Buratino tegutseb jälle

 • Buratino tegutseb jälle: Eesti Vabariigi aastapäev 00:28:58

  Buratino tegutseb jälle: Eesti Vabariigi aastapäev (20.02.2003)

  Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot teevad ettevalmistusi Eesti sünnipäevaks. Kas pidupäevaks tuleb tuba korda teha, mida tehakse sünnipäeva paraadil ja kuidas elab Eesti president? Need on küsimused, mis vajavad lähemat uurimist! Saates osalevad Ingrid Rüütel ja president Arnold Rüütel.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Sõbrapäev 00:26:44

  Buratino tegutseb jälle: Sõbrapäev (12.02.2004)

  Malvina saab valentini- ehk sõbrapäevaks üllatuspaki. Kuidas aga teisi oma sõpru sõbrapäeval rõõmustada? Tuleb joonistada armsaid kaarte!

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Väljasõit metsa 00:28:27

  Buratino tegutseb jälle: Väljasõit metsa (01.05.2005)

  Poisse rabab uudis telekast - Põder on metsast plehku pannud ja kappab nüüd linnas ringi. Veelgi suurem on aga üllatus, kui ärakaranud Põder sõprade koduuksest suure murega sisse tormab. Mängus lööb kaasa Margus Tabor.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Külalised kosmosest 00:24:49

  Buratino tegutseb jälle: Külalised kosmosest (15.05.2005)

  Artemon näeb ja tunneb, et taevas on miskit teisiti, kui tavaliselt. Kas tõesti aastaid oodatu saab lõpuks tõeks ja NEMAD on siin? See on sarja eelviimane osa! Stsenarist Wimberg, mängivad Priit Võigemast, Maria Soomets, Karol Kuntsel, Anti Reinthal, Evelin Pang ning kõrvalosades Kadri Lepp ja Janek Vadi...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Buratinot tehti nii... 00:22:59

  Buratino tegutseb jälle: Buratinot tehti nii... (29.05.2005)

  Seekord keerame kaamera objektiivi ka vastassuunas ja uurime, keda ning mida nägid näitlejad sarja kahe ja poole aastase tegemisaja jooksul teiselpool stuudiotoa seinu. Sõna tagasivaateks saavad näitlejad Priit Võigemast, Karol Kuntsel, Maria Soomets ja Anti Reinthal, käsikirja autor Jaak Urmet Wimberg, režissöörid Karin Nurm, Salme-Riine Uibo ning Stina Kordemets, kunstnik Kaie Kal ja sarja produtsent ning toimetaja Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Viimane osa: ärasõit tähtede juurde 00:28:18

  Buratino tegutseb jälle: Viimane osa: ärasõit tähtede juurde (22.05.2005)

  Zorg ja Korg teevad Artemonile ettepaneku reisiks maailmaruumi. Kes läheb kosmoselaevaga kaasa? Viimases osas tehakse tähtsaid avaldusi ja antakse lubadusi. Mängivad Priit Võigemast, Karol Kuntsel, Maria Soomets ja Anti Reinthal ning Kadri Lepp, Janek Vadi, Evelin Pang, Hele Kõre, Ott Aardam, Mart Toome ja Argo Aadli...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Külaskäik ooperisse 00:24:50

  Buratino tegutseb jälle: Külaskäik ooperisse (21.04.2005)

  Leitud vana teatrikraam sünnitab sõpradel mälestusi ja nad otsustavad taaskord ringi vaadata päris teatris. Teatri lavatagust elu ja tegelasi uuritakse meie uhkemas ja suuremas teatrimajas - rahvusooperis "Estonia".

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Malvinal on laulutuju 00:25:24

  Buratino tegutseb jälle: Malvinal on laulutuju (10.03.2005)

  Malvina ilusat lauluhäält ei saa lihtsalt niisama enda teada jätta. Poisid otsustavad Malvinale laulu kirjutada ja selle lindistada. Malvinast saab staar! Loo kirjutas Wimberg, toimetaja Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kiirabi 00:28:21

  Buratino tegutseb jälle: Kiirabi (17.02.2005)

  Artemoni tabab ootamatult kõhuhäda. Kas on kõhus gaasid või ehk hoopis ussid? Kui tordisöömine ka kõhuvalu ei leevenda, otsustavad sõbrad teha kiirabisõidu haiglasse arsti juurde.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Papa Carlo sünnipäev 00:23:12

  Buratino tegutseb jälle: Papa Carlo sünnipäev (07.04.2005)

