ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Võõra pintsaku juhtum

Saada link

Media

Kirjeldus

Jõulupidu saab ootamatu lõpu. Illar kahtlustab, et tema elukaaslasel Hellel on armuke. Jüri satub eradetektiivi ametisse. Ats teeb üllatava avastuse ja asub hoogsalt suhtenõu jagama. Kas seekord õnnestunult?

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 100
Kestus: 00:28:26
Indeks: 2017-002814-0100
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 08.02.2018
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: eelmises osas.... Kollaaž eelmise episoodi sündmustest.
00:00:32 Tiiter: Detsember, 1989
00:00:37 Illar (RAIVO E. TAMM) magab jõuluvanakostüümis baari diivanil. Tema kõrval istub pahase näoga Helle (VIIRE VALDMA). Tuleb Jüri (ARGO AADLI), kes tervitab, soovib häid jõule ja küsib, kus kõik on. Helle togib magavat Illarit ja ütleb, et need, kes olid võimelised normaalsesse kohta edasi liikuma, on ilmselt juba kohale jõudnud. Jüri küsib Hell enda kohta. Helle ütleb, et kui Illar poleks üle piiri läinud, oleks tema ka juba normaalses kohas. Illar sonib. Jüri ütleb uuesti, rõõmsaid jõule ja valab klaasid täis. Helle arvab, et nad võivad neid pühi jõuludeks või milleks iganes kutsuda, inimtüüpi see ikkagi ei muuda. Jüri ulatab Hellel šampusepokaali ja lööb temaga kokku.
00:01:34 Saatepea
00:02:07 Tiiter: XCIX osa, Võõra pintsaku juhtum
00:02:12 Jüri (ARGO AADLI) jutustab Hellele (VIIRE VALDMA) Pille peigmehest. Valab klaasid täis. Helle ja Jüri on juba palju joonud. Helle naerab ja soovitab Jüril enda väärilisi naisi vaadata. Jüri küsib, kust selliseid võtta. Helle ütleb, et tema peaks hoopis halama. Ta tuli pidusse, aga nüüd on seal niimoodi, veskikivi kaelas. Jüri valab kogemata Helle põlve peale jooki ning pastutab tema põlve. Jüri ütleb, et Illar ka avhel eksib. Helle kurdab, et alguses oli Illar tasemel, aga nüüd on nagu topis.
00:03:12 Jüri tunnistab, et kui temal oleks selline armastav naine nagu Illaril, siis ta tooks talle iga päev lilli ja hoolitseks selle eest, et ta ei peaks kuskil üks nukrutsema. Helle ütleb, et Jüri räägib nii ilusasti. Jüri kurdab, et kahjuks ei ole tal mitte kedagi. Helle paitab kaastundest Jüri pead,, tõuseb siis püsti ja plaanib takso leida. Jüri küsib Illari kohta. Helle ütleb, et las magab end baaris kaineks.
00:03:54 Vahekõll
00:04:00 Helle (VIIRE VALDMA) äratab hommikul Jüri (ARGO AADLI), kes tema voodis magab. Jüri tõuseb ja ei saa aru, kus ta on. Helle käib Jüril peale, et too kiiresti ära läheks ja seletab, et Jüri oli tema juurde taksoga tulnud. Jüri küsib, kus Illar on. Helle ütleb, et kohe on kodus. Jüri riietub kiiresti ja imestab, kuidas see kõik niimoodi juhtus. Koridorist kostub Illari hääl: joppenpuhh, uks on lukus. Helle hüüab, et oli duši all ja lubab kohe ukse lahti teha. Jüri ronib voodi alla.
00:04:58 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, miks Helle ta baari üksi jättis. Helle küsib vastu, miks Illar tema üksi jättis ja ise teadvuseta olekusse kadus. Illar ütleb, et tal ei ole aega rohkem diskoteerida ja vajub voodile pikali Jüri pintsaku peale. Helle tõmbab Jüri voodi alt välja. Jüri ei saa oma pintsakut Illari alt kätte, soovib Hellele kõike head ja lahkub.
