ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Eksklusiivne intervjuu: Eksklusiivne intervjuu Kersti Kaljulaidiga

Saada link

Kirjeldus

Dmitri Pastuhhovi intervjuu president Kersti Kaljulaidiga. Mööduva aasta kokkuvõte, Eesti poliitilise kultuuri hinnang, kodakondsuse poliitika, EL eesistumise tulemused, suhted regioonide ja Venemaaga.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: Eksklusiivne intervjuu
Osa nr.: 13
Kestus: 00:43:14
Indeks: 2017-003620-0013
Esmaeeter : 30.12.2017
Kategooria: Info → informatiivne, muu
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea
00:00:07 Intervjuu Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga Vene Teatris. SAADE VENE KEELES (tlgsubt), president K.Kaljulaid räägib eesti keeles. Saatejuht Dmitri Pastuhhov alustab saadet.
00:00:19 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Dmitri Pastuhhov (:00:29: kpl, subt) alustab intervjuuga.. loetleb 2017 aasta sündmusi.. Kersti Kaljulaid, Eesti Vabariigi president (:00:42: kpl (keskplaan), subt (subtiiter)) vastab küsimusele, mis talle 2017.aasta sündmustest kõige paremini meelde jäi.. Räägib Eesti EL eesistumisest..
00:02:18 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas stj sai õigesti aru, et tema meelest oli lõppeva aasta tähtsaim sündmus Eesti eesistumine Euroopa Liidus. President räägib, et ei.. räägib, mis veel Eestile tähtis oli..
00:03:36 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib, et peapiiskop Urmas Viilma koostas oma TOP-50 Eesti probleemidest, palub presidendil nimetada kasvõi 5 Eesti tähtsaimat probleemi, mis tuleks tuleval aastal lahendada. K.Kaljulaid räägib probleemidest..
00:06:21 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj ütleb, et president puudutas vaesuse teemat.. Peaaegu veerand Eesti elanikkonnast elab praegu vaesuses. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas see on suur probleem või ei..
00:07:42 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib viimaste kuude ühest suuremast vapustusest Eestis, see on seoses ID-kaartide turvalisusega.. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas see lugu rikkus Eesti mainet - ".. ei.. isegi vastupidi.." Räägib sellest.
00:09:50 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib, et sellele ID-kaardi probleemi lahendusele anti hindeks 4+. Aga seejärel kõlasid Eesti aadressil süüdistused koostööpartnerilt, firmalt Gemalto, hr Lehmannilt. K.Kaljulaid vastab küsimusele, miks ta vaikis, ei vastanud hr Lehmannile. Ta arvab, et ta ei vaikinud.. Räägib, mida ta selle kohta on rääkinud.
00:11:17 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj riigikogu endise aseesimeha, Taavi Rõivase, ahistamisskandaalist. Stj söandab arvata, et president vältis kommentaare sel teemal. K.Kaljulaid vastab küsimusele, miks nii -.. sest ta ei tea asjaolusid. President räägib üldisest vägivalla teemast, ahistamise teemast. Vastab stj küsimusele, kas igasugune vägivald on laias laastus oma seisundi ja võimu kuritarvitamine.. räägib kampaaniast MeToo..
00:14:38 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj julgeolekuteemast.. K.Kaljulaid vastab stj küsimusele, miks president ei kommenteerinud skandaali seoses endise riigihaldusministri Mihhail Korbiga, kes ütles kohtumisel Haapsalus, et ta ei toeta Eesti osalemist NATO-s - ".. poliitik võttis ise vastutuse, astus tagasi ministri kohalt. " Kaljulaid räägib julgeolekust Eestis üldiselt. Vastab küsimusele, kas tema meelest piisab sellest demonstratiivsest tagasiastumisest, kui poliitikute elus tegelikult midagi ei muutu.
00:17:56 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid.. K.Kaljulaid räägib, millal ta viimati käis vene Teatris.. Stj räägib, et Vene Teatrile jäi Eesti Vabariik 100 raames teha projekt nimetusega Eesti tulevik. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas tuleviku Eestis on koht ka vene kultuurile - ".. Eestis on kohta ka teistele kultuuridele.." Vastab, mille poolest on vene kultuur Eestile tähtis.. Räägib loetleb vene kirjanikke, keda ikka lugenud..