  Buratino oleks napilt unustanud armsa Papa Carlo sünnipäeva! Tähtsad asjad ununevad meil seepärast, et pea on tühjast-tähjast pungil. Papa Carlo jutustab sõpradele loo rääkivast puuhalust. Näitlejad Priit Võigemast, Karol Kuntsel, Maria Soomets, Anti Reinthal, kaasa teevad Argo Aadli ja Indrek Sammul...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Aurahad 00:27:36

  Buratino tegutseb jälle: Aurahad (03.03.2005)

  Sõbrad otsustavad omalt poolt välja jagada aurahasid neile, kes on oma elus korda saatnud midagi suurt ja tähtsat! Kes aga on need kõige väärikamad? Tseremooniast võtavad osa ka Papa Carlo ja Duremar...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Sepakunsti saladused 00:27:08

  Buratino tegutseb jälle: Sepakunsti saladused (24.03.2005)

  Ühel päeval toob Artemon keldrist tuppa suurema puust kasti, mis on rauast tabalukuga suletud. Kas kastis on kuld? Ja kelle kast see on?

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kust tulevad lapsed? 00:28:04

  Buratino tegutseb jälle: Kust tulevad lapsed? (08.05.2005)

  Artemon kuulutab, et tema isakeel on kure keel, sest Artemon teab, et teda tõi siia maailma kurg! Nali naljaks, aga kust lapsed tegelikult siia maailma tulevad? See on üks tõsine jutt, mis ükskord peab ikka räägitud saama...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Malvina peab tööle minema 00:27:24

  Buratino tegutseb jälle: Malvina peab tööle minema (31.03.2005)

  Buratino, Pierrot ja Artemon otsustavad tööle minna, sest ega vabakutselise näitleja tööpakkumistega siiski ära ei ela. Töö pole meelakkumine, kuid raha peab teenima. Malvina saadetakse tööle projektijuhiks! Loos teeb kaasa Hilje Murel.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kalala 00:27:26

  Buratino tegutseb jälle: Kalala (17.03.2005)

  Kui sõpradel on juba kanala, kus elavad kanad, siis miks ei võiks neil olla ka kalala, kus elavad kalad? Milliseid kalu aga kalalasse valida ja missugune peaks nende elupaik välja nägema? Buratino ja Artemon lähevad nõu saama loomaaeda...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Telesild Tallinn - Tõravere 00:27:57

  Buratino tegutseb jälle: Telesild Tallinn - Tõravere (27.01.2005)

  Pilved ei teki korstnasuitsust, see on selge. Aga mis jääb teisele poole pilvi? Kosmos! Mida põnevat leiab maailmaruumist, annab aimu täheteadlane Tõravere obs.. obs.. observatooriumist.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Mängult löömise trenn 00:26:49

  Buratino tegutseb jälle: Mängult löömise trenn (10.02.2005)

  Uue näitemängu harjutamise käigus teeb Malvina Artemonile vaibaklopperiga haiget. Kuidas lavastada teatrietenduses või filmis ettetulevaid kaklusi nii, et näitlejad päriselt haiget ei saaks? Kas tõepoolest on keegi, kes klohmimisest rõõmu peaks tundma? Sõpradel on külas lavavõitluse õpetaja Rein Oja.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Miljon krooni 00:27:00

  Buratino tegutseb jälle: Miljon krooni (03.02.2005)

  Just siis, kui kõigil näpud põhjas, naeratab Artemonile loosiõnn! Kui kähku on võimalik miljonit tuulde lasta? Kiiremini, kui keegi arvata oskab...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Rooma keisrid 00:27:05

  Buratino tegutseb jälle: Rooma keisrid (16.12.2004)

  Kui Buratino, Pierrot ja Artemoni küsimusterodu lõppeda ei taha, saab ka Malvinal lõpuks tarkus otsa. Kes olid Rooma keisrid - see vajab lähemat uurimist! Külas on ajaloolane David Vseviov.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kotlette oodates 00:25:20

  Buratino tegutseb jälle: Kotlette oodates (18.11.2004)

  Lugu sellest, kuidas aeg voolab ja voolab. Malvina valmistatavate kotlettide ootel löövad aega surnuks Artemon ja Pierrot ning tutvuvad sunnitult Herta Berta Hermestiinega. Uut naabrinaist mängib Kadri Lepp, Malvina - Maria Soomets, Artemon - Karol Kuntsel, Pierrot - Anti Reinthal, lood kirjutas Wimberg, produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kaks kummalist juhtumit 00:23:31

