KÖP

288 tulemust

KÖP. Valga - 1 linn, 2 riiki.20. veebruar 2014

Valga ajaloost ja arhitektuurist räägib arhitektuuriajaloolane Oliver Orro. Küsib toimetaja Marje Lenk. D-16538.4

KÖP. Punased roosid
KÖP. Punased roosid14. veebruar 2014

Sõbrapäeva saade. Saate autor Olavi Pihlamägi, kellel on 14. veebruaril sünnipäev, mängib laule punastest roosidest. Vikerraadio.

KÖP. Lõbusaid lugusid suurkujudest.30. jaanuar 2014

Saate koostas toimetaja Marje Lenk. Teksti loeb näitleja Tõnu Oja. Saade muusikaliselt kujundatud.

KÖP. Lasnamäe kant.16. jaanuar 2014

Lasnamäe ajaloost ja arhitekuurist räägib arhitektuuriajaloolane Oliver Orro. Küsib toimetaja Marje Lenk. Saates muusika.

KÖP. Võrratu väikelinn Võru.19. september 2013

Võru linna ajaloost ja arhitektuurist räägib arhitektuuriajaloolne Oliver Orro. Küsib toimetaja Marje Lenk. D-1666.2.6

KÖP. Kopli kant.9. mai 2013

Kopli kandi ajaloost ja arhitektuurist räägib arhitektuuriajaloolane Oliver Orro. Küsib toimetaja Marje Lenk. Saade on muusikaliselt kujundatud.

KÖP. Maaleib.24. august 2012

Mark Soosaar on külas raamatu " Maaleib" autoril kirjanik Harri Jõgisalul, kes tähistas 24. augustil oma 90. sünnipäeva. Juttu elust, tööst, õpetajaametist, edukatest õpilastest. Veel räägivad Vilma Tooma ja Liisa Pärn. Autor Mark Soosaar. Toimetaja Marje Lenk. Muusika: rahvamuusika

KÖP. Loomade põnevad paljunemisviisid.14. juuni 2012

Loomade paljunemisviisidest räägib bioloog Georg Aher. Küsib saate autor ja toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Tantsu nimel.3. mai 2012

Räägime tantsija, õpetaja ja koreograafi Kaidi Udrisega, kes ütleb, et on abielus tantsuga ja see liit kutsub teda idamaise tantsu Hollywoodi. Nii lahkubki noor naine õige varsti üheotsapiletiga Kairosse, et järgida sisemist kutset. Saatejuht ja autor on Krista Taim. Helioperaator Vivika Ludvig. Muusika: Araabia rahvamuusika.

KÖP. Kaotada kodu kõrbele
KÖP. Kaotada kodu kõrbele30. märts 2012

Lõuna-Aafrikas vabatahtlikuna töötanud Triin Sakermaaga vestleb saate autor Krista Taim. Helioperaator Vivika Ludvig. Muusika: * trad. - Shosholoza (LADYSMITH BLACK MAMBAZO) * trad. - Get Busy Living (GOLDFISH) * trad - Scatterlings of Africa (JOHNNY GLEGG & Savuka)

KÖP. Maailma riikide hümnid.15. märts 2012

Ajaloolane Küllo Arjakas räägib riikide hümnidest. Küsib saate autor ja toimetaja Marje Lenk. Muusika: Ludvig van Beethoven Euroopa hümn; Hollandi hümn; Tansaania hümn

KÖP. Saarteriik Cabo Verde.1. märts 2012

Onu Bella ehk Igor Maasik räägib oma nädalasest puhkusest. Roheneemesaared on riik (ametlik nimi Cabo Verde Vabariik, lühendatult Cabo Verde; portugali keeles 'roheline neem', kohalikus kreooli keeles Kabu Verdi) ja saarestik Atlandi ookeanis Aafrika läänerannikust 640 km kaugusel. Saarestik koosneb Tuulepealsetest saartest ja Tuulealustest saartest. Asustamata Roheneemesaared avastasid portugallased 15. sajandil. Saatejuht, autor ja toimetaja ojn Marje Lenk.

KÖP. Maapealne paradiis - Costa Rica.23. veebruar 2012

Georg Aher vahendab oma reisimuljeid Costa Ricast. Küsib saate autor ja toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Püramiidi tipus. Kristy Kultas-Ilinsky.17. veebruar 2012

Kristy Kultas-Ilinsky on Tallinnas Vabaduse väljakul asunud kuulsa Kultase kohviku omaniku Nikolai Kultase tütar. Tema elu on olnud täis suuri pöördeid: juba väikese lapsena küüditati ta koos vanematega Siberisse, teaduskraadi sai ta Moskva ülikoolist ja teadustööd tegi ta koos abikaasa Igor Ilinskyga juba aastakümneid Ameerika Ühendriikides. Nad uurivad ajupiirkondi, mis juhivad keha motoorikat. Eriti huvitavad Kristyt Parkinsoni tõve tekkepõhjused ja ravivõimalused. Praegu on Ilinskyd ametis uue aju atlase ettevalmistamisega. Kuigi Kristy Kultas on oma elu jooksul elanud Eestis vaid kaheksa aastat, ütleb ta selges eesti keeles, et peab end alati eestlaseks ja eesti teadlaseks. Saatejuht ja autor Neeme Raud. Toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Kurioossed lood - Edith Piaf.27. jaanuar 2012

Saade on Prantsusmaa ajaloo ühest kuulsamast lauljast Edith Piaf'ist ja tema ümber keerelnud meestest. Räägib saate autor Olavi Pihlamägi. Toimetaja Marje Lenk. Helioperaator Vivika Ludvig.

KÖP. Püramiidi tipus. Madis Raukas.20. jaanuar 2012

Madis Raukas on teadlane Osram Sylvanias (Beverly, MA, USA), tegeleb luminestsentsil põhinevate valgusallikate arendamisega. Täna tegeleb ta luminestsentslampide kõrval ka praegusajal kõige kiiremini arenevate valgusallikate, valgusdioodide uurimise ja edendamisega. Saatejuht ja autor on Neeme Raud. Toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Vabatahtlikuna Keenia lastekodus.13. jaanuar 2012

Keenias vabatahtlikuna tööl olnud Merle Piiskop'iga vestleb saate autor Krista Taim. Toimetaja Marje Lenk. Helioperaator Virve Pulver.

KÖP. Lennusadam valmimas.2. detsember 2011

Lennusadama ajaloost, praegu toimuvatest ehitustöödest ning ekspositsioonidest räägib saate autor Meelis Süld Meremuuseumi direktori Urmas Dreseniga. Urmas Dresen on töötanud Eesti Meremuuseumis mitmetel ametikohtadel alates 1979. aastast, direktor on ta olnud aastast 1998 kuni praeguseni.

KÖP. Kuidas loomad õpivad?20. oktoober 2011

Suurepärased õppijad loomariigis. Öökullid ja teised linnud. Ahvid. Karud. Mesilased. Kalad. Tsirkuseloomad. Autorid Georg Aher ja Marje Lenk. Toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Hüpe pilve piirilt.16. september 2011

Mis paneb inimesi vabatahtlikult 3,5 km kõrguselt lennukist välja hüppama ja tegema seda hiljem kümneid, isegi sadu kordi järjest? Selgub, et vabalangemise kogemiseks ja langevarjuhüppe sooritamiseks piisab heast tervisest ning pooletunnisest koolitusest. Langevarjuhüpetest kui harrastusest ja spordist räägivad MTÜ Eesti Langevarjuklubi president Anton Sigal, koolitaja Eveli Loorits ja õpilased Liisi Pormeister ning Allan Juhken. Autor Meelis Süld. Toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Loomade käitumine.15. september 2011

Loomade käitumisest räägivad Georg Aher ja toimetaja Marje Lenk

KÖP. Kurioossed lood.9. september 2011

Reedeses Keskööprogrammis räägib saatejuht Olavi Pihlamägi väikesekasvulistest naistest. Juttu tuleb Rita Pavonest, Little Evast, Little Millie Small`ist, ja Lili Ivanovast. Autor Olavi Pihlamägi. Toimetaja Marje Lenk.

KÖP. Süstamatka võlud ja valud8. september 2011

Süstamatka võlud ja valud. Räägivad Kadri-Ann Sumera ja Marje Lenk.

KÖP. Tuletornisaar Mohni26. august 2011

Reedene Keskööprogramm kutsub kuulajaid Mohni tuletornisaarele, kus oma lapsepõlveradu 50ndate algul meenutavad toonased Mohni saare lapsed Päivi Aren ja Milvi Thalheim. Praeguse Mohni rõõmudest ja muredest räägib loodusreiside juhendaja Maie Itse ning õnnetus olukorras Mohni tuletornist kõneleb Veeteede Ameti Põhja navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Ego Riener. Saate autor on Riina Eentalu. Toimetaja Marje Lenk. Helioperaator Maris Tombach.