ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: 8 kopsi kilo

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 80
Kestus: 00:27:57
Indeks: 2015-002814-0080
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 14.01.2016
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai, 1988
00:00:05 Ats (MAIT MALMSTEN) magab, kärbes sumiseb, Ats pöörab külge ja tema vastas magab Illar (RAIVO E. TAMM). Üks meestest norsatab, mille peale mõlemad teevad silmad lahti.
00:00:23 Saatepea
00:00:48 Tiiter: LXXX osa, 8 kopsi kilo
00:01:12 Illar (RAIVO E. Tamm) ja Ats (MAIT MALMSTEN) põrvitsevad vastamisi teineteist Atsi ja Sirje voodis. Illar kirub: joppenpuh, mis see tähendab. Ats küsib, kuidas Illar sinna sai. Illar ütleb, et Mõigu KEK jääb vastuse võlgu. (Tegijate nimed ekraanil). Ats küsib veel, et kuidas see juhtus niimoodi. Illar ei mäleta, äkki Ats ise meelitas ta endaga kaasa. Ats saadab Illari põrgusse.
00:01:51 Ats arutleb, et kui Sirje peaks tulema. Illar arvab, et kus ta ikka tuleb, et ta on ju sellest ajast saati sanatooriumis kui ta teada sai, et Atsil poeg on. Ats arvab, et mingi hetk ta tuleb ikka tagasi või kui tuleb keegi teine. Illar ajab teki pealt ära ja ütleb, et nad peavad ruttu jalga laskma, sest pea lõhub valutada, aga ta teab vahendit, kuidas selle vastu abi saab. Ats ütleb, et niimoodi ei tohi minna, sest neil on kodus reegel, et igaüks teeb oma voodipoole korda. Illar ei ütle midagi.
00:02:39 Laual klaasides piimakohv. Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) küsib, kas Pille ema on maha rahunenud. Pille (LIISA PULK) ütleb, et nii palju kui ta on saanud, on ema püüdnud Maitu kogu sellest vassimisest puhtaks pesta ja arvab, et ta on lihtsalt Atsi mahhinatsioonide ohver. Mait tunnistab, et seda ta on ka. Pille kaitseb Maitu, sest tema sattud nende perekonnaga kokku siuis kui ta veel ei teadnud, kes tema ise tegelikult on. Pille arvab, et kui Ats oleks selle kohe üles tunnistanud, siis poleks sellest tulnud kaugeltki sellist draamat ja nemad poleks kaotanud peaagu ühte aastat. Pille võtab Maidul käest kinni.
00:03:12 Mait vaatab Pillele otsa ja küsib, kas nad võivad uuesti proovida. Pille ütleb, et nad pole veresugulased, nii et kõik on kombes. Pille ütleb vihaselt: käigu põrgu mu ema ja Ats. Mait korrutab sama, et käigu põrgu Ats, tema ema ja Jüri. Pille imestab, miks Jüri. Mait ütleb, et Jüri ka sahkerdas. Pille ütleb, et käigu siis Jüri ka põrgu. Pille kutsub Maidu õhtuks enda poole. Mait on kahevahel, et äkki keegi... aga siis saadab põrgu ja lubab tulla. Noored on rõõmsad.
00:03:51 Vahekõll
00:03:58 Turumüüja müüb kartuleid (sort kirjas 'Ando'), rehkendab arvelauaga. Ats (MAIT MALMSTEN) arutleb, kuidas eelmine õhtu oli kulgenud, aga eriti ei mäleta. Turumüüja (SALME POOPUU) küsib, mida noormees soovib. Ats ütleb, et tema on küll noormees, aga see papi (näitab Illari peale) sai eile 49. Turumüüja arvas, et ta käib juba kuuendat kümmet. Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas müüja mõtles sellepärast, et tal on kehv olla ja läheb veel kehvemaks, kui nad ei saa seda, mille järgi nad sinna tulid..
00:04:29 Ats vaigistab pahurat Illarit ja pöördub müüja poole, et nad võtaksid purgi hapukapsavett, sest neil oli eile sünnipäev. Müüja tõstab tulbid purgist välja, valab lillevee maha ja tõstab purki hapukapsavett. Ats tänab ka palub veel 2 kg kartuleid. Illar küsib, mida nad kartulitega teevad. Ats ütleb, et tal on kodus otsas, et siin maksab 8 kopsi kilo, samapalju kui poes. Müüja arvutab arvelaual ja ütleb, et kokku on 48 kopikat.
00:05:05 Ats küsib, et kas kartuli kilo maksab poole vähem kui kapsavesi, see on ju röövimine. Müüja ütleb elutargalt, et kapsavesi jätab neid täna ellu, kartulid mitte. Ats avab rahakoti ja on nõutu. Illar ütleb, et ta maksaks ära, sest nende elud on mängus. Ats annab raha ja siis arutleb, et kuidas ta 200 rutsi ühe õhtuga ära kulutas.
00:05:28 Illar räägib Atsile, et too ostis kartuleid 8 kopis kilo, poes maksavad ka 8 kopsi kilo, aga ETKVL-i varumiskontoris on silt väljas, et nad ostavad kartulit kokku. Ats küsib, kuidas see teda aitab. Illar joob hapukapsavett ja ütleb, et nemad ostavad 22 kopsi kilo. Ats küsib, kas Illar mõtleb, et... Illar ütleb, et tal tuli jah selline mõte pähe, ega kaine peage poleks vist sellist mõtet tulnud. Ats ütleb, et siis nad viivad tema 2 kilo sinna. Illar ütleb: proosit ja annab purgi Atsile.
00:06:04 Pille (LIISA PULK) teeb võileiba ja tantsib raadiost kostuva laulu järgi. Tuleb Jüri ( ARGO AADLI), mille peale Pille ehmatab. Jüri vabandab. Pille küsib pahaselt, et mida ta seal teeb. Jüri ütleb hämmeldunult, et ta elab seal. Pille saab aru, et ta ärritus asjata. Jüri ütleb, et tuli einestama. Pille ulatab muusikataktis Jüril võileiba. Jüri on liigutatud ja võtab vastu. Jüri ütleb, et see on ju hea, et see Maidu asi niimoodi ära lahenes ja lisab, et tall ei meeldinud see algusest peale. Pille ütleb, et ärgu Jüri muretsegu, see kõik on möödas.
00:06:44 Jüri arutleb, et ei tea, kas Mait hakkabki seal käima nagu Atsi poeg. Pille ütleb maia näoga, et Mait hakkab seal käima nagu tema kutt. Jüri imestab. Pille ütleb, et keegi ei saa seda keelata, neil on vaja Maiduga nii palju tagasi teha, mis kõikide nende valede pärast tegemata jäi. Jüri soovib kõik head ja paneb võileiva tagasi taldrikule. Pille ütleb, et Jüri tuli ju einet võtma. Jüri ütleb, et ta juba sõi võileiba ja kõht on nii punnis, et ei tea, kas ta jõuabki pätte taga ajada. Jüri lahkub, ütleb veel ukse vahelt, et vaadaku Pille, et tal endal ka kõht punni ei lähe. Pilel küsib, mida.
00:07:20 Illar (RAIVO E. TAMM) ja Ats (MAIT MALMSTEN) lähevad kaupluse tagaukse juurde. Ats küsib, et kui nemad on seal, siis kes on baaris. Illar ütleb, et joodikud. Ats küsib, et kui keegi kaebuse esitab. Illar pakub, et nad ütlevad, et neil oli avarii, aga silt läks kaduma. Illar koputab poe uksele. Ats küsib, mida nad seal teevad. Illar ütleb, et äri. Illar koputab uuesti. Ats taarub vastu taarakasti. Poemüüja (FRANCESKA VAKKUM) ilmub uksele ja küsib, mida nad sealt tahavad.