00:05:53 Vahekõll
00:06:00 Illaril (RAIVO E. TAMM) heliseb öökapil äratuskell. Illar võtab kella pajupidi kätte ja põrnitseb seda. Illar hüüab Hellet ja küsib, mis kell on. Helle ütleb, et kell on pool kaks. Illar mõtles, et on esmaspäev. Illar palub Hellel vett ja aspiriini tuua. Illar uurib voodist leitud pintsakut ja küsib, mis see on. Helle ütleb, et ei tea, ehk on tema oma ikka. Illar vaatab ja ütleb, et tal ei ole sellist pintsakut. Helle saab pahaseks ja ütleb, et tema ei tea, kelle pintsak see on. Helle võtab pintsaku Illarilt ja lubab selle ära visata. Illar vajub voodile.
00:07:23 Ats (MAIT MALMSTEN) uurib kuuse elektriküünlaid. Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja tervitab. Ats tervitab ja kirub, et kuidas ta aru saab, millise pirni peab ta välja vahetama. Jüri avab õlle ja istub diivainile. Ats küsib, kas Jüril on vaba päev. Jüri räägib, et võttis vabaks, laseb lipsu lõdvaks ja on lihtsalt üks mõnus mees.
00:07:53 Ats räägib, et Illar oli tahtnud Jüri näha ja palus tal baari minna. Jüri on hirmul ja uurib, mis tujus Illar oli. Ats ütleb, et Illar mossitas. Jüri arutleb, et mida see Illar võsi temast tahta. Ats ütleb, et ta pole selgeltnägija ja tekib elektrilühis.
00:08:28 Vahekõll
00:08:33 Illar (RAIVO E. TAMM) jutustab klientidele lugusid, need naeravad. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), mille peale Illar saadab kunded ära ja kutsub nad tunni aja pärast tagasi ning annab meestele "Avarii" sildi kaasa, et nad uksele paneksid. Jüri imestab, et nii hullusti on, et keegi ei tohi neid isegi segada. Illar otsib sõnu ja ei taha, kus alustada ning ütleb, et Jüri on ju tema sõber. Jüri on hirmul. Illar räägib, et asi on Helles ning ta arvab, et tal on armuke.
00:09:31 Jüri nii pabistab, et küsib Illarilt lonksu vett. Illar valab vett ja ulatab Jürile. Jüri joob värisevate kätega ja küsib, miks Illar seda talle räägib. Illar ütleb, et Jüri ju on... Jüri küsib, mis ta on. Illar ütleb, et ta on miilits, kes teevad uurimisi ja selliseid asju. Jürile jõuab kohale ja ta on kohe rõõmsam. Illar räägib, kuidas ta tahab, et Jüri tema Helle asja uurima hakkaks. Jüri küsib, miks Illar üldse arvab, et Hellel armuke on. Illar jutustab.
00:10:18 Vahekõll
00:10:24 Jüri (ARGO AADLI) on Illari loo ära kuulanud. Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas ta võtab töö vastu. Jüri ütleb kokutades, et ta vaatab, mis teha annab. Illar surub kätt. Jüri küsib, mis sellest pintsakust sai. Illar imestab, et mis siis sellest. Jüri ütleb, et see on asitõend. Illar kirub: joppenpuhh, selle peale ta ei tulnudki, oleks taskud läbi sorinud, oleks tüüp juba kõrvupidi peos olnud. Jüri küsib, mis pärast kõrvupidi. Illar ütleb, et Helle viskas pintsaku ära. Jüri ütleb, et niimoodi peaagu uus pintsak ära visata. Illar ütleb, et see ponud uus, see haises. Jüri paneb suu kinni. Illar nendib, et Helle hävitas asitõendi. Jüri lahkub.
00:11:19 Jüri (ARGO AADLI) räägib Atsile (MAIT MALMSTEN) Hellega juhtunud lugu läbi "oma sõbra", et Ats midagi ei kahtlustaks. Ats soovitab tähelepanu juhtida kellelegi kolmandale. Jüri on nõutu.
00:13:24 Vahekõll
00:13:28 Jüri (ARGO AADLI) kohtub Hellega (VIIRE VALDMA), kes tahab Jüriga uuesti kohtuda. Jüri küsib, miks. Helle ütleb,. et eelmisel korral läks Jüri liiga kiiresti ära. Jüri saab vihaseks ja ütleb, et mingit eelmist korda pole olnudki, oli esimene ja viimane. Helle küsib, miks viimane, kas Jüril oli ebameeldiv. Jüri tunnistab, et ei olnud ebameeldiv ja kinnitab, et see peab kohe ära lõppema, sest Illar on talle väga hea sõber. Helle ütleb, et Illar pole Jüri kunagi sõbraks nimetanud, vaid kui loll ment ja ütleb, et Jüri ei peaks Illarile nii lojaalne olema.