  Buratino tegutseb jälle: Kaks kummalist juhtumit (20.01.2005)

  Seekord saame osa kahest loost, mida Malvina oma päevikusse talletamisväärseks peab. Kõrvalosa mängib Alo Kõrve.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Vanalinn 00:26:21

  Buratino tegutseb jälle: Vanalinn (23.09.2004)

  Buratino, Malvina ja Artemon otsustavad veidi seigelda Tallinna vanalinnas. Orienteerumismäng juhatab kätte mõned põnevad platsid ja legendaarsed majad. Seletusi jagab ajaloolane. Mängivad Priit Võigemast, Maria Soomets, Anti Reinthal ja Karol Kuntsel, lood kirjutas Wimberg, toimetas Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Toome teieni tänased uudised 00:27:40

  Buratino tegutseb jälle: Toome teieni tänased uudised (09.12.2004)

  Selles osas on Buratino Aasta Puunukuks valimise puhul koos sõpradega kutsutud televisiooni hommikuprogrammi külaliseks. Ühtlasi otsustavad sõbrad ringi vaadata mujalgi telemajas ja eetrisse paisata omamoodi uudistesaate...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Malvina õudusunenägu 00:26:16

  Buratino tegutseb jälle: Malvina õudusunenägu (02.12.2004)

  Sõpradel on kogu võhm logelemise peale ära kulunud ja nii otsustatakse kodus söögitegemise asemel üks restoraniskäik ette võtta. Roogasid oodates jääb Malvina tukkuma... Restoraniretkest kirjutas ballaadi Tauno Aints.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kui ma oleksin... 00:27:54

  Buratino tegutseb jälle: Kui ma oleksin... (25.11.2004)

  Seekord mängitakse fantaasiamängu - kui ma oleksin... näiteks Õhus kõndiv mees või Päikesekiir või Vedur... Külalisnäitleja on Kadri Lepp.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Luige laat 00:26:49

  Buratino tegutseb jälle: Luige laat (16.09.2004)

  Sõbrad otsustavad pideva munaisu leevendamiseks kanad majja tuua. Kust saab aga kanu? Pealinna külje all peetavalt Luige laadalt leiab võõramaiste ja kodumaiste pudulojuste seast kindlasti ka mõned munejad kanad...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Päkapiku külaskäik 00:29:10

  Buratino tegutseb jälle: Päkapiku külaskäik (23.12.2004)

  Päkapikk on olnud usin ja me sõbrad ka tublid - igal hommikul on aknal jõulusoki sees mõni üllatus. Ühel päeval jäid aga jõulusokid tühjaks! Milles asi? Kas päkapikk on väsinud? Laulud kirjutas saatesse Tauno Aints ja sõnad Wimberg...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased III 00:29:06

  Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased III (11.11.2004)

  Lugu sellest, et ennemuistsel aal elasid eestlased koduloomadega ühes majas, nende äratuskellaks oli kukk ja varanatukese krabas kokku kratt. Taluperemehe juures käivad Buratino, Malvina ja Artemon, kaasa teeb vanaajamees Hanno Talving.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kadunud aarde otsinguil 00:26:23

  Buratino tegutseb jälle: Kadunud aarde otsinguil (28.10.2004)

  Sõprade kortermuuseumi ekspositsiooni hinnalise taldriku kadumise uurimist hakkab toimetama asjatundja Artemon. Varga jäljed viivad aknast välja. Kõrvalosades näitlejad Evelin Pang ja Ott Sepp, stsenarist Wimberg, toimetaja-produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Pikk Hermann 00:27:59

  Buratino tegutseb jälle: Pikk Hermann (14.10.2004)

  Ühel veidi tavapäratumal hommikul kuulatab Artemon aknal väljast kostvat heli - nagu kuulduks pilvedest imeilusat muusikat, nagu kostaksivad sealt kaunimad taevapasuna hääled... Saates on Malvina ja Artemoni teejuhiks Mart Laar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Buratino ja tema sõprade kortermuuseum 00:26:14

  Buratino tegutseb jälle: Buratino ja tema sõprade kortermuuseum (21.10.2004)

  Mida teha vana koliga, mis ühtpidi mittevajalik, kuid teisest küljest äraviskamiseks liiga armas? Sõbrad otsustavad rajada muuseumi, kus eksponaatide hulgas on ka tõelisi haruldusi. Omapärane näitus ei jäänud märkamata ka kunstiteadlastel ja ajakirjanikel.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Artemoni uued sõbrad 00:26:13

