Ringhääling 90

3 tulemust

RINGHÄÄLING 90. Eesti Raadio muusikatoimetus enne Klassikaraadiot29. jaanuar 2017

Oma aja muusikatoimetuse töödest ja tegemistest, uuendustest ja arengutest räägivad Merike Vaitmaa, Virve Normet, Maia Lilje, Tiina Mattisen, Age Raa, Helve Võsamäe, Tiiu Hansen, Ene Pilliroog ja Aarne Vahuri. Saate toimetab Kersti Inno.

RINGHÄÄLING 90. Diktorite ajastu, 2
RINGHÄÄLING 90. Diktorite ajastu, 222. jaanuar 2017

Raadio on läbi aastakümnete olnud uudisteallikas, probleemide seadistaja-lahendaja, muusikaline saatja ja eluviisi kandja. Raadiokunst on aastate jooksul palju muutunud püüdmaks endiselt olla oma kuulajate nõudmiste järele. Kuidas on aastate jooksul muutunud keelekasutus raadioeetris? Eesti Raadios 1980-1990. aastatel teadustajatööd teinud Sirje Eesmaa, Tõnis Tirel, Helgi Ilo, Margus Hunt, Anne Eenpalu ja Mare Luuk meenutavad, mida see töö tegijailt nõudis, mis selle ameti huvitavaks muutis ja kuidas Eesti Raadio diktoritest lõplikult loobus. Saate autor on Kaja Kärner, salvestas Erki Telvar, monteeris Evelin Voodla, toimetas Marge-Ly Rookäär.

RINGHÄÄLING 90. Diktorite ajastu, 115. jaanuar 2017

Raadio on läbi aastakümnete olnud uudisteallikas, probleemide seadistaja-lahendaja, muusikaline saatja ja eluviisi kandja. Raadiokunst on aastate jooksul palju muutunud püüdmaks endiselt olla oma kuulajate nõudmiste järele. Kuidas on aastate jooksul muutunud keelekasutus raadioeetris? Meie esimene halloo-mees Felix Moor tegi reportaažide ja kuuldemängude kõrval ka diktoritööd: tutvustas saatekava ja teadustas kontserte. Pärast sõda jätkasid seda traditsiooni juba kutselised teadustajad, kellest stuudios meenutasid vanu raadio-aegu Ly Koik, Heino Irjas, Age Raa, Heino Köögard ja Urve Koni. Kuidas 60 aastat tagasi teadustajaid välja valiti, kuidas koolitati ja mida see töö tol ajal tegijailt nõudis? Saate autor on Kaja Kärner, salvestas Erki Telvar, monteeris Evelin Voodla, toimetas Marge-Ly Rookäär.