00:14:18 Jüri räägib ärritunult, et Illar palkas ta teda ennast uurima ja väga ebamugav oleks iseendast ette kanda. Helle küsib, kas nende vahel on kõik läbi. Jüri karjub: jah, sest nende vahel pole kunagi midagi olnudki. Helle tõuseb nutuselt püsti ja ütleb, et tal on kahju, sest ta arvas, et leidis hooliva ja intelligentse mehe. Jüri vabandab, et asjalood on lihtsalt nii nagu nad on ja tal on kahju, et tema pintsak ära visati. Helle tunnistab, et peitis Jüri pintsaku riidekappi. jüri ütleb, et tal oleks seda pintsakut ikka tarvis. Helle hüüab pahaselt, et siis peab ta sellel ise järele tulema.
00:15:39 Ats (MAIT MALMSTEN) asub baar ja leiab eest suitsetava Illari (RAIVO E. TAMM), kes peesitab diivanil. Ats uurib, kas Illaril on mingu mure. Illar ütleb, et kõik on hästi. Ats ütleb, et jagatud mure on pool muret. Illar ütleb, et ta pole mingi eit, kes hakkab Atsi õlal end tühjaks nutma
00:16:12 Illar ütleb, et ta võib siis rääkida ka kui Ats tahab. Illar ütleb, et ta kardab, et Hellel on armuke. Ats ei usu oma kõrvu. Illar ütleb, et ta poleks ka osanud arvata, et ta on ühel päeval teispool rindejoont. Ats küsib, miks Illar nii kindel on, kas Helle jäi talle vahele. Illar räägib, et mitte päris ja küsib, kas Ats jõulupidu mäletab. Ats ei mäleta, aga teab, et see toimus. Illar räägib, et tema ka ei mäleta, aga kui hommikul koju jõudis, siis leidis voodilt võõra mehe pintsaku. Ats küsib, kelle oma see oli. Illar ei tea, aga varsti saab teada ning palkas Jüri eradetektiiviks, et too kõik välja uuriks. Atsile jõuab kohale. Illar arutleb, et mida selle mehega teha. Ats küsib, kui mees on jõhker koll. Illar ütleb, et pintsak on nii pisike, et sobiks Jüril selga.
00:17:48 Illar ütleb, et ta saab mehest vasaku käega ka jagu. Ats ütleb, et seda tahaks näha küll. Illar manisteb, et Ats kellelegi ei räägiks. Ats ütleb, et ta pole mingi latatara
00:18:06 Jüri (ARGO AADLI) istub tugitoolis ja kirjutab. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tahab raadiokanalit vahetada. Jüri teeb seda ise. Ats küsib, kuidas Jüri sõbral läheb. Jüri küsib, mis sõbral. Ats küsib, mis ta nimi oligi. Jüri küsib, kas ta ütles nime ka. Ats teab, et ei öelnud. Jüri mõtleb, välja, et tema nimi on Mart. Ats küsib, kuidas sel Mardil läheb, kas Mardil oli nõuannetest kasu. Jüri ütleb, et Mart oli väga tänulik ja ta mõtleb, milline see fiktiivne armuke võiks olla.
00:19:18 Ats uurib, et kui Jüri peaks armukese välja mõtlema, siis millise ta mõtleks (näitab kahte erineva suurusega karvast mängulooma). Jüri mõtleks jõhkra, keda see, kes petmist kahtlustab, ei julgeks torkimagi minna. Ats ütleb, et see on tore, aga ei klapi pintsakuga, mis leiti, see tekitas kohe kahtlusi. Jüri räägib end sisse ja küisb, kust Ats teadis, et see on tema pintsak. Ats naerab ja kukub tumbaga maha.
00:20:16 Ats ütleb, et Illar lobises talle välja ja selle ka, et palkas Jüri seda armukest taga ajama. Ats räägib, kuidas ta asjad kokku pani. Ats naerab ja küsib, kas on nüüd piinlik lugu. Jüri küsib, kas nüüd on hea irvitada. Ats ütleb, et tavaliselt juhtuvad niisgused asjad temaga, aga ta on alati sellest välja tulnud. Jüri küsib, kuidas tema sellest supist välja tuleb. Ats arvab, et ta saab Jüri selles asjas aidata
00:20:50 Vahekõll
00:20:55 Miilitsavormis Jüri (ARGO AADLI) saabub Helle juurde ja küsib, kas õhk on puhas. Helle (VIIRE VALDMA) ütleb, et õhk on puhas ja linad on puhtad. Jüri ütleb, et nad peavad tõsiselt rääkima. Helle ütleb, et see, et Jüri mundris tuli, räägib juba enda eest ja ütleb, et talle on alati mundris mehed imponeerinud. Jüri räägib, et tema pole täna midagi komponeerinud ja mundris on ta ainult sellepärast, et naabrites mitte tähelepanu äratada. Jüri katsub teha kiiresti. Helle ütleb, et aega on küll.
00:21:45 Helle räägib, et Illar on õhtuses vahetuses ja paneb käe Jüri õlale. Jüri tõuseb ja ütleb pahaselt, et see asi peab kohe ära lõppema, sest tema pole Helle jaoks sobilik ja piisavalt hea ning toob välja oma negatiivsed küljed. Helle ütleb, et ta on kõigega harjunud. Helle ütleb, et ta ei otsi meest, vaid armukest. Jüri ütleb, et ta peseb end ainul kaks korda kuus. Helle ütleb, et nad ravivad selle välja.
00:22:58 Jüri räägib Hellele valjuhäälselt, et tema armastab Illarit ja neid pole teineteisele vaja. Helle ütleb, et tema võib ju Illarit armastada, aga tema teda ei armasta, üks krässus peaga tuim tükk. Helle puhkeb nutma. Jüri räägib, et Illar pole mingi tuim tükk, ta lubas armukesest hakkliha valmistada. Jüri õpetab, mida Helle peab tegema - teeskleb, et tal on austaja. Jüri küsib, kas nemad jõuluõhtul midagi ka tegid. Helle räägib, et ta oli nii purjus, et kustus koos Jüriga ära. Jüri arvab, et siis on hästi. Jüri võtab oma pintsaku ja lahkub.
00:24:32 Vahekõll
00:24:36 Illar (RAIVO E. TAMM) pakub Jürile (ARGO AADLI) tuld ja tahab Helle kohta uudiseid kuulda. Jüri räägib, et armukest ei ole kindlasti, aga silmarõõm on ja nende vahel ei ole midagi juhtunud. Illar küsib, milline ta on, kas noorem ja ilusam kui tema. Jüri räägib, et noorem on kindlasti, aga ilusam ei ole, tal on raamidega prillid ja rasvased juuksed. Illar imestab, et muda Helle sellisest leiab. Jüri ütleb, et see on krooniline tähelepanu defitsiit nagu naistel ikka. Illar tahab teada, kus ta elab ja tahab tal "lambid" sisse lüüa.
00:25:18 Jüri küsib, kas see aitab. Illar tunnistab, et ei aita, aga ehk hakkab südamel kergem. Jüri küsib, kas Illar armastab sm Vokki. Illar ütleb, et armastab. Jüri õpetab, et Illar ei tohi siis seda tüüpi sõrmeotsagagi puutuda ja ei tohi Hellel märku anda, et ta midagi tead. Ta peab selle teise mehe lihtsalt üle trumpama ja ütleb karjala vanasõna.
00:25:27 Baari tuleb Helle (VIIRE VALDMA) ja näeb miilits Jüri. Jüri ütleb, et ta on hetkel eraisikuna. Helle räägib Illarile, et sai ooperisse piletid ja mõtles, et ehk Illar ka soovib tulla. Illar hakkab juba vastu puiklema, aga vaatab siis Jüri tähenduslikku nägi ja on nõus Hellega teatrisse minema ja räägib, et ta ongi sellest kunstiliigist liiga kaua eemale jäänud. Helle suudleb Illarit üle baarileti. Jüri ütleb, et hakkab vaikselt minema, sest töökohustused ootavad. Illar vaatab äkki Jüri pintsakut ja ütleb, et see on tuhaga koos ja läheb veel niimoodi haisema. Jüri lahkub kiiresti.
00:27:12 Helle palub endale magusa napsu valada. Illar valab ja ulatab Hellele ning võtab tal käest kinni.
00:27:38 Lõputiitrid
00:28:16 (c) Thors Productions
00:28:21 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2018
00:28:26 Saate lõpp.
Faili nimi: 2017-002814-0100_0002_XHD_ENSV_VOORA-PINTSAKU-JUHTUM.mxf
Indeks: 2017-002814-0100
Kestus: 00:28:26
Registreerimise kuupäev: 02.02.2018
Registreerimise aeg*: 2018-02-02 18:36:24
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;