ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud!

Meie inimesed: Malle

Saada link

Media

Kirjeldus

Suurpered saavad igal aastal küll presidendilt teenetemärke, kuid ometi suhtutakse paljulapselistesse perekondadesse ettevaatlikult. Ikka kerkib üles küsimus, miks just nii palju ja kas see on ikka arukas. Kui praegu jäävad täiskohaga koduperenaiseks naised ühe või kahe lapsega, siis kuidas Malle oma 12 lapsega hakkama saab? Režissöör Kertu Köösel, autor-toimetaja Piret Jürman, produtsent Hannela Lippus.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: Meie inimesed
Osa nr.: 200
Kestus: 00:23:07
Indeks: 2017-002971-0200
Režissöör: Vaher Märten
Esmaeeter : 13.03.2017
Kategooria: Elu → elulise probleemi, nähtuse süvakäsitlus
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea
00:00:07 KATE: Malle Kase suurpere koolilapsed sõitmas koolibussis. Talvine koolitee, metsatukad, põllud.. KT (kaadritagune tekst): Malle räägib, et Abja vald on väga hea koht, kus lapsi kasvatada. Koolijõudmine ja koolist tulek on hästi organiseeritud jm.
00:00:56 KATE: Silt- Kase talu. Lapsed tulevad koolibussist välja, lähevad koju. Malle Kask on lastel kodus vastas. KT: Malle (:01:39: kpl (keskplaan), subt (subtiiter)) räägib, et neil Einartiga on kokku 12 last.. räägib oma lastest, lapselastest.
00:01:55 KATE: Malle Kask ja nooremad lapsed söömas. Lapsed lähevad uisutama, Malle soome kelguga. Talvine loodus. Pruuni-valge kirju suur krants. Kase talu talvel.Kana, kukk õues. Traktorid, heinapallid. Lehmad. KT: Malle räägib, et nad on Einartiga alati maal elanud. Räägib Kase talust - tema taadile, kes Siberisse saadeti, tagasi antud. Nad on elanud seal 17 aastat.
00:02:56 KATE: Malle tütred uiske jalga panemas, uisutamas. KT: Malle räägib, et maal on lastel hea kasvada.
00:04:11 KATE: Abja-Paluoja keskus. Malle tütar Merili õpetab torupilli mängimist tüdrukule. Merili ja ta õpilane mängivad torupilli. KT: Merili (:04:23: kpl, subt) räägib oma muusikahuvi tekkimisest peres. Räägib, et talle meeldib õpetada pilli mängimist. KT: Malle Kask räägib Merili muusikahuvist. Greete Mäger, Merili õpilane (:06:17: kpl, subt) räägib, kuidas ta Merili valis enda õpetajaks.
00:06:37 KATE: Kask Malle tütar Merili torupilli mängimas. Abja muusikakool. Malle noorimad tütred muusikakoolis. KT: Malle räägib, et ta ei pea ise olema eeskuju, vaid juba tema suuremad lapsed on eeskujuks väikestele.. pakuvad konkurentsi. Noorimad õpivad praegu saksofoni.
00:07:23 KATE: Kask Malle noorimad tütred saksofoni mängimas muusikakoolis. Veisekari talvises looduses. Koer kuusetaimede juures. Kuusetaimed. Mesilastaru mesilastega. Malle tegemas talutööd, toidab kanu. Kanad, kukk. KT: Ants Lääts, Abja Muusikakooli saksofoni õpetaja (:08:09: kpl, subt) räägib, kui palju Kase pere lapsi on tema juures õppinud- viis last. Räägib neist. KT: Malle (:09:08: kpl) räägib, et ta mees töötab RMK-s. Malle ja mees tegelevad fiendusega, kasvatavad metsataimi, kuusetaimi. Neil on ka lihaveised. Kasvatavad jõulukuuski. Neil on ka mesilased ja nipet-näpet veel. Tegelevad nendega, et hakkama saada. Räägib, et Eesti Vabariigis on lihtne rahaliselt lapsi kasvatada siis kui saaks presidendi palka. Räägib kanadest.
00:09:56 Aivar Piir, Töötukassa Viljandimaa osakonna tööandjate kontsultant, räägib, et Malle Kask on ehe näide piirkonnast, kus sobivat tööd on raske leida. Ta kasvatab kuut kooliealist last, omab erialalist haridust kuid piirkonnas sellist tööd ei leidu. Siis ta hakkas ettevõtjaks. Eesti Töötukassal on võimalus motiveerida inimesi ettevõtluse alustamiseks.. KATE: Malle Kask kõndimas, talv.. Malle kuuskede eest hoolisemas, lõikab kuuseoksi lühemaks..
00:10:53 Einart, Malle abikaasa (kpl, subt) räägib, et neil pole kunagi sellist probleemi olnud, et neid on liiga palju ja nad ei saa hakkama.. Malle Kask koeraga.. näitab kuuse seemikuid lume all. Malle (:12:17: kpl) räägib kuuskede kasvatamisest. Räägib, et nii nemad kui lapsed hoolitsevad kuusepeenarde eest. Ütleb, et nende lapsed peavad oma taskuraha välja teenima, nad ei saa seda niisama. KATE: Kuuse seemikute peenrad.
00:12:27 KATE: Kask Malle tütred jooksevad veiseid toitma.. Malle võtab puuriidast puuhalgusid. Lapsed annavad veistele leiba. KT: Malle räägib, mis töid lapsed kodus saavad teha, saades selle eest taskuraha. KT: Einart räägib, et taskuraha peaksid lapsed ikka saama, aga kui nad tunnevad, et nad on selle välja teeninud, vat see tundub õige. KT: Tütar räägib, et see on hea, et töö eest saab raha.
00:13:41 Kuldar, poeg (kpl, subt) räägib, et tema meelest on väga halb, kui vanemad ei sunni lapsi lihtsamaid tööd tegema. Siis nad ei saa oma tulevases elus hakkama. Räägib oma esimestest töödest. KATE: Kask Malle pere elutoas, söögilaua taga. Lapsed koristavad laua. Mängitakse mängukaarte, kaartide segamine. KT: Malle räägib, et said Einartiga kokku Kaareperes metsandust õppimas. On elanud koos üle kolmekümne aasta. Räägib, mis neid koos on hoidnud.
00:15:08 Lapsed õhtul oma tubades.. räägivad, õpivad, teevad omi asju. Rahakass. Merili mängib flööti. Noodikiri. Lapsed mängivad muusikariistadel koos.. KT: Malle Kask räägib, et aeg-ajalt talle tundub, et ta lapsed tegelevad liiga paljude asjadega. Nad ise väsivad ära. Üldjoontes siis muusika ja spordiga. KT: Kuldar räägib, et tema jaoks on kõige tähtsam muusika, ta mängib akordionit. Räägib oma harrastustest, päevast, kooliskäimisest, õppimisest.
00:17:35 KATE: Õpetaja, dirigent teeb noortekoorile väikest liikumis- ja hääleharjutust enne lauluproovi. Kask Malle lapsed kooris. Noortekoori lauluproov. KT: Kadi Kask, Abja Gümnaasiumi noortekoori dirigent (:18:17: kpl, subt) räägib, et praegu nad harjutavad noortekooriga laulupeolaule. Räägib, et üks inimene, kelle pärast kõigest hingest pingutab, et koor saaks peaole, on Kaskede pere Kuldar. Kaskede pere on igal aastal saanud laulupeole, peavad nüüd ka saama. Räägib Kaskede pere lastest - heas mõttes vana-aja lapsed- ei kurda, kohusetundlikud..
00:19:23 KATE: Vähese lumega talvine kaader. Perekond Kaskede maja. Puuokstel varblased. Kask malle abikaasaga kohvi joomas, söömas. Veisekari. Malle toidab veiseid. KT: Malle räägib, et tal on väga hea mees. Kindlasti on õnnelikud need lapsed, kellel on kaks vanemat. Isad on lastele eeskujuks. KT: Einart, Malle mees räägib, et ta on uhke, et tal on nii suur pere.. Malle on hea ema. KT: Malle (:20:27: kpl)räägib, et rasked ajad peres tuleb lihtsalt üle elada. Malle räägib oma paaritagusest haigusest, vähjast. See võim, mis tal sellest haigusest aitas üle saada, olid lapsed.
00:20:57 KATE: Kask Malle jändamas orhideedega. Potid orhideedega. Orhidee. Triikraud, triikimine. Lapsed musitseerimas. KT: Malle (:21:44: kpl) usub, et kellel on, kelle nimel elada, need elavad haigused ja raskused kergemini üle. Inimesed, kellel on ainult üks laps, on paljust ilma jäänud.. räägib, miks nii. Räägib oma elu mõttest - kui ta on kasvatanud ülesse omad lapsed toredateks inimesteks.
00:22:48 Lõputiitrid. Saade valmis koostöös Töötukassaga. Eesti Töötukassa logo. ETV ident.
Faili nimi: 2017-002971-0200_0002_XHD_MEIE-INIMESED_MALLE.mxf
Indeks: 2017-002971-0200
Kestus: 00:23:07
Registreerimise kuupäev: 10.03.2017
Registreerimise aeg*: 2017-03-10 10:50:40
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;