Eesti Vabariik 90

4 tulemust

Eesti Vabariik 90. Elmo Nüganen24. veebruar 2008

Vestlus Elmo Nüganeniga veebruaris 2008 Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva eel. Eessõna - Igal asjal on oma aeg. Meil on kirjanik Anton Hansen Tammsaare ja tal on romaan Tõde ja Õigus. Praegu on Eesti teatris olemas kolm sel romaanil põhinevat lavastust. 2005. a etendus Tallinna Linnateatris "Mauruse kool", mis tugineb teisel osal. 2006. a etendus "Karin ja Indrek" neljanda osa ainetel. Mõlema lavastaja on Elmo Nüganen. Samal aastal tulid publiku ette ka esimene ja viies osa "Tõest ja õigusest" Jaanus Rohumaa lavastuses "Vargamäe kuningriik", Rakvere Teatri ja Pärnu Teatri Endla ühistööna. Sel suvel lisandub romaani 3. osa. Kõiki neid lavastusi mängitakse Vargamäel Albu vallas Tammsaare kodukandis, Tallinna Linnateatri, Rakvere Teatri ja Pärnu Teatri Endla ühistööna. Ajast ja inimestest ajas Elmo Nüganeniga juttu Tiina Vilu. Toimetaja Tiina Vilu.

Eesti Vabariik 90. Kärt Summatavet
Eesti Vabariik 90. Kärt Summatavet24. veebruar 2008

Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva raames Riina Eentalu intervjuu ehtekunstnik Kärt Summatavetiga. Summatavet räägib ilust kunstis. Toimetaja Riina Eentalu.

Eesti Vabariik 90. Villu Jürjo24. veebruar 2008

Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva raames programmis Ilus on maa Jüri Nikolajev vestleb Narva Aleksandri Suurkiriku õpetaja Villu Jürjoga. Toimetaja Jüri Nikolajev.

Eesti Vabariik 90. Kantaat Ilus maa.24. veebruar 2008

Osa Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud saatest "Ilus on maa". Intervjuu Anna ja Allar Levandiga (Tarmo Tiisler). Intervjuu annab Rein Rannap. Rannap räägib sellest, kuidas valmis kantaat "Ilus maa", kuidas see esmasettekandele tuli Tartus levimuusikapäevdel. D-8700.4.1 Rannap-Runnel kantaat. Toimetaja Piret Kriivan.