00:07:49 Müüja ütleb, et ta ei anna enne kelle kahte neile mitte tilkagi. Illar ütleb, et nad ei taha viina, vaid kartulit. Müüja ütleb, et mingu poeuksest sisse ja ostku. Illa ütleb, et nad tahaks natuke rohkem. Müüja küsib, kui palju. Illar ütleb, et 8 tonni. Müüja küsib, kas nad on lolliks läinud. Illar otsib taskust pataka raha ja räägib, et neil on tõsi taga. Illar räägib, et tal on suur pere ja palju suid toita. Ats küsib, kust Illar nii palju raha sai. Illar ütleb, et ärgu Ats teda segagu.
00:08:22 Müüja ütleb, et 8 tonni on liiga palju ja nad ei saa nii palju müüa, auto kasti mahub ka ainult 5 tonni. Müüja ütleb, et see on absurd. Illar küsib, kas kartuli hind on 8 kopsi kilo. Müüja ütleb, et on. Illar küsib, kui nad teeksid 10 kopsiga, kas siis oleks ka absurd. Müüja ütleb, et hind on ju 8 kopikat. Illar loeb raha ja ütleb: just-just. Müüjale jõuab pärale ja lubab helistama minna. Ats küsib, kust Illar nii palju raha sai. Illar ütleb, et taskust võttis.
00:09:00 Ats hakkab taipama, kuhu tema 200 rublai kadus. Illar ei maksnud eelmine päev üldse ja lasi Atsil välja teha. Illar ei kinnita, ega lükka ümber. Illar räägib, et see oli tema sünnipäev ja need on tema säästud. Ats küsib, mida nad 5 tonni kartuliga teevad. Illar ütleb, et nad viivad selle Atsi garaaži hoiule. Müüja tuleb ja teatab, et asi on korras.
00:09:32 Baari astub Mait (HENDRIK TOOMPERE JN), kes näeb baarmani riietes Paavot Illari moodi parukaga tantsimas. Paavo (TIIT SUKK) imestab, et kes välja ilmus - pool tema poolikust poolisa sohipoega. Mait küsib, mida Paavo seal teeb. Paavo teatab, et asendab Atsi ja ärgu Mait arvaku, et ta hakkab talle isa sendama. Mait küsib, kus Ats on. Paavo arvab, et magab peatäit välja, nad tähistasid eile Illari sünnipäeva. Mait küsib veel, et miks Paavo seal on.
00:09:55 Paavo selgitab, et sattus Illari ja Atsiga eile kokku kui nad Regati baarist tulid ning nad oli pehmelt öeldes maani täis. Siis oli ta meeleldi nõus teda aitama ja oli esimese poole päevast teda asendama. Mait küsib, kas Paavo tuli tõesti lahkesti vastu. Paavo ütleb, et tuli jah. Mait ei usu. Paavo parandab ennast ja ütleb, et nad jõudsid kõik osapooli rahuldava kokkuleppeni ja ta peab varsti sinna jõudma. Paavo küsib, kas Mait jääb Atsi ootama. Mait ütleb, et jääb. Paavo vastu, et siis peab ta midagi tellima, neil niisama ei istuta. Mait küsib ühe tee... Paavo lisab: ..me ühe "Kure" ja tõsta konjakiklaasi letile.
00:10:37 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Illar (RAIVO E. TAMM) tulevad kööki. Ats ei saa aru, mida ta selle 5 tonni kartulitega teeb. Illar ütleb, et istub ja ootab. Ats ei taipa. Illar küsib, kas ta üldse ei kuulanud, mida ta rääkis. Illar lubab auto hankida ja siis saavad nad kartulid auto peale panna ning varumiskonorisse viia. Ats meenutab, mis eile juhtus, Regati baari ta mäletab, aga küsib Illarilt, kus tema 200 rubla on. Illar ütleb, et istugu ja meenutagu, keegi peab vahepeal raha ka teenima. Ats ei saa aru, kuidas Illar saab selles seisus äri teha. Illar laseb klaasi vett ja ütleb, et kui Ats saab sama vanaks kui tema, siis saab aru. Illar joob vett.
00:11:30 Ats räägib, et kui keegi küsib, mis kartulid seal garaazis on. Illar küsib, kas tema peab Atsi-sugust kuldsuud valetama õpetama, küll ta midagi välja mõtleb, mida saab veel aasta otsa klattida. Illar hüüab: tšao ja lahkub. Ats ütleb ka: tšao ja on omadega otsas.
00:11:56 Mait (HENDRIK TOOMPERE Jn) ütleb, et Paavo sahkerdab igasuguste asjadega. Paavo (TIIT SUKK) loeb raha ja ütleb, et tema ei sahkerda, vaid teeb äri. Mait küsib, ega Paavo ei tea,kust saab kleepekaid. Paavo vaatab likööripudelite poole, aga saab siis aru, et Mait mõtles kleepse. Paavo arvab, et see on mingi algkooli jura. Mait ütleb, et Paavo ei saa aru, mis klepudest ta räägib. Paavo pakub - Marlboro, Rally, Champion, TDK.... Mait ei taha osta kleepekaidm vaid tahab teada, kus neid saab valmistada. Tal on vaja teha rahvulsikke kleepekaid
00:12:26 Paavo ütleb, et keda peaks huvitama suitsupääsukese ja Muhu mustriga kleepsud. Mait ütleb, et neid huvitab ja neil on veel palju plaane. paavo küsib, kas teda on rohkem kui üks ja küsib, kas neil on mingi klepsuklubi. Mait ütleb, et nad on rahvuslased ja muinsuskaitsjad. Mait seletab, et nad tahavad teha selliseid klepse, kus peal on Eesti Vabariigi lipp või vapp. Mait selgitab, et see on sini-must-valge. Paavo küsib, kas nad hakkavad seda omavahel müüma...10 eksemplari ja kõik. Mait räägib, et aja märgid näitavad, et varsti on sini-must-valge lubatud, inimesed on selleks valmis ja kui nemad lasevad need vaikesed asjad rahva seas liikuma, siis on rahva seas piisavalt rahvuslikke värve, võimud ei saa seda jätta eiramata. Kui pauk käib, siis on hea kui ladu on kraami täis ja nad on esimesed. Mait ütleb, et nemad selle pealt teenida ei taha, aga äkki Paavo tahab.
00:13:17 Paavo teba ühte tüüpi, kes võiks sellega hakkama saada ja lubab sellega kohe tegeleda. Paavo küsib, kas Mait jääbi niii kui nii papsi ootama, siis võib ta natukene liigutada kui mõni kunde tuleb. Paavo annab Maidule lipsu.
00:13:31 Jüri (ARGO AADLI) tuleb kööki ja leiab eest Atsi (MAIT MALMSTEN), kes magab. Jüri äratab Atsi ja küsib, mis kartulid garaaži ees on, ta ei saanud autot parkida ja pidi tänavale jätma. Ats mõmiseb, et need on ainult korraks ja lähevad kohe minema, Illar need purjus peaga ostis. Jüri küsib, miks need sii nende maja ees on. Illar arvas, et läheb baaris vaja, aga need ei mahu ära ja otsustas need koju viia. Jüri arvab, et Illaril peab siis suur kodu olema. Ats ei viitsi rääkida ja ütleb, et Jüri uurib nagu mingi miilits. Ats vaatab unesegaselt Jüri poole ja ütleb, et ongi miilits, aga siis taipab, et see on Jüri.
00:14:28 Jüri taha teada, mis toimub. Ats räägib, et Illari sünnipäev oli ja palub, et Jüri laseks tal olla. Jüri tõuseb püsti ja ütleb, et kui Illaril neid kartuleid nii palju on, siis ta läheb võtab endale ja emale ka paar kilo. Illar (RAIVO E. TAMM) ilmub äkki uksele ja teatab, et tema käest ei saa midagi, tal on kõik viimse kooreni arvel. Illar kutsub Atsi kaasa, sest tal on auto juba ees. Ats ütleb, et võtku ta Jüri, sest ta ei jõua. Illar kutsub Jüri appi ja sellepärast saab ta ka 2 kilo endale. Ats ärkab üles ja ütleb, et need on tema omad. Illar ütleb, et olgu vait, ise tahtis, et keegi appi tuleks. Illar ärgitab minema ja lahkub.
00:15:12 Aadu (FELIKS KARK) tuleb baari, palub väikse "Kure" ja küsib, kust ta Atsi vahva jõpsika kätte saaks. Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) pöörab ringi ja küsib: kuidas palun. Aadul on hea meel, et Mait on, sest teda ta näha tahtiski. Aadu ksüib, kus Maidu vanamees on. Mait ütleb, et vanamees puhkab Illari sünnipäevast ennast välja ja seetõttu ta asendab teda. Aadu ütleb: geenid, geenid. Aadu küsib pisikese "Kure" ja lubab siis näidata, mis tal Maidule on. Mait valab Aadule konjakit. Aadu on kindel, et Aadu läheb kahe nädala pärast muusikapäevadele ja tema luureandmed kinnitavad, et seal tulevad esitamisele väga julged isamaalised laulud ja tal on selleks puhuks midagi Maidule kaasa anda.
00:16:06 Aadu avab oma portfelli ja näitab Maidule sini-must-valget lippu. Mait on põnevil, et see on see. Aadu ütleb, et see on 1944-st aastast, ühes laudas, sõnniku all, ühe suure haubitsa hülsi sees peidus olnud. Mait küsib, mis tema sinna puutub. Aadu ütleb, et Mait läheb muusikapäevadele ja lehvitab nii, et terve Eesti seda näeb. Mait on üllatunud, et tema. Aadu ütleb, tet tema on oma võitlused juba pidanud, nüüd on aeg noorte käes. Mait küsib, kas tema on õige mees seda tegema. Aadu annab portfelli üle leti Maidu kätte ja ütleb, et ta paneks selle leti alla.
00:16:48 Mait räägib, et Paavo lubas neile teha terve hulga rahvuslikke kleepekaid. Aadu ütleb pahaselt, et ärgu ta jamagu selle Paavoga, ta on igavene suller. Mait on nõus, et Paavo on suller, aga kui ta haistab võimalust teenida, siis võib tema peale kindel olla. Aadule see ei meeldi, sest rahvuslus pole müügiks. Mait ütleb, et kleepekad aitavad neil jõuda laiade massideni. ja laiade masside vastu ei tee KGB mitte midagi. Aadu on hämmingus.
00:17:13 Silt: ostetakse kartuleid, toidukartul 22 kopikat kg, tööstuskartul 15 kopikat kg. Auto paetub maja juures. Illar (RAIVO E. TAMM) ja Ats (MAIT MALMSTEN) tulevad autost välja, tervitavad meesterahvast vastuvõtus ja ütlevad, et tõid 5 tonni kartulit. Mees (KAUPO PARVE) vaatab ja ütleb, et need on ju poekottides. Illar ütleb, et on jah ilusasti pakendatud ja puha ja mis siis. Mees küsib, kust nad kartulid said. Illar ütleb, et mis tähtsust sel on, kõik on aus kaup, 'Jõgeva kollane'. Mees ütleb, et see on kahtlane.
00:17:46 Ats küsib, kas nad poeavad need ümber pakkima, et mis moodi üldse kõlbab. Illar rahustab Atsi ja räägib siis mehele, et nad ostavad ju elanikkonnalt kartulit kokku. Illar ütleb, et tema ongi elanikkond ja tema on ka (näitab Atsi peale). Mees ütleb, et nad ostavad 22 kopikat kilo. Illar küsib, et kui nemad pakuvad 20 kopikat kilo. Mees ei saa kohe pihta, aga kutsub siis Illari ja Atsi sisse. Ats ütleb, et õhtul tuleb baari minna, sest baar tuleb lahti teha. Illar ütleb, et loomulikult lähevad nad baari, nad lähevad seda tähistama. Illar ja Ats lähevad laoruumi.
00:18:33 Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) jutustab kundedele, kuidas nad Hirvepargis võimude eest ära jooksid. Tulevad Illar (RAIVO E. TAMM) ja Ats (MAIT MALMSTEN). Illar imestab: joppenpuhh, mis siin toimub? Illar ajab kunded välja ja ütleb, et baar on suletud ning tulgu nad homme tagasi. Ats küsib, mida Mait seal teeb. Mait ütleb, et asendab teda või siis Paavot, kes pidi Atsi asendama. Paavo ei saanud tervet päeva olla. Illar ütleb,: joppenpuhh, kas nende dünastia kavatseb tema töökoha ka üle võtta.
00:19:33 Ats küsib Maidult, et mis mõttes Paavo asendas teda, kus ta selle peale üldse tuli, kus ta baari võtmed sai. Mait räägib, et Paavo oli nad euile Regati baari juures peale korjanud, aga nii palju suutis Ats veel rääkida, et paluda tal teda täna asendada ja võtmed andis Paavole Illar. Illar küsib, milline Illar ja miks tema sellest midagi ei tea. Ats ütleb, et sellepärast, et tema ka ei tea. Ats räägib, et tema tunneb ühte Paavot ja see ei ole küll võimeline niisama kedagi aitama ja ta tunneb ainult ühte Illarit. Ats kirub:Illar, kurat. Illar ei taipa, milline Illar ja ütleb, et Illar ei usu sellist asja endast. Mait arvab ka, et Paavo ei tee midagi niisama ja arvab, et nad maksid.talle.
00:20:08 Atsile jõuab kohale, et kui Paavo nad Regati baari juurtest peale võttis... Ats saab aru, et Illar maksis Paavole tema rahaga. Mait võtav lipsu kaelast ja ütleb, et tore, et nad tulid, sest tal on muid tegemisi ka. Illar ütleb, et hea on, et Ats sai teada, kus tema 200 rubla on, ta oli lagusest peale kindle, et see ei ole kadunud. Ats ütleb, et mis vahet seal on, ilma on ta ikkagi. Illar räägib, et kui arvestada, mida ta täna võitis - 234 rubla, transpordikulud maha, siis 34 rublaga on plussis.
00:20:52 Ats arutleb kartuli poehinna ja kokkuostuhonna üle ja küsib, kus see loogika on. Illar valab seni endale joodavat ning ütleb, et 8 kopsi kilo on riiklik süsteem, aga ETKVL ei ole riikilik süsteem. see, et nemad viisid ETKVLi 20 kopsiga, see ei jõu sinna 8 kopsi poodi. Ats küsib, kuhu, kas Siberisse. Illar ütleb, et peaaegu, kartulid on juba vagunites ja teel Venemaa poole. Ats arvab, et äkki võiks teinekord veel selle asjaga tegeleda. Illar on nõus ja ütleb toosti maadeavastajate terviseks, kes avastasid Siberi, kus on pidev näljahäda. Ats ja Illar tõstavad klaasid ja joovad.
00:21:50 Vahekõll
00:21:59 Toas on hämar, küünlad põlevad laual. Mait (HENDRIK TOOMPERE JN) istub diivanil. Pille (LIIS PULK) paneb pokaalid lauale, istub Maidu kõrvale ja ütleb, et nüüd peaks kõik olema. Mait küsib arglikult, et kas on kindel, et neid keegi segama ei tule. Pille ütleb, et on kindel ja kui keegi tulebki, siis mis nad talle ütlevad. Pille ja Mait ütlevad kooris: käigu põrgusse. Mait istub Pillele lähemale ning ütleb, et nüüd ongi see hetk. Pille naeratab ujedalt ning ütleb, et enam ei saa keegi nende vahele tulla.
00:22:49 Pille hakkab Maidule lähenema, aga Mait ütleb äkki, et ta teeb veini lahti. Mait avab tükk aega veini ja lõpuks saab lahti. Pille ütleb, et teadis, et ta saab. Mait valab veini pokaalidesse. Pille ütleb toosti: meie terviseks. Noored löövad kokku ja joovad. Mait ja Pille tahavd suudelda, aga mõlemad ütlevad, et nad ei saa. Pille kirub Atsi. Mait kirub oma ema. Pille küsib, kas ta paneb teleka käima. Mait ütleb, et pangu jah.
00:24:22 Vahkõll
00:24:28 Ats (MAIT MALMSTEN) istub malelaua taga. Esikust hüüab Aadu (FELIKS KARK), kas keegi kodus ka on. Tiiter: 2 nädalat hiljem. Aadu tuleb ja küsib, mida Ats teeb. Ats ütleb, et ta mõtleb. Aadu ütleb, et mida ta mõtleb, ta ei oska ju malet mängida. Aadu paneb teleka käima ja ütleb, et sealt tulevad Tartu muusikapäevade ismaalised laulud
00:24:50 Televiisoris laulavad Ivo Linna ja Kiigelaulukuuik isamaalist laulu ja sini-must-valged lipud lehvivad. Ats tuleb vaatama ja imestab. Aadu ütleb, et üks lipp peaks tema oma olema. Ats arvab, et nad pannakse kinni niimoodi, aga ei tea, kuidas nad terve Tartu linna kinni panevad. Aadu ütleb, et enam pidamist ei ole, nüüd sitsivad punased omakorda Eesti Vabariigi laagrites ja söövad puukoort. Ats arvab, et ei lähe see asi neil nii lihtsalt midagi.
00:25:26 Ats küsib, et mis mõttes seal on Aadu lipp. Aadu ütleb, et tema pojapoeg lehvitab seda, ta teadis, et Mait saab sellega hakkama. Ats küsib, missugune Mait, ta vaevalt sai endale päris poja ka kui ta Aadu pärast kinni pannakse, siis ei andesta ta seda talle iialgi. Ats ütleb, et tehnilises mõttes ei ole Mait Aadu lapselaps. Aadu ütleb, et olgu vait, jänespoiss.
00:25:43 Tuleb Paavo (TIIT SUKK), tervitab ja küsib, kas nad vaatavad Linna Iffi. Aadu hõiskab, et sini-must-valge lehvib telekas. Paavo tõdeb, et Maidul oli õigus. Ats küsib, milles. Paavo selgitab, et tuleb panustada sini-must-valgesse. Ats küsib, mis asju Paavo Maiduga ajab. paavo ütleb, et see on vendade vaheline bisnis. Paavo näitab kleepse, mis Mait tellis. Ats ahastab, et nüüd jääb ta oma kasupojast ka ilma. Aadu vaatab kleepsu ja küsuib, mis jama see on, et mis see ENSV tähendab sini-mus-valge peal, see peab olema ainult puhas Eesti lipp.
00:26:26 Paavo arvas, et äkki tuleks alguses ettevaatlik olla, siis saavad mõõdukamalt mõtlejad ka enda klientideks, nagu näiteks Ats. aadu arvab, et need ei kõlba kuhugi. Paavo ütleb, et nad ei saa neid lihtsalt minema visata, ta on neid tellinud hunnikute viisi. Aadu arvab, et saab. Paavo sodib mõbned tähed maha, Aadule ei sobi. Paavo pakub, et võib teised tähed ka ära värvida. Paavo küsib Atsilt, kas niimoodi sobib. Ats kukub pikali
00:27:13 Televiisoris juhatab Alo Mattiisen isamaalist laulu
00:27:16 Lõputiitrid
00:27:47 (c) Thors Production
00:27:52 ETV ident, (c) Eesti Rahvusronghääling 2015
00:27:57 Saate lõpp.
Faili nimi: 2015-002814-0080_0001_XHD_ENSV_8-KOPSI-KILO.mxf
Indeks: 2015-002814-0080
Kestus: 00:27:57
Registreerimise kuupäev: 14.12.2015
Registreerimise aeg*: 2015-12-14 22:04:10
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;