Litter

72 tulemust

LITTER31. mai 2009

Jaan Pehkil ilmus luulekogu "4" - teda küsitleb Urmas Vadi, Pehk loeb ka ise oma luuletust. Hasso Krullil ilmus luulekogu "Neli korda neli" - teda küstileb jälle Urmas Vadi, ka Krull loeb ise oma luuletust. Janek Kraavi küsitleb Arne Merilai'di, kellel ilmus romaan "Türann Oidipus". Teet Kallas loeb oma blogi. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Tiia Toomet24. mai 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Riho Laurisaare vestluskaaslane on lastekirjanik Tiia Toomet. Tiia Toometi lapsepõlve raamatud. Muumitrollid. Illustratsioonid. Eesti rahva ennemuistsed jutud. Kuidas kirjutada lastele tõsistest asjadest, lasteraamatute tulevik. Autor Riho Laurisaar.

LITTER17. mai 2009

Sofi Oksaneni romaanist "Puhastus" räägivad Urmas Vadi ja kirjanik Ene Mihkelson. Szilard Toth räägib ajakirjast Pluralica. Aare Pilv kannab ette oma blogi. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Linnart Mäll3. mai 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Riho Laurisaare vestluskaaslane on orientalist Linnart Mäll, kes räägib, milliseid raamatuid ta lapsepõlves ja kooliajal luges. Huvi idamaade vastu. Hiina, dalai-laama. Autor Riho Laurisaar.

LITTER26. aprill 2009

Peeter Helme romaan "September" - autoriga vestleb Urmas Vadi. Janek Kraavi räägib loomaaiast ja lastekirjandusest. Soome luuletaja Heli Laaksonen ja Urmas Vadi räägivad luulest, kuidas soomlane Tartus hakkama saab ja Heli Laaksonen loeb oma blogi. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER19. aprill 2009

Miks on elulood ja autobiograafiad nii populaarsed? Sellele küsimusele vastavad Rutt Hinrikus, Mari Tarand ja Mihkel Raud. Mihkel Raua raamatust "Musta pori näkku" räägib Janek Kraavi. Oma blogi loeb Maria Lee. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Arvo Valton5. aprill 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Riho Laurisaar ajab juttu kirjanik Arvo Valtoniga. Raamatud lapsepõlvest. Kodu ja vanemad. Siberis ja koolis. Rahvad ja rahvused. Kirjutamine. Autor Riho Laurisaar.

LITTER29. märts 2009

Jan Kaus ja "Miniatuurid" - räägivad autor ja Urmas Vadi. Tartus ilmuv kirjandusajakiri Vihik - räägivad Janek Kraavi ja ajakirja toimetaja Jaan Tomberg. Oma blogi loeb luuletaja Aapo Ilves. Jan Kausi luuletuse loeb näitleja Indrek Taalmaa. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Juhani Pütsepp22. märts 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Riho Laurisaare vestluskaaslane on lastekirjanik Juhani Püttsepp. Pudelipost, raamat kui ehitusvahend, loodus. Kuidas sünnivad lasteraamatud ja milliseid kogemusi võib laps saada pagulaskirjandusest. Autor Riho Laurisaar.

LITTER15. märts 2009

Kalju Kruusa räägib Urmas Vadile oma uuest luulekogust. Janek Kraavi ja Andrus Org räägivad Boris Kaburi lasteulmest. Mehis Heinsaar peab blogi. Kalju Kruusa luulet loeb Uku Uusberg. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER15. märts 2009

Emakeelepäev. Haridusministeeriumi uuest seaduseelnõust räägivad Urmas Vadiga õpetaja Helja Kirber, kirjanik Erkki Luuk ja Toomas Liivamägi Haridusministeeriumist. Valdur Mikita raamatust "Metsik lingvistika" räägib Andreas W. Oma blogi loeb ette Toomas Raudam. Guido Kangur loeb Jürgen Rooste luuletuse, Mikk Mikiver loeb Kristjan Jaak Petersoni luuletuse. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Raivo Adlas8. märts 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Teater Vanemuine näitleja ja lavastaja Raivo Adlas räägib oma lapsepõlvest, raamatutest, lugemisest. Lutsu "Kevade". Teater. Memuaarid. Autor Riho Laurisaar.

