIV: Hirvepark 23.08.1987 (dok.- kaadrid)+ vaheldumisi Aadu, Mait ja kaaslane miitingul
00:17:51 KGB-mees (ALLAN KRESS) filmibmiitingul, rahva pl-d
00:18:28 Miiltsavormis Jüri (ARGO AADLI) ja Anneli (MARTA LAAN) rahva seas. Jüri ütleb, et kuskilt tuleb lihalõhna ja lubab korraks ära käia. Anneli ei luba tal minna, sest Kartul ütles, et nad sekkuvad ainult siis kui kakluseks läheb. Jüri ütleb, et ta ei sekku, tal on kõht tühi.
00:18:48 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Mai (KAIA SKOBLOV) kauplevad šašlõkiga. Kestutis hüüab, kas garniiriga või ilma. Alampolkovnik Kartul (VELLO JANSON) küsib, mis garniiriks on. Mai ütleb, et neil on Peipsi sibul. Kartul soovib väikest portsu. Mai soovitab ikka suuremat. Kestutis näitab küpset šašlõkivarrast. Nurga tagant tuleb Aadu (FELIKS KARK) ja kirub ning läheb riidleb Kestutise ja Maiga, kas neil häbi ei ole. Kartul küsib, milles asi. Aadu ütleb, et see on blasfeemia - pühaduse teotamine - sel ajal kui nemad püüavad stalinlikke timukaid kohtu alla anda, tegutsevad nemad seal äriga.
00:19:31 Kartul (VELLO JANSON) palub, et Aadu natuke rahulikumalt võtaks. Aadu (FELIKS KARK) teatab, et ta tunneb küll seda meest ja haarab Kestutisel (VEIKKO TÄÄR) hõlmadest kinni. Sm Võsa (PAUL LAASIK) jookseb vahele. Tekib kähmlus ja sõnasõda. Nurga tagant jooksevad kohale KGB-mehed (ALLAN KRESS), (MAIT JOORITS), kes vaatavad, et seal kisub jamaks ning nende asi pole toitlustusprobleemidesse sekkuda, nende asi on miitingut jälgida, mitte lihajärjekorda, nende ülesanne on vabastada ENSV dissidentidest, mitte järjekordadest. KGB-mehed lähevad miitingule tagasi.
00:20:23 Kähmlus Kestutise, sm Võsa, alampolkovnik Kartuli ja Aadu vahel kestab. Aadu (FELIKS KARK) hoiab Kestutisel (VEIKKO TÄÄR) rinnust kinni ja ütleb, et see on tema šašlõkivann. Võsa (PAUL LAASIK) kutsub Aadu korrale. Kartul (VELLO JANSON) vilistab ja hüüab üle rahva, et kõik on kõige paremas korras ja kontrolli all, millits kaitseb neid. Kartul vilistab veel.
00:20:55 Jüri (ARGIO AADLI) ja Anneli (MARTA LAAN) on miitingul. Äkki kuuleb Anneli vilet ja ütleb, et Jüri kuulaks. Jüri kuulab, aga rääkija räägib väga riigivastast juttu. Anneli ütleb, et vile on. Jüri arvab, et helivõimendus vilistab. Anneli ütleb, et seal pole mingit helivõimendust, see on Kartul. Anneli ja Jüri jooksevad vile suunas.
00:21:21 Illar (RAIVO E. TAMM) kuulab baaris raju muusikat ja tantsib ja laulab kaasa "Ma pesen oma hambaid verega". Baari tulevad KGB-mehed. Üks (ALLAN KRESS) küsib, mis see on. Illar paneb maki kinni ja küsib, mis see on. KGB-mees küsib uuesti, mis see on. Illar ütleb, ta küsis ka, mis see on. Teine mees (MAIT JOORITS) ütleb, et kolleeg mõtles seda laulu, mida Illar just kuulas. Illar ütleb, et see on Kooma. Mehed vahivad suu ammuli ja küsivad, mis kooma. Illar ütleb, et ansambli nimi on Kooma. KGB-mees küsib laulja nime. Illar ütleb, et Illar. Mees mõtles ansambli laulja nime. Illar viitab maki poole ja ütleb, et kes siis Steinfeldti Joeli ei teaks.
00:22:12 KGB-mees (MAIT JOORITS) küsib, kas Illar teeb nalja. Illar (RAIVO E. TAMM) soovitab neil kuulata ja paneb maki uuesti mängima. Teine mees (ALLAN KRESS) vihastab ja käseib makk kinni panna ning ütleb, et Mesimummist ja Tiigrikutsust on asi väga kaugel, selle Kooma nad keelavad ära ja Steinfeldti keelavad ka kui vaja. Illar ütleb, et nad ei saa seda teha, sest nad keelasid selle juba 71. a. ära. KGB-mees küsib, miks Illar nii vana muusikat kuulab. Illar ohkab ja ütleb, et nemad sellest aru ei saa, nad olid siis alles väiksed poisikesed, tänane päev on ajaloos väga tähtis.
