Inemise sisu

67 tulemust

INEMISE SISU. Indrek Hirv.24. detsember 2011

Urmas Vadi vestluskaaslaseks on luuletaja Indrek Hirv. Toimetaja Urmas Vadi. Saates muusika.

INEMISE SISU. Tõnu Õnnepalu.24. veebruar 2010

Saatejuht Riho Laurisaar vestleb tänavu Tammsaare kirjanduspreemia pälvinud eesti kirjaniku Tõnu Õnnepaluga. Kui kirjanik ja luuletaja Tõnu Õnnepalu käis kunagi hambaarsti juures, siis küsis arst tema hammaste kallal pusides, et kust need värsid ikka tulevad? Siis kirjanik vastata ei saanud. Aga nüüd saab. Lisaks saab teada, miks Tõnu Õnnepalu mõnikord ei tahakski ühtegi teksti käest ära anda, kas Paradiis on koht või hoopis mingi aeg? Ja mis tähtsust on tänapäeval rahvuslikel sümbolitel? Vastuseid kuuleb saates. Autor Riho Laurisaar. Toimetaja Urmas Vadi. Helioperaator Maris Tombach.

INEMISE SISU. Andrei Hvostov14. detsember 2008

Riho Laurisaare vestluskaaslane on ajaloolase haridusega kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov. Räägib oma kõrvalseisja pilgust eesti rahvusele. Raamat "Mõtteline Eesti". Sillamäe. Autor Riho Laurisaar.

INEMISE SISU. Marko Mäetamm30. november 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on kunstnik Marko Mäetamm. Klaasist vabadusristi ehitamine. Jumal, kurat ja ise. Unenäod. Maalimine. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Jaan-Jürgen Klaus16. november 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on Tartus elav vabakutseline filmikunstnik Jaan-Jürgen Klaus. Temast tegi filmi Indrek Kangro - "Professionaalne amatöör". Tee filmi juurde. Filmide tegemine. VHS kogumik. Erkki Hüva. Tartu linnapea Urmas Kruuse vastab küsimusele Tartu silla kohta. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Aidi Vallik26. oktoober 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on õpetaja ja kirjanik Aidi Vallik. Luulekogu "Ärge pange tähele". Kuidas Aidi Vallik kirjutab. Kriitika. Romaan "Kuidas elad, Ann?". Lastele kirjutamine. Lapsepõlve esimesed kirjaproovid. Küsimusele uue õppekava kohta vastab haridusminister Tõnis Lukas. Aidi Vallik loeb ette oma luuletuse "Sõda". Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Ilmar Kruusamäe12. oktoober 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on kunstnik Ilmar Kruusamäe. Kunstnikuks olemine. Kuidas Kruusamäest kunstnik sai. Tartus 1970ndatel. Fotorealism. Õpingud. Maalid, mis Kruusamäele on tähtsad. Looma-pildid. Portreed. Autoportree. Pseudonüümid. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Kirjanik Chanel Dior21. september 2008

Tanel Rander - Chanel Dior. Pseudonüüm. Loomegrupp MUNG. 2004. a kirjutatud raamat "Kontrolli alt väljas". Kultuur. Noored on ambitsioonitud. Blogi pidamine. Erkki Luuk vastab küsimusele. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Rudolf Allabert7. september 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on näitleja, lavastaja ja teatripedagoog Rudolf Allabert. Mälestused, vanemad, laager, tervis, noorus, õpingud. Teatrikoolis. Voldemar Panso. Leo Kalmet. Vello Rummo. Lemmikrollid. Parteiline mittekuuluvus. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Contra22. juuni 2008

Contra, Urmas Vadi ja Jaan Tootsen. Saade on salvestatud kunagi ammu Kassitoomel. Contra loeb oma luuletusi ja räägib oma elust. Kuidas Konnula sõjaväes luuletas. Kauksi Ülle räägib ka Contrast. Contra räägib, kuidas ta kirjutab, oma raamatutest, kirjastusest Mina ise. Autorid Urmas Vadi ja Jaan Tootsen. Toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Contra 10 aastat hiljem22. juuni 2008

Esimesel plaadil olnud saatest on möödas 10 aastat. Konnula räägib oma elust ja loomingust. Kuidas Contra 10 aastaga muutunud on. Loeb oma luuletusi. Riigikogulane Kalvi Kõva vastab küsimusele oma tuntuse kohta. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Arhitekt Ra Luhse15. juuni 2008

Andri Luup vestleb arhitekt Ra Luhse'ga. Tasakaal arhitektuuris. Eetilised piirid. Vabadusesammas. Arhitektuuri mõõt on inimene. Šveitsi arhitektuur. Tallinna arhitektuur. Kes on arhitekt? Autor Andri Luup.

