ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Eksklusiivne intervjuu: Eksklusiivne intervjuu Aleksei Venediktoviga

Saada link

Media

Kirjeldus

Raadiojaama "Ehho Moskvõ" peatoimetaja Aleksei Venediktov räägib vene ja maailma ajakirjanduse trendidest, protestidest Venemaal ning kodanlikust vastasseisust Ukrainas. Intervjueerib Artur Zahharov.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: Eksklusiivne intervjuu
Osa nr.: 7
Kestus: 00:28:11
Indeks: 2017-003620-0007
Esmaeeter : 16.04.2017
Kategooria: Info → informatiivne, muu
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea. Eksklusiivne intervjuu. Aleksei Venediktoviga.
00:00:08 SAADE VENE KEELES (tlgsubt-). Saatejuht Artur Zahharov (:00:12: kpl (keskplaan), sub (subtiiter)) alustab eksklusiivintervjuud "Pikema jututa". Intervjueeritav on raadiojaama Ehho Moskvõ peatoimetaja Aleksei Venediktov (:00:20: kpl, subt).
00:00:20 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et Venediktov puudutas täna konverentsil TEDxLasnamäel suhtlusmeedias raevutsemise teemat, seepärast on esimene küsimus internetist anonüümselt netikasutajalt, mis kõlab nii: " Ukrainas on Venediktov Kremli agent, Eestis aga põline demokraat. Kes te olete, mister Venediktov?" A.Venediktov vastab küsimusele- ..kui lähtuda sellest, kes talle maksab, siis on ta Gazpromi agent. Aga oma elus on ta oma poja je pere agent ja tegutseb ainult nende huvides.. või siis ka Ehho Mõskvõ kuulajate huvides.
00:01:14 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et A.Venediktov tegi seekord ka ise ka kaks intervjuud: Kersti Kaljulaidiga ja Marina Kaljurannaga.. KA.Venediktov vastab küsimusele, mis tingis sellise vestluspartnerite valiku- ..kui õnnestub teha intervjuu riigi esimese isikuga, siis see on alati huvitav. Seda enam, et Kaljulaidist ei teata Venemaal midagi. Ja M.Kaljurand on Venemaa jaoks väga oluline ja huvitav persoon.
00:03:13 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et intervjuudes Kaljulaidi ja Kaljurannaga käsitleti ka Eesti-Venemaa suhteid, ka NATO temaatikat..A.Venediktov vastab küsimusele, millest see küsimus oli tingitud- ..kui Venemaa televisioonis näidatakse Narva jõe ääres kõndivaid Briti sõjaväelasi, tekitab see Venemaa elanikes, kindlasti ka president Putinis, esile väga terava reaktsiooni.. Räägib, mis võib tekitada eskalatsiooni sõjalistes tegevustes.
00:05:36 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib Venediktovi ütlustest Ukrainas enne veriseid sündmusi Maidanil.. et ta ennustas justkui kodusõda.. rääkis, et ärgu ukrainlased omavahel riidu kiskugu. A.Venediktov räägib, et ta rääkis tookord nii enne Krimmi ja Donetskit. Ta ei võta kõigel sellelt, mis hiljem juhtus ka muidugi Venemaalt vastutust.
00:05:57 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et Venediktov esitas küsimusi nüüd oma intervjuudes Eesti justiitsministri U.Reinsalu ütlemise kohta, et tuleks välja arvutada nõukogude okupatsiooni tekitatud kahju. A.Venediktov vastab küsimusele, kas Kaljulaidi ja Kaljuranna vastused rahuldasid teda ja kuidas ta ise kui ajaloolane suhtub sellesse ideesse- ..ta ei esita küsimusi, et rahulduda vastustega, mida tahab kuulda, vaid et saada teada seisukohad. Inimtragöödiaid rahas ei saa mõõta. Selle idee peale ta naerab.. esiteks seetõttu, et üks osapool ei tunnista mitte mingisugust arvestust.. teiseks, hakkame siis kõik üksteisele arveid esitama.
00:08:36 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et paljud peavad Ehho Moskvõd opositsiooniliseks.. A.Venediktov vastab küsimusele, et kas ta on sellega nõus- .. ei ole sellega nõus. Põhjendab oma arvamust.
00:09:57 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et 60% Ehho Moskvõ aktsiatest kuulub valdusfirmale Gazprom-Mediale ja Venediktov on öelnud, et Putin on teda kolm korda tema eest kostnud ja on selle eest tänulik, sest muidu tuleks Ehho Mõskvõ etteotsa valitsusel tegemist teha veel suuremate närukaeltega, nagu Buntman.. A.Venediktov vastab küsimusele, kas see ongi põhjus, miks Ehho Moskvõ niimoodi eksisteerib- ..nüüdseks on Putin teda juba neli korda välja aidanud. Räägib Ehho Moskvõ eksistentsist erinevate valitsuste aegadel ja kuidas neid ei armastata.
00:12:11 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et Venediktov ise ütleb, et Ehho Moskvõ on mõjuraadio, mis on orienteeritud kriitilise mõtlemisega inimestele, decisionmakeritele. A.Venediktov vastab küsimusele, kes on need decisionmakerid on ja kuidas nad neid mõjutavad- ..Ehho Moskvõ ajakirjanikud on professionaalid ja teavad näiteks võimude erinevaid ettepanekuid, mis pole veel seadusteks saanud. Nende eksperdid lahkavad neid, lahkavad neid ka pärast seadusteks saamist. Raadios nähakse, et nende arvamused lõpuks ühes või teises valitsuse dokumendis kajastuvad. Kajastuvad näiteks ka Boriss Nemtsovi mõrva uurimises jms. Toob näite Tu-154 katastroofist Sotšis.
00:14:29 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et Pavel Kanõgin on juhtinud tähelepanu sellele, et Ehho Moskvõ lahmiv kriitika asendab sisu ja nende autorid pommitavad nii ägedalt, et hakkad vastasele kaasa tundma. A.Venediktov vastab küsimusele, kas ta on sellega nõus- ..esiteks neil ei ole autoreid, nende raadios on erinevad külalised oma arvamustega. Ja kogu maailmas on nii, et inimestel, kellel on radikaalsemad seisukohad, pälvivad üha enam rahva armastust. Näiteks Trump, Sanders..
00:16:19 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et intervjuus Kanõginile ütleb Venediktov, et teda teeb muret radikaliseerumine ja seepärast palub oma ajakirjanikke teravdada iga probleemi, et näha, et lihtsaid lahendusi pole.. A.Venediktov vastab küsimusele, et kas tulemus ei tule hoopis vastupidine- .. ei. Radikaliseerumine ongi lihtsustamine, seepärast ajakirjanikud peavad sülitama vastu tuult ja küsima mitte "kuidas?", vaid "miks?"..
00:17:52 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, et selline radikaliseerumine toimub ka lääne meedias.. A.Venediktov räägib, et radikaliseerumine ehk lihtsustamine on tõesti saanud meedia peavooluks..
00:19:37 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib Venemaa erinevast meediast erinevate uudistega (tuues näitena 26.märtsi sündmusi, st proteste üle Venemaa)... On erameedia ja on riiklikud, väga pahad.. A.Venediktov räägib, et pole sellisteks mõisteteks valmis. Räägib, miks. Seletab, kuidas toimib näiteks riikliku meedia toimimine.
00:22:20 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj räägib, kuidas kajastati Eestimaal 27.märtsil 26.märtsi Moskva ja Minski sündmusi. A.Venediktov vastab küsimusele, kuidas tema mõistab sündmusi, mis toimusid 26.märtsil- ..opositsiooni protestis oli kaks uut momenti: protestid olid väga laialdased, Vladivostokist, Habarovskist Kaliningradini.. ja põhiliselt taheti protestidega öelda, et sellest valitsusest on kõrini. Selline korruptsioonivastasus on palju ohtlikum kui poliitiline väljaastumine..
00:27:31 INT. Stj Artur Zahharov - Aleksei Venediktov. Stj küsib 1.aprilli puhul küsimuse, et kas Venediktovile on öeldud, et ta on Andrei Makarevitšiga sarnane. A.Venediktov ütleb, et Makarevitš ise on seda öelnud.
00:27:55 Stj Artur þahharov lõpetab INT Aleksei Venediktoviga. Lõputiitrid. ETV+ ident.
Faili nimi: 2017-003620-0007_0001_XHD_EKSKLUSIIVNE-INT_EKSKLUSIIVNE-INT.mxf
Indeks: 2017-003620-0007
Kestus: 00:28:11
Registreerimise kuupäev: 07.04.2017
Registreerimise aeg*: 2017-04-07 10:26:21
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;