00:22:54 KGB-mees (ALLAN KRESS) uurib, miks tänane päev nii tähtis on. Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et täna, 23. augustil sai ta oma esimese pruudi käest esimest korda kätte, ta oli siis 14-aastane, Viivi oli ta nimi, nad olid Setumaal klassiekskursioonil. KGB-mees ütleb, et Illari eraelu neid ei huvita, nad tulid vaatama, kas seal poel mingit kahtlast elementi. Illar ütleb, et seal pole kedagi kahtlast käinud, isegi Gogoli tänava saunaseltskonda pole käinud, sest täna pole "nende" meeste (pilgutab silma) päev. KGB-mees pöördub kolleegi poole, Margus, lähme ära. Margus arvab, et kuskil nad peavad ju koos istuma ja arutleb, et nad oleksid pidanud silma peal hoidma noortel poistel, mtte kodanik Adolf Tutsil, kelle miilits minema lohistas. Mees ütleb Illarile, et ta andku teada kui midagi toimuma hakkab. Illar ütleb, et loomulikult vaatab ta ette, millal ta enne taha on vaadanud. Illar paneb uuesti maki mängima ja laulab kaasa.
00:23:44 Alampolkovnik Kartul (VELLO JANSON) võtab suitsupakist sigareti ja pöördub Aadu poole, otsides paveritest tema nime: kodanik Tuts. Kartul paneb sigareti põlema ja küsib, mida nad Aaduga peale hakkavad ja käsutab: kongi! ninga lajatab käega vastu lauda. Jüri, Aadu (FELIKS KARK) ja Anneli ehmatavad. Kartul naerab ja räägib, et arvestades seda, et Aadu on sm Kessneri naaber ja selles vanuses, kus ühiskondlik-kasulikku tööd enam teha ei jõua. Aadu küsib, kuidas ei jõua, jõuab küll. Jüri (ARGO AADLI) kamandab Aadu kuss. Kartul manitseb, et ei maksa "kussitada", saatku parem Jüri hr Tuts ilusasti koju. Aadu ütleb, et suudab ise ka minna. Kartul ütleb, et ei suuda, äkki tuleb tal jälle vajadus kellelegi pasunasse panna.
00:24:42 Anneli (MARTA LAAN) imestab, et Aadu nii lihtsalt pääsebki. Kartul (VELLO JANSON) puhub suitsurõnga ja ütleb, et jah, sest tal on täna hea tuju. Jüri (ARGO AADLI) ja Anneli küsivad ühest suust. Kartul seletab, et miilitsale on alati ette heidetud, et meid ei ole kohal kui mingiks jamaks kisub. Täna, tänu sm Tutsile saime näidata, et oleme oma ülesannete kõrgusel. Kartul käsib vanainimene (Aadu) koju talutada. Aadu (FELIKS KARK) tõuseb krapsti püsti ja lahkub kabinetist. Anneli ütleb, et see pole aus. Kartul ütleb, et see pole tema mure, kas see on aus või ei ole. Jüri läheb Aadule järele, Anneli järgneb talle. Kartul vaatab oma pabereid.
00:25:33 Paavo (TIIT SUKK) mängib "Nuga". Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Mai (KAIA SKOBLOV) toovad šašlõkivanni tagasi. Paavo küsib, kas piknik Pühajärve ääres on juba läbi , küsib ilma kohta. Mai küsib, mis piknikust Paavo räägib. Kestutis räägib, et sellel piknikul tuli Paavo vanaisa Aadu talle kätega kallale ja kõik sealiha oli muru pela laiali. Paavo ei taipa, mida Aadu Pühajärve ääres tegi, ta midi mingile miitingule minema. Mai ei saa aru, mis toimub ja küsib Kestutise käest.
00:26:10 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tunnistab Maile, et ta ei öelnud Paavole, et nad šašlõkivanni vajasid äriprojekti jaoks. Kestutis ütleb Paavole, et kui Aadu tagasi tuleb, siis šašlõkivann on kogu aeg seal olnu ja loodab, et Aadu ei pahanda. Paavio (TIIT SUKK) ütleb, et ta võib öelda küll, aga see läheb neile natuke maksna. Kestutis ütleb Maile, et ta andku 5 rubla. Paavo nõuab 10 vähemalt. Mai küsib, et mis siis neile endale jääb. Kestutis käsib anda 10 rubla, sest ta ei taha, et Aadu vihastab tema peale. Mai annab paavole 10 rubla. Paavo ütleb, et ärgu nad pahandagu - äri on äri, eriti kui nad üritavad äri ajada nende vahenditega.
00:26:52 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, te tal on Paavole veel üks küsimus. Paavo (TIIT SUKK) lubab küsida. Kestutis küsib, et Paavo rääkis, et Illaril oli eest ja tagant lahti ja niidi väljas, et see haigus on düsenteeria. Kestutis küsib, kas Paavo teab, mis haigus on blasfeemia, kas see on väga valus, et Aadu oli öelnud, et tal on blasfeemia. Paavo ütleb, et see läheb natuke veel maksma. kestutis küsib Mai (KAIA SKOBLOV) käest 5 rubla. mai võtab taskust raha ja annab vihaselt Paavole. Paavo kutsub, et nad läheksid ja vaataksid ENE-st järgi. Kestutis hüüab Paavole järele ning järgneb talle.
00:27:45 Lõputiitrid
00:28:10 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2015
00:28:15 (c) Thors Production
00:28:25 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0072_0001_XHD_ENSV_BLASFEEMIA.mxf
Indeks: 2015-002814-0072
Kestus: 00:28:25
Registreerimise kuupäev: 02.10.2015
Registreerimise aeg*: 2015-10-02 13:02:38
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse