Koolijutud

16 tulemust

KOOLIJUTUD.9. veebruar 2007

Keskööprogramm. Piret Kooli saade Helsingi Roihuvuori kooli eesti keele kümblusklassi õpetajatega. Vestlusringis on Anne Ribelus ja Silja Aavik. Toimetaja Marje Lenk. Saade muusikaliselt kujundatud.

KOOLIJUTUD. Minister Maimets lahkub.13. aprill 2005

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets annab viimase intervjuu ministrina. Salvestatud 12. aprillil 2005. Teeb kokkuvõtte kahest ministriaastast. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Professor Haldur Õim.16. märts 2005

TÜ lingvistikaprofessor ja Wiedemanni keeleauhinna laureaat 2005 Haldur Õim räägib keeleteadusest, arvutikeelest, eesti keelest arvutikeelena. Küsib Toomas Kelt. Toimetaja Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Pedagoogikateadlane Helga Kurm 85.26. jaanuar 2005

Hiljuti 85-aastaseks saanud pedagoogikateadlane Helga Kurm räägib perekonnaõpetuse algusest Eesti koolides. Küsis Toomas Kelt. Toimetaja Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Eesti kool Helsingis 2.8. detsember 2004

Helsingi Rouhuvuori Algkooli õpetaja Silja Aavik kõneleb koolist ja seal õppivatest eesti lastest, keelekümblusest ja soome koolisüsteemist. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Eesti kool Helsingis 1.8. detsember 2004

Helsingi Rouhuvuori Algkooli õpetaja Silja Aavik räägib sealsest koolist ja seal õppivatest eesti lastest. Veidi ka Soome koolisüsteemist. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Eesti kool Helsingis.8. detsember 2004

Helsingi Rouhuvuori Algkooli õpetaja Silja Aavik kõneleb seal õppivatest eesti lastest ja veidi ka soome koolisüsteemist. Jõulude eel tehtud intervjuu, juttu ka jõuludest. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Minister Ferdinand Eisenist.17. november 2004

Pedagoogika Arhiivmuuseumi direktor Ilmar Kopso räägib omaaegsest haridusministrist Ferdinand Eisenist, tema teenetest. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Emakeeleõpetajate Selts 15. 1. osa.3. november 2004

Kõnelevad Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi esimees Piret Järvela ja seltsi juhatuse liige Jaan Õispuu. Keeleõpetus koolis, seltsi tegevus 15 aasta jooksul. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Emakeeleõpetajate Selts 15. 2. osa.3. november 2004

Kõnelevad Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi esimees Piret Järvela ja juhatuse liige Jaan Õispuu. Keeleõpetus koolis, seltsi tegevus. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Lasteajakiri Täheke.27. oktoober 2004

Lasteajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson räägib laste lugemusest ja lugejakirjadest. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Aasta õpetaja Ülle Uulma.6. oktoober 2004

Jakob Westholmi Gümnaasiumi emakeeleõpetaja Ülle Uulma räägib oma tööst. Sai aasta õpetaja 2004 tiitli. Küsib ja toimetab Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Ene Grauberg esimesest koolipäevast.1. september 2004

Akadeemia Nord rektor Ene Grauberg meenutab oma esimest koolipäeva lapsena. Reporter ja toimetaja Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Jaak Aaviksoo esimesest koolipäevast.1. september 2004

Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo meenutab, kuidas ta läks esimesse klassi. Küsib Toomas Kelt. Toimetaja Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Õpetaja Viivi Läll meenutab.1. september 2004

Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi emakeeleõpetaja Viivi Läll meenutab oma esimest koolipäeva ja esimest õpetaja-aastat. Viivi Läll on õpetajana töötanud üle 50 aasta. Emakeele Õpetajate Seltsi auliige. Küsib Madli Leikop, toimetaja Madli Leikop.

KOOLIJUTUD. Alar Karis ja esimene koolipäev.
KOOLIJUTUD. Alar Karis ja esimene koolipäev.1. september 2004

Eesti Põllumajandusakadeemia rektor Alar Karis meenutab oma esimest koolipäeva lapsena. Küsib Toomas Kelt. Toimetaja Madli Leikop.