  Buratino tegutseb jälle: Artemoni uued sõbrad (30.09.2004)

  Lugu sellest, kuidas Artemon tutvus kahe koera Krässu ja Murkaga, kellel päris oma kodu pole olnudki ning veidi kodutunde moodi on neil prügikasti taga kükitades... Külalistena teevad kaasa Andres Raag ja Märt Avandi, peaosades Priit Võigemast, Maria Soomets, Karol Kuntsel ja Anti Reinthal, stsenarist Wimberg, produtsent-toimetaja Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Pierrot kuu peal 00:24:38

  Buratino tegutseb jälle: Pierrot kuu peal (07.10.2004)

  Sõpradele tuleb külla Rebane Alice, et kasutada naabrite pesumasinat. Aga oh häda - pesumasin läheb rikki! Kes seda enam tagantjärele julgeb tunnistada, kellele tuli mõte tarvitada pesumasina parandamiseks vigurivändast Buratino võlujõudu...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Intervjuud 00:27:59

  Buratino tegutseb jälle: Intervjuud (15.04.2004)

  Sõbrad korraldavad kõige mõttetumate mõttetuste konkursi. Alma-Mari läks aga raadioreporterite kursustele ja intervjueerimise harjutamiseks paneb ta proovile ka Buratino ning ta sõbrad. Intervjuuks raadio muusikasaatele tuleb kohale vändata Kohila noortebänd “Kreeker”, kel solistiks Birgit Õigemeel! Loo kirjutas Wimberg, lavastas Karin Nurm, toimetaja-produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Näpud mullas 00:27:02

  Buratino tegutseb jälle: Näpud mullas (13.05.2004)

  "Juba on saabunud mai, päike teeb kiirega pai. Enne kui möödub see kuu, lehte läeb viimne kui puu!" - unistab sooja suve ootuses Artemon. Sõbrad veedavad töörohke kevadpäeva Alma-Mari suvemaja aias...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Vanad asjad, uued asjad 00:26:57

  Buratino tegutseb jälle: Vanad asjad, uued asjad (06.05.2004)

  Malvina otsustab teha oma riidekapis kevadist suurpuhastust. Kõik riided on äkki vanad, kulunud ja tarbetud. Kuhu peaks viima asjad, mis tunduvad iseendale kasutud, kuid päris ära ei raatsi ka visata?

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kommitehases 00:27:22

  Buratino tegutseb jälle: Kommitehases (22.04.2004)

  Malvina ja Artemon istuvad kommikausi taga ja uurivad entsüklopeediat. Kuid sellest targast raamatust ei saa vastust, kuidas šokolaadikommi sisse täidist topitakse. Kust leida vastust? Eks tuleb end kommitehasesse võluda! Saladusi jagab Otto Kubo...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Salapärane kapp 00:23:02

  Buratino tegutseb jälle: Salapärane kapp (29.04.2004)

  Ühel tavalisel hommikul ehmatab sõpru ootamatu ilmutis. Keset tuba kõrgub kummaline kapp. Kuidas kapp tuppa sattus? Kes selle tõi? Kas on võimalik, et selles kapis on keegi? Näitlejana teeb veel kaasa Andero Ermel ja kõlavad laulud "Salapärane kapp" ja "Luukere meresõit".

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Hobused 00:26:22

  Buratino tegutseb jälle: Hobused (25.03.2004)

  Kas on mõni hobune, kes on traktorist tugevam ja kes armastab nosida leiba või, kurgi ja vorstiga? Veskimetsa ratsabaasi hobuseid läheb uudistama Malvina. Lood kirjutas Wimberg, lavastas Karin Nurm, kunstnik Kaie Kal, toimetaja-produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Tulnukad 00:27:35

  Buratino tegutseb jälle: Tulnukad (19.02.2004)

  Pärast ulmefilmi vaatamist läheb Artemon päris pööraseks. Ta kujutab tõsimeeli ette, et on tulnukas teiselt planeedilt. Kas tulnukad on päriselt olemas ja missugused nad välja võiksid näha ning mida nad meist inimestest võiksid tahta? Vastuseid aitab mõista tulnukate-uurija Igor Volke.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Esimene aprill 00:20:15

  Buratino tegutseb jälle: Esimene aprill (01.04.2004)