INEMISE SISU. Maarja Kangro25. mai 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on luuletaja Maarja Kangro. Lapsepõlv. Tõlkimine. Keel. Luule. Putukate väike maailm. Auto. Luulekogude kujunduse mees. Hasso Krull vastab küsimusele. Tekste loevad autor ja Katariina Lauk. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Juhan Kreem4. mai 2008

Andri Luup vestleb ajaloolase Juhan Kreemiga. Nimi. Suguvõsa. Lapsepõlve mere-huvi. 1990. aastad. Magistritöö tegemine Ungaris. Töö Linnaarhiivis. Ajalugu. Sisu. Keskaja inimene. Surm. Kirjutatud ajalugu. Lugemine. Vend Jaagup Kreem. Autor Andri Luup.

INEMISE SISU. Taavi Eelmaa27. aprill 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on Von Krahli Teatri näitleja Taavi Eelmaa. "Mis juhtus pärast seda, kui Nora oli oma mehe maha jätnud...". Miks Taavi Eelmaa Draamateatrist Von Krahli läks. Mati Unt. Näitlejaks olemine. Roll seriaalis "Ohtlik lend". Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Mikko Fritze30. märts 2008

Andri Luup vestleb Tallinn 2011 kultuuripealinna projekti juhi sakslase Mikko Fritze'ga. M. Fritze räägib oma elust ja tegevusest, perekonnast, esivanematest, eestlastest, kultuurist ja Tallinnast aastal 2011. Autor Andri Luup.

INEMISE SISU. Andreas W23. märts 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on Andreas W. Andrus Laansalu on pidanud palju ameteid ja tegelenud mitmete erinevate asjadega. Ajakirjandus. Kunst. Muusika. Teater. Kirjandus. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Kaspar Jancis9. märts 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on filmimees ja muusik Kaspar Jancis. Perekond. Joonistamine. Joonisfilmide tegemine. Teatrilavastused. Ansmblid Vennaskond, Operatsioon Õ, Maie Parrik, punk ja Kriminaalne Elevant. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Veiko Õunpuu2. märts 2008

Andri Luup vestleb filmimees Veiko Õunpuu'ga. Meditatsioon. David Linch. Filmide tegemine. Poliitilised vaated. "Tühirand", "Sügisball". Maalimine. Stsenaarium. Vabadussõja monument. Valetamine. Autor Andri Luup.

INEMISE SISU. Hando Runnel24. veebruar 2008

Ilus oled maa. Vestlevad Urmas Vadi ja luuletaja Hando Runnel. Kes luuletas ja kuidas luuletati 1970-ndatel. Runneli luulekogud. Arutlus ajaloo, kultuuri ja looduse üle. Autor Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Ene Mellov3. veebruar 2008

INEMISE SISU. Toomas Kalve27. jaanuar 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on fotokunstnik Toomas Kalve. Miks ta pildistab vanade fotoaparaatidega. Kuidas käib pildi tegemine algusest lõpuni. Johannes Pääsuke. Millest pildid jutustavad. Rühmitus "Igavesti Sinu". Mati Raamat vastab küsimusele Tartu jalgrattateede kohta. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Rainer Sarnet13. jaanuar 2008

Urmas Vadi vestluskaaslane on filmimees Rainer Sarnet. "Kuhu põgenevad hinged". Filmide tegemine. Õpinguaastad. Lavastused teatris. Reklaamide tegemine. Rehepapp. Jaan Tooming keeldub vastama küsimusele. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.

INEMISE SISU. Jaan Pehk9. detsember 2007

Urmas Vadi on külas luuletajal ja muusikul Jaan Pehk'il. Türi. Muusika. Õpingud. "Maiu on piimaauto". Muusikal "Georg". Köök. Luulekogud "Sisukord" ja "Tuigu kui tuled". Kuidas Jaan kirjutama hakkas. Jaan Pehk loeb oma tekste ja laulab laule. Küsimusele vastab Aleksei Turovski. Autor ja toimetaja Urmas Vadi.