LITTER1. märts 2009

Janek Kraavi räägib, kuidas roppustega kirjanduses toime tulla. Peeter Sauteri raamatust "Beibi bluu" räägivad autor ja Urmas Vadi. Mart Velsker räägib lauakõnest kui niisugusest. Luuletaja Hasso Krull peab blogi. Jaan Pehki teksti loeb Priit Võigemast. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Tõnis Mägi22. veebruar 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Tõnis Mägi räägib Riho Laurisaarele oma lapsepõlvest, kuidas ta lugema õppis, raamatutest, raadio kuulamisest, muusikast, lastest. Autor Riho Laurisaar.

LITTER. Peeter Volkonski8. veebruar 2009

Lapsepõlv ja kirjandus. Riho Laurisaar räägib Peeter Volkonskiga sellest, kuidas Volkonski lugema õppis, mida luges kõige rohkem ja ka koer Rjurikust. Pikemalt juttu ajakirjadest Laste Rõõm, Laste Maailm ja Loomingu Raamatukogu. Autor Riho Laurisaar.

LITTER1. veebruar 2009

Kirjaniku positsioonist räägivad Berk Vaher, Tiit Hennoste, Hannes Varblane ja Urmas Vadi. Baltisaksa kirjandusest räägivad TÜ maailmakirjanduse õppejõud Liina Lukas ja Janek Kraavi. Oma blogist loeb lõike luuletaja ja tõlkija Maarja Kangro. Kaupo Meieli elulugusid esitab Taavi Teplenkov. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER18. jaanuar 2009

Urmas Vadi vestleb fs-iga (Indrek Mesikepp) tema uuest luulekogust "Alasti ja elus". Tekste loeb näitleja Gert Raudsep. Urmas Vadi ja Janek Kraavi arutlevad suurema eesti kirjanduse üle. Tarmo Teder loeb sissekandeid oma blogist. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

LITTER. Meelis Friedenthal4. juuni 2006

Ulmekirjanik Meelis Friedenthal ja tema "Kuldne aeg". Intervjuu kirjanikuga. Räägib ka Andrus Org. Katkendeid raamatust loeb näitleja Alo Kurvits. Autor ja toimetaja Sven Vabar.

LITTER. Merle Jääger21. mai 2006

Luuletaja ja näitleja Merle Jääger räägib oma lapsepõlvemängudest Pääskülas ja raamatutest, mida siis luges. Mamma ja Papa. Muinasjutud. Toimetaja Riho Laurisaar. Saade muusikaliselt kujundatud.

LITTER. Indrek Mesikepp - fs7. mai 2006

LITTER. Olev Remsu9. aprill 2006

Janek Kraavi vestleb kirjanik Olev Remsuga. Kuidas ilmus trükis "Homne karikakar". Meenutusi nõukogude ajast 60.- ja 70.-ndatel. Kirjanduslikud eeskujud. Ajaloolisus ja dokumentaalsus. Teostest "Homne karikakar", "Kurbmäng Paabelis" ja "Haapsalu tragöödia" loeb tekste näitleja Marko Mäesaar. Toimetaja Janek Kraavi.

LITTER. Hando Runnel26. märts 2006

Hando Runnel räägib koolipõlve kirjandusest. Naisluuletajad, Betti Alver. Juhan Liiv. Tarass Bulba ja patriotism. Autor ja toimetaja Riho Laurisaar.

LITTER. Arvo Valton12. märts 2006

Kirjandussaade Litter, milles kõneleb oma tehtud ja teoksil tegemistest Arvo Valton. Tema kõige uuemast raamatust "Taltsutamatu lammas" loeb paar teksti ette Jüri Lumiste. Pooleliolev ajalooline romaan Novgorodi tekkimisest. Heli: Külli Tüli. Autor ja toimetaja Sven Vabar.

LITTER. Hannes Varblane29. jaanuar 2006

Luuletaja Hannes Varblane räägib oma lapsepõlvest, esivanematest, lugema õppimisest ja paljudest loetud raamatutest. "Seiklusjutte maalt ja merelt". Loeb katkendi romaanist "Must Nool". Autor ja toimetaja Riho Laurisaar.