ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Kahekõne: Tanja Mihhailova

Saada link

Media

Sarja pealkiri: Kahekõne
Osa nr.: 17
Kestus: 00:24:13
Indeks: 2014-002695-0017
Režissöör: Selirand Elo
Esmaeeter : 01.05.2014
Kategooria: Elu → arvamussaade elust
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Stj Indrek Treufeldt alustab saadet... Sissejuhatus põhiteemasse..
00:00:29 Saatepea
00:00:45 Stuudios laua taga vastamisi stj I.Treufeldt (laua küljel kirjas nimi Indrek Treufeldt) ja saatekülaline. Stj - Tere õhtust, Eesti esindaja tänavusel Eurovisiooni lauluvõistlusel, Tanja Mihhailova! T.Mihhailova - Tere õhtust!
00:00:53 Stj I.Treufeldt küsib Tanjalt oma esimese lava kohta, kus ta esines. T.Mihhailova (laua küljel kirjas nimi - Tanja Mihhailova) räägib oma esimesest lavast kodukoha kultuurimajas, kus ta esines juba 4-aastasena.. muusikalis "Kärbes" (Muha Tsakatuha) oli peaosatäitjaks. Sellel laval esines 13 aastat.
00:02:10 Stj I.Treufeldt küsib selle kultuurimaja kohta, et mida seal tollel ajal tehti. T.Mihhailova räägib, et seal käis elu.. lastele oli palju tasuta tegevusi - tantsustuudiod, laulustuudiod.. joonistati. Käidi palju esinemas.. ka Tallinnas. Tanjal kooli ajal tegevusetuse-probleeme polnud..
00:03:12 Stj I.Treufeldt küsib, kui palju pidi Tanja harjutama oma esimese muusikali peaosa. T.Mihhailova räägib, et muusikali nimetus oli "Muha tsakatuha" ja tal on meeles sellest kaks fraasi ja teadmine, et talle laval väga meeldib. Tanja räägib, et ta on teinud palju tööd, et olla laval.. Räägib, mida arvab meelelahutusest, selle vajalikkusest.. talle meeldib öelda enda kohta - meelelahutaja.
00:04:47 Stj I.Treufeldt küsib Klub vesjolõh i nahotšivõh (KVN) kohta, mis on populaarne vene kultuuriruumis. T.Mihhailova KVN-ist - võisteldakse võistkonniti ja saate mõte on teha huumorit.. Selle saate vaatamine oli nö kohustuslik.. seda vaadates sai naerda, sai ideid.. Stj - ..see on sind palju arendanud? Tanja - ..kindlasti.. Räägib oma kooli KVN-ist, kus tegutses ka tema.
00:06:38 Stj I.Treufeldt küsib, miks eestlased ei saa seda tehtud, kas nad on mökud.. T.Mihhailova seda ei tea, sest huumorimeelt eestlastel ju on.. aga see on vene traditsioon..
00:07:20 Stj I.Treufeldt küsib, kui tihti satub Tanja oma kodukanti. T.Mihhailova räägib, et kahjuks mitte tihti.. Käib siis, kui on kontsert, kooli kokkutulek.. Enamus sugulasi elavad Tallinnas.. Sõpradest on jäänud sinna vähesed..
00:08:11 Stj I.Treufeldt - Sinu kodukant on Kohtla-Järve? T.Mihhailova - Jah ja ei.. räägib, et ta on Ahtme linnaosast.. talle on lähedasem Jõhvi.. Räägib, kõik sealsed väikesed kohad on läbi käidud..
00:09:25 Stj I.Treufeldt küsib, kas Ida-Virumaal on läinud elu paremaks või halvemaks. T.Mihhailova ütleb, et kuna ta seal ela, siis ta ei oska seda täpselt öelda, aga tundub, et on läinud paremaks. Samas olid tema lapsepõlves huviringid tasuta.. Tanja räägib, et nüüdne olukord üldse teeb kurvaks.. lastel pole enam nii palju võimalusi arenemiseks.
00:10:25 Stj I.Treufeldt ütleb, et Ida-Virumaa on vist kant, kus eesti keelt nii lihtsalt selgeks ei õpi. T.Mihhailova ütleb, et see on kant, kus tema ei teadnudki eesti keelest eriti midagi. Praegune olukord on teine, väga paljud räägivad eesti keelt. Tema generatsioon teab väga hästi, et kui tahetakse töötada Eestis, peab eesti keelt oskama. Tanja räägib nii eesti, vene kui inglise keele teadmise vajalikkusest Eestis.
00:11:46 Stj I.Treufeldt räägib, et iga keel avab uue mõttemaailma, küsib kas Tanja on avastanud nii eesti mõttemaailma. T.Mihhailova räägib, et ta ei ole nii temperamentne kui enne.. räägib eesti keele õppimise raskusest.. räägib, et avastab palju uusi imelisi eesti sõnu, nagu näit rüüpamine..
00:13:14 Stj I.Treufeldt ütleb, et Tanja tunneb mitmeid keeli, sealhulgas tantsimise keelt.. T.Mihhailova ütleb, et tantsu keel on sama tähtis kui laul, sõnad. Tants on keel, mida valdavad kõik inimesed.. Stj - ..mina näiteks lava peale kargama ei lähe, mul pole rütmi.. Tanja räägib, et tants ei eksisteeri ainult laval.. näit õhtul elutoas naisega tantsusamme tehes saab väga hästi aru, mida tahetakse öelda. Tants ei ole ainult esinemisvõimalus.
00:14:55 Stj I.Treufeldt räägib ühel ajal laulmise ja tantsimise keerukusest.. küsib, kuidas Tanja suudab nad kokku panna. T.Mihhailova räägib, et see ei ole lihtne.. see on suur väljakutse. Räägib, et ta terve elu laulnud ainult otse ja tal on olnud palju laulmise ajal tantsimist ja tal on olnud väga palju esinemisi.. sealt tulebki nii kogemusi kui võhma. Räägib konkreetselt enda eurovisiooni kavast, laulu järgi mugandatud tantsust. Laulmine ja tantsimine koos on võimalik ja iga uus väljakutse teeb tugevamaks, avardab meeli, oskusi..
00:16:52 Stj I.Treufeldt sellest, et Tanja on jõudnud läbi oma haridustee (tantsu eriala - toim) ikka lauluni. T.Mihhailova räägib, et tal on olnud ikka tants ja laul käsikäes.. ja kuna lapsepõlves ei võetud teda muusikakooli muusikalise kuulmise puudumise tõttu, läks ta õppima tantsu.. Ta ei tunne seetõttu noote, solfedžot.. on õppinud kõik laulud ära kuulmise järgi.
00:18:40 Stj I.Treufeldt sellest, et Eesti selle aasta Eurovisiooni laulu esitaja on ka autor, st Tanja on ka autor. T.Mihhailova räägib, et ta on kaasautor, teine autor Timo Vendt, kes on Tanja sõber viimased 12 aastat. Tanja räägib eurovisiooniloo ("Amazing" - toim) tegemisest. Ka Tanja viimane album on tehtud temaga koos. Tanja räägib teiste autorite laulude esitamisest.
00:20:22 Stj I.Treufeldt küsib, kui Tanja noote ei tunne, kuidas üks laul kirja saab. T.Mihhailova ütleb, et kaasautor Timo oskab väga hästi noote ja pillil mängida.. Tanja istub Timo kõrval ja laulab.. laulu loomine toimub laulmise kaudu. Tanja kirjeldab esimesi stuudiohetki laulu loomisel.. sõnade kirjutamisest.. Nad teevad kõik koos ja lähevad ka Eurovisioonile koos.
00:22:18 Stj I.Treufeldt küsib, kaua see lugu ("Amazing" - toim) küpses. T.Mihhailova räägib, et pidev töö stuudios kestis kuu aega, et lugu vastaks Eurovisiooni reeglitele (3 min pikk), sobiks sinna jms..
00:23:30 Stj I.Treufeldt lõpetab int, saate, lõputiitrid, ETV ident
Faili nimi: 2014-002695-0017_0001_D10_KAHEKONE.mxf
Indeks: 2014-002695-0017
Kestus: 00:24:13
Registreerimise kuupäev: 25.04.2014
Registreerimise aeg*: 2014-04-25 05:07:21
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse