Kultuuri maja

21 tulemust

KULTUURI MAJA. Saksa Ordu3. september 2005

Selle suve viimane Kultuuri Maja. Saksa ordu seotus Eestiga. Rüütlid. Vaimulikud ordud. Mõõgavendade Ordu. Ristisõjad. Kes kuulusid Saksa Ordusse? Hinnangud Saksa Ordule läbi aastasadade tänapäevani välja. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Samuraid20. august 2005

Vestlevad Tarmo Tiisler ja Maret Nukke. Jaapani ajalugu ja kultuur. Samuraid. Harakiri. Laste kasvatamine. Klannid, klassid. Samuraide põhimõtted, traditsioonid. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Miks ehitati Egiptuses püramiide?13. august 2005

Vestlevad Sergei Stadnikov ja Tarmo Tiisler. Püramiidid Egiptuses. Püramiidide kuju. Mis seal sees on? Ehitamine. Arhitektid. Püramiidide uurimine. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Kuidas sõlmitakse rahu?6. august 2005

Saates vestlevad Eero Medijainen ja Tarmo Tiisler. Sõdade lõppedes sõlmitakse rahulepingud. Läbirääkimised. Esimene maailmasõda. Teine maailmasõda. Saksamaa. Inglismaa. Sõja ja rahu uuringud. Tartu rahuleping. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Miks Lähis-Ida nii hirmus on?30. juuli 2005

Saates räägivad Martti Kalda ja Tarmo Tiisler. Lähis-Ida. Juutide ja moslemite vastasseis. Muhameedlased. Islami tõekspidamised. "1001 ööd". Lähis-Ida pilt tundub verine ja konfliktne. Kristluse ja islami vastuolud. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Mida me teame Trooja sõjast?23. juuli 2005

Vestlevad ajaloolane Mait Kõiv ja Tarmo Tiisler. Trooja sõda. Kreeka mütoloogia. Ajalooallikad. Müüt ja tegelikkus. Ahhailased. Hetiitide tekstid. Trooja hobune. Helena. Achilleus. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Kes need vaaraod ikkagi olid?16. juuli 2005

Vestlevad ajaloolane Sergei Stadnikov ja Tarmo Tiisler. Vana-Egiptus. Vaaraod. Ajaloolised allikad. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Miks algas Esimene maailmasõda?9. juuli 2005

Vestlevad Eero Medjiainen ja Tarmo Tiisler. Kirjandus Esimesest maailmasõjast. Sõja põhjused. 19. sajandi lõpp. Poliitiline seis. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Miks keskaeg nii pime on?2. juuli 2005

Vestlevad Marek Tamm ja Tarmo Tiisler. Keskaeg Euroopas. Keskaeg Eestis. Moonutatud arusaam keskajast. Ajalooallikad. Kirjandus keskajast. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Miks me Indiast midagi ei tea?25. juuni 2005

Vestlevad Martti Kalda ja Tarmo Tiisler. India. Kastide süsteem. Kirjandus. Juhid. India filmid. Tants. Sanskriti keel. Sikhid. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Homerose küsimus18. juuni 2005

Vestlevad ajaloolane Mait Kõiv ja Tarmo Tiisler. Vana-Kreeka ajalugu ja kultuur. Homeros. Eeposed "Ilias" ja "Odüsseia". Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Kuidas tekivad ajaloomüüdid?11. juuni 2005

Stuudios vestlevad ajaloolane Marek Tamm ja Tarmo Tiisler. Marek Tamm räägib oma ajaloopildist. Ajaloomüüdid. Dumas "Kolm musketäri". Muistne vabadusvõitlus Eestis. Hitler ja Saksamaa. Karl Suur. Prantsusmaa. Ajalugu läbi persoonide. Ajalugu ja ilukirjandus. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Külad Põhja-Eestis7. august 2004

Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak uurivad ilusaid külasid. Valkla. Vabadussõja Valkla piirimärk. Lauritsa kivi. Kolga rand. Juminda küla. Tapurla kaluriküla. Leesi rahvamaja. Kolga mõis. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Põhja-Eesti31. juuli 2004

Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak rändavad Põhja-Eestis. Aru mõisa kool. Forselius. Hatu mõis. Vilivalla. Kalmistu. Ratasrist. Vihterpalu mõis. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Tallinna lähiümbrus24. juuli 2004

Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak liiguvad Tallinna lähiümbruses. Saha kabel. Müüdid. Tuhala. Nõiakaev. Ülo Õuna skulptuurid. Ekskursioonid. Räägib Ants Talioja.

KULTUURI MAJA. Harjumaa17. juuli 2004

Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak on Harjumaal. Harju-Risti. Risti kirik. Kirikud ja sõjad. Padise linnamägi. Harju-Madise kirik.

KULTUURI MAJA. Põhjarannik10. juuli 2004

Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak on Põhja-Eestis rannikul. Tammispea kivi. Palmse mõisahärrade rajatud ausammas. Ilumäe kalmistu. Hauamonumendid. Vahakivi.

KULTUURI MAJA. Viljandi ja selle ümbrus26. juuni 2004

Rändavad Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak. Viljandi agulid. Miljöö säilitamine. Väikemõis. Karula veski. Tuulikud. Autor ja toimetaja Tarmo Tiisler.

KULTUURI MAJA. Virumaa19. juuni 2004

Virumaal rändavad Tarmo Tiisler ja ajaloolane Ott Sandrak. Tallinn-Narva maanteel. Kõrgküla kivirist. Viru-Nigula. Pada org. Kunda linn.

KULTUURI MAJA. Viljandimaa12. juuni 2004

Tarmo Tiisler ja ajaloolane Ott Sandrak on Viljandimaal. Pärsti mõis. Projekt "Unustatud mõisad" - räägib Urmas Tuuleveski. Madisepäeva lahingu paik. Lembitu kuju. Risti kabel.

KULTUURI MAJA. Lääne-Virumaa5. juuni 2004

Tarmo Tiisler ja ajaloolane Ott Sandrak käivad Eesti kaunites paikades. Lääne-Virumaa. Kavastu mõis. Tuvitorn. Karepa. Teatrietendused. Toolse linnuse varemetel. Ümbruse kirjeldus.