  Head aprillinalja on nii pagana raske välja mõelda. Seda, et selg on valge ja kingapael lahti, teab igaüks, tõdeb Pierrot. Tundub, et hea aprillinaljaga suudab üllatada vaid Malvina. Lood kirjutas Wimberg, peaosalisi mängivad Maria Soomets, Priit Võigemast, Karol Kuntsel ja Anti Reinthal, lavastas Karin Nurm, toimetaja-produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Politsei 00:24:25

  Buratino tegutseb jälle: Politsei (08.04.2004)

  Enne kui lumi päris ära sulab, otsustab Pierrot võtta viimast suusarajalt. Aga oh jummel-jummel - suusad on keldrist ära varastatud! Juurdlust hakkab toimetama asjatundja - detektiiv Artemon. Pierrot põrutab päris politseimajja korravalvurite tööd uurima.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Mustkunstnik 00:27:00

  Buratino tegutseb jälle: Mustkunstnik (11.03.2004)

  Sõpradele tuleb külla naaber Alice, kes näitab sedapuhku trikki sõrmkübaratega, mis on põnev nagu mustkunst! Kas trikk, kui kübarast jänes välja tõmmatakse, on võlumine, sahkermahker, maagia või siiski õpitav osavus? Et selgust saada, tuleb külla vändata päris mustkunstnik! Lood kirjutas Wimberg, toimetaja-produtsent on Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kalamehed 00:26:47

  Buratino tegutseb jälle: Kalamehed (18.03.2004)

  Buratino ja Artemon otsustavad veidi kala õngitseda. Kui järv on jääs, aga jää juba nõnda nõrk, et enam täitsamehi ei kanna, tuleb kalapüük ette võtta Lasnamäe korteris. Päris kalameestega teeb kalalkäigu kaasa Carabas Barabas...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Muusikakoolis 00:26:38

  Buratino tegutseb jälle: Muusikakoolis (04.03.2004)

  Kuidas võiks vahel pealetükkivat igavust peletada? Äkki omaette lauldes? Aga kui viisi ei pea ja elevant on kogemata kõrva peale astunud?

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Talvine loodus 00:26:00

  Buratino tegutseb jälle: Talvine loodus (26.02.2004)

  Külmal talvel on vahel päris mõnus kodus passida. Kui aga igavus peale tuleb ja end veidi tuulutada tahaks? Suusalund pole ja metsa all uitamiseks ei paista miski kutsuvat… Tuleb siiski end kokku võtta ja koos mõne loodusesõbraga uurida, mida puud ning põõsad talvel metsas teevad...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Alma-Mari külaskäik 00:26:09

  Buratino tegutseb jälle: Alma-Mari külaskäik (05.02.2004)

  Buratino ootab esmakordselt külla oma sõbrannat, naabritüdruk Alma-Mari Haljaspuud. Ootamatu tutvus Buratino südamedaamiga tekitab Malvinas, Pierrot's ja Artemonis eriskummalisi tundepuhanguid. Näitlejana teeb kaasa Evelin Pang...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Koomiks 00:27:06

  Buratino tegutseb jälle: Koomiks (29.01.2004)

  Buratino sorib raamatutes ja leiab sealt vana lemmiku - koomiksiraamatu Piilupardist, Mikist ja teistest. Muidugi turgatab sõpradele pähe ka ise pildiseeriaid joonistama hakata. Kuid kes võiks koomiksi tegemiseks õpetust anda? Buratino väntab kohale karikaturist Valdek Alberi.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Armunud Buratino 00:20:45

  Buratino tegutseb jälle: Armunud Buratino (22.01.2004)

  Buratino ei saa kuidagi peast imekena tütarlast, keda ta naaberkorteri uksel kohtas. Suhkruvett kulub ohtralt, aga kas sellest siis ka abi on? Tuleb süda rindu võtta ja Alma-Mari Haljaspuuga - see on nimelt kena neiu nimi - lähemalt tutvust teha...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Susletehas 00:22:12

  Buratino tegutseb jälle: Susletehas (15.01.2004)

  Seekord tulevad sõbrad ideele meisterdada suslet - see on nagu puslemäng, aga siiski omamoodi. Kui hästi õnnestub, miks siis mitte teha kohe oma firma - susletehas, direktoriga ja puha. Kuid kui Buratino läheb suslesid naabritele müüma, saab ta ühe ukse taga kokku...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Jõulud 00:27:10

  Buratino tegutseb jälle: Jõulud (25.12.2003)

  Buratino ja sõbrad veedavad jõulusid uhkelt - kombekohaselt lauldakse ning mängitakse. Salmid ja laulud on peaaegu peas ning jõuluvana võib tulla! Lastele mängivad Priit Võigemast, Maria Soomets, Anti Reinthal, Karol Kuntsel, Hele Kõre ja Mart Toome...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Suguvõsa 00:26:56

  Buratino tegutseb jälle: Suguvõsa (18.12.2003)

  Iga laps teab, et on olemas isa ja ema. Küllap ka vanaisa ja vanaema. Ja ehk on vendi ja õdesidki. Kuid kui hakata mõtlema, et ka vanaemal on vend või õde ja neil omakorda lapsed ning lapselapsed, läheb asjalugu juba veidi keerulisemaks...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Tihaste toidumajake 00:26:04

  Buratino tegutseb jälle: Tihaste toidumajake (11.12.2003)

  Buratino on üksi koju jäetud, aga õnneks ei tule tal üksinduse peletamiseks ideedest puudust. Üheskoos Papa Carloga meisterdatakse valmis lindude toidumaja, sest talv on kohal.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Une-Mati ja kuningas Mustvunts 00:26:36

  Buratino tegutseb jälle: Une-Mati ja kuningas Mustvunts (04.12.2003)

  Pärast suurt rahmeldamist poevad kõik lõpuks magama - Artemon, Pierrot ja Buratino omakeskis ning Malvina omaette. Aga ega omaette magamisest midagi välja ei tule, kui Une-Mati viib Malvina kuningas Mustvuntsi maale...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Arvutihullud 00:26:50

  Buratino tegutseb jälle: Arvutihullud (20.11.2003)

  Sõbrad mängivad seekord kodu - Pierrot on issi, Malvina emme ja Buratino muidugi nende poeg. Artemon otsustab selles perekonnas mängida tubase kiisu rolli. Mis aga juhtub, kui isa Pierrot toob tööasjade ajamiseks koju arvuti? Kõlab ka "Arvutihullu laul".

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Maadeavastajad 00:27:40

  Buratino tegutseb jälle: Maadeavastajad (13.11.2003)

  Artemon ja Buratino on äärelinna ära eksinud ning ei leia kuidagi teed koju. Samal ajal unistavad Malvina ja Pierrot kodus maakaarti uurides ümbermaailmareisist. Senitundmatute maade avastamisest pajatab maailmarändurist geograaf Andres Tarand.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Pisikud 00:22:08

  Buratino tegutseb jälle: Pisikud (23.10.2003)

  Kui tõbine inimene aevastab, võib lennata ta suust miljon hädategevat pisikut. Artemon saab kombeka aevastamise õpetust ja sõbrad otsustavad ka "arsti" juurde minna. Lavastas Karin Nurm, mängivad Maria Soomets, Priit Võigemast, Karol Kuntsel ja Anti Reinthal.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Sinised asjad 00:26:32

  Buratino tegutseb jälle: Sinised asjad (30.10.2003)

  Buratino on otsustanud hakata koguma siniseid asju. Mida aga kõige sellega peale hakata, kui siniseid asju on maailmas nõnda palju ja nõnda erinevaid? Kindlasti on kogumisel ka mingi selgem otstarve ja süsteem...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Hingedepäev 00:27:18

  Buratino tegutseb jälle: Hingedepäev (06.11.2003)

  Hingedeajal ootavad Buratino ja sõbrad külla mõnd esivanemate hinge. Hingede hingeelust ja hingedeajast kutsutakse seletama Leelo Tungal. Näitlejana lööb kaasa Aarne Soro. Lavastas Karin Nurm.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Tuletõrjujad 00:27:03

  Buratino tegutseb jälle: Tuletõrjujad (09.10.2003)

  Mis võib juhtuda, kui pudrupott pliidil tähelepanuta jääb? Buratino ja Malvina teevad tutvust tuletõrjujatega. Pierrot läheb aga appi papa Carlole. Näitlejatena teevad kaasa Evelin Pang ja Argo Aadli.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Õuna- ja seeneuputus 00:26:58

  Buratino tegutseb jälle: Õuna- ja seeneuputus (16.10.2003)

  Tänavune sügis kostitas kõiki rohke õuna ja seenesaagiga. Õunauputusest ei jää puutumata ka Buratino ja tema sõbrad.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Buratino sünnipäev 00:26:31

  Buratino tegutseb jälle: Buratino sünnipäev (24.04.2003)

  Artemon, Malvina ja Pierrot äratavad Buratino sünnipäevalauluga ja lahti läheb äge ettevalmistus peoks. Üllatuslikule sünnipäevale tulevad ka vanad sõbrad. Loos löövad kaasa Hele Kõrve, Ott Aardam, Mart Toome ja Argo Aadli.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Indiaanlased 00:27:01

  Buratino tegutseb jälle: Indiaanlased (22.05.2003)

  Buratino ja Artemon avastavad maja katuse alt pööningu, mis on just paras koht indiaanlaste vigvami ehitamiseks. Seal saab taltsutada veidi metsikuid hobuseid ja mängida Malvinaga tagaajamismängu. Sarja stsenarist on Wimberg, lavastas Karin Nurm, produtsent Margus Saar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Nõiad 00:26:23

  Buratino tegutseb jälle: Nõiad (01.05.2003)

  Käes on volbriöö ja sõprade õhutusel väntab Buratino koju päris nõiaraamatu, et sealt siis tarkust lugeda, kuidas luuaga taeva all kihutada ning nõiakatlas nõiarohtusid segada võiks. Nõialoos teeb nõida Evelin Pang.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Lennukid 00:27:06

  Buratino tegutseb jälle: Lennukid (02.10.2003)

  Buratino on meisterdanud endale paberist lennuki ja lennutamise ajal tulevad igasugused keerulised küsimused pähe: miks päris lennukid lendavad ja alla ei kuku? Miks linnud oskavad lennata, aga inimesed ei oska? Kas lennukit on sama keeruline juhtida, kui trammi või on see veel keerulisem? Kuidas lennukijuhid teavad, millal nad maanduda või õhku tõusta võivad? Vastuseid küsimustele otsime lennuväljalt!

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased II 00:27:05

  Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased II (25.09.2003)

  Malvina, Artemon ja Pierrot jätkavad seiklemist ammuste eestlaste jälgedel. Kultuuritundja Leo Villand on teejuhiks Raikküla mõisas ja Varbola linnuses. Oma käimistel suvises Eestis kohtab vanu sõpru ka Duremar.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Keeled 00:27:00

  Buratino tegutseb jälle: Keeled (15.05.2003)

  Miks eestlased räägivad just eesti keelt ja mitte näiteks inglise keelt? Kas poleks kergem, kui maailmas oleks vaid üks keel? Keerulistele küsimustele annab lihtsad vastused keelemees Martin Ehala...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Suvele vastu 00:23:27

  Buratino tegutseb jälle: Suvele vastu (29.05.2003)

  Murumätas on juba roheline ja kuiv ning sõbrad otsustavad minna linnaparki piknikule. Söögi ja joogiga saabuvat suve imetledes on hea meenutada, mida vahvat sai talvel ja kevadel tehtud ning unistada suveseiklustest...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased I 00:26:23

  Buratino tegutseb jälle: Muistsed eestlased I (18.09.2003)

  Sügishooaja alguseks näete, kuidas sõpradel endal suvi algas ja mida vahvat ette võeti. Buratino, Pierrot, Malvina ja Artemon otsustasid kõigepealt uurida põnevat elu vanaaegses Rakvere ordulinnuses...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Munadepühad 00:27:04

  Buratino tegutseb jälle: Munadepühad (17.04.2003)

  Buratino, Malvina, Pierrot ja Artemon tähistavad rõõmsaid munadepühi ennastunustavalt lärmakalt. Kanamunakeedu hea asjatundja on muidugi naabrinaine Rebane Alice. Mängivad Priit Võigemast, Maria Soomets, Anti Reinthal, Karol Kuntsel ja Hele Kõrve...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Ametid 00:26:51

  Buratino tegutseb jälle: Ametid (08.05.2003)

  Kas maailmas on ka mõni selline amet, mis on parem ja tähtsam kui teised? Kas ristsõnameister teeb ristsõnu kui tööd või on see hoopis hobi? Külla tuleb ristsõnalooja Ilmar Trull.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Vinüülplaadid 00:26:59

  Buratino tegutseb jälle: Vinüülplaadid (13.03.2003)

  Buratinot vaevab ränk köha ja Malvina võtab nõuks teda ravimteega tohterdada. Teemüüjaks osutub nukupere vana sõber Duremar, üheskoos lürbitakse teed ja kuulatakse vanu vinüülplaate. Saates löövad kaasa Priit Võigemast, Maria Soomets, Ott Aardam ja Alo Kõrve.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Leiutamine 00:28:00

  Buratino tegutseb jälle: Leiutamine (03.04.2003)

  Miks sibulast kasvab alati sibul aga mitte pirnipuu? Kas sibul võiks kunagi maitseda nagu kompvek? Kas maailmas on kõik juba olemas või võiks midagi veel juurde leiutada? Leiutamise raskest tööst tuleb rääkima päris leiutaja...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Koduloomad 00:27:07

  Buratino tegutseb jälle: Koduloomad (27.02.2003)

  Artemon leiab köögilaualt ühe huvitava seninägemata putuka. Malvina ehmatuseks on see tavaline prussakas. Kas prussakas kõlbab lemmikloomaks või oleks etem pidada korteris näiteks kassi? Külas on loomatark ja kari kasse.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Raamatud 00:27:25

  Buratino tegutseb jälle: Raamatud (13.02.2003)

  Suure ehmatusega avastavad Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot, et nende kodus pole rohkem raamatuid kui Pipi-raamat, kokaraamat ja telefoniraamat. See pole küll õige asi! Malvina ja Pierrot tõttavad raamatukokku ning sõbrad väntavad endale külla tõelise luuletaja...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Kakskümmend senti 00:27:13

  Buratino tegutseb jälle: Kakskümmend senti (30.01.2003)

  Buratino ja Malvina loevad kodus raha, Artemon ning Pierrot veavad aga kihla, kas 20 senti on üldse nii suur raha, et selle eest midagi poest ka osta saab? Selles osas teeb müüja-tädidena kaasa Elisabet Tamm.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Markol on tuju paha 00:25:12

  Buratino tegutseb jälle: Markol on tuju paha (06.02.2003)

  Ühel sekeldusterohkel päeval potsatab Buratino ja tema sõprade postkasti kiri. Väikese poisi Marko emal on suur mure, poiss on tujust täitsa ära ja väga pahur, tulgu aga Buratino appi! Nii lähevadki Buratino, Malvina, Pierrot ja Artemon Markole külla, et paha tuju põhjust peletada...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Elekter 00:30:00

  Buratino tegutseb jälle: Elekter (23.01.2003)

  Buratino, Malvina ja külla tulnud naaber Rebane Alice teevad tutvust Elektriga ja veedavad põnevalt aega pimedas toas.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Autoportreed 00:26:55

  Buratino tegutseb jälle: Autoportreed (16.01.2003)

  Buratino, Malvina, Pierrot ja Artemon on küll igati valmis lõbustama ja lohutama kõiki lapsi, kuid kuidas endast üldse märku anda? Buratinol tuleb mõte joonistada endast suured pildid ja need kõigile vaatamiseks üles panna...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Naabrid 00:25:10

  Buratino tegutseb jälle: Naabrid (09.01.2003)

  Buratino, Malvina, Pierrot ja Artemon on end uues kodus enam-vähem sisse seadnud ja nüüd otsustavad nad lõpuks tutvust teha ka oma naabritega. Ühist soolaleivapidu peetakse naabriks osutunud vana tuttava Rebane Alice'iga...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Mereröövlid 00:27:03

  Buratino tegutseb jälle: Mereröövlid (10.04.2003)

  Ühel päeval, kui Artemon ja Pierrot taas kodunt kadunud paistavad olevat, leiab Rebane Alice pudelipostiga saabunud kirja. Pierrot ja Artemon on sattunud mereröövlite kätte vangi! Ja sealt algabki vaprate sõprade mereseiklus...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Nukud 00:27:00

  Buratino tegutseb jälle: Nukud (27.03.2003)

  Selles loos leiab Malvina üles oma lapsepõlve lemmiknuku. Buratino ei usu oma silmi, et nii suur tüdruk ikka veel nukkudega mängida tahab. Nukumaailma viivad teid nukumuuseumi nukud ja Buratino looja Papa Carlo...

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Videokaamera 00:27:05

  Buratino tegutseb jälle: Videokaamera (20.03.2003)

  Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot tahavad ise filmi teha. Mida selleks peale videokaamera veel vaja on? Seda uuritakse üheskoos režissööri-onu käest.

  Loe lähemalt

 • Buratino tegutseb jälle: Esimene päev uues kodus 00:18:49

  Buratino tegutseb jälle: Esimene päev uues kodus (26.12.2002)

  Ühel toredal päeval lahkusid neli head sõpra - puunukud Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot - teatrist ning asusid üheskoos elama uues kodus. Nende kodu asub kõrges tornmajas tornmajade rajoonis ühes kahtlaselt Tallinnaga sarnanevas linnas...

  Loe lähemalt

Kokku: 84 | Näita esimest lehte

;