00:21:27 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj ütleb, et peale raamatute mängib igas kultuuris tähtsat osa ka meedia.. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas ta jälgib venekeelset meediat -.. ta loeb venekeelset Postimeest. Räägib vene meediast, meediast üldse.
00:23:13 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj Kaljulaidi intervjuust ajalehele Mõnikord, kus ta meenutas oma lapsepõlve.. et kodune elu oli saladus. K.Kaljulaid vastab küsimusele, kas tänases Eestis pole tabuteemasid - "..ei ole.." Vastab stj küsimusele, et miks siis minister, kes Haapsalus oma isiklikku arvamust väljendas, pidi tagasi astuma - "..keegi ei öelnud talle, et ta peab tagasi astuma.. see oli poliittehnoloogiline manööver.."
00:25:27 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Räägitakse Kaljulaidi BBC-le antud intervjuust.. sõnavabadusest..
00:26:11 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. K.Kaljulaid vastab, kas ta suhtlusringkonnas on venekeelseid inimesi. Räägib enda suhtlemisest vene keeles. Räägib eesti ja vene keele kasutusest Eestis..
00:27:43 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib, et Eesti Päevaleht armastab koostada aasta lõpus oma edetabeleid, muuhulgas koostas ka Eesti kõige mõjukamate venelaste edetabeli.. K.Kaljulaid loetleb vene inimeste nimesid, kelle arvamus on talle isiklikult oluline - ..Darja Saar, Artemi Troitski, Roman Dovgan.. Räägib, miks on talle mõnede inimeste arvamused olulisemad..
00:29:45 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj tsiteerib umbes ühte eesti poliitikut: "Kui ütled midagi eesti vene kogukonna kaitseks, siis süüdistatakse sind selles, et tegutsed Kremli huvides." Stj küsib, kas see avaldus on puhtakujuline populism või on selles ratsionaalne iva. Kaljulaid arvab, et selles on ratsionaalne iva ja selgitab oma seisukohta.. Räägib Venemaa poolsest hübriidsõjast jms.. Stj küsib, et hübriidohtu ta mõistab, aga kas pidada Eestis elavate venelaste kaitseks rääkimist selle hübriidohu osaks? K.Kaljulaid räägib venekeelsete inimeste erinevatest arvamustest maailmas toimuva vastu. Räägib erinevatest inimeste mentaliteedist olenemata nende keelekasutamisest. Räägib Venemaa olukorrast oma tegevuse pärast, sanktsioonide tõttu..
00:36:42 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib, et selle intervjuu küsimuste koostamises lasti osaleda ka televaatajatel.. Stj esitab ühe inimese, Artjomi, küsimuse: "Kui peaks juhtuma, et tuleva aasta märtsis saab Venemaa presidendiks näiteks Aleksei Navalnõi või Ksenja Sobtšak, kas siis võiks rääkida viisarežiimi lihtsustamisest Venemaaga." K.Kaljulaid vastab, et ei.. sellest saaks rääkida aastaid hiljem, kui Venemaa võidab usalduse.. läheb ära Krimmist, Ukrainast.. K.Kaljulaid vastab stj küsimusele, mis saab Narvast, kui mingite asjaolude kokkulangemise tõttu ei saa Vladimir Putin Venemaa Föderatsiooni presidendiks.. kas huvi linna vastu säilib või ei? - "..igatahes huvi säilub.." President räägib nö projektist "Kalamaja läheb Narva".. Räägib Narvast.
00:39:42 INT. Stj Dmitri Pastuhhov - Kersti Kaljulaid. Stj räägib, et Narvasse on suhtutud kui getosse.. seal on Eestis kõige pisemad palgad jms. K.Kaljulaid ütleb, et seda arvavad narvalsed, kuid see pole nii.. Stj ütleb, et ainus piirkond, kus kortereid tasuta riigile kingitakse, on Ida-Virumaa. K.Kaljulaid ütleb, et see on sellepärast, et seal väheneb rahvastik. K.Kaljulaid räägib oma isiklikust suhtest Narvasse..
00:43:14 Stj Dmitri Pastuhhov lõpetab INT Kersti Kaljulaidiga. K.Kaljulaid ütleb vene keeles - head uut aastat. Lõputiitrid. ETV+ ident.
Faili nimi: 2017-003620-0013_0002_XHD_EKSKLUSIIVNE-INT_EKSKLUSIIVNE-INT.mxf
Indeks: 2017-003620-0013
Kestus: 00:43:14
Registreerimise kuupäev: 28.12.2017
Registreerimise aeg*: 2017-12-28 17:15:03
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse