Vana raud

40 tulemust

VANA RAUD. Helgi Kivi ja Milvi Viss23. august 2020

VANA RAUD. Arvo Kivikas16. august 2020

VANA RAUD. Eldur Annus9. august 2020

VANA RAUD. Boris Joffe26. juuli 2020

VANA RAUD. Raimond Luts19. juuli 2020

VANA RAUD. Endla Peets12. juuli 2020

VANA RAUD. Raul Arnemann5. juuli 2020

VANA RAUD. Merike Rõtova28. juuni 2020

VANA RAUD. Anu Karavajeva25. august 2019

VANA RAUD. Erlend Teemägi18. august 2019

VANA RAUD. Arne Kivistik1. august 2019

VANA RAUD. Tõnu Lume28. juuli 2019

VANA RAUD. Valdu Suurkask21. juuli 2019

VANA RAUD. Ulvi Voog-Indrikson14. juuli 2019

VANA RAUD. Madis Kivilo5. august 2018

Saade portreteerib rohkem kui 30 aastat jalgrattavõistlusi kommenteerinud Madis Kivilot. Tema hääl ja isikupärane maneer on muutunud Eestis peetavate rattavõistluste lahutamatuks osaks. Mitmekülgne Kivilo (1950) õppis ülikoolis majandust ning on lisaks kommentaatoritööle tegutsenud ka rahvusvahelise kategooria jalgrattakohtuniku ja komissarina. Seekordne saade on salvestatud otse sündmuste keerises - 18. Elva rattamaratonil. Lisaks spordile räägime Madis Kiviloga tema lapsepõlvest ja eeskujudest, olulistest põhimõtetest ja väärtustest ning nende edasikandumisest. Intervjueerib Johannes Vedru. Muusika: Terminaator - "Romula"

VANA RAUD. Toomas Merila29. juuli 2018

Magnus Kirt võitis kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Berliinis odaviske pronksi. Mees, kes suuresti Kirdi edus süüdi ja kelle nime ning Eesti odaviskamise vahele võib võrdusmärgi panna, on legendaarne odavisketreener Toomas Merila. Merila käe alt on läbi käinud sisuliselt kõik Eesti odaviskekuulsused. Räägime Toomas Merilaga tema õpilastest ning tema värvikast elust. Merila sõnul ei ole ta 79 elatud aasta jooksul veel igavust tundnud. Intervjueerib Ragnar Kaasik. Muusika: Led Zeppelin - "Going to California"; Emerson, Lake & Palmer - "Jeremy Bender"

VANA RAUD. Henn Karits22. juuli 2018

1968. aastal krooniti Tallinna Kalevi võrkpallimeeskond Nõukogude Liidu meistriks. Üks märgilise saavutuse võtmefiguuridest oli Henn Karits. Räägime Henn Karitsaga tema sporditeest, Kalevi suurest triumfist, aga ka Eesti taasiseseisvumise perioodist, sest saatekülalisel oli nendelgi aastatel mitu olulist rolli. Intervjueerib Juhan Kilumets. Muusika: Tõnu Jago - "Rännumees ja kass"; Andrus Albrecht - "Ingel lendas ära"

VANA RAUD. Olaf Langsepp8. juuli 2018

Saatekülaline on Eesti Spordimuuseumi omaaegne (1967-1971) direktor Olaf Langsepp. Olaf Langsepp (1930) on tundnud suurt huvi Eesti raskejõustiku ajaloo vastu ning kirjutanud raamatu nii Georg Lurichist kui ka Georg Hackenschmidtist. Intervjueerib Johannes Vedru. Muusika: Jaak Joala - "Kondori lend"

VANA RAUD. Jüri Post6. august 2017

Hooaja viimase "Vana raua" saate külaline on Jüri Post – mees, kes läbi erinevate rollide andnud suure panuse karate arengusse Eestis. Sügisel 60. sünnipäeva tähistav Post on ennast teostanud nii sportlase, treeneri, klubi- kui ka firmajuhina. 1980. aastate lõpus rajas ta veel nõukogude korra tingimustes KK Falco, mis toimib edukalt tänase päevani. Treenerina oli Jüri Posti tippsaavutuseks Marko Luhamaa viimine maailmameistriks 2006. aastal. Saates avaneb see käänuline, kuid õnneliku lõpuga teekond juhendaja pilgu läbi. Saatejuht on Johannes Vedru. Saates muusika.

VANA RAUD. Matti Jõgi30. juuli 2017

Meie laskespordi jaoks väga eduka nädala taustal räägime ka "Vana raua" saates just sellest spordialast. Eestimaal leidub palju inimesi, kelle mitmekülgsus heas mõttes kadedaks teeb ja inspireerib. Üheks selliseks on Matti Jõgi – kolmekordne maailmameister, kes lisaks tihedale tegevusele spordis õppinud ülikoolis füüsikat ja õpetanud koolis matemaatikat. Nõukogude Liidu koondisse kuulus 1944. aastal sündinud Jõgi kümme aastat, sellesse vahemikku jäävad kolm meeskondlikku maailmameistritiitlit aastatest 1973, 1975 ja 1979. Lisaks on Jõgi individuaalses arvestuses võitnud kaks NSV Liidu ja lausa 27 Eesti meistritiitlit. Saatejuht on Johannes Vedru. Saates muusika.

VANA RAUD. Alo Ojassalu23. juuli 2017

Seoses Anett Kontaveidi eduga, kogub tennis Eestis üha rohkem populaarsust. Tänases "Vana raua" saates vestleme endise tennisisti ja noorte tennise arengusse hindamatu panuse andnud Alo Ojassaluga. Eelmise sajandi lõpus võitis Ojassalu mitmeid kõrgeid kohti nii Eesti kui ka NL arvestuses. Nüüd juhib juba üle 10 aasta omanimelist tennisekooli. Saatejuht on Ragnar Kaasik. Saates muusika.

VANA RAUD. Joel Tammeka ja Ants Kulgevee16. juuli 2017

Saates on seekord kaks külalist - Joel Tammeka ja Ants Kulgevee. Rallipaar Tammeka-Kulgevee kuulus 1980-ndatel Nõukogude Liidu parimate hulka. Selle tõestuseks mitmed klassivõidud maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel. Muutuvate aegade tuules liikusid ka nemad tavalisest ralliautost veoauto rooli ja osalesid maratonrallidel Aafrikas. Kamazi meeskonnas sõites tuli Joel Tammeka koos Juhan Anupõllu ja Enno Piirsaluga 1991. aastal Pariis-Dakari rallil kolmandaks. Saatejuht ja toimetaja on Karl Mihkel Eller. Muusika: Tarmo Pihlap & Palderjan - Vanaisa kell; Lembit Saarsalu ansambel - A Night in Tunisia

VANA RAUD. Laine Erik-Kallas9. juuli 2017

"Vana raua" seekordne portreteeritav on kunagine keskmaajooksja Laine Erik-Kallas. 1964. aasta Tokyo olümpiamängudel saavutas Laine Erik 800 meetri distantsil kuuenda koha - rohkem kui 50 aastat hiljem pole ükski Eesti naiskergejõustiklane seda saavutust ületada suutnud! Aprillis 75. sünnipäeva tähistanud Erik-Kallas räägib saates oma elust, sportlaskarjäärist ja laiemalt 1960. aastatest, mis rahvusvahelises tippspordis kujunesid erakordselt põnevaks. Pärast jooksjatee lõppu pikalt teadlasena töötanud vitaalne naine jälgib spordis toimuvat teraselt ka praegu. Laine Erik-Kallast intervjueerib Johannes Vedru.

VANA RAUD. Johannes Peets29. juuli 2016

Johannes Peets on Eesti moodsa viievõistluse elav ajalugu. Edukas sportlane, asendamatu treener ja väsimatu viievõistluse edendaja. Oma värvikast elust räägib ta Eesti spordilegende portreteeriva persoonisaadete sarja "Vana raud" hooaja viimases saates. Intervjueerib Juhan Kilumets.